Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2009 o 21:52, nightfaler napisał:

Ja to tego rewolwerka chciałem sobie na ścianie powiesić :P

To chyba najlepsze zastosowanie, poza strzelaniem do puszek, dla tego typu replik ;)
Chociaż IMO nic tak pięknie nie zdobi ściany jak Mauser C96 z drewnianą kaburą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym niedługo dokupić parę akcesoriów do mojego G36C od JG, i mam parę pytań:
1. Czy jest jakiś sens kupować magazynki lepszych firm, czy to tylko strata pieniędzy, ogólnie chciałbym kupić jeszcze jednego hi-capa i ze dwa real\low\mid capy, co polecacie?
2. Jakie zawieszenie kupic?
3. Czy taki chwyt bedzie pasował i czy jest wygodny?
http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=978
4. Czy kupowanie drogich kulek ma sens, czy takie spokojnie wystarczą?
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53_236&products_id=676

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 19:51, azur65 napisał:

Chciałbym niedługo dokupić parę akcesoriów do mojego G36C od JG, i mam parę pytań:
1. Czy jest jakiś sens kupować magazynki lepszych firm, czy to tylko strata pieniędzy,
ogólnie chciałbym kupić jeszcze jednego hi-capa i ze dwa real\low\mid capy, co polecacie?


Nie ma sensu, każdy mag do G36 jest równie dobry.

Dnia 19.06.2009 o 19:51, azur65 napisał:

2. Jakie zawieszenie kupic?


Takie które będzie dla ciebie wygodne...

Dnia 19.06.2009 o 19:51, azur65 napisał:

3. Czy taki chwyt bedzie pasował i czy jest wygodny?
http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=978


Ehh, jest na RISa więc będzie pasować. Sam w sobie jest wygodny, ale nie na giecie. Masz tylko krotkiego RISa pod końcówką lufy, dla mnie jest to za daleko i dlatego nie korzystam.

Dnia 19.06.2009 o 19:51, azur65 napisał:

4. Czy kupowanie drogich kulek ma sens, czy takie spokojnie wystarczą?
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53_236&products_id=676


Strzelam nimi i latają, więc chyba sa dobre :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:24, Szczur22 napisał:

Takie które będzie dla ciebie wygodne...

Przez net trudny mi przymierzyć:D

Dnia 19.06.2009 o 23:24, Szczur22 napisał:

Ehh, jest na RISa więc będzie pasować. Sam w sobie jest wygodny, ale nie na giecie. Masz
tylko krotkiego RISa pod końcówką lufy, dla mnie jest to za daleko i dlatego nie korzystam.

Ja mam długie ręce więc raczej nie będzie problemu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić długiego RISa, takiego jak od G36k. Nie wiem tylko czy na 100% będzie pasował, ale czemu nie powinien? ;)

Ale nie wiem czy jest jakiś sens kupowania lowcapów i jeszcze jednego hicapa. Jeśli hicapy chcesz nisić tylko na krótkie yebanki to spoko, ale jeśli chcesz nosić to wszystko na raz to się zdecyduj, albo hicapy albo low ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 19:51, azur65 napisał:

Chciałbym niedługo dokupić parę akcesoriów do mojego G36C od JG, i mam parę pytań:
1. Czy jest jakiś sens kupować magazynki lepszych firm, czy to tylko strata pieniędzy,
ogólnie chciałbym kupić jeszcze jednego hi-capa i ze dwa real\low\mid capy, co polecacie?


Nie, to nie jest strata pieniędzy. Nie mówię tu o kupowaniu najdroższych dostępnych, ale warto kupić markowy magazynek, będzie na pewno lepiej służył niz tani plastik anonimowej firmy.

Straaszne duże zużycie amunicji masz, ja na dwudniową akcje wziąlem dwa hi-capy i dwa mid-capy plus dwie pełne szybkoładowarki. Kamizelka była ciężka, a opróżniłem dwa magi. Na "yebanki" moim zdaniem spokojnie starczy jeden hi-cap który z reguły jest w zestawie z karabinem i dwa dodatkowe mid-capy, sam tak noszę na jednodniowe akcje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 16:44, Mookry napisał:

Nie, to nie jest strata pieniędzy. Nie mówię tu o kupowaniu najdroższych dostępnych,
ale warto kupić markowy magazynek, będzie na pewno lepiej służył niz tani plastik anonimowej
firmy.

Chodziło mi o to czy jest różnica między JG\BOYI a CA\TM:D

Dnia 20.06.2009 o 16:44, Mookry napisał:

Straaszne duże zużycie amunicji masz, ja na dwudniową akcje wziąlem dwa hi-capy i dwa
mid-capy plus dwie pełne szybkoładowarki. Kamizelka była ciężka, a opróżniłem dwa magi.
Na "yebanki" moim zdaniem spokojnie starczy jeden hi-cap który z reguły jest w zestawie
z karabinem i dwa dodatkowe mid-capy, sam tak noszę na jednodniowe akcje :P

Jak się dzisiaj ostrzeliwałem to 300 kulek poszło w parę minut:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 17:40, azur65 napisał:

Chodziło mi o to czy jest różnica między JG\BOYI a CA\TM:D

Wg mnie jest różnica. Czy warto kupować - tu poważnie zastanawiałbym się nad kosztami :P
Do G3 za 39 zł mam hi-capa z metalową obudową ( też JG ) a kolega ma G36 i też brał tańsze magi.
Póki nie ryjesz nimi w ziemi i nie walisz o drzewa nie powinno być problemu.

Dnia 20.06.2009 o 17:40, azur65 napisał:

Jak się dzisiaj ostrzeliwałem to 300 kulek poszło w parę minut:D

No to celuj następnym razem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2009 o 17:40, azur65 napisał:

Chodziło mi o to czy jest różnica między JG\BOYI a CA\TM:D

Jest. CA i TM są tak samo niezawodne i niezniszczalne jak repliki tych firm. Nie miałem żadnych problemów z magami od nich, jeden magazynek z CA mam od początku zabawy w ASG, a będzie to 4 lata. Działa.
Jeśli chodzi o JG to magazynek do M16 rozpadł mi się po 3 miesiącach i nie dało się go naprawić. BOYI trzymał się prawie rok, potem sprężyna pękła na dwa kawałki wiec mag do wywalenia :P

Dnia 20.06.2009 o 17:40, azur65 napisał:

Jak się dzisiaj ostrzeliwałem to 300 kulek poszło w parę minut:D

Zgadzam się z RedFox''em. Więcej celuj, mniej naciskaj spust :) Zabawa daje w tedy większą satysfakcję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze preferuję low-capy, nawet real-capy lub ostatecznie mid-capy. I najlepiej gdyby wszyscy biegali z real-capami - byłoby więcej dramatyzmu i myślenia niż "quakeowania". :) Poza tym hi-capy są podatniejsze na uszkodzenia, zabrudzenia, nie radzę ciorać broni blisko ziemi bo można uwalić pokrętło, i w dodatku hałasują.

Osobiście na większości strzelanek, gdzie było nawet kilkadziesiąt osób, nie zdarzyło mi się wystrzelić więcej jak 300 kuleczek przez całą akcję. A i często zdarzały się scenariusze, gdzie nie wystrzeliłem ani jednej lub tylko kilka, mała seria. Po prostu lepiej było nie otwierać ognia i skupić się na celu misji. No i często niestety nie miałem zasięgu żeby otwierać ogień, wszystkie moje repliki które do tej pory miałem (AK Beta TM -> M4 CA -> MP5 TM) nie pozwalały na ostrzał powyżej 40m, moc w okolicach 300 FPS. Tak tak, przy dzisiejszym polu walki gdy większość szturmowców ma 400 FPS i więcej nie miałem szans.

Obecnie jestem bez repliki, ale myślę o jakiejś. Tylko się zastanawiam co bardziej będzie odpowiadało mojej profesji - takiego cichego i cierpliwego łowcy, ale nie snajpera. :) Albo 350 FPS z którymi nie będę się bał strzelać z bliskiej odległości i w budynkach, albo iść na całość i mieć 450 FPS plus luneta i robić za strzelca wyborowego, wspierającego szturmowców z drugiej linii.

Jeżeli jest ktoś z Częstochowy lub okolic i szuka drużyny to zapraszam, ponieważ teraz jako wolny strzelec chcę stworzyć ekipę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

Ja tam zawsze preferuję low-capy, nawet real-capy lub ostatecznie mid-capy. I najlepiej
gdyby wszyscy biegali z real-capami - byłoby więcej dramatyzmu i myślenia niż "quakeowania".

Racja. Ale jeden hi-cap to jednak mniejszy wydatek niż 5x low cap. Poza tym gdzieś te magi trzeba upchać, a nie każdy ma na grzbiecie cirasa. A to też dodatkowy wydatek, więc nie wymagajmy od początkujących zbyt wiele :)

Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

:) Poza tym hi-capy są podatniejsze na uszkodzenia,

Mnie się jeszcze żaden nie rozleciał. A co powiesz o midcapach, które przy niewprawnym użytkowaniu można spierniczyć w ciągu paru minut po wyjęciu z opakowania? Mój znajomy tak zrypał :D

Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

zabrudzenia, nie radzę ciorać broni blisko ziemi bo można uwalić pokrętło,

Uwaliłem pokrętło nie raz, by potem ze zdumieniem odkryć, że po wyskrobaniu piachu z grubsza wszystko jest git i czyściutko. W każdym razie mag działa wzorowo

Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

i w dodatku hałasują.

Nie jest tak źle. Hałasowanie hi-capów to jedna z tych rzeczy, która daje się we znaki podczas strzelania do puszek na podwórku. Bo na polu walki się tego zwykle nie zauważa. W lesie nawet krzyk niesie się na stosunkowo niewielką odległość, a co dopiero mówić o grzechotaniu paru kuleczek wewnątrz magazynka. Poza tym ja wypracowałem technikę chodzenia bez grzechotania, polegającą na trzymaniu broni nieruchomo :)
Dzisiaj na combacie miałem hi-capa i parę tysięcy grzechoczących kulek w plecaku, a i tak w kilku przypadkach pozostałem niewykryty.
Owszem, magi lubią pogrzechotać, ale jak już mówiłem - nie jest tak źle.

Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

Osobiście na większości strzelanek, gdzie było nawet kilkadziesiąt osób, nie zdarzyło
mi się wystrzelić więcej jak 300 kuleczek przez całą akcję. A i często zdarzały się scenariusze,
gdzie nie wystrzeliłem ani jednej lub tylko kilka, mała seria. Po prostu lepiej było
nie otwierać ognia i skupić się na celu misji. No i często niestety nie miałem zasięgu
żeby otwierać ogień, wszystkie moje repliki które do tej pory miałem (AK Beta TM ->
M4 CA -> MP5 TM) nie pozwalały na ostrzał powyżej 40m, moc w okolicach 300 FPS. Tak
tak, przy dzisiejszym polu walki gdy większość szturmowców ma 400 FPS i więcej nie miałem
szans.

Ach, te markowe repliki :). BTW, dzisiaj ludzie zachwycali się moją wbudowaną lunetką auga i nie mogli uwierzyć, że to chińszczyzna

Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

Obecnie jestem bez repliki, ale myślę o jakiejś. Tylko się zastanawiam co bardziej będzie
odpowiadało mojej profesji - takiego cichego i cierpliwego łowcy, ale nie snajpera. :)
Albo 350 FPS z którymi nie będę się bał strzelać z bliskiej odległości i w budynkach,
albo iść na całość i mieć 450 FPS plus luneta i robić za strzelca wyborowego, wspierającego
szturmowców z drugiej linii.

Decyzja należy do ciebie. Mnie tam jednak nie kręci grzanie dupy w krzakach i oddawanie kilku strzałów na godzinę

Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

Jeżeli jest ktoś z Częstochowy lub okolic i szuka drużyny to zapraszam, ponieważ teraz
jako wolny strzelec chcę stworzyć ekipę! :)

Do częstochowy mam jakieś 60 km, ale życzę powodzenia w kompletowaniu teamu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:13, Galadin napisał:

Ja tam zawsze preferuję low-capy, nawet real-capy lub ostatecznie mid-capy. I najlepiej
gdyby wszyscy biegali z real-capami - byłoby więcej dramatyzmu i myślenia niż "quakeowania".
:) Poza tym hi-capy są podatniejsze na uszkodzenia, zabrudzenia, nie radzę ciorać broni
blisko ziemi bo można uwalić pokrętło, i w dodatku hałasują.

Osobiście na większości strzelanek, gdzie było nawet kilkadziesiąt osób, nie zdarzyło
mi się wystrzelić więcej jak 300 kuleczek przez całą akcję. A i często zdarzały się scenariusze,
gdzie nie wystrzeliłem ani jednej lub tylko kilka, mała seria. Po prostu lepiej było
nie otwierać ognia i skupić się na celu misji. No i często niestety nie miałem zasięgu
żeby otwierać ogień, wszystkie moje repliki które do tej pory miałem (AK Beta TM ->
M4 CA -> MP5 TM) nie pozwalały na ostrzał powyżej 40m, moc w okolicach 300 FPS. Tak
tak, przy dzisiejszym polu walki gdy większość szturmowców ma 400 FPS i więcej nie miałem
szans.

Obecnie jestem bez repliki, ale myślę o jakiejś. Tylko się zastanawiam co bardziej będzie
odpowiadało mojej profesji - takiego cichego i cierpliwego łowcy, ale nie snajpera. :)
Albo 350 FPS z którymi nie będę się bał strzelać z bliskiej odległości i w budynkach,
albo iść na całość i mieć 450 FPS plus luneta i robić za strzelca wyborowego, wspierającego
szturmowców z drugiej linii.

Jeżeli jest ktoś z Częstochowy lub okolic i szuka drużyny to zapraszam, ponieważ teraz
jako wolny strzelec chcę stworzyć ekipę! :)


Polecam, opisywanego wcześniej przezemnie HK416 z AGM. Jakieś 430 fpsow w stocku, full metal. Ale jeśli chcesz precyzyjnie walić, to od razu do wymiany komora hop-up (na jednoczęsciową), gumka i preclufa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:55, Szczur22 napisał:

CIACH!
wszystkie moje repliki które do tej pory miałem (AK Beta TM > M4 CA -> MP5 TM) nie pozwalały > na ostrzał powyżej 40m, moc w okolicach 300 FPS.
Polecam, opisywanego wcześniej przezemnie HK416 z AGM. Jakieś 430 fpsow w stocku, full
metal. Ale jeśli chcesz precyzyjnie walić, to od razu do wymiany komora hop-up (na
jednoczęsciową), gumka i preclufa.

Kolega jest fanem CA i TM, więc wątpię, żeby dał się przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 23:03, Graszcz napisał:

Kolega jest fanem CA i TM, więc wątpię, żeby dał się przekonać :)


Hehe jakoś tak wyszło że zawsze udało mi się dorwać TMa w dobrej cenie, to nie były akurat nówki po 1000zł. O CA nie myślę, bo cholernie przesadzają z ceną. :/

A wracając do grzechotania hi-capów - mnie po prostu krew zalewała gdy musiałem przebiec kawałek terenu albo zmienić pozycję zachowując całkowitą ciszę a tu nagle mój hi-cap postanowił zrobić trochę hałasu. Może przesadzałem, może tego nie było tak słychać, ale miałem po prostu wrażenie że mnie wszyscy dookoła dobrze słyszą. :)

@Szczur22
Pisałeś wcześniej że markowe repliki to głównie lans, zgadzam się. Dzisiaj wolałbym taniego chińczyka i dokupić do niego z czasem porządną lufę, komorę, (gumkę i dystanser to przeważnie na samym początku), dać komuś kto się na tym zna żeby mi poskładał, poskręcał, pouszczelniał i mamy super sprzęt i dużo stówek w kieszeni w porównaniu do drogiej repliki. Jedynie co mnie martwi to żeby nie trafić na jakiś bubel, w którym po wymianie podstawowych rzeczy zasięg będzie na poziomie markowej repliki mającej 100 FPS mniej. :/

Z tego co teraz na rynku widzę, to rzeczywiście eMki od P&J są bardzo porządne, z tańszych replik to seria G36 i HK416 od JG są bardzo dobrze oceniane. Ale co do HK416 AGM to nie mam pewności, bardzo chwalisz tą replikę a na wmasg.pl jakoś była mocno objeżdżana. No ale póki nie spróbuję to się nie przekonam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ja mam lekko przekichane z tymi magami, bo ze świecą szukać dobrych mid/low-capów do AUG-a w rozsądnej cenie (bo nie mam zamiaru wydawać siedmiu dych na jednego maga z TM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 14:15, Graszcz napisał:

Swoją drogą, ja mam lekko przekichane z tymi magami, bo ze świecą szukać dobrych mid/low-capów
do AUG-a w rozsądnej cenie (bo nie mam zamiaru wydawać siedmiu dych na jednego maga z
TM)


Przynajmniej jesteś wyjątkowy na polu walki pośród 90% eMek, AK, MP5 czy G36. :) Ja lubię niespotykanie repliki, podoba mi sięnFAL King Armsa, za 900zł na ASGshopie, jedna z najtańszych markowych replik ale za to unikalna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 15:14, Galadin napisał:

Przynajmniej jesteś wyjątkowy na polu walki pośród 90% eMek, AK, MP5 czy G36. :)

A i owszem! W mojej okolicy królują emki, emki i jeszcze raz emki. Ja jestem jedynym posiadaczem auga na polu bitwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować