Zaloguj się, aby obserwować  
Va-Dim

Herbata, kawa i inne napoje - temat ogólny [m]

349 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2007 o 18:47, Budo napisał:

/co do Twojego posta wyżej, zeby rozszerzyć wątek- moge zmienić jego nazwę jak chcesz np na
"Herbata, kakao, kawa, napoje" albo coś takiego"/


Jasne! Muszę pisać na maila, czy wystarczy tak od zaraz: "Herbata, kakao i inne napoje - temat ogólny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:39, Wiksac17 napisał:

Jasne! Muszę pisać na maila, czy wystarczy tak od zaraz: "Herbata, kakao i inne napoje - temat
ogólny".


Skoro już tu jestem to mogę zmienić ;] voila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Herbata mmmmmmmmm...... :P
Najlepszy zestaw: herbata słodka z dużą ilościa cytryny w 0,5 l kuble, zima za oknem, jakaś skomplikowana strategia :P
Jest jeszcze Extra Gorzka Herbata moje panaceum na ból brzucha (serio!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zorientowałam się, że mam sposób na słodzenie kawy ^^'' Żeby mi fusy nie pływały po całej kawie to zanim zamieszam rozsypuję 2 łyżeczki cukru równomiernie po powierzchni i to ściąga fusy na dno ^^

Co do herbaty to jakiś czas temu miałam okazję spróbować Lipton Carraibean (pewnie nie do konca tak sie pisze) i Marocco. Obie są dobre ale ta druga zdecydowanie lepsza - z dodatkiem cynamonu i skórki pomarańczy.
Waniliowa herbata zielona też jest znośna. Do moich ulubionych nie należy ale teraz kiedy mi się skończyła tęsknię za jej smakiem ^^''

Co do innych napojów to nie wiem czy już pisałam ale piwo rżnięte jest dobre. Odrobina karmi (samo w sobie jest ochydne) a reszta warka strong. Naprawdę dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak herbata to tylko z cytryną. Bez cytryny nie piłem już od kilku lat. Jeśli chodzi o gatunek to nie mam swojego ulubionego byle tylko nie była sypana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 16:56, nowy817 napisał:

Ja tylko pijam gorzką kawę!!
Najlepsza!!:D


Gorzka kawa ? Gorzkiej kawie mówię zdecydowane NIE. Tylko raz dałam radę taką wypić całą (do szkoły na zerówkę a cukier się skończył...) i do teraz jak sobie to przypomnę to mi się niedobrze robi :P Po to ktoś wytworzył cukier żeby kawa nie była taka ochydna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 11:54, SzolMisz napisał:

Uwielbiam wszelakiego rodzaju kawę!:) Poza tym jest dobra na moją wątrobę:P Pozdrawiam



fuj ja nie rozumiem jak komuś kawa może smakować ja nie lubie kawy z powodu smaku
ja tam wole Capuchino albo (oczywiście za pozwoleniem Ojca) browarka tate mam wpożo bo jak nic nie jestm da mi połowe puszki i mówi że na smak a potem wpieprzam jak niemądry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem Cię znakomicie! Nawet nie zamierzam się wdawać w spory i porównywania kawy z herbatą itp. Uważam to po prostu za rzecz smaku, który jest oczywiście rzeczą indywidualną:)
Poza tym herbatę też bardzo lubię:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawy nie pije, herbatę lubię, ale tylko tą najzwyklejszą ( standartową) czyli z cytryną i cukrem.
Z innych napojów to lubię też Coca cole oraz Fante lemonik ( zazwyczaj pije ją jak jestem gdzieś na dworzu i jest gorąco albo jak gram na kompie :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mogę rano wytrzymać bez kubka pysznej, kofeinowej Kronung ze śmietanką i cukrem :P. Czasami, kiedy jest gorąco pijam latte własnej roboty. Robię rozpuszczalną kawę, stawiam w chłodnym miejscu na pół godziny, aby nieco wystygła. Następnie wstawiam do lodówki na 2,5 godziny. W tym czasie ubijam śmietanę (taką z proszku :P). Wlewam lodowatą kawę do wysokiej szklanki, a na wierzch wyciskam śmietanę. Pycha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:33, Adamzzz napisał:

Ja tam nie mogę rano wytrzymać bez kubka pysznej, kofeinowej Kronung ze śmietanką i cukrem
:P. Czasami, kiedy jest gorąco pijam latte własnej roboty. Robię rozpuszczalną kawę, stawiam
w chłodnym miejscu na pół godziny, aby nieco wystygła. Następnie wstawiam do lodówki na 2,5
godziny. W tym czasie ubijam śmietanę (taką z proszku :P). Wlewam lodowatą kawę do wysokiej
szklanki, a na wierzch wyciskam śmietanę. Pycha :P


Co do kawy to cukrować, owszem cukruję ale jakoś nie mogę się zmusić do dodania mleka. Dla mnie to już za dużo ^^''

Jeśli chodzi o latte to kiedyś jak nie będę miała co zrobić z wolnym czasem to spróbuję ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pijam kawke w dosyć dużych ilościach i nigdy nie cukruje choć kiedys cukrowalem:) Jeszcze jedno: jest taka mała knajpka w Ustce o którą przez przypadek zachaczyłem gdy byłem tam na wyjeździe, robia tam przepyszne American Latte - polecam:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś o kawie na gotowanej Koka-Koli? Słyszałem to od kierowców TIR-ów z którymi miałem styczność w pracy, ponoć ma takiego kopa że można fiknąć przy tym na dobre półgodziny. To chyba tylko dla nich takie napoje, jak mają tyle drogi do przebycia w jak najkrótszym czasie... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie coca cole, fanty,sprite''y i reszte tych napojów, lubie tez herbate, kawe (ale inke), co ja tam jeszcze lubie.... a jeszcze oranżade noi te gorące czekolady i jeszcze te soki typu tymbark albo jakies inne, wlasciwie to eszystko lubie, oprócz tych trujacych rzeczy typu arszenik....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować