Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Ja tam znam kilka osób które używają zwykłego MP5 jako drugiej broni, noszą sobie na plecach po prostu. Do CQB to się raczej nie nada, bo tam liczy się szybkość, ale w lesie lepiej będzie się strzelać z MP5 niż z dowolnego gaziaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 22:11, Rumcajsev napisał:

Nie wiem czy wszystkie tak mają, ale jedyny egzemplarz glocka cymy jaki widziałem, rozdupcył
się na swojej pierwszej strzelance :/

A na wmasg ludzie chwalą. U nas jeden ziomek ma go na sprzedaż (sprawnego ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 21:34, Stalker69 napisał:

Mp5K jak najbardziej może robić za broń boczną ;]


teoretycznie tak, praktycznie jest to mało wygodne, a i broń to jest imo udziwnienie. Pistolety sprawdzają sie w takich sytuacjach najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najwyraźniej trafiłem na felerny egzemplarz.
Swoją drogą mieliśmy trochę śmiechu, koleś chwali się swoją nową repliką a 15 minut później idzie z nią w dwóch kawałkach :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja MP5 za pyte nie wziąłbym na boczną. Chyba że bez kolby i z maksymalnie krotką lufą. Ostatnio na strzelance koleś pociskał z MP5SD5- i to jest spore bydle, prędzej wziąłbym P90 jesli już musiałbym mieć jakiś peem poboczny. Jako boczniaka zdecydowanie wziąłbym gaziaka, marzy mi się Colt 1911, taki:
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=5090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z TM jako broń boczna to czysta radość :)

Dnia 16.06.2009 o 21:22, Pernia napisał:

pozdro. Pistolet maszynowy jako broń ''boczna'' ? Skoro MP5, tak jak inne pistolety są
normalnymi replikami do walki, hmm, powiedzmy podstawowej? gdzie zmieścisz tą swoją broń
boczną? do kabury? zawieszenie trzypunktowe może odrazu na broń podstawowa i mp5? I co,
krzykniesz w czasie walki do wroga "POCZEKAJ PAN BO MUSZE ODŁOŻYĆ AK I WZIĄĆ MP5, BO



Myśle co piszę. Nie teoretyzuje, używałem MP5k jako bocznej, główną miałem M4. MP5k jest krótkie i poręczne, noszone na zawieszeniu na wysokości pasa z lewej strony nie sprawiało mi problemów, łapałem za nie szybciej niż wyciąga sie pistolet z kabury. Nigdy nie musiałem krzyczeć żeby ktoś na mnie czekał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2009 o 23:16, Mookry napisał:

Myśle co piszę. Nie teoretyzuje, używałem MP5k jako bocznej, główną miałem M4. MP5k jest
krótkie i poręczne, noszone na zawieszeniu na wysokości pasa z lewej strony nie sprawiało
mi problemów, łapałem za nie szybciej niż wyciąga sie pistolet z kabury. Nigdy nie musiałem
krzyczeć żeby ktoś na mnie czekał. :P


dla mnie samo ''noszenie na zawieszeniu '' i ''broń poboczna'' się wyklucza, no ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:24, Pernia napisał:

dla mnie samo ''noszenie na zawieszeniu '' i ''broń poboczna'' się wyklucza, no ale co
kto lubi.


Hm, dla czego? Noszenie broni ''pobocznej'' na zawieszeniu zamiast w kaburze jest wygodniejsze i pozwala szybciej dobyć replikę :P Fakt, gaziaki w kaburach na udzie, w kaburze w kamizelce albo przy pasie jako broń boczna są najpopularniejsze, ale to nie znaczy że najlpesze. Masz racje, co kto lubi, ale doświadczenie nauczyło mnie że lepiej nosić MP5 wiszącą na zawieszeniu niż gaziakia w kaburze udowej :P

Dnia 16.06.2009 o 23:24, Pernia napisał:

Graszcz


Znam osobiście gościa który jako bocznej używa G3 SAS, nosi je właśnie na udzie w jakimś kosmicznym panelu, podpiętym rzepem do spodni, karabińczykiem do pasa i taśmami do nogi. Wbrew pozorom wyciąga równie szybko jak pistolet i nie sprawia mu kłopotów w poruszaniu się ani składaniu do strzału. A jak wiemu w.w replika mała nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 07:12, nightfaler napisał:

Wiem, że broń na co2 na boczną się nie nadaje ( za duża moc ) no, ale nie mogę się oprzeć
tym rewolwerom ;]
edit
zapomniałem linka
http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_241_323


Nadaje się, wystarczy strzelać ciężkimi kulkami, FPS spadają. Zresztą z tego się korzysta w wyjątkowych sytuacjach, np. kiedy stracisz główną broń. Zreszta jest chyba metoda zeby je ładować Green Gasem, który jest słabszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2009 o 11:00, Szczur22 napisał:


Nadaje się, wystarczy strzelać ciężkimi kulkami, FPS spadają. Zresztą z tego się korzysta
w wyjątkowych sytuacjach, np. kiedy stracisz główną broń. Zreszta jest chyba metoda zeby
je ładować Green Gasem, który jest słabszy


No dobra ale są tak tanie ? A full metal ? Co jest grane, nie wyglądają na jakieś chińczyki. I czy nie rozsypią się zaraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 11:00, Szczur22 napisał:

Nadaje się, wystarczy strzelać ciężkimi kulkami, FPS spadają. Zresztą z tego się korzysta
w wyjątkowych sytuacjach, np. kiedy stracisz główną broń. Zreszta jest chyba metoda zeby
je ładować Green Gasem, który jest słabszy

Strzelanie cieżkimi kulkami z repliki o dużej prędkości wylotowej faktycznie zmniejszy zasięg, ale moc takiej kulki będzie b.duża na tym krótszym dystansie. Żeby ''było bezpieczniej'' najlepiej załadować lżejsze kulki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 17:16, Graszcz napisał:

Swoją drogą, po jaką cholere w ogóle są produkowane pistolety z 500 fps?


Zapewne to taka swego rodzaju alternatywa dla wiatrówek, czyli żeby sobie w ogródku do puszek bezbronnych postrzelać... No bo naprawdę trzeba mieć niezłe odchyły, żeby się z takim czymś na strzelanki pakować (najlepiej CQB ;)). No chyba że jako taki "wypełniacz kabury", wtedy nie mam żadnych zastrzeżeń... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2009 o 17:29, Kreeg napisał:

No chyba że jako taki "wypełniacz
kabury", wtedy nie mam żadnych zastrzeżeń... :)


Hehe, tylko że ludzi z reguly za bardzą swędzą ręce i często zapominają że to tylko wypychacz kabury. Na szczęscie na coraz większej liczbie mniejszych i większych strzelanek jest górny limit fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 18:34, Mookry napisał:

Hehe, tylko że ludzi z reguly za bardzą swędzą ręce i często zapominają że to tylko wypychacz
kabury.


Ale kto powiedział że wypełniacz kabury musi być naładowany? :) Przecież takie coś ma tylko w miarę ładnie wyglądać i robić za taką swoistą "dekorację". Jasne, że ludzi którzy mają takie coś w kaburze naładowane, to bym w życiu na strzelankę (znaczy się: samą rozgrywkę. do drzew czy innych elementów otoczenia niech sobie ten ktoś postrzela przed/po rozgrywce, mi to nie wadzi...) nie wpuścił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 18:57, Kreeg napisał:

Ale kto powiedział że wypełniacz kabury musi być naładowany? :) Przecież takie coś ma
tylko w miarę ładnie wyglądać i robić za taką swoistą "dekorację". Jasne, że ludzi którzy
mają takie coś w kaburze naładowane, to bym w życiu na strzelankę (znaczy się: samą rozgrywkę.
do drzew czy innych elementów otoczenia niech sobie ten ktoś postrzela przed/po rozgrywce,
mi to nie wadzi...) nie wpuścił...

Masz całkowitą rację :) Tylko trzeba by rzetelnie sprawdzać czy nie są one naładowane, bo jak wiadomo na dużych akcjach nie każdego się zna i nie wiadomo kto jest odpowiedzialny a kto nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować