Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie mogę już edytować poprzedniego posta, więc ponawiam prośbę, żebyś podał cenę graniczną :) Ten zestaw, który Ci podałem średnio się nadaje do późniejszej rozbudowy - obudowa jest może i ładna, ale jest to Mini Tower zamiast Midi Tower - moje przeoczenie. Także dysk można od razu brać pojemniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @pawbuk i @kuba9876543210

Ok. RAMki wyjaśnione.
Z prockiem będę kombinował jeżeli będzie taka potrzeba. W takim razie wezmę też dodatkowy wentylator lecz mam 2 pytanka. Gdzie go zamontować w tej obudowie? Oraz czy jeśli złożę tego kompa, to czy nie będzie on zbyt głośny?
Jeśli chodzi o zasilacz to wolę już mieć lepszy. Nawet jeśli nie będę dokładał drugiej grafy, to będzie miał zapas mocy, której nie wykorzysta. Dzięki temu POWINIEN się nie męczyć i mieć dłuższą żywotność, prawda?
Faktycznie nagrywarki Blu-Rej są droższe. Skoro nie będę mógł nagrywać to odtwarzacz też jest mi niepotrzebny. Moglibyście polecić mi jakieś DVD z dobrym czytnikiem? Np. jeśli płytka ma rysy.

A tak nawiasem.
Jak myślicie. Na ile lat ten komp wystarczy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ceny nie podałem bo chciałem się dowiedzieć ile bym musiał wydać na coś wydajniejszo/opłacalnego musiałbym wydać w stosunku do tego co mam. Z tą obudową faktycznie małe przeoczenie sam nie doczytałem, że jest mini tower;p Odnośnie dysku miało być ze tniemy po kosztach więc pewnie kupiłbym jeszcze mniejszy^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 12:28, erwins napisał:

Z prockiem będę kombinował jeżeli będzie taka potrzeba. W takim razie wezmę też dodatkowy
wentylator lecz mam 2 pytanka. Gdzie go zamontować w tej obudowie? Oraz czy jeśli złożę
tego kompa, to czy nie będzie on zbyt głośny?


Ale Ty mowisz w tej chwili o dodatkowym wentylatorze do obudowy, czy o chłodzeniu procesora? Bo to są całkowicie różne rzeczy. Wentylator montuje się na otworach w obudowie, jest tam specjalnie przygotowane miejsce z otworami na śrubki. Chłodzenie procesora montuje się do płyty głównej nad procesorem i oprócz wentylatora zawiera również duży radiator :) Chłodzenie procesora to ten SilentiumPC Fortis, którego Ci polecałem :)

Dnia 04.11.2012 o 12:28, erwins napisał:

Jeśli chodzi o zasilacz to wolę już mieć lepszy. Nawet jeśli nie będę dokładał drugiej
grafy, to będzie miał zapas mocy, której nie wykorzysta. Dzięki temu POWINIEN się nie
męczyć i mieć dłuższą żywotność, prawda?


Nie do końca tak jest. Jeśli nie zamierzasz dokładać drugiej karty graficznej, to weź zasilacz maksymalnie 600W. Zasilacze osiągają różną sprawność przy różnym procentowym obciążeniu - największą sprawność z tego co pamiętam mają przy ok 50% obciążeniu. Najlepiej się od razu zdecyduj, bo nie ma sensu kupować zbyt mocnego zasilacza :)

Dnia 04.11.2012 o 12:28, erwins napisał:

Faktycznie nagrywarki Blu-Rej są droższe. Skoro nie będę mógł nagrywać to odtwarzacz
też jest mi niepotrzebny. Moglibyście polecić mi jakieś DVD z dobrym czytnikiem? Np.
jeśli płytka ma rysy.


Praktycznie wszystkie nagrywarki DVD na rynku są bardzo do siebie podobne - bierz najtańszą np:
http://www.agito.pl/naped-asus-dvd-rw-drw-24b5st-nero-10-czarny-box-693-568289.html?cid=696

Dnia 04.11.2012 o 12:28, erwins napisał:


A tak nawiasem.
Jak myślicie. Na ile lat ten komp wystarczy? ;)


Ciężko powiedzieć, ale myślę, że na 3-4 lata spokojnie. Jeśli jednak postęp w dziedzinie wymagań gier będzie na podobnym poziomie jak w ciągu ostatnich 2-3 lat, to nawet na dłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 12:43, nightfaler napisał:

No ceny nie podałem bo chciałem się dowiedzieć ile bym musiał wydać na coś wydajniejszo/opłacalnego
musiałbym wydać w stosunku do tego co mam. Z tą obudową faktycznie małe przeoczenie sam
nie doczytałem, że jest mini tower;p Odnośnie dysku miało być ze tniemy po kosztach więc
pewnie kupiłbym jeszcze mniejszy^^

Jeśli byś faktycznie miał kupować taki zestaw, ale nie masz takich ścisłych ograniczeń budżetowych, to warto zostać przy Intelu i3. W przypadku karty graficznej warto dopłacić do HD7770. Obudowę można wziąć SilentiumPC Brutus - kosztuje ok 140 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby mi ulozyc skladaka ? cena najlepiej w granicach 3 tys zl.
komputer stacjonarny pod gry.

obecnie mam 5letniego kompa, geforce 9500gt 512mb, procek nawet nie pamietam chyba 2gb dual core cos takiego, 4gb ram.
o nowszych grach na tym moge zapomniec typu bf3.

czesto nie wymieniam komputerow wiec chcialbym zeby ten nowy starczyl mi na pare ladnych lat. zeby wszystkie obecne wymagajace gierki (bf3, arma 2) i inne ktore dopiero wyjda, przez nastepne 2-3 lata chodzily na 60+ klatkach bez najmniejszej zacinki na maksymalnych ustawieniach i rozdzialce.

i jak mozna prosilbym o nakreslenie z grubsza kosztorysu kazdej czesci i ile to w sumie by mnie wynioslo.
z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz samej budy? Monitor i system operacyjny masz? A dałoby radę coś zostawić z Twojego starego komputera? Może obudowa jest niezła? Albo dysk twardy? Obecnie dyski twarde są bardzo drogie, więc fajnie by było gdybyś posiadał dysk twardy na SATA (taki cienki kabel). A napęd optyczny? Jeśli nie wiesz to zrób kilka zdjęć wnętrza komputera (w miarę wyraźnych) i tu wrzuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zeby wszystkie obecne wymagajace gierki (bf3, arma 2) i inne ktore dopiero wyjda,

Dnia 04.11.2012 o 15:08, Malevyn napisał:

przez nastepne 2-3 lata chodzily na 60+ klatkach bez najmniejszej zacinki na maksymalnych
ustawieniach i rozdzialce.

IMHO Mission Impossible z tymi 60 klatkami, bo sama karta i procesor wykorzysta cały budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 15:08, Malevyn napisał:

zeby wszystkie obecne wymagajace gierki (bf3, arma 2) i inne ktore dopiero wyjda,
przez nastepne 2-3 lata chodzily na 60+ klatkach bez najmniejszej zacinki na maksymalnych
ustawieniach i rozdzialce.


Tak jak wyżej napisał Mafioso, jest to po prostu niemożliwe. Już teraz są gry, które na znacznie mocniejszym sprzęcie od takiego za 3 tys zł nie będą chodzić w pełni płynnie na maksymalnych detalach (np. BF3 multiplayer, Wiedźmin 2 z włączonym ubersamplingiem), a co dopiero za 3 lata, i to w 60 kl/s. Musiałbyś już teraz kupić coś pokroju najmocniejszego i5 / i7 + GTX 690, i zmieniać sprzęt wraz z każdą kolejną premierą czegoś mocniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 13:14, pawbuk napisał:

Ale Ty mowisz w tej chwili o dodatkowym wentylatorze do obudowy, czy o chłodzeniu procesora?
Bo to są całkowicie różne rzeczy. Wentylator montuje się na otworach w obudowie, jest
tam specjalnie przygotowane miejsce z otworami na śrubki. Chłodzenie procesora montuje
się do płyty głównej nad procesorem i oprócz wentylatora zawiera również duży radiator
:) Chłodzenie procesora to ten SilentiumPC Fortis, którego Ci polecałem :)


Aha, ok już rozumiem. W takim razie wezmę też te chłodzenie. ;)

Dnia 04.11.2012 o 13:14, pawbuk napisał:

Nie do końca tak jest. Jeśli nie zamierzasz dokładać drugiej karty graficznej, to weź
zasilacz maksymalnie 600W. Zasilacze osiągają różną sprawność przy różnym procentowym
obciążeniu - największą sprawność z tego co pamiętam mają przy ok 50% obciążeniu. Najlepiej
się od razu zdecyduj, bo nie ma sensu kupować zbyt mocnego zasilacza :)


A jeśli tuż po kupnie tych podzespołów będę chciał podkręcić wszystko (można coś podkręcić oprócz procka i grafy?) na maxa, to nie potzrzeba "większego" zasilacza?

Zapomniałem dopytać. Czy np. za te 3-4 lata będzie możliwość zmiany jednego podzespołu np. procka bez wymiany reszty? Jak sądzisz?

Dodatkowe pytanie. Lepiej zainwestować w Win 7 czy nowy 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 15:25, erwins napisał:

> Ale Ty mowisz w tej chwili o dodatkowym wentylatorze do obudowy, czy o chłodzeniu
procesora?
> Bo to są całkowicie różne rzeczy. Wentylator montuje się na otworach w obudowie,
jest
> tam specjalnie przygotowane miejsce z otworami na śrubki. Chłodzenie procesora montuje

> się do płyty głównej nad procesorem i oprócz wentylatora zawiera również duży radiator

> :) Chłodzenie procesora to ten SilentiumPC Fortis, którego Ci polecałem :)

Aha, ok już rozumiem. W takim razie wezmę też te chłodzenie. ;)


> Nie do końca tak jest. Jeśli nie zamierzasz dokładać drugiej karty graficznej, to
weź
> zasilacz maksymalnie 600W. Zasilacze osiągają różną sprawność przy różnym procentowym

> obciążeniu - największą sprawność z tego co pamiętam mają przy ok 50% obciążeniu.
Najlepiej
> się od razu zdecyduj, bo nie ma sensu kupować zbyt mocnego zasilacza :)

A jeśli tuż po kupnie tych podzespołów będę chciał podkręcić wszystko (można coś podkręcić
oprócz procka i grafy?) na maxa, to nie potzrzeba "większego" zasilacza?

Zapomniałem dopytać. Czy np. za te 3-4 lata będzie możliwość zmiany jednego podzespołu
np. procka bez wymiany reszty? Jak sądzisz?

Dodatkowe pytanie. Lepiej zainwestować w Win 7 czy nowy 8?

Co do systemu to lepiej pozostań przy 7 bo 8 ma problemy jak narazie z obsługą starszychgier no i caly interfejs jest raczej robiony pod ekrany dotykowe. Pozatym czytałem że wydajność gier na ósemce jest niższao około 20 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 15:49, diabolo20 napisał:

Co do systemu to lepiej pozostań przy 7 bo 8 ma problemy jak narazie z obsługą starszychgier

Jest dostępna jakaś lista, co działa na win 7, a nie działa na 8? ;p

Dnia 05.11.2012 o 15:49, diabolo20 napisał:

no i caly interfejs jest raczej robiony pod ekrany dotykowe.

Używałeś? Pewnie jak większość, czyli nie.

Dnia 05.11.2012 o 15:49, diabolo20 napisał:

Poza tym czytałem że wydajność gier na ósemce jest niższao około 20 %

A to ciekawe gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 15:25, erwins napisał:

A jeśli tuż po kupnie tych podzespołów będę chciał podkręcić wszystko (można coś podkręcić
oprócz procka i grafy?) na maxa, to nie potzrzeba "większego" zasilacza?

Jeśli nie będziesz decydował się na drugą kartę graficzną, to nawet porządny zasilacz 600W pozwoli Ci podkręcać te podzespoły ile zechcesz :) Możesz brać np:
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-cm-bqt-e9-cm-580w-80plus-gold-bn198-422637/ 413 zł

Dnia 05.11.2012 o 15:25, erwins napisał:

Zapomniałem dopytać. Czy np. za te 3-4 lata będzie możliwość zmiany jednego podzespołu
np. procka bez wymiany reszty? Jak sądzisz?


Raczej nie będzie możliwe, bo już następna generacja będzie wymagała innych płyt głównych. Dlatego teraz warto brać najlepszy model :)

Dnia 05.11.2012 o 15:25, erwins napisał:


Dodatkowe pytanie. Lepiej zainwestować w Win 7 czy nowy 8?


Win 7 jest sprawdzony i na razie moim zdaniem lepiej jego brać :) Zawsze można później uaktualnić do Win 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda że procesory z serii i5 są wydajniejsze w grach od i7? Czy to tylko złośliwa plotka rozpowszechniana przez posiadaczy i5, którzy nie mieli kasy na i7?

I jaki procesor jest na chwilę obecną najlepszy do gier pod względem cena/wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 15:59, Zgreed66 napisał:

> Co do systemu to lepiej pozostań przy 7 bo 8 ma problemy jak narazie z obsługą starszychgier
Jest dostępna jakaś lista, co działa na win 7, a nie działa na 8? ;p

> no i caly interfejs jest raczej robiony pod ekrany dotykowe.
Używałeś? Pewnie jak większość, czyli nie.

> Poza tym czytałem że wydajność gier na ósemce jest niższao około 20 %
A to ciekawe gdzie.

poszukaj w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 16:04, TerrorHurtz napisał:

To prawda że procesory z serii i5 są wydajniejsze w grach od i7? Czy to tylko złośliwa
plotka rozpowszechniana przez posiadaczy i5, którzy nie mieli kasy na i7?

I jaki procesor jest na chwilę obecną najlepszy do gier pod względem cena/wydajność?

i5 jak najbardziej pod gry a i7 nic ci narazie w grach niedaje no chyba że używasz procka do programów zawansowaych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 16:04, TerrorHurtz napisał:

To prawda że procesory z serii i5 są wydajniejsze w grach od i7? Czy to tylko złośliwa
plotka rozpowszechniana przez posiadaczy i5, którzy nie mieli kasy na i7?


Jest to częściowo prawda i częściowo nieprawda :D Chodzi bowiem o to, że mamy różne generacje i5 i i7 :) Może się więc zdarzyć, że i5 3-ciej generacji jest wydajniejszy od i7 2-giej generacji :) Tak więc i5 3570K (3 generacja) jest w grach wydajniejszy od i7 2600K (2 generacja), ale równocześnie mniej wydajny od i7 3770K (3 generacja) :) Widać więc wyraźnie, że rozwiązanie Twojego dylematu nie jest takie łatwe :D

Dnia 05.11.2012 o 16:04, TerrorHurtz napisał:


I jaki procesor jest na chwilę obecną najlepszy do gier pod względem cena/wydajność?

Moim skromnym zdaniem bardzo fajnie wypada pod tym względem i5 3470, którego da się dostać za ok 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 17:05, TerrorHurtz napisał:

Miałbym jeszcze jedno pytanie

w grach lepszy będzie i5-3570 czy i5-2500?


i5 3570 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się