Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Tworzenie gier

99 postów w tym temacie

Czy ktoś z was probował kiedyś stworzyć własną grę? Stworzenie gry takiej jak np. Gothic wymaga wielu ludzi i dużo pieniędzy. Jednak stworzenie takiej gry jak pinball nie jest wcale takie trudne. Jest wiele darmowych programow jak np. Games Factory. Zachęcam do dyskusji na temat tworzenia gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 13:54, Marcinos07 napisał:

Czy ktoś z was probował kiedyś stworzyć własną grę? Stworzenie gry takiej jak np. Gothic wymaga
wielu ludzi i dużo pieniędzy. Jednak stworzenie takiej gry jak pinball nie jest wcale takie
trudne. Jest wiele darmowych programow jak np. Games Factory. Zachęcam do dyskusji na temat
tworzenia gier.

Ja nigdy nie próbowałem . Jeżeli mialem do czynienia z programami do robienia gier to były naprawdę badziewne. Może kiedyś, jak osiągnie się coś w życiu to zaloży się własną firmę. Kto, co czeka każdego z nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 13:54, Marcinos07 napisał:

Czy ktoś z was probował kiedyś stworzyć własną grę? Stworzenie gry takiej jak np. Gothic wymaga
wielu ludzi i dużo pieniędzy. Jednak stworzenie takiej gry jak pinball nie jest wcale takie
trudne. Jest wiele darmowych programow jak np. Games Factory. Zachęcam do dyskusji na temat
tworzenia gier.

Musze sie przyznac ze o zrobieniu gry nie myślałem poważnie...:+) gdzieś tam sobie wyobrążałem jaka gre bym chciał stworzyc ale tak jak napisałes to wymaga wielkiego nakładu pienieżnego oraz współpracy z osobami znajacymi sie na tym...w Polsce nam forumowiczem wątpie aby uczciwie dało sie stworzyc gre tak dopracowana jak np Gothic...:(

Ps.A czy ty już coś stworzyłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki program RPG Maker , lecz mi nie chodził. Grafa z góry , a gra prosta , ale moim zdaniem fajna. Gdybym miał jakiś dobry program może coś bym skubnął , ale niestety nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić RPGMAKER XP. Mi on chodzi. Ma całkiem fajne możliwości jednak ja nie umiem do gry w nim zrobionej wymyślić fabuły :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 14:05, mikim napisał:

Spróbuj uruchomić RPGMAKER XP. Mi on chodzi. Ma całkiem fajne możliwości jednak ja nie umiem
do gry w nim zrobionej wymyślić fabuły :P.


No mam problem , bo jak wlaczam to nie moze znalezc jakiegos pliku ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie gier ... Hmm ... Najważniejsza jest fabuła, dalej potrzebne są zasady gry, reszta, czyli grafika i muzyka to czysta kosmetyka (na to idą największe nakłady pieniężne).
Kiedyś stworzyłem grę w Turbo Pascalu, dość prymitywna, ale miała jakiś zalążek fabuły i zasady :) Gra stworzona w trybie tekstowym, to znaczy poszczególne budynki były symbolizowane przez jakieś literki :) My byliśmy "X" :) i zbieraliśmy "o" :) Sterowanie klawiaturą. Losowo generowane mapy ;) Gra jednak nie przetrwała do dzisiejszych czasów, nikt nie chciał jej wydać ;)

Dla początkujących proponuję, napisać grę o dżdżownicy która zbiera jabłka i zwiększa swoje wymiary :) Prosta ale jakże wciągająca gierka. Jak już opanujecie podstawy, wtedy możecie zabrać się za pisanie Gothica :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W RPG Makerze nie umiem ustawiać tych przełączniów. Jak ktoś bęzie wiedział jak to sie robi to niech napisze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stworzyłem wiele gier na GamesFactory, a ostatnio wkroczyłem w świat 3D dzięki darmowemu i genialnemu programowi pt.: BLENDER...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też mialem GamesFactory i RPG Maker, ale jakoś nie chciało mi sie nimy bawić. Może bym spróbował jak bym miał polską instrukcje :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio machnałem Pac Mana z jedną mapką i dwoma przeciwnikami w Open GL Winapi na projekt zaliczeniowy. Straszna rzecz i nie chcę więcej mieć z tym do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Google nie boli :D. A tak w ogóle to możesz wejść na www.rpgmaker.pl - tam znajdziesz wiele przydatnych tutoriali :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 13:54, Marcinos07 napisał:

Czy ktoś z was probował kiedyś stworzyć własną grę? Stworzenie gry takiej jak np. Gothic wymaga
wielu ludzi i dużo pieniędzy. Jednak stworzenie takiej gry jak pinball nie jest wcale takie
trudne. Jest wiele darmowych programow jak np. Games Factory. Zachęcam do dyskusji na temat
tworzenia gier.


Stworzenie gry takiej jak gothic wcale nie wymaga mnostwa ludzi i pieniędzy. Pierwszą część stworzyło około 20 ludzi, z ktorych większość nie miała 18 lat, a robili tę grę na kompach jakie w tamtym czasie były standardem w Niemczech :D Tak więc jak widać wystarczy dobry pomysł i sporo samozaparcia, żeby stworzyć jedna znajciekawszych gier wszechczasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 19:47, PsychoMan napisał:

Stworzenie gry takiej jak gothic wcale nie wymaga mnostwa ludzi i pieniędzy. Pierwszą część
stworzyło około 20 ludzi, z ktorych większość nie miała 18 lat, a robili tę grę na kompach
jakie w tamtym czasie były standardem w Niemczech :D Tak więc jak widać wystarczy dobry pomysł
i sporo samozaparcia, żeby stworzyć jedna znajciekawszych gier wszechczasow.

No ale jakby jeszcze z jednego kumpla do ekipy dołączyli to może sterowanie zrobiliby lepsze:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 19:59, mikim napisał:

A nie znasz przypadkiem jakichś tutoriali, które uczą od podstaw??? Chodzi mi o tutoriale do
Blendera.


Niestety, Blendera mam z PC Format (a ja samodzielnie rozgryzam programik - nie ma to jak stworzenie czegoś samodzielnie...), ale tutoriale są na tej stronie:
http://blender3d.pl/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 19:27, mikim napisał:

Eeee... Google nie boli :D. A tak w ogóle to możesz wejść na www.rpgmaker.pl - tam znajdziesz
wiele przydatnych tutoriali :).

Adres nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować