Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2009 o 22:48, nightfaler napisał:

A jakbym tą wziął ? http://www.taiwangun.com/shop,show,789 , niby większa prędkość początkowa,
lunetka od razu jest i l96 jakieś takie fajne jest.



To L96 byłoby dobre gdyby miało w standardzie 540 fps. Bo zasięg ma tylko trochę większy niż to M40 i na dodatek nie jest zbyt poręczne. Sam miałem taki karabin tylko czarny i muszę powiedzieć, że ma trzy duże wady.

1. Jest nieporęczna/ prędkość wylotowa mogłaby być większa jak na taką broń
2. W niższej temperaturze gumka hop-up potrafi stwardnieć i nie podkręcać kulek.
3. Lufa wewnętrzna ma średnice 6,07 lub 6,08mm więc skupienie pozostawia wiele do życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

A te 3 uwagi co wypisałeś to mają się do każdej (tańszej) repliki l96 ? Bo jeszcze nie widziałem sprężyny na 540 :P.
I czy w tym wypadku nie lepszy byłby gaziak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2009 o 09:50, nightfaler napisał:

A te 3 uwagi co wypisałeś to mają się do każdej (tańszej) repliki l96 ? Bo jeszcze nie
widziałem sprężyny na 540 :P.


Proszę bardzo, spreżyna o mocy 540 fps:
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-eng-1152189253-Karabin-Ruger-MK1-Potezna-MOC-540fps.html

Wygląda beznadziejnie, jest dobra chyba tylko jeśli chodzi o ilość fps, ale ma te 540 fps:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 11:52, Krieeg napisał:


> A te 3 uwagi co wypisałeś to mają się do każdej (tańszej) repliki l96 ? Bo jeszcze
nie
> widziałem sprężyny na 540 :P.

Proszę bardzo, spreżyna o mocy 540 fps:
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-eng-1152189253-Karabin-Ruger-MK1-Potezna-MOC-540fps.html

Wygląda beznadziejnie, jest dobra chyba tylko jeśli chodzi o ilość fps, ale ma te 540
fps:)


Cholercia, pomyłka. To gaziak...

EDIT: Coś mi się tu dziwnie post edytował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję to tak, że sprężyna nie wytrzymałaby więcej niż te 350fps i sprężyn z większą mocą z tego względu nie opłaca się zakupywać, ponieważ nie wytrzymają więcej niż miesiąc(mam na myśli te tanie sprężyniaki). Co innego jeśli mówimy o SWD sprężynce za 2tys na drewnie. Miałem takiego z mocą o ile się nie mylę kręconą ponad 600fps. Tyle, że to już nie ta kategoria cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:06, stiffyone napisał:

Podsumuję to tak, że sprężyna nie wytrzymałaby więcej niż te 350fps i sprężyn z większą
mocą z tego względu nie opłaca się zakupywać, ponieważ nie wytrzymają więcej niż miesiąc(mam
na myśli te tanie sprężyniaki). Co innego jeśli mówimy o SWD sprężynce za 2tys na drewnie.
Miałem takiego z mocą o ile się nie mylę kręconą ponad 600fps. Tyle, że to już nie ta
kategoria cenowa.


Ja widziałem gdzieś sprężynę L96 tuningowaną na 640 fps. O cenie przyprawiającej o ból głowy, oczywiście. A więc, jeśli sprężyna ma być na prawdę mocna i ma wytrzymać więcej niż miesiąc: nie warto oszczędzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 14:06, stiffyone napisał:

Podsumuję to tak, że sprężyna nie wytrzymałaby więcej niż te 350fps i sprężyn z większą
mocą z tego względu nie opłaca się zakupywać, ponieważ nie wytrzymają więcej niż miesiąc(mam
na myśli te tanie sprężyniaki). Co innego jeśli mówimy o SWD sprężynce za 2tys na drewnie.
Miałem takiego z mocą o ile się nie mylę kręconą ponad 600fps. Tyle, że to już nie ta
kategoria cenowa.


Czyli, rozumiem że jak już powyżej tych 500 fps to only gaziak ? I co byś polecił, oczywiście mam na myśli coś w realnych cenach bo ten "dragunow " to nie na mają kieszeń. No z racji iż żadnego kleju pod ręką nie miałem ( szukałem po sklepach modelarskich !) skleiłem tą kolbę (o matko bosko) tym wikolem i objechałem ( o matko bosko x2) czarną taśmą izolacyjną swoją drogą mocną, no i dzisiejszą strzelanke ( mróz, błoto wilgoć, padający śnieg) zniesła wystarczająco dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, że tak spytam: Do czego Ci taka replika? Dobra rada - nie pokazuj sie z repliką powyżej 500fps bez minimum paru letniego doświadczenia na ogólnopolskich zlotach, bo zjadą Ci banie tak, że zmienisz zdanie o 360* w temacie ASG. Co innego jesli chcesz strzelać do puszek. Przy takich mocach trzeba mieć spore doświadczenie albo być totalnym desperatem.

Jednak jak już doradzić to ten ruger w wersji G&H - tu masz trochę o tym: http://www.wmasg.pl/aktualnosci/konwersje_i_uslugi_firmy_gandh/925/. Z taniego rugera zrobią ci całkiem niezła zabawkę i będziesz oryginalny i wspierał ojczystą gospodarkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 22:30, stiffyone napisał:

Jeszcze, że tak spytam: Do czego Ci taka replika? Dobra rada - nie pokazuj sie z repliką
powyżej 500fps bez minimum paru letniego doświadczenia na ogólnopolskich zlotach, bo
zjadą Ci banie tak, że zmienisz zdanie o 360* w temacie ASG. Co innego jesli chcesz strzelać
do puszek. Przy takich mocach trzeba mieć spore doświadczenie albo być totalnym desperatem.

Na zloty to i tak będę chodził z G36 nie mam zamiaru zostawać w tyle, i nie musisz mi tłumaczyć że mnie ostro zjadą w pewnym momencie to się bałem że już za to g36 zostanę wymiany w stylu, patrzcie jaki gówniarz a jaką broń ma jednak akurat takiej dobrej spluwy póki co nie mam, więc chyba mi to nie grozi, a po za tym nie wiem czy za swego rodzaju "kampienie" też jest karane ? Na wielu zlotach Paintbalowych byłem i jakoś się asymilowałem chociaż ciężko było, ale ekipa zawsze wspierała, a to taka rozmowa raz była (jak pierwszy raz byłem) :- niech młody po flagę pobiegnie - e, młodzian się pobawić przyjechał to mu frajdy nie odbieraj -> pamiętam, że podniosło mnie to na duchu, gdyż czułem się wtedy bardzo nie swojo (najmłodszy byłem), ale ekipa z Kozubnika fajna była i za to panom dziękuję. A ze snajperki to mam zamiar oko ćwiczyć :P. Co to puszki ?, wronów ostatnio dużo lata..... A na strzelanki z kumplami (bo też się nas dużo zbiera [zaszczepiło się bakcyla:P] ) też bym może od czasu do czasu wziął.

Dnia 07.03.2009 o 22:30, stiffyone napisał:

Jednak jak już doradzić to ten ruger w wersji G&H - tu masz trochę o tym: http://www.wmasg.pl/aktualnosci/konwersje_i_uslugi_firmy_gandh/925/.
Z taniego rugera zrobią ci całkiem niezła zabawkę i będziesz oryginalny i wspierał ojczystą
gospodarkę :P


Nie miał bym nic przeciwko ale ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

A ze snajperki to mam zamiar oko ćwiczyć :P. Co to puszki ?, wronów ostatnio

Dnia 07.03.2009 o 22:51, nightfaler napisał:

dużo lata..... A na strzelanki z kumplami (bo też się nas dużo zbiera [zaszczepiło się
bakcyla:P] ) też bym może od czasu do czasu wziął.


Wrony niech latają dalej, puszek nie zabijesz ani nie uszkodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. koty i inne zwierzątka niech żyją w spokoju. Dla lepszego efektu polecam tarcze z facjatą wroga etc.

Co do ASG to dziś biegałem z czterema różnymi giwerkami i muszę szczerze polecić wszystkim akumulatory żelowe. Za 30zł otrzymujemy akumulator nietykalny na warunki i po rozładowaniu sam się troche doładowuje, więc zawsze można odczekać i postrzelać trochę dłużej. Jedyny minus to duża waga, minimum kilogram więcej, ale polecam dobre ładownice lub w ostateczności taśme izolacyjną i można biegać swobodnie. Do karabinów wsparcia nie ma nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 15:30, stiffyone napisał:

Popieram. koty i inne zwierzątka niech żyją w spokoju. Dla lepszego efektu polecam tarcze
z facjatą wroga etc.

Koty ? Jeszcze do żadnego nie strzelałem, ale jak się jakiś bezpański pies narzuci ( plaga na wsi ostatnio) to ładujemy z kumplami ile fabryka dała.

A i możesz powiedzieć ile ten Ruger stoi bo ja się nie mogę doczytać, i już nie wiem czy te ceny to właśnie to niego się odnoszą czy do RPK74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 16:31, nightfaler napisał:

> Popieram. koty i inne zwierzątka niech żyją w spokoju. Dla lepszego efektu polecam
tarcze
> z facjatą wroga etc.
Koty ? Jeszcze do żadnego nie strzelałem, ale jak się jakiś bezpański pies narzuci (
plaga na wsi ostatnio) to ładujemy z kumplami ile fabryka dała.

po co strzelasz do zwierzat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2009 o 16:34, 21question napisał:

po co strzelasz do zwierzat?


A co mi banda (nie kiedy ponad 10) psów będzie biegała bo mojej niwce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 16:31, nightfaler napisał:

A i możesz powiedzieć ile ten Ruger stoi bo ja się nie mogę doczytać, i już nie wiem czy te ceny to właśnie to niego się odnoszą czy do RPK74


"Wszystkie elementy konwersji możemy zakupić oddzielnie. Łoże (lakierowane) z bezpiecznikiem 150PLN, długa lufa zewnętrzna (może pomieścić 740mm lufę wewnętrzną) 50PLN, krótka lufa zewnętrzna (przystosowana do montażu tłumika dźwięku) 50PLN, tłumik dźwięku (radełkowany, sześciokomorowy, na gwint 18x1) 50PLN, składany dwójnóg 50PLN."

Podlicz wszystko i dodaj cenę rugera to wyjdzie całkiem nicka sumka za bardzo oryginalny sprzęt. Poza tym napisz do nich maila. Wszystko montują za darmo. Wystarczy z nimi porozmawiać. Kontak znajdziesz gdzeiś na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 16:41, nightfaler napisał:


> po co strzelasz do zwierzat?

A co mi banda (nie kiedy ponad 10) psów będzie biegała bo mojej niwce ?


No tak po moim podwórku też biegają psy, tylko akurat nie mam pod ręką kałacha ;/ Do psów które się szwędają po podwórku tak, ale do niegroźnych zwierzątek nie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 16:41, nightfaler napisał:


> po co strzelasz do zwierzat?

A co mi banda (nie kiedy ponad 10) psów będzie biegała bo mojej niwce ?

mieszkasz na wsi a to wszystko wyjasnia jesli wiesz co mam na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2009 o 20:06, 21question napisał:

>
> A co mi banda (nie kiedy ponad 10) psów będzie biegała bo mojej niwce ?
mieszkasz na wsi a to wszystko wyjasnia jesli wiesz co mam na mysli



A ty co ku#wa w Beverly Hill mieszkasz ? Że pieski sobie mogą chodzić gdzie chcą, jak się im podoba to do restauracji, a może do fryzjera co ? Weś lepiej zachowaj dla siebie zbędne komentarze, żaden człowiek mi jeszcze uwagi nie zwrócił jak psa płoszyłem z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować