Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 14:36, Lampek napisał:

O ile Darnoka jesteśmy pewni (padnie dzisiaj w mordzie więc niech
się jeszcze przed śmiercią przysłuży :P),


Nie żebym się czepiał, ale na obecnym etapie nic nie usprawiedliwia Darnoka. tzn. jest duże prawdopodobieństwo, że jest niewinny, ale no właśnie zawsze pozostaje te ALE... Jeśli Bumber jest w mafii i właśni broni partnera ;]?(To tylko teoretyczne pytanie:D)

Dnia 05.05.2007 o 14:36, Lampek napisał:

Dar - niewiele mówi, niewiele jasnych i twardych argumentów przedstawia. Gra asekuracyjna,
by dowieźć tyłek jak najdalej. Czy mafia? Takie same szanse ma na bycie mafią, jak mieszkańcem.
Na razie wykreślam z listy.

niewiele mówi- ok
niewiele jasnych i twardych argumentów przedstawia- dlaczego tak uważasz? lepiej, żebym gadał jakieś głupoty jak sonic albo robił małą zawieruchę jak Dadix;p? Wolę patrzyć na to(a przynajmniej starać się) obiektywnie, a wbrew pozoru z boku jak się siedzi i się na to patrzy, to trochę inaczej wygląda;] Choć jeszcze inne bym miał widzenie będąc tylko widzem edycji;]

I dlaczego gram asekuracyjnie? Gram trzecią edycję pod rząd, więc wpadłem w rutyne i jakoś nie mam ochoty na wszystkich się rzucać i wszystko komentować :P Może to wygląda na grę asekuracyjną, ale ja tak nie uważam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:59, Dar15 napisał:

> Na razie wykreślam z listy.
niewiele mówi- ok
niewiele jasnych i twardych argumentów przedstawia- dlaczego tak uważasz? lepiej, żebym gadał
jakieś głupoty jak sonic albo robił małą zawieruchę jak Dadix;p?

Za to dostaniesz odemnie i Dadixa opieprz :p

Dnia 05.05.2007 o 16:59, Dar15 napisał:

Wolę patrzyć na to(a przynajmniej
starać się) obiektywnie, a wbrew pozoru z boku jak się siedzi i się na to patrzy, to trochę
inaczej wygląda;] Choć jeszcze inne bym miał widzenie będąc tylko widzem edycji;]

I dlaczego gram asekuracyjnie? Gram trzecią edycję pod rząd, więc wpadłem w rutyne i jakoś
nie mam ochoty na wszystkich się rzucać i wszystko komentować :P Może to wygląda na grę asekuracyjną,
ale ja tak nie uważam :P

Ja gram drugą edycje z rzędu i eee... wszystkich podejrzewam, mówienie o kimś że się rzuca jest nieprawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 14:36, Lampek napisał:

O ile Darnoka jesteśmy pewni (padnie dzisiaj w mordzie więc niech
się jeszcze przed śmiercią przysłuży :P),


Nie ma jeszcze pewności, że Darnok jest niewinny, ale jest duże prawdopodobieństwo jego niewinności;]

Dnia 05.05.2007 o 14:36, Lampek napisał:

Dar - niewiele mówi, niewiele jasnych i twardych argumentów przedstawia. Gra asekuracyjna,
by dowieźć tyłek jak najdalej. Czy mafia? Takie same szanse ma na bycie mafią, jak mieszkańcem.
Na razie wykreślam z listy.


Mało mówię, bo jakoś nie mam ochoty pisać głupotek jak niektórzy ;] Będę stawiać jasne argumenty jak je będę miał, a w tej chwili widzisz jakieś jasne argumenty? Podaj jakiś przykład, bo ja ani jasnych ani twardych nie zauważyłem u kogokolwiek;p Gra asekuracyjna? Gram tak jak gram... nie czuję, żebym grał asekuracyjnie;] Trzecia edycja z rzędu i jakoś nie widzę sensu, żebym wszystko komentował, co tu się dzieje :P (może zamieniam się w spidera, który ciągle gra i już w ogóle mało pisze? xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miraż czy De javu mam?
Bo widze podwójnie, ale drugi post podoba mi się troche bardziej :p
Ty się czepiasz słówek, a ja postów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za drugiego posta o tym samym... Wydawało mi się, że pierwszy nie doszedł ;/

A teraz tak ogólnie... Raczej nie oddam dziś glosu na Bumbera, a zastanowie się nad innymi. Nie widzę sensu, żeby linczować Bumbera czemu?
Jeśli wczoraj oddał głos po to, żeby doprowadzić do remisu, to właściwie uratowałby swój tyłek i Dadixa.
Jeśli był mafią, to miałby ten sam efekt, ale jakoś nie sądzę, żeby Bumber był aż tak genialnym mafiosą, że wiedział, żeby podać się po linczu i mordzie za kataniego argumentując, że bronil Dadixa przed śmiercią;]
Jestem skłonny dziś zaufać Bumberowi, więc głos później zmienie...
Dobrze wy bylo dziś zabić mafię, więc zapewne przyłożę się do zlinczowania tej osoby, która będzie miała troszkę typów. Postaram też się samemu poczytać, kto dla mnie może być winny.

Nie jestem też zwolennikiem by oddawać jakieś pojedyńcze głosy*, bo to tak na prawdę nic nie daje... No przynajmniej na obecnym etapie.

* Pojedyńcze w tym znaczeniu, że ktoś w wynikach ma tylko jeden głos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 17:03, Sonic1575 napisał:

Ja gram drugą edycje z rzędu i eee... wszystkich podejrzewam, mówienie o kimś że się rzuca
jest nieprawdziwe.


Tyle, że ja grałem trochę wcześniej, więc mam zapewnę ociupinke więcej doświadczenia ;p Dlatego już mogę wpaść w rutyne;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, Dazzy, w tym postcie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26449

Mówisz, że powienienem wiedzieć, że lincz na Bumberze nic nam nie da. I ja to wiem, nie powiedziałem, że dzisiaj będę go linczował. Powiedziałem, że wsio mi rybka, czy zginie Skyler czy może Bumber. Nie zmieniłem linczu? Zaraz to zrobię ;P
Wczoraj zagłosowałem, ale nie wiedziałem jeszcze o katanowaniu (czyżby...) Bumbera. Dzisiaj oczywiście linczować go jednak nie będę, bo zawsze istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Bumber faktycznie katanim jest. I do tego bym namawiał pozostałych: NIE głosujcie na Bumbera. Macie do wyboru mnie lub skylera. Tylko lincz na jednym z nas może Wam coś dać. Ja oczywiście zagłosuję na skylera.

A co do Bumbera: nadal jest numer jeden, choć by to stwierdzić potrzebuję prześledzić dzisiejszy lincz i mord. Jeśli dzisiaj zginie skyler i okaże się niewinny, wtedy na 100% będę mógł rzec, że w mafii jest Bumber. Chyba, że mord mafii natrafi na osobę sprawdzoną przez kataniego i wiarygodność Bumbera zostanie udowodniona.

A teraz pare komentarzy na posty:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26454

skyler - nie zgadzam się i akurat tutaj popieram Dazzyego. Zauważ, że Bumber wskazał mnie i Ciebie jako osoby, które powinno się zlinczować. Jeśli zginie i okaże się niewinny, to mieszkańcy mają duuuuuuuży problem, bo z jednej strony ja, z drugiej Ty i cała reszta, gdzie może kryć się mafia. Poza tym, stracimy szansę na sprawdzenie. A jeśli okaże sie winny? To nadal mają duuuuży problem, tylko bez straty szansy na sprawdzenie. Rozumiesz teraz, że trzeba zabić albo Ciebie, albo mnie?:P

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=26451
LifaR - hm, nie, nie uniewinniam Cię, by znaleźć sojusznika :P Ba, pozwalam Ci nawet na siebie głosować, znaj moją dobroć :D nie zgadzam się tylko z punktem odnośnie Sonica, mając w pamięci moje zdenerwowanie o jego zmiany typowań. Sądzę, że jest niewinny.


No i mini podsumowanie na koniec.
Faktycznie, głosowanie na Bumbera nic nam nie da. Dzisiaj wybierzmy z dwójki: ja lub skyler. Mój głos jest oczywisty i głosuję na skylera. Do zmiany głosu namawiam tych, którzy na Bumbera zagłosowali, czyli skylera, Sturnna i Dara (który i tak prawdopodobnie zmieni).
Przeanalizujcie sprawę. Tylko śmierć mnie lub skylera coś da!


Lincz -> Skyler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:59, Dar15 napisał:

Nie żebym się czepiał, ale na obecnym etapie nic nie usprawiedliwia Darnoka. tzn. jest duże
prawdopodobieństwo, że jest niewinny, ale no właśnie zawsze pozostaje te ALE... Jeśli Bumber
jest w mafii i właśni broni partnera ;]?(To tylko teoretyczne pytanie:D)


Czepiaj sie, na tym gra polega :P
Racja, co do Darnoka. Ale o jego roli się przekonamy najpewniej po dzisiejszych linczu i mordzie.

Dnia 05.05.2007 o 16:59, Dar15 napisał:

niewiele mówi- ok
niewiele jasnych i twardych argumentów przedstawia- dlaczego tak uważasz? lepiej, żebym gadał
jakieś głupoty jak sonic albo robił małą zawieruchę jak Dadix;p? Wolę patrzyć na to(a przynajmniej
starać się) obiektywnie, a wbrew pozoru z boku jak się siedzi i się na to patrzy, to trochę
inaczej wygląda;] Choć jeszcze inne bym miał widzenie będąc tylko widzem edycji;]


Skąd sugestia, jakobym uważał, że lepiej będzie jak będziesz gadał głupoty? :P Ja tylko wytykam, że sobie wkładasz poduszki w gacie, nic więcej :P

Dnia 05.05.2007 o 16:59, Dar15 napisał:

I dlaczego gram asekuracyjnie? Gram trzecią edycję pod rząd, więc wpadłem w rutyne i jakoś
nie mam ochoty na wszystkich się rzucać i wszystko komentować :P Może to wygląda na grę asekuracyjną,
ale ja tak nie uważam :P


Ale ja tak i tyle :P
A co do twaedych argumentów, to jest ich jednak sporo. Oczywiście, nie można rzec jakoby przynajmniej jeden był prawdziwy, ale są twarde xD Jeśli mnie nie rozumiesz, to powiem tylko, że Twoje opierają się na:
"xx winny...a może nie? Winny bo yy, zz. Niewinny bo: mm,nn" czyli trudno jednoznacznie określić Twoje stanowisko. Na razie się ciesz, że Cię wykreśliłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie zagłosuje tak jak Lampek, na skylera, ale zobacze co on (skyler) napisze i wtedy będe wiedział czy zlinczować skylera czy Lampka.
W tej chwili osoby które wg. nie są mafią, to: DaZzy, Dar i ja.
Co do reszty to nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 17:32, Lampek napisał:

skyler - nie zgadzam się i akurat tutaj popieram Dazzyego. Zauważ, że Bumber wskazał mnie i
Ciebie jako osoby, które powinno się zlinczować. Jeśli zginie i okaże się niewinny, to mieszkańcy
mają duuuuuuuży problem, bo z jednej strony ja, z drugiej Ty i cała reszta, gdzie może kryć
się mafia. Poza tym, stracimy szansę na sprawdzenie. A jeśli okaże sie winny? To nadal mają
duuuuży problem, tylko bez straty szansy na sprawdzenie. Rozumiesz teraz, że trzeba zabić albo
Ciebie, albo mnie?:P

Jest jeszcze możliwość że jeśli Bumber jest niewinny to w mafii są Ci którzy go najbardziej bronią przed linczem, żeby móc potem rzec iż przecież bronili kataniego (teoretycznie i na razie nie biorę tego pod uwagę).
Niestety nie mam daru przekonywania lub mafia ma zbyt duży- mniejsza z tym.
************************
lincz=> Skyler

1.Bumber 2.Lampek 3.LifaR 4.Dar <=to moja lista podejrzanych wg kolejności w jakiej ja bym ich linczował.(to tak dla potomnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o głosowanie jak najszybciej, ponieważ przewiduję brak neta i kompa od godziny 20 a chciałbym jeszcze coś dodać, podyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dziwna decyzja skylera, nie powiem, ale skyler gdy ostatnio był mafią, zrobił to samo.
Możliwe że to ma zmienić nasze zdanie.

lincz--->skyler

Jednak jeśli on okaże się niewinny to nie wiem kogo zlinczować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie: jednak mamuśka nie potrzebuje kompa do pracy, więc będę siedział :) Ale kto zamierza na mnie glosować, niech się zadeklaruje :P Chcę mieć możliwość obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 18:56, Sonic1575 napisał:

Jednak jeśli on okaże się niewinny to nie wiem kogo zlinczować.

To proste: wystarczy linczować tych których wybiorą inni i wyłączyć myślenie [chociaż żeby je wyłączyć najpierw wypadałoby włączyć]. Jak dla mnie możesz być mafią - z taka grą ciężko Ci będzie jeszcze kiedykolwiek zagrać w FM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na kogo zagłosowac. Miasto już praktycznie wybrało- Skyler ( Ma 2 głosy + swój własny ). Ja chyba też zagłosuje na niego, za udawanie nowicjusza :P Na lampka mam to samo, na razie nie robie większej analizy, bo przepisuję zeszyt ( Tak to jest, jak nagle nauczycielowi zechce się sprawdzic :P ).

***********************************************

Lincz--- Skyler

*************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 19:17, Daniel DazZy napisał:

Ja chyba też zagłosuje na niego, za udawanie nowicjusza :P

Bardzo oryginalny argument.
Przypominam tylko że jesteś jednym z tych którzy od początku(od ujawnienia) bronią Bumbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie było mnie,ale miałem czas to wszystko przemyśleć. Jedno jest pewnie, Bumber, zbyt pochopnie Cię oceniłem. Każdy ma prawo dostać szansę. Jeśli jesteś katanim, pomożesz nam pozbyć sie mafii. Rozpatrując cała sytuację i patrząc na dyskusje zaczynam zmieniac mój pogląd na twoje rolę w tej grze. Tak więc, musze założyć,że jesteś katanim. Skoro reszta Ci zawierzyła, ja też mogę to zrobić.

W świetle zainstniałej sytuacji, zmienię mój głos na skylera, bo cóż, nie na ręke nam mieszkańcom kolejny remis czy coś w tym stylu. Nie mówie,że jestem całkowicie przekonany co do winy skylera.

Tak wieć dziś skyler,ale jeśli okaże sie niewinny, jutro Bumber na powrót ma mój głos. Taki bilet zaufania na dziś Bumber.

Lincz --> Skyler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 19:55, General Sturnn napisał:

Tak wieć dziś skyler,ale jeśli okaże sie niewinny, jutro Bumber na powrót ma mój głos.

A czy mógłbyś jutro głosować na Lampka a nie na Bumbera? No bo jeśli Ciebie sprawdzi i okażesz się niewinnym to w końcu będzie zasługiwał na ponowną szansę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano bede tak głosował. Ale nikt nie powiedział,że Bumber to katani ( no on sam :p ). Mozemy tylko zakładać,że jest nim. Jesli te założenie utrzyma sie do jutra, Lampek dostanie mój głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, niby skyler prowadzi w głosowaniu, ale na wszelki wypadek to zamieszczę, jakby się komuś zachciało zmieniać głos :P Nie miałem zamiaru mówić tego wcześniej, bo miałbym jeszcze mniejsze szanse na przeżycie, Bumber by walnął coś w stylu: „zabijcie Lampka, to zobaczycie, że jestem katanim” no i oczywiście wszyscy by się na mnie rzucili i moich słów nie słuchali. Poza tym, miałem jeszcze jeden plan: w linczu zamordować skylera, co się chyba uda. Czemu chciałem zabić skylera linczem? Jestem katanim, tym prawdziwym a skyler to mój numer dwa. Dlatego dość późno podjąłem decyzję, by zmienić głos. Dopiero dzisiaj awansował w hierarchii, dlatego zamierzałem go sprawdzić dzisiaj. Ale są dwie strony medalu. A nawet trzy.

1. Lepiej byłoby ubić skylera i zachować sprawdzenie np. na Darnoka albo kogoś innego. (zaraz powiem o sprawdzonych)
2. Nie byłem pewien, czy dzisiaj przeżyję, by skylera sprawdzić… to się rozumie samo przez się. Dlatego lepiej było spróbować zwalić na skylera (niezbyt to fair play…ale chyba rozumiecie sytuację) i sobie tyłek uratować. Jednakże o 21 zaczyna się ircowa mafia, do której się zapisałem i nie będę mógł śledzić zmian głosów. To właśnie trzecia strona medalu :D

Co do Bumbera, to jest winny. No bo jaki może być, skoro jestem katanim a on się za niego podaje? Jak to Dazzy rzekł, bez sensu byłoby go dzisiaj zabijać. Zgodzę się jeszcze z jednego powodu: gdyby skyler okazał się winny (jest na to spora szansa), to Bumber byłby drugim i edycję kończylibyśmy jutro.

Przy okazji ujawniania sprawdzonych, warto chyba dodać, że to tylko kolejny problem dla mnie:P jakbym się ujawnił wcześniej, to miałbym zerową wiarygodność sprawdzonych. Dlaczego? Bo sprawdziłęm samych niewinnych:
Dadix (oczywiście), Dar i Lifar. Teraz już wiecie, czemu Dara i Lifara wypisałem z moich list i podejrzanych? :)

Dlatego, jak jesteście w stanie mi uwierzyć, namawiam: zagłosujcie na skylera. Ja jestem katanim, nawet jeśli padnie skyler i będzie niewinny, jego śmierć da nam więcej, niż moja. Bumber jest winny jak sto dwa :P i tym optymistycznym akcentem, żegnam się już najpewniej.

PS: Teraz już wiecie, że miałem rację mówiąc o Bumberze? :P Wymyślił sobie kataniego, żeby tyłek ratować. I koniec tematu. W najlepszym wypadku, już jutro wygramy. W najgorszym, jutro padnie Bumber. Ja wiem, że jest winny a Wy możecie (lub nie) mi zaufać. Nie bez przyczyny ujawniam się już teraz. Dzisiaj będę bronił swojego tyłka jako katani, bo nie udało mi się dotrwać incognito do jutra :P puściły mi nerwy, boję się dzisiaj zginąć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się