Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sklep gram.pl - nowe informacje o odbiorze osobistym

117 postów w tym temacie

Fajnie by było, gdyby gram.pl też podjęło współpracę z innymi sklepami, nie tylko Sferis. Zawsze stwarzałoby to ludziom jakiś wybór większy. Całe szczęście, że Sferis jest koło mojej uczelni, bo inaczej miałby kompletnie nie po drodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciesze się z nawiązania współpracy z innymi sieciami i sklepami. ambicje też są bardzo wysokie, ale jest małe ale. te największe miasta i tak leżą zazwyczaj obok siebie, więc nie widzę sensu "pchanie" się z punktami odbioru w sąsiednich miastach np. okolice Wrocławia, Warszawy, Łodzi czy Gdańska. lepszą strategią była by sieć pkt. oddalonych od siebie o ok. 50-70km, a nie skupiska wokół "popularnym/modnych" miast. nadal pozostaną "białe plamy" na mapie, które nie mają szans, bo nie ma w nich "dużych miast". co do opłaty za odbiór osobisty, to trochę dziwne jest tłumaczenie ze str. sklepów. jeśli ktoś idzie odebrać paczkę, to przy okazji może coś u nich kupi, więc to rodzaj darmowej reklamy i szansa na dodatkowe zyski. no ale dzisiaj wszędzie liczą się pieniądze, więc nie ma się co dziwić. na pochwałę jednak zasługuje wynegocjowana wysokość tej opłaty, która w pewnych wypadkach jest atrakcyjniejsza od kuriera (jeśli mieszkamy poza "dużym miastem" z pkt. odbioru to i tak nadal kurier jest lepszą opcją). oby tak dalej i te ambitne plany doczekały się pomyślnej realizacji. życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Naszą ambicją jest, by odbiór osobisty gier i sprzętu zakupionego w naszym sklepie był dostępny dla mieszkańców 100 największych miast w Polsce." Jak dla mnie to nie jest właściwe podejście, bo tak na dobrą sprawę to ci mieszkańcy największych miast w Polsce mają Media Markty, Saturny itd. i bez takiego odbioru osobistego się obejdą (pewnie by było tak że i tak wówczas większość z nich poszłaby wtedy kupić gry do tych sklepów i wzięła towar od ręki zamiast czekać kilka dni aż wy ją sprowadzicie) w przeciwieństwie do tych którzy mieszkają w miastach do 100tyś. mieszkańców. Tam często nie ma alternatywy i trzeba gry kupować w jednym sklepie a skoro nie ma konkurencji i o niskich cenach też można zapomnieć. Sama ankieta jak dla mnie też była bez sensu, bo przecież wiadomo, że małe miasto nie miało tutaj raczej szans wygrać z tymi największymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo - te 3,99 za odbior osobisty to jakas porazka;) Szczegolnie, ze znakomita wiekszosc gier mozna nabyc w popularnych "sieciowkach" za nizsze, badz zblizone ceny. Dodanie 3,99 sprawi, ze oferta gram.pl przestanie byc atrakcyjna. Ludzie z mniejszych miejscowosci teoretycznie beda mogli zaoszczedzic, ale... jesli dobrze poszukaja - znajda lepsza oferte.

wg mnie wprowadzenie oplaty za odbior to strzal w kolano. I to nie graczy. W kolano gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla marketingowców. Ewenement na skalę światową, płacić za odbiór osobisty..., ciekawe kiedy inne sklepy na to wpadną. Argument ''Bo i tak wyjdzie tanio" jest zdeczka nie na miejscu i brzmi idiotycznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz slysze o oplacie za osobisty odbior towaru :). Lol. Juz sama idea jest komiczna, musze sie samemu pofatygowac zeby kupic gre i jeszcze za moja wlasna fatyge kaza zaplacic :).
No ale nic, jesli ludzie beda z tej formy odbioru kozystac, to nic tylko pogratulowac specom od marketingu, kolejny sposob zeby wyciagnac od naiwnych kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 16:43, Johnny_Garrland napisał:

wg mnie wprowadzenie oplaty za odbior to strzal w kolano. I to nie graczy. W kolano gram.pl.


Ja bym na miejscu gram.pl zrezygnował ze współpracy z siecią Sferis. Ta sieć to żart i kpina. Nie dość, że ludzi mają nieogarniętych to i nie dbają o przesyłki (miałem przetyrane Jade Empire i Sega Rally z gram.pl). Druga sprawa to to, że Sferis powoli podupada, w Łodzi już zwinął jeden duży sklep i postawił stragan metr na metr jak na jarmarku. Kpina! Do tego te 4zł, chyba jakiś żart. Preorder BFa będzie ostatnią zakupioną gra na gram.pl (tylko dlatego, ze jest bonus kałach bo i tak gra jest droższa niż w Empiku!), taniej wychodzi Empik który mam pod domem a odbiór ma za 0zł i salonów więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 zł za osobisty... plus trzeba bedzie dojechac do danego punktu odbioru.... dzięki.. wole by mi listonosz dostarczył do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że osobisty odbiór jest równy kurierowi. Oba rozwiązania są różne ale dobrze że mamy możliwość wybory optymalnej formy dostawy przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no to są jakieś jaja... Żeby płacić za możliwość odbioru osobistego?

"Jak pokazały jednak ostatnie duże premiery, dla pracowników wielu punktów odbioru jest to dodatkowa, często wielogodzinna praca."

A co mnie, jako klienta to obchodzi? Jeśli ktoś zdecydował się na taką, a nie inną pracę, niech liczy się z niedogodnościami. Wychodzę z założenia, że to sklepowi zależy na sprzedaży swojego towaru, więc niech mnie zachęca. Ja mogę z tego sklepu skorzystać, ale nie muszę, a jeśli będzie zależeć mi na jakimś tam towarze, to zawsze mam do wyboru jeszcze konkurencję!

Z tą opłatą, to taki sam dobry pomysł, co w niektórych bankach. Te, pobierają prowizję od prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować