Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Tworzenie gier

99 postów w tym temacie

Ja się kiedyś bawiłem w jakimś 3D Gamemaker... syf totalny, ale dla 9 latka wypasiste było :p

Akuratnie próbuję gmerać w php + mysql ale jakoś tako mi nie wychodzi... Chyba zostawię to profesjonalistom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie próbowałem robić sam gry:P

hehe bierzemy się za zrobieniem własnej gry wszyscy razem stworzymy grę lepszą od G3 itp. hehe żart- i to nie śmieszny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy w tym temacie to czy ktos uzywal programu Adventure Game Studio (pisali o nim w Clicku) Albo zna ktos strone gdzie wyjasniaja jak go uzywac. po na official niewiele pisze (sorry, jest napisane :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:03, dobrakos napisał:

nie przesadzajmy, trudno zeby probowali robic komercyjna gre na 286AT :) w porownaniu ze sprzetem
jaki maja do dyspozycji profesjonalne studia to takie domowe pc-ty to bulka z maslem.zreszta
na przelomie 2001/2002 jak sie nie myle sam kupilem swojego AMD 1,7 XP+ i wowczas daleko mu
bylo do najlepszych kompow, majatku bynajmniej nie kosztowal...

AMD XP 1,7 w sprzedaży był od 9 października 2001, więc pewnie kosztował sporo - po prostu masz za dużo kasy by to odczuć. Natomiast Gothic miał premierę 9 marca, kiedy to procki rzęduy 1 GHz to był sprzęt highendowy. A Tworzenie gry musiało zacząć się jeszcze zanim Intel przekroczył barierę 1 GHz, więc nie rób zamieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 18:48, zajacisko napisał:

Może mi ktoś pomóc w tworzeniu gry? Chętnie na gg.

Hohohoh... Nie za szybko? :P Może jakieś konkrety? Co to za gra:
- gatunek
- preferowany język programowania
- zamiary (tzn. wypasiona max prawie jak komercyjna, przyjemna freeware''óweczka czy zaliczenie na lekcję informatyki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:00, lurynowicz napisał:

Hohohoh... Nie za szybko? :P Może jakieś konkrety? Co to za gra:

Dobra, pzesadziłem z szybkością: FPS drużynowy (klimat nowoczesności - wojna) coś jak Project: Snowblind,język - najłatwiejszy w obsłudze, raczej przyjemna ze zwrotami akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że raczej nie znasz się na programowaniu, więc może być trudno (nawet bardzo). Nie pozostaje Ci nic innego, jak zacząć naukę C++ i spisać na kartce twój pomysł (to nie głupie - zrób to, rozplanuj co i jak a może za kilka lat jakaś firma kupi to od Ciebie, jeżeli odechce Ci się robić gier:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:01, kjelt napisał:

Hmmm ciekawe czy jak już coś stworzycie to czy będziecie chcieli w to pograć :D......


Raczej nie, bo nawet jak używałem RPG Maker''a to konieczne było koło 150 testów jej elementów. W Dark Basicu (polecam! dobry dla początkujących dzięki obszernemu działowi pomocy) jeszcze gorzej, bo to już prawdziwe programowanie, gdzie mały, głupi błąd może zniweczyć dobrą godzinę pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 20:19, ziptofaf napisał:

> Hmmm ciekawe czy jak już coś stworzycie to czy będziecie chcieli w to pograć :D......


Raczej nie, bo nawet jak używałem RPG Maker''a to konieczne było koło 150 testów jej elementów.
W Dark Basicu (polecam! dobry dla początkujących dzięki obszernemu działowi pomocy) jeszcze
gorzej, bo to już prawdziwe programowanie, gdzie mały, głupi błąd może zniweczyć dobrą godzinę
pracy.



No właśnie takie zabawy w tworzenie gierek maja przede wszystkim nauczyć programowania a nie mieć wymiaru czysto komercyjnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z gamesfactory stwożyłem 8 minigier i z kuzynka jeszcze jedna(prawie).Ale program przez pomyłkę wyinstalowałem.Może wie ktoś skad go ściagnać?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chciałbym sobie stworzyć znaczy spróbować stworzyć prostą grę jakich programów do tego celu potrzebuje i gdzie je moge dostać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 01:04, wdowiakm napisał:

Mam pytanie chciałbym sobie stworzyć znaczy spróbować stworzyć prostą grę jakich programów
do tego celu potrzebuje i gdzie je moge dostać???


Z takich w miare nowych to przychodz mijedynie na mysl Gamesfactory ale gdzie go zdobyc to nie mam pojecia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na początku tworzyłem w Klik&Play (jedna mi nawet wyszła,ale było pełno błędów - a szkoda,byłby hicior :P),potem 3D Gamemaker (beznadzieja,ale cóż poradzić.Jedynie wywaliłem jakieś 7 dych w błoto za program,który można teraz w Media Markt za 2 zeta kupić.I ta cena oddaje jakość programu i jego prawdziwą wartość).A potem przestałem robić je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że lubię ten dział, a na pewno są osoby, które spróbowałyby swoich sił w tworzeniu gier, to zrobię taką listę co i jak...
1.) Język programowania, w którym robimy grę:
- na początek wystarczy Rpg Maker ( www.rpgmaker.pwii.pl ). Programowania w nim nie ma, ale jest przynajmniej darmowy i łatwy w obsłudze
- Dla bardziej zaawansowanych, bądź ambitnych: Dark Basic - te 20 zł musimy wyłożyć na pełną, polską wersję, ale jest jeszcze 30 dniowe demo. To język programowania z prawdziwego zdarzenia, gdzie samo z siebie nic się nie zrobi.
- C++. Jego nauka trwa dobrych kilka lat i wymaga porządnych książek lub chociaż kursów on-line. Ale liczy się efekt, a ten znaczy, że możemy nazwać się programistami. W tym języku programowania możemy zrobić każdą grę, jaka nam wpadnie do głowy, choć będzie to długotrwała robota.
Kolejne punkty już wkrótce - może jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 20:32, ziptofaf napisał:

- C++. Jego nauka trwa dobrych kilka lat i wymaga porządnych książek lub chociaż kursów on-line.
Ale liczy się efekt, a ten znaczy, że możemy nazwać się programistami. W tym języku programowania
możemy zrobić każdą grę, jaka nam wpadnie do głowy, choć będzie to długotrwała robota.


Nie moge sie zgodzic. Nauka skladni to pare dni. Pozniej tylko dochodzi obiektowosc + dodatki, z czego nie wszystko musisz wiedziec od razu. Tylko co z tego, ze ktos ma teorie opanowana, skoro tutaj liczy sie praktyka? Wiec nauka nie trwa pare lat (gora pare miesiecy), ale szlifowanie juz owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 13:58, Vanmati napisał:

przyslijcie mi nazwy jakiś programów do pisania prstych gierek vanmati@tlen.pl



Zajrzyj kawałeczek w górę strony i tam pojawia sie takie samo pytanie,i odpowiedzi też są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że robiłem kiedyś gierkę podobną do Quake''a.
Tworzyłem z pomocą KSEkspert. Niestety były tam podstawowe (tylko) porady, a reszty już nie, np. druga postać i strzelanie.

Czy ktoś nie wie, gdzie mogę znaleźć tego typu porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować