Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Tosi mnie kochają. Pewine toss postanowił mnie z canon rushować. Naturalnie praktycznie nic nie straciłem na tym. I stwierdziłem. Jak się zemścić na tym tossie. Jak? I przyszło mi na myśl genialne lecz trudne w wykonaniu zadanie. (20 kilka minut polowania) I udało się infestorem zajumałem dronę i zbudowałem nexusa i potem double stargate void ray z roach i hydra. Toss miał wtf w trakcię bitwy, ale został pokonany w pięknym stylu. Musiałem dać mu fory bo mógłbym go zmieść zanim bym wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 13:39, Muradin_07 napisał:

Info dnia - patch 2.1 do Starcrafta wchodzi u nas we wtorek w następnym tygodniu :)


Patch pojawi się nie w następnym tygodniu, a w tym tygodniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować/przypomnieć, że dzisiaj mamy polski dzień w Challenger League. O 18:00 Tefel - Lilbow, następnie Diestar - Slivko, poźniej Bling - Krass (nie, tutaj Polaków nie ma) i na koniec sLh - Grubby. Każda gra to BO5, zwycięzca wchodzi do Premier League, przegrany odpada.
Poza tym całkiem wesoło dziś w Code A -

Spoiler

właśnie odpadł INnoVation

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, zaskoczenie to jest dla mnie... ale z drugiej strony jak zobaczyłem, że pełno tossa w tej grupie to dobrze być nie mogło. Z drugiej strony teraz grając laddera tossem faktycznie czuję małą imbę, bo czego bym nie zrobił to zawsze można wygrać grę. Chyba, że naprawdę spóźnię się z czymś lub też czegoś nie zrobię, a powinienem np. ostatnio w pvp dostaję tylko dlatego, że mój przeciwnik zaskoczy mnie DT, a ja Observerów jak nie miałem tak i nie mam, mimo że tworzyłem Immortale. Dlatego teraz dla spokoju sumienia jednego do armii dołączam.

Natomiast jak się skończy sezon ten co teraz jest to chyba faktycznie zacznę bawić się Terranem. Ale to na razie jeszcze daleka droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w GSL to kolejny przykład tego jak ta gra jest fatalnie zaprojektowana i nic już jej nie może uratować. Żenada, byle protos i jeden z najlepszych graczy na świecie, nie może z nim rywalizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu już na Code S to za mało to co ma Inno? Na to też trzeba patrzeć jednak. Ciekawy jestem co by było, gdyby przeszedł do regionu EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrz 1 sezonu WCS? Za słaby na Code S? Wątpliwe, po prostu toss to niezbalansowa rasa. MSC zabija wszelkie wczesne pushe, nie trzeba nawet jednostek do obrony, wystarczy działo na nexusie. Dodatkowy speed do oracle to także, niezbędny buff wg Kima. Zerg jeśli nie zagra SH to nie ma jak podejść do tossa w late game. Wystarczy, ze ten kampi, zrobi kulkę i gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 14:46, BoloMaster napisał:

Wystarczy, ze ten kampi, zrobi kulkę
i gg.


I właśnie dlatego MP w SC2 na całej linii zawodzi, bo większość gier do tego właśnie się sprowadza, szczególnie w przypadku meczów vP.
Przesiądźmy się wszyscy na Starbow, tam tego problemu praktycznie nie ma, jeśli trafimy na dobrego przeciwnika, to mamy co chwila świetną "wymianę ciosów" w środku mapy. Niczym w BW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zdania, że wszystko da się pokonać. A bardziej chodzi mi o to, że po prostu zdarza się i tak, że odpadają faworyci tak jak wcześniej Flash. A dobrze to ktoś powiedział - to nie jest tak, że Toss jest niezbalansowany. Jest zbalansowany, bo ma odpowiedź na wszystko u każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 19:26, Muradin_07 napisał:

Jeszcze jeden post, sorry za spam - nowy balance test map zapowiedziany i mamy kilka
ciekawych propozycji m.in. zmniejszony koszt Hydralisków, zwiększony koszt energetyczny
Time Warpa i krótszy czas używania Nexus Cannon.

http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/11395649563?page=1#1


Panie Kim, obudź się Pan, Czołgi są beznadziejnie słabe i Ghost w niczym tu nie pomoże (co najwyżej sprawi, że wszyscy i tak dalej korzystać będą z bio).
Nic o Swarm Host?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać nic, bo chyba tak bardzo się wszyscy skupili na nerfie Tossa, że o nich zapomnieli. Ale powiem szczerze, że nawet jeśli coś z tego wejdzie to te zmiany związane z Protossami są nawet według mnie spoko, choć powinienem krzyczeć - jak to, nerf tossa? Imba leży gdzie indziej... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapoznałem się z argumentami Blizzarda - jednak jest tu wzmianka o SH, ale oni chyba powariowali - wzmocnienie "Tempestów" to najgorze możliwe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:55, masterHADES napisał:

Dlaczego ? Dla mnie wygląda to na ciekawe rozwiązanie.


Samo istnienie tych jednostek sprawia problemy.
- Battlecruiser nigdy nie był opcją w TvP ze względu na Feedback, Tempest sprawę tylko pogorszył, bo zadaje "masywnym" celom chore obrażenia.
- Carrier jest zdecydowanie ciekawszy pod każdym względem, ale cóż z tego, skoro Tempest w całości przejął jego rolę
- High Templar plus Tempest = coś niemożliwego wręcz do ugryzienia.
Ta jednostka nie powinna istnieć w grze w obecnym kształcie, to samo tyczy się SH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Carrier to martwa jednostka, nikt tego nie gra, nawet Mothership jest częściej widywany. BC jest tylko czasami grany w late w TvT. Pisałem wcześniej, ta gra nie ma już szans na poprawę, trzeba było by gruntownie przebudować podstawowe założenia. Patch 2.1 jest tego najlepszym przykładem: balans od dawna leży i kwiczy, a Blizzard po 3 miesiącach dodaje patch, który zawiera muzykę i nowe portrety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować