Zaloguj się, aby obserwować  
hans_olo

The Fall – Last Days of Gaia

70 postów w tym temacie

Ostatnio zauwazyłem owy tytuł w kiosku i nawet mnie zaintrygował. Ktoś już to ma? Warto w ogóle? Ogólnie pachnie to klimatem fallout, ale nie wiem czy warto kasę dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


The Fall – Last Days of Gaia to oszałamiająca gra z gatunku 3D RPG, osadzona w postmodernistycznym klimacie. Jej akcja toczy się w roku 2083. Globalna katastrofa zniszczyła prawie całą ludzkość. Otacza Cię świat, którym rządzą brutalne gangi, a prawo jest po stronie silniejszego.


Twoim zadaniem jest wspieranie organizacji o nazwie Rząd Nowego Porządku. W świecie chaosu i bezprawia jest to najlepsze, co możesz zrobić. Zwłaszcza, że RNP zaopatruje ludzi w wodę, żywność i broń, a w tych czasach żaden najemnik nie może liczyć na nic więcej.

Stwórz swój oddzial, z maksimum 6 postaci. Do wyboru masz ponad 300 róznych rodzajów broni i uzbrojenia.

Wymagania systemowe (minimalne)

Windows® 2000, XP
512 MB RAM
Pentium® 4 2,0 GHz lub podobny
2,2 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Karta Graficzna 64 MB zgodna z DirectX
Napęd CD-ROM

Wymagania systemowe (zalecane)

Windows® 2000, XP
1 GB RAM
Pentium® 4 2,4 GHz lub podobny
2,2 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Karta Graficzna 128 MB zgodna z DirectX
Napęd CD-ROM
Mogę jedynie ci dać krótki opis i screeny - może ci to jakoś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tyle zdążyłem przeczytać na opakowaniu a ja oczekuję całkowicie subiektywnych opinii ze strony kogoś, kto już w to grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama gra zostala wydana jakies 1,5 roku temu (moze odrobinke wiecej). Niestety pokazala sie jedynie wersja Rosyjska, Hiszpanska i Niemiecka. Gra dostala przyzwoite oceny, ale zarzucano jej ze ma duzo bugow i nieciekawa grafike. Z tego tez powodu postanowiono poprawic engine co trwalo do niedawna (jakos 1-2 misiece temu). Sam jestem ciekaw jak to wszystko wyszlo chociaz nie jestem za duzym optymista :)
Jednak moim zdaniem za taka cene warto brac (kiedys obiecywano polska wersje ale nei wiem na czym stanelo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji PL nie ma w ogóle mówionych dialogów(prócz intra chyba). Gra jest w ersji najnowszej, praktycznie pozbawionej bugów. Aktualnie mało jest dobrych gier tratujących o postapokaliptycznym świecie. Gra toczy się w czasie rzeczywistym i z wypowiedzi grających wynika, że przez to jest niezły rozgardiasz na polu bitwy. Mamy możliwośc jeżdżenia pojazdami (hummer etc.). Jeżeli ktoś grał to niech powie, czy da się ustawic grę tak, by bitwy były w systemie turowym(albo czy można ustawic aktywną pauzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 17:36, Tomek1990 napisał:

W wersji PL nie ma w ogóle mówionych dialogów(prócz intra chyba). Gra jest w ersji najnowszej,
praktycznie pozbawionej bugów. Aktualnie mało jest dobrych gier tratujących o postapokaliptycznym
świecie. Gra toczy się w czasie rzeczywistym i z wypowiedzi grających wynika, że przez to jest
niezły rozgardiasz na polu bitwy. Mamy możliwośc jeżdżenia pojazdami (hummer etc.). Jeżeli
ktoś grał to niech powie, czy da się ustawic grę tak, by bitwy były w systemie turowym(albo
czy można ustawic aktywną pauzę).

Wiem, że jest wybór miedzy RT a turówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupił już to ktoś????????????? Plissssssssssss powiedzcie, że fajne i że będzie chodzić płynnie na:
1GHZ(Duron)
Geforce 3 Ti 200
512 Ram

Wiem, że mniejsze niż wymagania, ale słyszałem grafa chyba nie jest najlepsza i raczej takiego czegoś nie wymaga :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:17, hans olo napisał:

No dobra, tyle zdążyłem przeczytać na opakowaniu a ja oczekuję całkowicie subiektywnych opinii
ze strony kogoś, kto już w to grał.

Ja zainstalowałem i próbowałem pograć , ale tnie mi się na każdych ustawieniach jakby wymagania miała 10 razy większe od Obliviona , a sprzęt mam nienajgorszy.Nie wiem jak u innych , ale na moim kompie po prostu nie da się grać.Jedyne co mogę powiedzieć , to fakt , że nie ma mówionych dialogów , przynajmniej w tych pierwszych minutach , które jakoś przeszedłem , a grafika jest na poziomie mniej więcej roku 2001.Chętnie bym pograł , ale pierwsze wrażenie bardzo ostudziło mój zapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 21:04, KrzychW napisał:

...
Ja zainstalowałem i próbowałem pograć , ale tnie mi się na każdych ustawieniach jakby wymagania
miała 10 razy większe od Obliviona , a sprzęt mam nienajgorszy ...


Ja mam raczej przeciętny sprzęt a gierka śmiga mi aż miło, słyszłem, że na "Radkach" są kłopoty więc jak masz grafikę od Ati to sobie nie pograsz.
Wszystkim posiadaczom GF bardzo polecam, ta gierka jest wciągająca i trudno się od niej oderwać, kosztuje tylko ok. 19 zł a oferuje bardzo wiele. Do wad można zaliczyc jedynie brak mowy imuzyki podczas gry (są tylko efekty dzwiękowe np. odgłosy wystrzałów, silnika itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na FX5200 128/128 dam radę? Mam też 768 MB DDR400 MHz i semprona 2200. Chyba jednak kupię a o muzykę się nie matwię. Właczę sobie ambienty z Fallout Tactics na winampie i będzie ok:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 12:49, Pluszak napisał:

> ...
> Ja zainstalowałem i próbowałem pograć , ale tnie mi się na każdych ustawieniach jakby
wymagania
> miała 10 razy większe od Obliviona , a sprzęt mam nienajgorszy ...

Ja mam raczej przeciętny sprzęt a gierka śmiga mi aż miło, słyszłem, że na "Radkach" są kłopoty
więc jak masz grafikę od Ati to sobie nie pograsz.

Mam GF6600GT i jak do tej pory każda gra chodziła jak należy.Na razie męczę Obliviona , ale jak przyjdzie kolej na Gaję to zacznę kombinować , co też w moim kompie jej się nie podoba.Mimo początkowych problemów mam zamiar zagrać i dość przestarzała grafika nie jest żadną przeszkodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kupiłem pod wpływem irracjonalnego impulsu, teraz zobaczymy co to będzie. Najwyżej odlożę ją do czasu jak będę miał lepszego kompa (i więcej czasu na granie w cokolwiek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem i jestem narazie zadowolony. Przy standardowych ustawieniach i rozdzialce zmienionej z 800/600 do 1024/768 gram sobie całkiem znośnie. Torchę kamera przy obracaniu żabkuje ale poza tym jest naprawdę ok. Przy czym zauważyć należy, ze standardowe ustawienia nie wiedzieć dlaczego są praktycznie maksymalnymi ustawieniami. Szkoda że nie ma dźwięku w dialogach. A może powinien być tylko potrzebny jest patch? Zaraz to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować