Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Jaka jest dobra myszka?

301 postów w tym temacie

Czy na pewno... nie powiedziałbym ;) Nie chodzi mi o też o takie firmy, które robią serio jakieś budżetowe byle co, chodzi o takie, które robią rzeczy solidnie lecz nie mają wyrobionej marki i nie pakują milionów w reklamę co później odbija się na cenach produktów (bodajże połowa ceny produktu to koszta marketingu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 00:57, Artur von Fornal napisał:

Czy na pewno... nie powiedziałbym ;) Nie chodzi mi o też o takie firmy, które robią serio jakieś
budżetowe byle co, chodzi o takie, które robią rzeczy solidnie lecz nie mają wyrobionej marki
i nie pakują milionów w reklamę co później odbija się na cenach produktów (bodajże połowa ceny
produktu to koszta marketingu)


tak to prawda ale jak masz kase to kupujesz to co jest na topie a nie to co idzie nie wiadomo gdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz gdy nie masz, to po co dopłacać to 150 złociszy :) Osobiście, to pewnie nawet gdybym miał pełno kasy, kupowałbym to co bardziej się opłaca. Zostałem wychowany tak, że trzeba szanować pieniądz po prostu ;) No i mam antyglobalistyczne poglądy trochę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:05, Artur von Fornal napisał:

Lecz gdy nie masz, to po co dopłacać to 150 złociszy :) Osobiście, to pewnie nawet gdybym miał
pełno kasy, kupowałbym to co bardziej się opłaca. Zostałem wychowany tak, że trzeba szanować
pieniądz po prostu ;) No i mam antyglobalistyczne poglądy trochę ;P


no ja zostałem wychowany na tym co dobre i droge ;] wiec tu jest ta róznica np. nie tak dawno kupiłem buty Nike za około 400zł bo były na zamowienie ale oczywiscie mozna płacic tylko w Euro lub $ wiec zapłaciłem jakes 130$ a to jest niecały dzien pracy w USA ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 00:51, TTBoS napisał:

> To tak samo jak z wieloma innymi rzeczami, np. dlaczego buty Adidasa są aż tyle droższe
od
> takich zwykłych bazarkowych, skoro są 4 razy droższe czy są 4 razy lepsze? Wątpie
:P
> I tak wszystkie są produkowane w Chinach ;)

fakt ale cos co jest z rekomendowanej firmy napewno wytrzyma wiecej niz cos z wersji OEM lub
mało znaczacej firmy ;]


ja mam ta myszke co wam pokazalem wyzej i chyba to werjs oem i mam ja ok roku i dziala dalej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:08, TTBoS napisał:

> Lecz gdy nie masz, to po co dopłacać to 150 złociszy :) Osobiście, to pewnie nawet gdybym
miał
> pełno kasy, kupowałbym to co bardziej się opłaca. Zostałem wychowany tak, że trzeba szanować

> pieniądz po prostu ;) No i mam antyglobalistyczne poglądy trochę ;P

no ja zostałem wychowany na tym co dobre i droge ;] wiec tu jest ta róznica np. nie tak dawno
kupiłem buty Nike za około 400zł bo były na zamowienie ale oczywiscie mozna płacic tylko w
Euro lub $ wiec zapłaciłem jakes 130$ a to jest niecały dzien pracy w USA ;]


I co chcesz sie pochwalic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:37, SD4HJ napisał:

I co chcesz sie pochwalic?


lol jak bym sie chwalił to bym zamiescił zdjecie z pełnym opisem a ja tylko przytoczyłem przykład !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:43, TTBoS napisał:

> I co chcesz sie pochwalic?

lol jak bym sie chwalił to bym zamiescił zdjecie z pełnym opisem a ja tylko przytoczyłem przykład
!


Niewiem, ja to odebralem jakbys sie chwalil ze jestes dziarski choc niewiem czy jestes bo zbytnio mnie to nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Nadal nie rozumie o co chodzi w DPI w myszkach!? Rozumie w drukarkach to wplya na jakosc ale o co chodzi w myszkach? I czym dokladnie sie rozni taka za 300 zl od takiej za 30 zl. i jak to dpi w myszkach odczuwamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:45, SD4HJ napisał:

> > I co chcesz sie pochwalic?
>
> lol jak bym sie chwalił to bym zamiescił zdjecie z pełnym opisem a ja tylko przytoczyłem
przykład
> !
>

Niewiem, ja to odebralem jakbys sie chwalil ze jestes dziarski choc niewiem czy jestes bo zbytnio
mnie to nie interesuje


to po co sie plujesz ?? a po 2 to nie jest temat na takie rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:47, TTBoS napisał:

> > > I co chcesz sie pochwalic?
> >
> > lol jak bym sie chwalił to bym zamiescił zdjecie z pełnym opisem a ja tylko przytoczyłem

> przykład
> > !
> >
>
> Niewiem, ja to odebralem jakbys sie chwalil ze jestes dziarski choc niewiem czy jestes
bo zbytnio
> mnie to nie interesuje

to po co sie plujesz ?? a po 2 to nie jest temat na takie rozmowy


Moze ty sie plujesz, ja jestem nauczony sam po sobie nie pluc, wiec skoro jestes to sie nie chwal nie lubie takich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za 2 post z rzedu ale uwazasz ze to nie jest chwalenie sie ?

"no ja zostałem wychowany na tym co dobre i droge ;]" to akurat nie ma NIC do przykladu i to ze na zamowienie kupujesz rowneiz nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:49, SD4HJ napisał:

Przepraszam za 2 post z rzedu ale uwazasz ze to nie jest chwalenie sie ?

"no ja zostałem wychowany na tym co dobre i droge ;]" to akurat nie ma NIC do przykladu i to
ze na zamowienie kupujesz rowneiz nic!


ach zyje sie tylko raz a nie 1000 razy i wszystko jest dla ludzi a jak ci nie pasuje to twuj problem i nie wyrzywaj sie na innych bo to besensu a ze jednnego stac na taki czy siakie zeczy a ciebie nie to nie musisz odrazu mowic ze sie chwali.

i nie wiedze powodu dla jakiego ma sie ciagnac ta dyskusja ktora nie prowadzi do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2006 o 00:21, Sita napisał:

T4KEDA ----> A to ta mysz zaprojektowana przez Fatal1ty, ta z wymienialnymi cienzarkami.
wyglada ciekawie ale niewiem czy samo wymienianie cienzarkow jest tego warte.


Może i masz rację, ale ktoś tu pisał o Logitechu G5 i G7 które odpowiednio kosztują 259zł i 333zł, G5 też ma ciężarki i 2000 dpi, G7 jest bezprzewodowa i ma 2000 dpi, Fatal1ty 1010 kosztuje 149zł ma ciężarki, kabelek, 1600 dpi i bardzo dużą czułość. Co jest bardziej opłacalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


(biorę łopatę i zaczynam tłumaczyć)

Najprościej jak można - to jest niemal tak samo jak w drukarkach, różnicę pomiędzy wydrukiem 75DPI (czyli punktów na cal) a 600DPI widzisz i zapewne wolisz te 600DPI (a przy zdjęciach to nawet znacznie wyzsze wartości).

Przenosząc to teraz na myszaki - DPI określa z jaką rozdzielczością jest odczytywane polożenie myszki, co się przeklada na odleglość jaką należy gryzonia przesunąć po stole. I tak myszka o czułości 2000DPI aby kursor przejechał przez cały ekran o rozdzielczości 1280 pikseli, musi zostać przesunięta po stole o około 1.5cm. Podczas kiedy myszka o czułości 200DPI, aby kursor przesunął się na drugi kraniec ekranu, musi przejechać 15cm.

Teraz już tylko zależy kto co lubi - u mnie przy moich ustawieniach to wszyscy narzekają, że im kursor za szybko lata i nie mogą w nic trafić, a ja po prostu nie lubię jeździć gryoniem kilometrów po biurku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 01:49, SD4HJ napisał:

/.../> "no ja zostałem wychowany na tym co dobre i droge ;]" /.../

Dołożę się do wypowiedzi MandiATO i dodam, że czujniki optyczne do wszystkich myszy robi jedna firma. I dużo zależy od podkładki, z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dobrze myszy pracują na powierzchi z płótna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam myszkę A4Tech za 30 zł i cały ekran z prawej do lewej przejeżdżam przesuwając mysz o jakieś 5 cm. To dla mnie w sam raz. Według mnie myszy optyczne najlepiej pracują na podkładce z płótna albo na blacie biurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 10:07, KrzysztofMarek napisał:

Dołożę się do wypowiedzi MandiATO i dodam, że czujniki optyczne do wszystkich myszy robi jedna
firma. I dużo zależy od podkładki, z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dobrze myszy pracują
na powierzchi z płótna.


W to to nie uwierzę, szczególnie patrząc jak np. taki A4Tech czy MediaTech gubi się nawet na dobrych podkładkach, a taki Logitech czy MS jeździ poprawnie nawet po owłosionej nodze... Czujnik czujnikowi nie równy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować