Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2010 o 13:10, Kafar napisał:

A propo tej sekretnej czy jak przelazłem misje i wczytam sobie media blizz to odblokuje
mi tą dodatkową ?


Chyba tak, jedyny warunek to nie udanie się na Char, bo stamtąd już nie ma powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się w końcu i kupiłem : D
Pudełko mi się bardzo podoba (wersja standardowa) ma klimat, a obrazek w środku z opisem niektórych jednostek jest bardzo ciekawy. Gra instaluje się bardzo długo (właśnie minęła godzina a mam 90%)

Przygotowałem się na długą noc: 2 litry wody, najedzony - No Life mode ON. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 20:56, Zakharov napisał:

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie do zapoznania się z rasami niż custom game czy inne skirmishe
tudzież kampania.

Bo ja wiem, znacznie lepiej podobają mi się wyzwania, w których musisz użyć macro/micro, by zbudować bazę + wojsko przed limitem czasu czy obronić się przed rushem za pomocą roboli. Albo trening stormów + fieldów.

Kamienie uniemożliwiają rush, ale tylko w teorii. Terran nadal może robić Reaper rushe, a Protoss grać buildem na Void Raye. Nie spotkasz bunkra pod bazą czy 6-poola, ale jak ktoś zamierzał czymś takim grać to na pewno po prostu przerzuci się na inny. Lepiej imo, by na practice league każdy z graczy dostał 2-3 specjalne turrety w mainie wymuszające nieco większą armię, by się przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 22:03, Bambusek napisał:

Chyba tak, jedyny warunek to nie udanie się na Char, bo stamtąd już nie ma powrotu.


No ja ukończyłem grę i wczytałem potem Media Blitz ale nie ukonczylem tej mapy tylko zebrałem te dokumenty od tajnego poziomu i gdy pisało że poziom odblokowany to wylaczyłem mapę i na spisie misji nie było niczego dodatkowego. Jeszcze sprawdze czy to działa kiedy ukoncze misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę skrótem zrobić coś takiego że mam u zergów robala co wyrzuca zmutowanych terran. I jak klikam umiejetnośc i wskazuje miejsce wyrzutu to chciałbym naraz zuzyć całą energie i by losowo to rozrzucił. Widziałem że ktoś na filmiku tak robił ale nie znam skrótu. Ktoś to umie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 23:00, Kafar napisał:

No ja ukończyłem grę i wczytałem potem Media Blitz ale nie ukonczylem tej mapy tylko
zebrałem te dokumenty od tajnego poziomu i gdy pisało że poziom odblokowany to wylaczyłem
mapę i na spisie misji nie było niczego dodatkowego. Jeszcze sprawdze czy to działa kiedy
ukoncze misje.


Działa tylko wtedy, kiedy ukończysz Media Blizz i masz dostęp do StarMap.

Dnia 03.08.2010 o 23:00, Kafar napisał:

A jak mogę skrótem zrobić coś takiego że mam u zergów robala co wyrzuca zmutowanych terran.
I jak klikam umiejetnośc i wskazuje miejsce wyrzutu to chciałbym naraz zuzyć całą energie
i by losowo to rozrzucił. Widziałem że ktoś na filmiku tak robił ale nie znam skrótu.
Ktoś to umie ?


Klikasz na zdolność, potem przytrzymujesz SHIFT i spamujesz kliknięciami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 22:36, DragonLord napisał:

Nie spotkasz bunkra pod bazą


:)

Ostatnio właśnie próbowałem czegoś takiego - na starcie pakujemy SCV do Command Center - fruuu do złotych kryształków. Niestety z 6 początkowych SCV jeden musi zostać w starej bazie bo do CC wchodzi max. 5 SCV. Straty w SCV można szybko nadrobić ponieważ mniej SCV starczy by mieć ten sam dochód co przeciwnik. Potem szybko SCV''kiem lecimy pod bazę przeciwnika i budujemy Barracki. Po wybudowaniu podnosimy w powietrze i opuszczamy już za blokadami ze skał. Ogólnie ten build jest pro-marines''owy bo mamy raczej nadwyżkę kryształów nad gazem. Stawiam 2-3 Barracki z reactorami i pumpuje marines''ów i robię wjazd. Jeżeli przeciwnik gra Protosami i wykryję scan''em, że poszedł w Stalkery to dobudowuję parę Maruderów (tech lab się przyda do stimpacków bądź tarcz bądź concussive shell (czy jakkolwiek się to nazywa - chodzi o spowolnienie dla pocisków Maruderów)).

Ogólnie rzecz biorąc wygrałem 2 z 3 gier, w których to zastosowałem, ale przyznać trzeba, że miałem dużo szczęścia w tych dwóch grach. Zyskujemy efekt zaskoczenia - bo w practice league wszyscy robią albo reaper rush, albo medivac drop, protossi też grają dropa albo Stalker z Blinkiem. Zergami nikt nie gra (na dwadzieścia dwie gry tylko 2 gry vs zerg, z czego jedna przy randomie). Wtedy jak przychodzą do twojej bazy i okazuje się, że cie nie ma to masz trochę czasu na kontratak - będziesz wiedział, że przyszli bo w twojej bazie jest opuszczony SCV (możesz go wykorzystać do budowy supply-depotów, ale gdzieś "w rogu", żeby ci ich nie rozwalił przeciwnik przy okazji). Na practice wiele osób spanikuje i wyśle oddziały spowrotem do bazy - do tego czasu powineneś pozbawić go wszystkich scv/probeów/dronów. Jak jest bardziej kumaty, to znajdzie szybko twoją bazę i sam ci spuści lanie - wtedy mecz jest dalej otwarty. Ew. równocześnie z kontrą można przenieść całą bazę do swoich baraków, albo gdzieś skryć. Problem pozostaje co zrobić z SCV'kami.

Trochę ta taktyka jest za wolna mimo wszystko: nie jest to taki typowy rush. Chociaż pewnie winne są też moje umiejętności i brak opanowania tego do perfekcji. Aczkolwiek na bank przeciwnik szybciej będzie miał gateway/raxy/pool''a niż ty te barracki za jego plecami. Plusem jest to, że w późniejszej fazie gry wychodzimy nawet na plus jeśli chodzi o przychód, jest dużo kryształów więc można szybko stawiać kolejne ekspansje. Drugim minusem jest to, że jeśli to ma mieć sens to musisz całą produkcję wojska dać poza swoją bazą - czyli jesteś odkryty na jakikolwiek atak.

Dajcie znać co o tym sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na Media Blitz nie zniszczyłem tego Science Center, czy Bóg jeden raczy wiedzieć czego, to czy przy ponownym przechodzeniu kampanii na Brutal da radę znowu załapać się na tę misję?

Btw, kompletnie nie radzę sobie z ostatnia misją na Hard :(

Spoiler

Bronię artefaktu i zawsze na 75% nie daję już rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tych map z Kachinsym ;) Rozumiem, że custom to gra przeciwko AI, ale tam nie mogę znaleźć przełącznika na mapy inne jak domyślne. A nic innego po za nową kampanią i wyzwaniami nie widzę w opcji dla jednego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... myślałem, że mój ostatni post już wyjaśnił. Volvox mówił o dodatkowej kampanii "Enslavers" do pierwszego SC, w której jednym z bohaterów był Tom Kazansky, ale jego nazwisko napisał błędnie, przez co wprowadził Cię w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 00:17, ww3pl napisał:

Jeżeli na Media Blitz nie zniszczyłem tego Science Center, czy Bóg jeden raczy wiedzieć
czego, to czy przy ponownym przechodzeniu kampanii na Brutal da radę znowu załapać się
na tę misję?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie kupować, bo cena chora ale zarabiam, stać mnie, to machnąłem ręką. Jeśli będzie choć w połowie tak dobra jak SC, to warto.

Po dość długiej instalacji odpaliłem grę i przeżyłem szok. Polonizacja gry woła o pomstę do nieba. Po wykonaniu 2 misji zapuściłem ściąganie wersji angielskiej. Jak na tak wielką produkcję mogli się bardziej postarać. Nawet intro pozbawione zostało przez durnowaty głos "z radia" jakiegokolwiek klimatu.

Niestety pobrany instalator wykrzacza się i właśnie ściągam go ponownie.

Zastanowiło mnie jednak skoro jest polonizacja itd. To gdzie do diaska jest kod rejestrujący grę na CDP ? Sam fakt rejestracji mnie nie obchodzi ale dostawało się za to punkty na GOGu a miałem ochotę na Fallouta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 09:44, Lailonn napisał:

Zastanowiło mnie jednak skoro jest polonizacja itd. To gdzie do diaska jest kod rejestrujący
grę na CDP ?


Zdziwilbym sie gdyby w pudelku byl kod rejestracyjny CD Projekt, gdyz w Polsce StarCrafta II wydaje LEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 22:36, DragonLord napisał:

Bo ja wiem, znacznie lepiej podobają mi się wyzwania, w których musisz użyć macro/micro,
by zbudować bazę + wojsko przed limitem czasu czy obronić się przed rushem za pomocą
roboli. Albo trening stormów + fieldów.


Wyzwania były bardzo w porządku, to z obroną przy pomocy storm+field i obroną przed rushem najbardziej mi przypadły do gustu. Chociaż w tym drugim udało mi się odeprzeć oba rushe bez strat po kilku próbach. Szkoda, że nie było wersji obrony przed rush dla zerg i protossów. Bardzo by się przydało IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy taki człowiek jak ja mało grający w strategie poradzi sobie na normalu?

Miałem okazję przejść tylko 1szą misję, a to dość proste było, do przodu pach pach i dedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 10:22, zerohunter napisał:

Czy taki człowiek jak ja mało grający w strategie poradzi sobie na normalu?


Po porostu zagraj. Jesli bedzie za trudno to najwyzej sobie obnizysz poziom trudnosci, a jesli za trudno to podwyzszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 10:22, zerohunter napisał:

Czy taki człowiek jak ja mało grający w strategie poradzi sobie na normalu?

Miałem okazję przejść tylko 1szą misję, a to dość proste było, do przodu pach pach i
dedają.


Normal jest dość łatwy a i większość osiągnięć zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejne dwa pytania. Po 1 jak zaczne od nowa gre (chce robic osiągniecie aby ukończyć grę w ciagu 8h na najnizszym poziomie trudności i odblokować ta ukryta misje na stałe) to czy jak rozpocznę nową kampanie stracę mozliwość wyboru misji (czasami tne sobie na hardzie w jakieś misje dla innych osiągnięć).

To pierwsze pytanie natomiast drugie to czy ktoś ma taki error że wg./ osiągnieć mam 800 pkt ale w karcie gracza mam 840 pkt. oczywiście nie liczyłem wszystkich osiągnięć ale są te paski podsumowując osiągnięcia w różnych kategoriach i wg nich mam 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować