Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2008 o 19:41, Bratek196 napisał:

ABS jest to jeden z typów plastiku używany do produkcji broni ASG.


Czy jest on trwały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nie mogę powiedzieć zależy ile broń kosztuję, jeśli kosztuję to jakość tego plastiku jest do d***, a jeśli kosztuje no nie wiem 300 złotych to będzie dobry i nie powinien się rozlecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:34, Ryan Kam napisał:

Czy jest on trwały ?


ABS ABSowi nierówny... zależy od "klasy" repliki, producenta itp... Cóż, ja prywatnie preferuję jednak repliki full metal / metal+wood... trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie zależy tylko od ceny też od tego co będzie sie z karabinkiem robiło, bo jak np. by się chodziło i ćwiczyło uderzanie kolbą w drzewo to żaden ABS nie przetrwa zbyt długo, to już w tedy lepiej wydać te kilka tyś i zrobić sobie samemu, ale też trzeba isę na tym znać w tedy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zniszczyć to się wszystko da... ja zrezygnowałam z ABSów po tym jak na jednych manewrach znajomy ułamał sobie lufę (zahaczył nią o pień jak się potknął) właśnie ABSowej repliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:50, Fumiko napisał:

> Czy jest on trwały ?

ABS ABSowi nierówny... zależy od "klasy" repliki, producenta itp... Cóż, ja prywatnie
preferuję jednak repliki full metal / metal+wood... trwalsze.


no tak , ale jeżli bede tylko sobie z tego strzelał i nie robil jakis dzikich szarż to raczej karbin mi przetrwa dosc długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:07, Ryan Kam napisał:

no tak , ale jeżli bede tylko sobie z tego strzelał i nie robil jakis dzikich szarż to
raczej karbin mi przetrwa dosc długo ?


Powinien, ale producenta w ogóle nie kojarzę, wiec z całą pewnością Ci tego nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:01, Fumiko napisał:

Zniszczyć to się wszystko da... ja zrezygnowałam z ABSów po tym jak na jednych manewrach
znajomy ułamał sobie lufę (zahaczył nią o pień jak się potknął) właśnie ABSowej repliki.


A mój kolega w 1 replice ABSowej złamał sobie lufę i w drugiej tłumik, bo przez drzwi przechodził.

Ryan Kam - to jeszcze w jakim sensie "przetrwa" bo jeśli w takim że się nie rozleci, no to wytrzyma, ale jeśli w sensie że przestanie ci podawać kulki, no to może nie wytrzymać długo (no ale ja się na tym nie znam, nawet swojego karabinku nie mam :() No i jeszcze zależy jakimi kulkami będziesz strzelał, bo jeśli takimi bezszwowymi no to powinien wytrzymać, a jeśli tymi zwykłymi (tymi po 2 zeta 500 kulek) no to szybko może przestać podawać kulki. Ale przypominam ja się na tym nie znam. Ale z tymi kulkami to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:13, Fumiko napisał:

> no tak , ale jeżli bede tylko sobie z tego strzelał i nie robil jakis dzikich szarż
to
> raczej karbin mi przetrwa dosc długo ?

Powinien, ale producenta w ogóle nie kojarzę, wiec z całą pewnością Ci tego nie powiem.


a jacy producenci replik sa dobrzy No tak maxyamlnie do tysiąca złoty moge wydac

trutututu

dzięki za rade skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla maniaka WWII to chyba dobry wybór:) Tylko sprawdź czy są dostępne w sklepach te łuski na kulki, bo pięć łusek to trochę mało. No chyba że chcesz po wystrzeleniu pięciu pocisków uzupełniać ich zawartość i ponownie je ładować do Mausera. Mnie martwią tylko jego osiągi: 315 fps to trochę mało. Ale zainwestować w części i będzie wypasik (jakaś sprężyna, zębatki, lufa precyzyjna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:59, Kasendrol napisał:

Mnie martwią tylko jego osiągi:
315 fps to trochę mało. Ale zainwestować w części i będzie wypasik (jakaś sprężyna, zębatki,
lufa precyzyjna)


co to sa te fps ? Zasieg czy siła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 14:38, Ryan Kam napisał:

> Mnie martwią tylko jego osiągi:
> 315 fps to trochę mało. Ale zainwestować w części i będzie wypasik (jakaś sprężyna,
zębatki,
> lufa precyzyjna)

co to sa te fps ? Zasieg czy siła ?


FPS to jest... Hm... Właściwie to są właśnie zasięg i siła.Im większa liczba FPS tym lepiej.Lepszy zasięg zaczyna się na 450 FPSach około.A jeżeli jesteś początkujący,nigdy nie kupuj replik z mniejszą liczbą FPS niż 300.To absolutne minimum i to tylko w tanich,szajskich replikach.Droższe mają lepsze osiągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FPS-ach mierzy się prędkość wylotową kulki (służą do tego chronometry). Więc im więcej FPS ma dana replika, tym mocniej i dalej poleci kulka. Jeżeli będziesz miał tego Mausera, to wstawiając mocniejszą sprężynę zwiększysz liczbę FPS. Celność można poprawić wstawiając lufę przecyzyjną. Do tego można zmienić tłok i zębatki, aby wytrzymały strzelanie na mocniejszej sprężynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 19:24, Bratek196 napisał:

Nie kupuj elektryków za taką cenę, to jest BADZIEW, za taką cenę lepiej kupi porządną
sprężynówkę.


hmm,kurde bo mi właśnie chodzi o elektryka,sprężynowe to mam dwa pistole i trochę przeszkadza ciągłe naciąganie.
A w takim razie co powiesz o tym http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produkty/air_soft_gun/pistolety/pistolet_maszynowy_ air_soft_asg_ts_7000 lub o tym http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produkty/air_soft_gun/pistolety/pistolet_maszynowy_ air_soft_asg_full_auto_ts_1100_co2

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować