Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

W poprzedniej analizie trochę zabrakło spostrzeżeń na temat Sturnna i Lifara, więc w miarę możliwości postanowiłem coś jeszcze u nich ciekawego znaleźć. Lifar wczoraj zmienił głos na Dadixa dość szybko i zdecydowanie - i za to ma plus, bo nie wydaje mi się, żeby morderca szukał na siłę zaczepki i reagował na tego typu posty. Lepiej mu było przecież pozostać przy starym typie i niespecjalnie rzucać się w oczy. Inna sprawa, że faktycznie siedział dość cicho, baa - było mu nawet obojętne kto padnie z rąk mieszkańców w linczu, bo wolał pozostać przy Dadixie wiedząc, że on i tak raczej nie zginie. Czyli mamy drugą stronę medalu - pozostanie przy swoim pewniaku, który i tak raczej nie zginie w pierwszym linczu. Ale i tak mimo wszystko bardziej rzuciła mi się w oczy szybka reakcja na post Dadixa, więc nie zdaje się być aż tak podejrzany. W dalszej części gry skupiał się głównie na ogólnikowych rozważaniach taktycznych i zachowań "przykładowych" mafiozów. Spotkał się jeden treneiro z drugim i malowali flamastrem zagrywki na boisku niczym boski Jacek Gmoch :P Warto tutaj przy okazji wspomnieć o mieszaniu Dadixa, które ogólnie rzecz biorąc oceniam mimo wszystko pozytywnie, byleby nie brnąć ciągle ogólnikowymi stwierdzeniami bądź odwoływaniem się do poprzednich edycji. Lepiej sypać konkretami.
Co do Sturnna, to jak już wspomniałem - wczoraj głos przyjąłem jako nieszczęśliwy dla mnie los na loterii, zaś dzisiejszej "ciekawości" wobec mojej osoby już/jeszcze nie rozwinął. Również wdał się w dywagacje taktycznie i odniesienia do poprzednich edycji... no niestety, to widocznie nieodzowny element gry. Gdybym sam osobiście się uparł, to mógłbym tutaj rzucać argumentami na temat "fabularna postać gracza X nie zgadza się z jego faktycznymi zainteresowaniami". No dobrze, może zbyt skrajny przykład, w końcu to nie to samo co odwoływanie się do innych edycji. Wracając do Sturnna, do ten jego głos na Dadixa również nieco kontrowersyjny, a jeszcze ciekawsze jego szybkie odwołanie. Przestraszył się reakcji mieszkańców, braku zrozumienia? Zajechało mi tutaj chłodną kalkulacją.

Kurcze, miało być tak samo skromnie, a tak się na tych dwóch skupiłem, że teraz wypadałoby się zabrać za resztę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Sonic. Ty tu najwiecej wnosisz do gry i tak samo jak Dadix. Jak narazie to wy rzucacie oskarżeniami na lewo o prawo, praktycznie bez podstaw.

Lampek

Może faktycznie przesadziłem :p Dlatego cofnałem mój głos na Dadixa. Oby sie tylko nie okazał mafią bo chyba sobie coś zrobię :p

Darnok

Przedewszystkim coś,żeś mało pisał i właczał sie w dysputy dopiero kiedy ktoś Cie atakował. Przypominasz mi historyjkę o węży morskim zasłyszaną z Gladiatora :p Choć nie mówie,żebym Cie obwiniał. Poprostu mnie zaciekawiłeś.

No to skoro Brać Mieszkańców nie daje mi głosować na Dadixa ( tak wiem, to głupie że głosuje na jednego ze swoich,ale czuje,że bez niego łatwiej bedzie wysledziś tych dziadów...) To mój głos goes to...

Lincz --> Daniel Dazzy - na Dadixa miałem argumenty,ale skoro wiekszosć z Was mówi,że to ,,mieszkaniec" robiący zamieszanie, strzlam w Dazziego, którego wprawdzie czesto nie ma ale i argumetnów mocnych na niego też nie posiadam. Tak wiec, gra zachowawcza. Zobaczymy co mafia teraz wykombinuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie podzielić jakoś graczy na grupy bardziej podejrzanych lub mniej podejrzanych lecz niewiele z tego wychodzi (samo czytanie postów które pojawiły się od wczoraj zajęło trochę czasu:)
Od czegoś jednak trzeba zacząć więc na dalszy plan odstawię na razie Sonica, Dazzyego i mimo wszystko Dadixa (biorę pod uwagę to, że katani może jeszcze działać). Pozostają mi : Spider, Lampek, Dar, Darnok, Bumber, Sturnn, Lifar(może Liar;). Siedem osób to dużo więc wyeliminuję Darnoka i Spidera.
Jest duże prawdopodobieństwo że w pozostałej piątce jest przynajmniej jeden zdrajca(może nie mam aż takiego pecha;)
I to co teraz zrobię będzie działaniem świadomym i niewymuszonym. Popieram mianowicie pomysł Dadixa co do linczu na Bumberze a więc

Lincz=>Bumber

I również zachecam do tego pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując zatem rozbudowanie wcześniejszej analizy i skupiając się na kolejnych graczach - na początek Dadix-Mix, czyli główny mikser obecnej edycji. Jego pomysł z Bumberem był zaskakujący i wywołał różne reakcje - od uznania go za mafiozę po kogoś całkowicie odmiennego. O ile wczoraj można to było uznać za jakiś wyskok, o ile utrzymujący się upór przeciwko Bumberowi z jego strony jest nieco zastanawiający. Zwykłe przeczucie? W sumie poza stwierdzeniem, iż gra on zbyt "normalnie" nie prezentuje żadnych innych argumentów. I prawdę powiedziawszy gotów bym się z nim zgodzić, ale dlaczego zapomniał chociażby o takim spiderze? Spider pisze zbyt mało, ażeby zakwalifikować się pod konto "normalnego"? Przeczucie to trochę zbyt mało, ale z drugiej strony... no coś mi trudno uwierzyć, żeby mafiozo tak szybko wyskakiwał na pierwszy plan. A może jednak? Sam Dadix wspomina przecież w jednym z postów, iż gra na zasadzie "jeden morderca robi zamieszanie, drugi siedzi cicho" jest stosunkowo ryzykowna i trudna szczególnie dla tego pierwszego. Czyżby podjął się tego wyzwania? Jeśli jest mieszkańcem, to paradoksalnie mógł sobie zapewnić trochę spokoju ze strony morderców, bo coś nie wydaje mi się, żeby mafiozi starali się pozbyć aż tak kontrowersyjnej i mogącej liczyć na kilka głosów osobę. No chyba, że przyjmiemy wersję mniej optymistyczną, czyli jego ryzykowne mafiozowanie - wtedy na wspólnika dołożyłbym kogoś z mniej udzielających się i nie wzbudzających specjalnych kontrowersji. Według założeń Dadixa idealnym kandydatem byłby Bumber ;) Ale chociaż nie wykluczam aż tak absurdalnego rozwiązania, to jednak zdecydowanie raczej nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:08, skyler napisał:

I również zachecam do tego pozostałych.


Nie no to już w tej edycji chyba zakaźne . Nie za bardzo rozumiem jak to rozumieć .Jeszcze trochę a będziemy mieli wiece poparcia lub niezadowolenia wobec graczy .

Jak dla mnie to tak rozgadanego Darnoka to jakoś nie pamiętam .

Tak sobie siedzę i czytam (próbując nadrobić) to co zostało napisane i jedyne co mogę z tego podsumować to jeden wielki bałagan .Najpierw wszyscy rzucają się na jednego, po chwili ktoś rzuca hasło na kogoś innego i tłum przenosi się na drugiego .Do tego dochodzą jeszcze te nieszczęsne pikiety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lampek - jego wczorajszą kłótnię z Kukowskym zapoczątkował teoretycznie ten drugi, chociaż reakcja Lampka była stosunkowo stanowcza. Zaczęło się od tego, iż uznał on niestandardową grę w początkowej fazie gry jako szkodliwą dla mieszkańców. Doczepił się do różnego rodzaju "bzdur". Powody niby zrozumiałe, aczkolwiek reakcja trochę zbyt nerwowa. Zmiana głosu - tutaj plus nawet nie z tego powodu, że pośrednio uratowało to moją skórę. Za sam fakt podkreślenia groźby remisu można popatrzeć na niego przychylniejszym okiem.

I tak trochę na moment wracając do tych remisów - przez moment mnie zaciekawiło, czy wczorajszy post Sonica o tym, że mamy remis 3-3 na pewno był przypadkiem? Sprowokował on przecież Kukowsky''ego do zmiany głosu i o mało nie skończyło się to remisem! Gdyby takie rozwiązanie faktycznie miało miejsce, to przecież w łatwy sposób mógłby się wytłumaczyć, że się pomylił w liczeniu, wszakże nie był jedyny. Niestety - charakter jego postaci powoduje, że chcąc nie chcąc patrzymy na jego zachowanie z przymrużeniem oka.

Wracając do postaci Lampka, to zwróciłem uwagę na jego tłumaczenia dlaczego zagłosował na Kukowsky''ego, który rzekomo niedokładnie czytał jego wypowiedzi. Wszystko pięknie, tylko po prostu reakcja na to była nieco zbyt gwałtowna. Chociaż jak się patrzę na dalszą część jego wypowiedzi... już pomijam te przekleństwa :P Ale widać, że ogólnie prezentuje nieco porywczą postawę. Wyjątkowo mocno zależy mu na wygranej mieszkańców czy wręcz przeciwnie? Skłaniam się raczej ku pierwszej opcji, ale bez zdecydowanej pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2007 o 19:20, spider88 napisał:

Nie no to już w tej edycji chyba zakaźne . Nie za bardzo rozumiem jak to rozumieć .Jeszcze
trochę a będziemy mieli wiece poparcia lub niezadowolenia wobec graczy .

Dadix na prezydenta! Awans dla Skylera! ;)
To nie są pikiety tylko poparcie dla pewnych działań pewnych graczy.

Dnia 04.05.2007 o 19:20, spider88 napisał:


Jak dla mnie to tak rozgadanego Darnoka to jakoś nie pamiętam .

Ja nie pamiętam tak rozgadanego Sturnna - zazwyczaj był tylko post z linczem ;)

Dnia 04.05.2007 o 19:20, spider88 napisał:


Tak sobie siedzę i czytam (próbując nadrobić) to co zostało napisane i jedyne co mogę z tego
podsumować to jeden wielki bałagan .Najpierw wszyscy rzucają się na jednego, po chwili ktoś
rzuca hasło na kogoś innego i tłum przenosi się na drugiego .Do tego dochodzą jeszcze te nieszczęsne
pikiety .

Jakie pikiety i dlaczego nieszczęsne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:20, spider88 napisał:

(...)
Jak dla mnie to tak rozgadanego Darnoka to jakoś nie pamiętam .

Tak sobie siedzę i czytam (próbując nadrobić) to co zostało napisane i jedyne co mogę z tego
podsumować to jeden wielki bałagan .Najpierw wszyscy rzucają się na jednego, po chwili ktoś
rzuca hasło na kogoś innego i tłum przenosi się na drugiego .Do tego dochodzą jeszcze te nieszczęsne
pikiety .


To ma być forma zarzutu? Człowiek siedzi cicho - źle, jak zaczyna coś pisać, to też nie pasuje. A może przeszkodził Ci fakt, że zwróciłem uwagę na brak aktywności i kontrowersji z Twojej strony?

Jeśli zarzucasz bałagan w dyskusji, w czym po części mogę się zgodzić - to zamiast narzekać spróbuj sam napisać coś konstruktywnego. Chyba, że pisanie o chaosie ma być formą wyrażania poglądów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:29, .Darnok napisał:

To ma być forma zarzutu? Człowiek siedzi cicho - źle, jak zaczyna coś pisać, to też nie pasuje.
A może przeszkodził Ci fakt, że zwróciłem uwagę na brak aktywności i kontrowersji z Twojej
strony?


Wręcz przeciwnie , nawet się cieszę że ktoś mnie w końcu dostrzegł ;p

Dnia 04.05.2007 o 19:29, .Darnok napisał:

Jeśli zarzucasz bałagan w dyskusji, w czym po części mogę się zgodzić - to zamiast narzekać
spróbuj sam napisać coś konstruktywnego. Chyba, że pisanie o chaosie ma być formą wyrażania
poglądów...

Wiesz że nawet pisałem odpowiedniego posta , tyle tylko że wprowadził bym jeszcze większe zamieszanie ;p
W skrócie to chyba połapać się można dość łatwo , mieliśmy Dadixa , Bumber później Lampek i Sturnowi się dostało no i w końcu i moja osoba też została lekko szturchnięta .Podsumowania jednak zrobić się za bardzo nie da zrobić , gdyż tak naprawdę ciężko wywnioskować co tak naprawdę kto myśli gdyż zmieniają zdanie co 5 minut .Przekrój osób dość szeroki jeśli chodzi o podejrzenia że już nie wspomnę o naszym mistrzu Sonicu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekrój osób dość szeroki jeśli chodzi o podejrzenia

Dnia 04.05.2007 o 19:37, spider88 napisał:

że już nie wspomnę o naszym mistrzu Sonicu .

Czepiasz się, ja po prostu chce w edycji przynajmniej raz wskazać mafioze, a w ten sposób zwiększam swoje szanse :p
A tak na serio to zmieniam głosy żadko ( w porównaniu z poprzednią edycją), typuje jako głównego Darnoka, a drugie miejsce przypada Lampkowi, no i ex equ Bumberowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko*
A jeśli nikt nie poprze mojego typowania na Darnoka, i będzie remis między Bumberem a kimś ( z wyjątkiem Lampka) to zmienie głos na Bumbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż trzeba podjąć jakąś sensowną decyzję .Nic za bardzo się nie zmieniło od mojego wcześniejszego postu więc i ja nie zmieniłem swojego zdania .

***********************
Lincz -----> Lampek
***********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z omawianej wcześniej grupki pozostał mi zatem tylko Bumber, tak wielce atakowany przez Dadixa i tak przez niektórych opisywany jako ten, który spokojnie odpiera ataki. Faktycznie, skoro ktoś w obliczu tego typu zmasowanego ataku na własną osobę przez innego pojedynczego gracza pisze o zaletach rozbudowanej dyskusji, to co po niektórzy mogą mu zarzucić spokój. Ale co mi się rzuciło w oczy, to brak w jego porannej analizie wzmianki na temat Dazzy''ego czy Sturnna. Być może to zwykłe przeoczenie, ale skoro na końcu wymienia pozostałych wg. podziału milczący/nic nie wnoszący do gry/chaotyczni, to tak dla spokoju mógł ich gdzieś tam wrzucić.
Jednak sam wspomniany post dotyczy głównie spostrzeżeń na temat mojej osoby oraz Lampka i Dadixa. Próbuje tam wskazać na różnego rodzaju opcje wzajemnych powiązań - osobiście już nieraz powtarzałem, iż wczorajszego wieczora miałem przy linczu związane ręce i prawdę powiedziawszy zagłosowałbym na kogoś innego. Najpewniej na kogoś stosunkowo cichego, bądź nawet i przystałbym na propozycję zlinczowania Bumbera, gdyż zapachniało mi tutaj ingerencją pozytywnych sił wyższych.
Pomijając ten fakt, trudno się jednak do czegoś doczepić. Pod tym względem Dadix, chociaż pominął niektóre osoby u których możnaby coś podobnego zauważyć, ma jednak rację. I w momencie, kiedy Dadix wyjaśnił wszelkie wątpliwości (przynajmniej teoretycznie) na temat swojej osoby, nagle pojawił się skyler, który zachęca pozostałych do głosowania na Bumbera. No i zrobił nam materiał do przemyśleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:49, spider88 napisał:

No cóż trzeba podjąć jakąś sensowną decyzję .Nic za bardzo się nie zmieniło od mojego wcześniejszego
postu więc i ja nie zmieniłem swojego zdania .

- A co niby miało się zmienić w ciągu dwunastu minut? Tornado nie wystąpiło (przynajmniej u mnie;).
A czy decyzja jest sensowna to się jeszcze okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dazzy zrobił rundkę nad namiotem cyrkowym, robiąc wszystkim na głowy. Ty, paaaanie iiiiluzjoniiiisto mi siiiiię niiiie podobaaasz, iiii jeszczeeeen twój kruuuk...

***************************************

Patrzę i widzę... Sonica. Chciałem analizowac tylko Lampka, LifaRa i Dara ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26352 ) Ale jak przeczytałem posta sonica ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26344 ) w którym ZAKŁADA ( Mysli, uwzględnia, czy jak to chcecie nazwac ), że w mafii jest Bumber, i Dadix, ale jego kandydatem do linczu jest... Darnok a tutaj ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26351 ) pisze, że Dadix mu jednak do mafii... NIE pasuje- mieszasz, chłopcze, mieszasz...

Lincz--- Sonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2007 o 19:27, skyler napisał:

> Jak dla mnie to tak rozgadanego Darnoka to jakoś nie pamiętam .
Ja nie pamiętam tak rozgadanego Sturnna - zazwyczaj był tylko post z linczem ;)


Ludzie sie zmieniają :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:53, skyler napisał:

- A co niby miało się zmienić w ciągu dwunastu minut? Tornado nie wystąpiło (przynajmniej u
mnie;).


Coś Ty taki nagle zaczepny ??
Ja tam nie wiem skąd piszesz , bo wiesz gdzieś tam w USA mogło wystąpić i co wtedy ??
A o Lampku napisałem o 17:53 więc albo nie umiem liczyć albo ...

Dnia 04.05.2007 o 19:53, skyler napisał:

A czy decyzja jest sensowna to się jeszcze okaże.

Mam nadzieję że tak ,zresztą w tym bałaganie każdy inny głos by pewnie przeszedł bez echa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:59, Daniel DazZy napisał:

Dazzy zrobił rundkę nad namiotem cyrkowym, robiąc wszystkim na głowy. Ty, paaaanie iiiiluzjoniiiisto
mi siiiiię niiiie podobaaasz,

Nie jestem zoofilem.
iiii jeszczeeeen twój kruuuk...
On nie jest gejem :p

Dnia 04.05.2007 o 19:59, Daniel DazZy napisał:

***************************************

Patrzę i widzę... Sonica. Chciałem analizowac tylko Lampka, LifaRa i Dara ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26352
) Ale jak przeczytałem posta sonica ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26344
) w którym ZAKŁADA ( Mysli, uwzględnia, czy jak to chcecie nazwac ), że w mafii jest Bumber,
i Dadix, ale jego kandydatem do linczu jest... Darnok a tutaj ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26351
) pisze, że Dadix mu jednak do mafii... NIE pasuje- mieszasz, chłopcze, mieszasz...


Ja tam nadal będe głosował na Darnoka, ale Dazzy zaczyna mnie zastanawiać.
Podobnie jak Dar oddajesz głosy na osoby które ich nie mają, a Twoje typy przechodzą bez echa.
Nie jesteś zbyt aktywny, właściwie piszesz tylko posty fabularne i lincze.
Wcześniej się nad Tobą nie zastanawiałem, ale widać że chyba trzeba, bo stoisz schowany i niewidoczny.
Tylko jedna osoba zwróciła na Ciebie uwage (oprócz mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

**********************

Dzis mie tak długo nie było, bo czytalem to, co naspamowaliscie :P A mini- analizę masz w poprzednim poście, z którego można dowiedziec się, że narazie odstawiam Bumbera i Dadixa

***********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

********************************

Sorry za 2 post, ale zapomniałem napisac, że nie idę z tłumem, a staram się sam myslec, i głosowac na tych, ktorzy wydają się MI podejrzani, tyle.

*******************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się