Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii - Dragon Age II na szczycie

20 postów w tym temacie

Zasłużone pierwsze miejsce. Ja po demie byłem bardzo sceptyczny, ale teraz, po kilkunastu godzinach spędzonych z grą mogę powiedzieć tylko jedno: jest świetna. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że głosowanie portfelem nie jest rozpowszechnione, mam nadzieje że się nie utrzyma dłużej niż tydzień na 1 miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad kupił DA2 i wczoraj go przeszedł :P przyszedł do mnie z relacjami i powiem że po jego opowiadaniu ciesze się że zrezygnowałem z pre order`a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę gust anglików nie uważam tego typu rankingów za coś, co można traktować poważnie. Poważnie, pokemony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest średnia, tylko fabuła trzyma poziom. Zresztą oceny graczy na portalach takich jak IGN wynoszą około 5-6. Jest w pierwszej dziesiątce bo ludzie długo czekali na nią i tyle.

A tu parę moich uwag:

1. Walka jest chaotyczna, nieskoordynowana, kamera wkurzająca, nie zawsze można zaznaczyć przeciwnika przez kamerę, brak "strategicznego" trybu widzenia bardzo utrudnia grę. Przeciwnicy nie są zbyt inteligentni. Ostatnio walczyłem z Wysokim Smokiem i... było to po prostu nużące. Jedyne wyzwanie to duża ilość życia i twardy pancerz przez który walka trwała zdecydowania zbyt długo. W Dragon Age dużo lepiej wyglądały walki moim zdaniem. No i przesadna ilość krwi, latające twarze i Bóg wie co jeszcze... po zwyczajnym ciosie miecza...

2. Grafika jest średnia ot tyle. Ale tym co najbardziej mnie irytuje to... lokacje :/ Poza tymi głównymi jak Kirkwall wszystko jest takie samo. Wchodzi do jednego domu - byłeś we wszystkich, wchodzisz do jednej jaskini - byłeś we wszystkich, wchodzisz do jednych podziemi - byłeś we wszystkich. Lokacje gdzie najwięcej questów wypełniasz są po prostu identyczne. Układ jest taki sam, tylko wystrój się zmienia i niektórych drzwi nie można otworzyć. Jak na taką grę, tak długo robioną i z taką pompą to bardzo kiepsko.

3. Umiejętności i Czary - całkiem nieźle, choć mniej tego wszystkiego. Brakuje wielu czarów i specjalizacji, specjalizacje maga są w większości do bani... Bardziej mi się jednak podobał stary system. Jedyne co fajne to to, że bohaterowie fabularni mają własne unikalne drzewka umiejętności i to jest bardzo dobry pomysł, jednak "ulepszanie" czarów czy zdolności jest jednak chybione. Tracisz tylko punkty umiejętności, które mógłbyś spożytkować na nowe czary.

4. Craft - beznadzieja. Nic dodać, nic ująć. Tylko w mieście u rzemieślników porozbijanych po różnych lokacjach, czasu wczytywania i bieganie po mieście zdecydowanie zniechęca. Mniej też surowców można znaleźć i się nie odnawiają.

5. Fabuła - jest super, bardzo mi się podoba, zobaczymy jak się rozwinie

6. Zadania - w większości powtarzalne, znajdź, zabij, wróć.

7. Zabij - w grze sporo się walczyć i są to w większości walki nużące. Zabijasz pierwszą grupę i wkurza się fakt, że zawsze, a to zawsze są conajmniej 2 fale wrogów. Tracisz czas, bo przeciwnicy nie są zbyt silni tylko mają dużo życia i zbroi przez co zabijanie ich jest po prostu stratą czasu. A walki jest sporo, wszędzie i naprawdę irytuje ten mnie fakt. Nie mogę najprostszego zadania zrobić bez walki. Brak tym walkom dynamiki jak na ironię, są nudne.

8. Bohaterowie niezależni - fajne dialogi wewnętrzne ale... zagadać do nich tak porządnie można tylko gdy ma się do nich questa. Nie można od tak przyjść do domu Merill i pogadać, wypytać o przeszłość czy poflirtować. Nie... trzeba czekać na głupiego questa. Czas oczekiwania na takie questy jest niestety dość duży :/

9. Dialogi - mogą być, nic nadzwyczajnego, ale... opcja "żartowna" jest czasami tak kiepska, że zastanawiam się czy oni tam mają w ogóle poczucie humoru...

10. Zaklęcia - nie ma już starych synergii i łączenia efektów. Zamrażając nie rozwalisz na kawałki kamienną pięścią, nie ma chyba już nawet zaklęcia śliskości czy czegoś. Do tego dopiero jak podładujesz dodatkowymi punktami czary to otrzymasz efekt mniej więcej równy staremu z Dragon Age 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:15, Qumi napisał:

9. Dialogi - mogą być, nic nadzwyczajnego, ale... opcja "żartowna" jest czasami tak kiepska,
że zastanawiam się czy oni tam mają w ogóle poczucie humoru...

"Chcę być smokiem" w sytuacji gdy ginie bliska osoba jest cokolwiek "dziwne", podobnie jak "przynajmniej ojciec(bodaj?) nie będzie sam". Pomijając to, czasem tekst pokazuje jedno, a słychać zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe :) a za dwa tygodnie na szczycie będzie Crysis 2... ktoś chce się założyć ? przecież zawsze na topie jest ta gra która akurat ma premierę :D:D a wydawcy tak układają premiery żeby w jednym tygodniu była tylko jedna mocna pozycja :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:14, Feflar napisał:

poważnie. Poważnie, pokemony?

Pytanie, czy grałeś kiedyś w jakieś pokemony, czy kierujesz się dziwnymi uprzedzeniami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:13, Malakid napisał:

mój sąsiad kupił DA2 i wczoraj go przeszedł :P przyszedł do mnie z relacjami i powiem
że po jego opowiadaniu ciesze się że zrezygnowałem z pre order`a :P


Tak mu się nie podobało, że przeszedł w ciągu kilku dni grę zajmującą ponad 40 godzin... Chyba nie powinieneś do końca ufać sąsiadowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:25, Kopiec napisał:

> poważnie. Poważnie, pokemony?
Pytanie, czy grałeś kiedyś w jakieś pokemony, czy kierujesz się dziwnymi uprzedzeniami
:P

Oj, grałem w gameboyowe Redy praktycznie na okrągło tylko wyrosłem z tego jakieś 9 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HiddenNick ten sąsiad był z Fringe i po prostu wędrował między światami. A potem wbiega taki na jakiś portal i pisze głupoty zaniżając ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:39, Feflar napisał:

> > poważnie. Poważnie, pokemony?
> Pytanie, czy grałeś kiedyś w jakieś pokemony, czy kierujesz się dziwnymi uprzedzeniami

> :P
>
Oj, grałem w gameboyowe Redy praktycznie na okrągło tylko wyrosłem z tego jakieś 9 lat
temu.


I uważasz, że wszyscy, łącznie z maluchami, powinni byli wyrosnąć razem z tobą?
Zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:44, RexNebular napisał:

I uważasz, że wszyscy, łącznie z maluchami, powinni byli wyrosnąć razem z tobą?
Zabawne.


A Ty uważasz, że same dzieciaki są w stanie podbić ranking tak żeby pokemony wylądowały na pierwszym miejscu?
Zabawne.
Z ciekawości nawet zajrzałem na forum o pokemonach i widzę, że większa część osób to ludzie powyżej 20 a nawet 25 roku życia. Nie wydaje ci się to trochę dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2011 o 12:50, Feflar napisał:

Z ciekawości nawet zajrzałem na forum o pokemonach i widzę, że większa część osób to
ludzie powyżej 20 a nawet 25 roku życia. Nie wydaje ci się to trochę dziwne?


Ani grama jeśli sama gierka jest dobra i grywalna [swego czasu na własnym gba znajomy przekonał mnie - wielkiego "hejtera" tego uniwersum - do zagrania, od tamtej pory zdarza mi się emeralda odpalać nawet obecnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 12:50, Feflar napisał:

Z ciekawości nawet zajrzałem na forum o pokemonach i widzę, że większa część osób to
ludzie powyżej 20 a nawet 25 roku życia. Nie wydaje ci się to trochę dziwne?


Widzę że masz podejście do gier jak moja mama :) jak byłem młody to byłem za młody i nie powinienem grać... jak dorosłem to jestem za stary i powinienem się zająć czymś innym :):) nie bardzo rozumiem jak można określić że ktoś jest za stary na jakąś grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 13:30, arborek napisał:

Widzę że masz podejście do gier jak moja mama :) jak byłem młody to byłem za młody i
nie powinienem grać... jak dorosłem to jestem za stary i powinienem się zająć czymś innym
:):) nie bardzo rozumiem jak można określić że ktoś jest za stary na jakąś grę :P


To jeszcze nic. Moja mam wchodzi do pokoju, i bez względu na to w co mam włączone stwierdza, że "znowu gram w to samo", nie potrafiąc odróżnić STALKERA od WoWa. ;)

@Pietro87
Jestem daleki od krytykowania pokemonów, ale na pewno część ludzi będzie patrzeć na nie tak jak ja, przez pryzmat stwierdzenia, że "przecież to dla dzieci". Może trochę to zacofane, ale taki jest rynek w Polsce, i moim zdaniem nie można dokładnie przekładać wyników sprzedaży z UK na nasze realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za Bulletstorma, jak się dobrze sprzeda to pewnie zrobią drugą część, w której może nie będzie tych głupich niedoróbek poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech DA 2 sprzedaje się jak najlepiej i niech już zaczną robić trzecią część. Gr przeszedłem już magiem, teraz zacząłem łotrzykiem i muszę przyznać iż jest zajebiaszcza. Dobrze, że nie zwracam uwagi na opinie innych, wole starą dobrą zasadę "dopóki nie zagram to nie ocenię". Ja grałem i cieszę się, że kolega grę kupił. A to, że działa bez płyty to tylko atut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować