Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2010 o 16:54, Darkstar181 napisał:

Nie no, spoko, 140 zł za dodatek to w ogóle nie jest cena pełnoprawnej gry :)


Nie, to nie do końca tak. Przybliżone kwoty to tylko moje przypuszczenia, nic oficjalnego. Choć zauważę nieśmiało, że dodatki do StarCrafta 1 i Diablo 2 kosztowały, z tego co pamiętam, w okolicach 20 dolców (mowa oczywiście o ich premierze, choć i teraz na Amazonie można znaleźć je w podobnych cenach - nie wiem czemu, skoro są też i po 9.99). Biorąc pod uwagę koszt SC2, odjąłem od niego "mniejszą połowę" (no, jakąś 1/3), bo nie wydaje mi się, by przy ich polityce cenowej poszli dalej.

Dnia 09.08.2010 o 16:54, Darkstar181 napisał:

Jeżeli faktycznie kolejne dodatki które będą wnosić same kampanie zergów i protosów (ewentualnie
po dwie jednostki dla każdej nacji, plus parę nowych map) mają kosztować 40 dolców, to
wszyscy oburzeni "sztucznym podzieleniem gry" mogą jak być jak najbardziej usprawiedliwieni
za swoje narzekania.


Co do zawartości dodatków, to wszystko zależy od tego, jak podejdą do nowych kampanii - czy będą na podobnym poziomie dopracowania, co WoL, czy będzie po kilka misji i tyle. Sądząc po historii Blizzarda nie wydaje mi się, by potraktowali HotS i LotV po macoszemu, dając po dwie misje na kampanię (z czego jedna to tutorial). Kampanie dla pojedynczego gracza będą pewnie równie długie, co w podstawce, natomiast raczej nie będzie zbyt wiele fajerwerków w kwestii multi, bo większość zawartości znalazła się przecież w WoL. Czyli, jak napisałeś, dostaniemy pewnie po 1-2 nowe jednostki, trochę map i to raczej tyle.

Inna sprawa to same wydania... Ciekawe, czy przy premierach obu tytułów będziemy mieć do czynienia z pierwszymi w historii edycjami kolekcjonerskimi dodatków? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 17:13, Ring5 napisał:

Inna sprawa to same wydania... Ciekawe, czy przy premierach obu tytułów będziemy mieć
do czynienia z pierwszymi w historii edycjami kolekcjonerskimi dodatków? ;)

Oba dodatki do WoWa do tej pory miały swoje edycje kolekcjonerskie, więc nic dziwnego jeśli dodatki do SC2 też będą je miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2010 o 17:13, Ring5 napisał:

Inna sprawa to same wydania... Ciekawe, czy przy premierach obu tytułów będziemy mieć
do czynienia z pierwszymi w historii edycjami kolekcjonerskimi dodatków? ;)


nie, dodatki do wow''a już miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 17:33, Arcling napisał:

Oba dodatki do WoWa do tej pory miały swoje edycje kolekcjonerskie, więc nic dziwnego
jeśli dodatki do SC2 też będą je miały.


O, a to przepraszam, nie wiedziałem. Nie siedzę w temacie WoWa (raczej LotRO), jedynie to może usprawiedliwić mą ignorancję w tym temacie ;) Czyli jednak szanse na kolekcjonerki są. Jakieś sugestie co mogliby w nich dać? W HotS otwieracz do listów w kształcie szponów Hydraliska, może? A w LotV diodową latarkę z nasadzanym kryształem ( http://flashlightsunlimited.com/ravn.htm ) ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 16:44, zerohunter napisał:

A nie wiecie jak się nazywa ta piosenka na końcu?
Ta z R''n''R.


Level XX Tauren Chieftan - Terran up the Night

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach zdobywania osiągnięć bawię się w przechodzenie kampanii od nowa na hard.
Teraz będzie opis razem ze spojlerami:

Spoiler

No i tak się złożyło że dobiłem do misji z Heaven, na normalnym pograłem sobie wg przykazań Dobrego Rycerzyka, czyli broniłem uciśnionej ludności przed Protosami, obecnie postanowiłem pobawić się w Wielkiego Inkwizytora i spalić wszystko do gołej ziemi. I muszę przyznać iż zaskoczyło mnie z lekka podsumowanie tej misji. Mając dodatkowo w pamięci podsumowanie misji po przejściu na normalnym, całe to zainfekowanie dr Ariel ciekawie zagmatwało historię i wprowadziło całkiem dobry zwrot w fabule, niby pomogliśmy a tutaj okazuje się że tak naprawdę dołożyliśmy być może cegiełkę do zainfekowania wszystkich koloni Terran.
Blizzard dostaje za to u mnie dodatkowego plusa, bo nie ma tutaj typowego wyboru dobra strona / zła strona, a to co początkowo wydaje się zadaniem z góry "moralnie" naznaczonym wcale takie do końca nie jest.
Szkoda tylko że takich misji jest zaledwie 3, bo w całkiem miły dla oka, ucha oraz reszty zmysłów sposób urozmaicają rozgrywkę i stanowią o jej atrakcyjności.
Mam nadzieję że być może w przyszłych częściach nasze zachowanie z kampanii Terran będzie miało jakieś odzwierciedlenie w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 19:19, Feallan napisał:

...

Wyłącz tego Sunbelta i spróbuj z Windowsowym. Wejdź w jego zaawansowane opcje, tam wejdź
w Inbound rules, potem New rule - zaznacz tam port i wpisz odpowiednią liczbę. Zrób tak
dla każdego z portów. Ten Sunbelt może coś mimo wszystko blokować.


Na razie sobie daruję, nie mam zaufania do firewalla od MS :).

Dnia 08.08.2010 o 19:19, Feallan napisał:

...

A nie jest tak, że ten Blizzard Downloader w wersjach do ściągania WoW/D2/SC2 itd. to
de facto całkiem inny program?


To jest chyba de facto klient torrentów z wkompilowanym konkretnym torrentem (tak przynajmniej wnioskuję z tego, że da się tego torrenta z Blizzard Downloadera wyłuskać). Więc różnice się będą sprowadzały pewnie tylko do tego torrenta :).
Tak czy siak, dzięki za dobre chęci, ale muszę się uzbroić w cierpliwość i poczekać, wygląda na to, że już niedługo (jeszcze dzień - dwa ;), jakoś wytrzymam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 16:32, serek4 napisał:

Świetny filmik z TLO w roli głównej. Teraz już wiem dlaczego uważają go za kreatywnego
i bardzo dobrego gracza : D
http://www.youtube.com/watch?v=hVZFZ_1mi6U&feature=player_embedded


Kurczę ten TLO jest niesamowity - w każdej walce potrafi zrobić coś co nawet nie tyle jest skuteczne (choć to także) co po prostu zabawne, często wręcz szydzi z przeciwnika - wciąż śmieję się na myśl o minie zerga któremu TLO złożył swoją sygnaturę z działek [Raven] tuż przy głównej bazie. Kreatywności jak i szybkości myslenia można mu pozazdrościć :)
Przy okazji widać jak wspaniały może być Starcraft 2 w rękach zdolnych graczy, i jaka jest przepaść pomiędzy tą grą a innymi produkcjami z gatunku jak np. Warhamer 40k który zły nie jest, ale do ST2 ma się jak kot do tygrysa ;)

@Szalony_Max
Z tego co wyczytałem wnioskuję że nie grałeś w sekretną misję - koniecznie ją przejdź, moim zdaniem jest to jedna z najlepszych misji w kampanii (współczuję ludziom którzy nie zwrócili na nią uwagi, i prawdopodobnie już nigdy się o niej nie dowiedzą).

I na koniec pytanie: czy istnieje choć cień szansy otrzymania kodu do dema ST2, mając kupiona tą gre za pośrednictwem internetu? Może wystarczy się upomnieć a Blizz przyśle numerki na mail''a? A może nie istnieje taka możliwość?

PS Nie wiecie w którym filmiku (jeśli w ogóle, bo coś mi się wydaje że takowego nie było) wystąpiły te \/ Mutaliski?
http://www.tiberiumweb.com/forums/uploads/monthly_08_2008/post-1225-1219223399.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o Starcraft: Ghost - strzelnince wydanej na PS, Xbox w scenerii Starcraft''a i pięknej Novie w roli głównej. Pytanie: czy były tam jakieś ciekawe wątki fabularne ? Wnioskuję że tak, czy znalazłby się ktoś kto wie gdzie można przeczytać streszczenie fabuły tej gry?

Tutaj filmik z tej gry : http://www.youtube.com/watch?v=XVsTrLW_04U

@luzac
Faktycznie ten klip był wykorzystany jako 1-2 sekundowy przerywnik do intra ale czy tylko tam? reszta przerywników znalazła wykorzystanie w misjach St2, a ten klip wydaje się być zrobiony tylko do intra... Dziwne zwłaszcza że wiem jak trudno (i długo) tworzy się takie animacje. Mam wrażenie jakbym coś przeoczył grając w kampanię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 01:14, wsaadman napisał:

Z tego co pamiętam, to ta gra nigdy nie wyszła :D


Uu, a taki potencjał... z filmików dostępnych na YT gra wygląda na bardziej dopracowaną niż wiele innych jej podobnych, i normalnie wydanych :) Cóż, przynajmniej nie ma się co martwić o jakieś nieznane wątki fabularne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 01:01, Czternasty napisał:

Trochę poczytałem o Starcraft: Ghost - strzelnince wydanej na PS, Xbox


Niestety to jedna z dwóch gier w uniwersum Blizzarda która została skasowana przez.. Blizzarda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 01:24, Czternasty napisał:

Uu, a taki potencjał... z filmików dostępnych na YT gra wygląda na bardziej dopracowaną
niż wiele innych jej podobnych, i normalnie wydanych :) Cóż, przynajmniej nie ma się
co martwić o jakieś nieznane wątki fabularne ;)


Wbrew pozorom Blizzard może potraktować fabułę z Ghosta jako część fabuły świata StarCrafta. Już sama obecność Novy o tym świadczy ;)
Podobnie było z wydarzeniami z WarCraft: Adventures który nigdy się nie pojawił, a jednak wydarzenia w nim zawarte są wspominane w World of WarCraft (w WarCraft 3 mniej bo nie miały tam znaczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 01:40, Volvox napisał:

Podobnie było z wydarzeniami z WarCraft: Adventures który nigdy się nie pojawił, a jednak
wydarzenia w nim zawarte są wspominane w World of WarCraft (w WarCraft 3 mniej bo nie
miały tam znaczenia)


Tu chyba bym się nie zgodził, Thrall był dość istotną postacią w W3, a Warcraft Adventures miały opowiadać o tym, w jaki sposób udało mu się zjednoczyć klany (wstęp do tego stanowi książka Lord of the Clans).

A Ghosta rzeczywiście szkoda. Gierka naprawdę zapowiadała się nieźle, a Blizzard już Blackthornem udowodnił, że gry akcji też potrafi robić niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 01:01, Czternasty napisał:

Faktycznie ten klip był wykorzystany jako 1-2 sekundowy przerywnik do intra ale czy tylko
tam?


Tylko i wyłącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 08:45, Ring5 napisał:

A Ghosta rzeczywiście szkoda. Gierka naprawdę zapowiadała się nieźle

Też mi go szkoda, ale Ghost wyglądał nieźle tylko na papierze. Jak oglądałem filmiki na ytubie gra wydawała mi się strasznie nudna.
Może gdyby blizz robił go na PC... W sumie tę platformę znają lepiej. Wciąż liczę, że ghosta zrobią, ale tym razem na PC (a przynajmniej nie wykluczą go z listy platform na jakie ukaże się gra, co było kuriozum przy Ghoscie).
Perspektywa gry ghostem jest bardzo pociągająca - blizz oficjalnie projektu nie zamknął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YES! Pobrał się wreszcie ten klient. I to bez błędów, za pierwszym razem :). Tylko irytujące jest to, że od razu po instalacji SCII zaczął ściągać jakieś update''y (ze trzy były, sądząc po tym, że % leciały właśnie trzy razy od 0 do 100), co mu zajęło jakieś pół godziny.
Nvm, coś czuję, że moje mocne postanowienie o niekupowaniu SCII za chwilę legnie w gruzach :). Jedno szybkie pytanko - da się wersję pobraną Blizzard Downloaderem jakoś nagrać na np. DVD? Płytki DVD9 raczej odpadają, dobre są drogie, a do tego 90% nagrywarek ponoć nie radzi sobie z DL (psują płyty przy przejściu między warstwami podczas nagrywania). DVD5 to też problem, trzeba by było jakoś podzielić pliki instalatora (w tym tę 7-gigową kobyłę) na dwie płyty, nie dałoby się potem instalować gry prosto z DVD (trzeba by było przegrać na HDD, skleić "do kupy" i dopiero z dysku instalować - średnio wygodne rozwiązanie). No chyba, że jakiś 8-gigowy pendrak, ale te z kolei szybkością nie grzeszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega bezproblemowo nagrał na płytkę 8gb i działa dobrze.. Nagrało bez żadnych błędów.. Będzie to najlepszy sposób i najwygodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować