Zaloguj się, aby obserwować  
GeoT

Jak to kiedyś było - czyli wspomnienia ze starego forum CDP :)

105 postów w tym temacie

A mnie się wydaje, że Cię kojarzę ze starego forum, tzn. nick jakoś tak znajomo wygląda. Jak długo tam byłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 15:21, Vaxinar napisał:

Może Ty mi w końcu powiesz, bo nikt nie wiedział, czy to w końcu prawda, że Volvox jako pierwszy
zdobył Własny Tytuł i został Moderatorem ?

Niestety, nie pamiętam. Trzeba by się Volvoxa chyba spytać :)
Choć tak naprawdę pierwszy własny tytuł zdobył James - bug na forum był, jak ktoś miał księcia, to zanim napisał pierwszy post pod tym statusem, mógł sobie zmienić na co chciał. :) Można też policzyć CooLa - jak wszedłem na forum, to on już był modem i miał własny tytuł. Najwyższy u innych to był hrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 15:27, Vel Grozny napisał:

Niestety, nie pamiętam. Trzeba by się Volvoxa chyba spytać :)

Próbowałem - nie chce mówić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kiedyś był rygor, jak ktoś zakładał głupi wątek nikt sie nie dopisywał, bo kNOT potrafił pojechać po statusach wszystkich, którzy sie dopisali. Był większy porządek i w ogóle, forum było bardziej konkretne. Co nie znaczy że teraz jest gorzej, jest inaczej. Pamiętam Mafię i swoje w niej początki, eh co to były za emocje. Dojechałem do Hrabiego, głównie przez mafię, morrowind i inne wątki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 15:20, lampak napisał:

Poza tym, jak patrzę na czeskie forum, to tak mi się wydaje, że w przekonywaniu mnie do tego
odnowionego forum miał wpływ wygląd - nowe forum jest znacznie bardziej estetyczne.


Stanowczo się z tym zgadazm :], są odstępy jest ok, na starym to tak jeden prawie na drugim leżał ciężko było się wczytać w temat :/
Naprawde trzeba było być wieelkim fanem tego starego forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 15:21, Vaxinar napisał:

Volvox jako pierwszy zdobył Własny Tytuł i został Moderatorem?


Tak, Volvox był pierwszym "naturalnym" własnotytułowcem, zaraz po nim był Darnok. Pamiętam to bo kiedyś Venom umieścił w temacie ze statystykami listę 50 użytkowników i liczbę ich punktów (zaznaczam - punktów, nie postów) - wtedy Darnok i Volvox mieli dokładnie tyle samo punktów. Awans Volvoxa przed Darnokiem zdziwił tego drugiego, bo Darnok pisał dużo więcej postów (właściwie poza Cube''m nie było nikogo, kto mógłby go zdetronizować w statach). Ale w żadnym wypadku Volvox nie został jako pierwszy moderatorem (niezależnym, bo kiedyś było takie rozróżnienie, a pracownicy CDP nie mieli praw moderatorskich) - najpierw był KewL (był nim już jak się pojawiłem na forum), potem doszło czterech: kNOT, Hern, Teziel, Szenk (chyba - pamięć szwankuje), a potem dopiero Volvox i Olamagato (w międzyczasie następowały jakieś roszady w składzie, moderatorem został Kosiar, ktoś inny zrezygnował itp.). Na końcu doszła Ziarenko, ale dość szybko z tej funkcji zrezygnowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 15:51, olki77 napisał:

A ktos na starym forum mial własny tytuł czy jeszcze takiego nie bylo .
Ja jestem tu od 3 miesiecy wiec sie pytam.

Użytkowników z własnym tytułem na starym forum było całkiem sporo - według statystyk Vilmara: 87, a "z życia" widać ich było całkiem sporo.

Wow... Mieszczę się w top100 postów starego forum. A wydawało mi się, że mało pisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare forum miało fatalnie napisany layout czy jak to się nazywa. Pod IE było nawet, nawet, ale pod Operą czy FF potrafiło się posypać. W walidatorze w3c było nawet po 1000 błędów na stronę. Nowe forum jest optymalizowanie nie pod IE, FF czy Operę a pod zgodność ze standardami.
Ale stare forum miało zalety. Wszelkie ankiety były zamykane od ręki.
No i ładniejsze nazwy statusów. No i byłem na nim 1.5 roku, to się przyzwyczaiłem. I avatary były. I wizytówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum CDP zalogowałem się po raz pierwszy 1 września 2002. Nie bardzo pamiętam po co i czego oczekiwałem, ale miało to chyba związek z grami Icewind Dale 2 i Neverwinter Nights. Miałem trochę szczęścia, bo praktycznie od razu zauważyłem (przykuwały wzrok) kilka tematów z żółtą kłódką i postanowiłem przeczytać o co chodzi. W ten sposób dowiedziałem się nieco o obyczajach dotyczących tematów i regulaminu i pewnie dzięki temu nie założyłem jakichś głupich tematów.

Ze (starych czasów) starego forum pamiętam głównie bardzo przyjazną atmosferę i istnienie swoistych wątków-domów, które były czymś więcej niż tylko miejscem do dyskusji. Można tam było dość swobodnie rozmawiać właściwie o wszystkim (nie istniało pojęcie offtopu - całe tematy stanowiły jeden wielki offtop ;D), tematy tworzyły pewne enklawy dla kilku stałych bywalców (choć nie były one zamknięte - drzwi stały otworem dla wszystkich chętnych).

Wśród "moich" tematów mógłbym wymienić "Neverwinter Nights temat ogólny - ..." (sam go założyłem, na marginesie dodam z nieskrywaną dumą że był to pierwszy temat z dopiskiem "temat ogólny" ;)) oraz "Icewind Dale - gramprzez net, kto chętny?" (błąd w tytule wyrósł do rangi pewnego symbolu, a temat nazywaliśmy pieszczotliwie gramprzezem). W tym pierwszym toczyły się różne dyskusje na temat NWN jeszcze przed jego polską premierą, potem nawet założyliśmy taki jakiś mały klan (Omnis Diem Manus - Drużyna Wszechdnia, nazwa wymyślona przez Bq), który miał zrzeszać ludzi chcących grać wspólnie w różne moduły, potem nawet zrobiliśmy swój własny moduł - siedzibę drużyny (wtedy zainteresowałem się na poważnie programowaniem dzięki skryptom w Aurorze). Fajna zabawa - przesyłaliśmy sobie mailem coraz nowszą wersję modułu, a każdy dekorował w nim np. swój pokój. Temat zdobył srebrną gwiazdkę (jeden z 15 najpopularniejszych tematów).

Gramprzez - Bq (założyciel) dość szybko stracił zapał do grania w IWD, ale to, co działo się potem w tym temacie musiało przejść jego najśmielsze oczekiwania. Powstała bardzo zwarta ekipa złożona z ludzi chcących grać razem w IWD (Mika, GanD, Olamagato, Virgo, Kindzior, duuużo później ja), a temat służył wymienianiu opinii na temat IWD i naszych postaci, a także stał się miejscem wielu relacji z sesji, które dawały upust literackiej twórczości ich autorów - najczęściej Olamagato, Virgo i GanDa. W temacie rozmawialiśmy też o zupełnie prywatnych sprawach, całkowicie niezwiązanych z IWD czy grami w ogóle - wiedzieliśmy po prostu, że tam wszyscy adresaci to przeczytają, nie rozdrabnialiśmy się na jakieś pomniejsze, osobne topiki ;) Temat zdobył srebrną albo złotą gwiazdkę (nie jestem pewien).

Jeśli chodzi o całe forum, to upominanie nowych przez zwykłych użytkowników zaczęło być piętnowane dopiero później. Za moich początków zjawisko to rosło sobie w sposób nieskrępowany, czasem przybierając nieco chamskie formy. Ale i to było powodem do śmiechu - ja z GanDem mieliśmy taką nieoficjalną spółkę i kiedy ja odsyłałem nowych forumowiczów do bardziej rozwiniętych tematów (w sposób tak uprzejmy na ile mnie tylko stać), GanD wpadał i pisał: "słuchaj Vilmara, dobrze gada" (pod różnymi postaciami) - teraz to może brzmi dziwnie ale wtedy ten spam (oczywiście GanDa, bo ja "tylko niosłem pomoc" ;)) sprawiał sporo radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że spytam - utrzymujesz jeszcze kontakt ?
W sumie szkoda trochę, że niektórzy nie piszą, niektórzy są już w ogóle zapomnieni, np Xarahan, pamięta Go ktoś jeszcze ? ;) W FM grał, dobry gracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 16:47, Vaxinar napisał:

Pozwól, że spytam - utrzymujesz jeszcze kontakt ?


Tylko w interesach. A że interesów chwilowo do nich nie mam, to niestety nie utrzymuję kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 15:26, Mumin napisał:

A mnie się wydaje, że Cię kojarzę ze starego forum, tzn. nick jakoś tak znajomo wygląda. Jak
długo tam byłeś?


Byłem długo, tyle że najwięcej czytałem a posty dodawałem przy komentarzach chyba jedynie (może raptem z 5 sztuk było :)
Dlatego niewiele z niego pamiętam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 13:57, Pyton01 napisał:

ja nie pamiętam starego forum:(
nawet nie pamiętam kiedy sie zalogowałem ale chyba w 2005 roku tak chyba w grudniu

Przeciez wtedy nie było już starego forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 20:48, Abi Dalzim napisał:

>I avatary
Avatary? Nie kojarzę... No chyba że liczysz te obrazki przy wizach, ale takich koło nicków
to raczej nie było...

No tak, właśnie taki erzatz w wizytówkach. Skleroza, ach ta skleroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekne na starym forum bylo to, ze bylo nas naprawde niewielu. Znalismy sie wtedy duzo lepiej niz tutaj. Czesto pierwsyz raz widze niektorych przewodniczacych. Na starym forum raczej bylo to niemozliwe. Oczywiscie wizytowki, oraz konkurs na najlepsze wizytowki, ktory jednak byl duzo lepszy od obecnego. I niewiem, kto widzial tam wiecej luzu... ;P Juz wtedy toczylo sie wojny z kNOT''em, bylem nawet raz splamionym, wiele tematow bylo zamykanych, a degrady szly ejden za drugim. Nie bylo mowy o zadnych ankietach, grach (z wyjatkiem FM), opowiesciach. I byl porzadek. ;) Dorobilem sie tam tytulu Hrabiego. Wlasnie - tytulu byly lepsze. I czy ktos moze mi powiedziec, dlaczego nie moge sie znalezc na tamtych statystykach? Mialem cos ok. 700postow, jak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 23:55, Wiadroman napisał:

Dorobilem sie tam tytulu Hrabiego. Wlasnie - tytulu byly lepsze. I czy ktos
moze mi powiedziec, dlaczego nie moge sie znalezc na tamtych statystykach? Mialem cos ok. 700postow,
jak mi sie wydaje.


Tamtejsze statystyki sa stare, chyba sprzed 2 lat, więc możliwe że Cię nie ma, bo za krótko byłeś obecny na forum. Podobnie jest ze mną, dolazłem do hrabiego, ale w statach mnie nie ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować