Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

No tu jest racja.
G1 szybciej się nudzi niż G2.
Ale jak gra się na kodach to nawet obie części się nudzą i to o wiele wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 20:37, Gracz 23 napisał:

No tu jest racja.
G1 szybciej się nudzi niż G2.

Na szczęście to nie przez fabułę, która jest w obu grach bardzo rozbudowana i - co najważniejsze - nieliniowa, lecz przez różnicę w wielkości świata. Jak na swoje czasy G1 oferował wielki świat, teraz jest to miniaturka, szczególnie w porównaniu do trzeciej części gry. :)

Dnia 01.07.2007 o 20:37, Gracz 23 napisał:

Ale jak gra się na kodach to nawet obie części się nudzą i to o wiele wcześniej.

Zależy, czy gra się na kodach od początku, czy też używa ich się już po przejściu gry. W drugim przypadku można sobie przyjemność grania nawet wydłużyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 20:37, Gracz 23 napisał:

G1 szybciej się nudzi niż G2.

Ja pod względem fabularnym wole Gothica niż Gothica 2. Jakoś Gothic ma taki mroczny klimat, tajemnicza bariera, sniący. A w Gothicu 2 już tego nie ma, tam moim zdaniem fabuła nie jest tak dynamiczna jak w Gothicu. Jakoś tak nudno jest w Khorinis. Oczywiście przeszłem obie częsci gry i to dużo razy i nie mówie tu że G1 jest najlepszy bo obie częsci są super tylko bardziej mi przypadł do gustu G1 z tą kolonią górniczą.

Dnia 01.07.2007 o 20:37, Gracz 23 napisał:

Ale jak gra się na kodach to nawet obie części się nudzą i to o wiele wcześniej.

To jest przecierz oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2007 o 20:45, Bumber napisał:

Na szczęście to nie przez fabułę, która jest w obu grach bardzo rozbudowana i - co najważniejsze
- nieliniowa

tu sie mylisz:) jedynka jest liniowa od jakiegos momentu:D.od 3 rozdziału to napewno,robi sie to samo bez wzgledu na przynaleznosc. to jedyna wada 1:).ale i tak wole ja od gothica 3, i ci co maja slabe kompy nie maja czego zalowac,naprawde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale i tak wole ja od gothica 3, i

Dnia 02.07.2007 o 08:33, danzelmario napisał:

ci co maja slabe kompy nie maja czego zalowac,naprawde:)


Zagrać w Gothic 3 warto , choćby po to , aby samemu się przekonać , że ma sporo niedoróbek.Trzeba jednak przyznać , iż pomimo takiego samego tytułu , trudno nazwać G3 kontynuacją serii.Zbyt wiele zmian.Gdyby te zmiany były na lepsze to nie ma sprawy.Niestety tak nie jest.Raz zagrałem w G3 i usunąłem grę z komputera , a Jedynkę przypomonam sobie regularnie co jakiś czas i na pewno kiedyś znowu to zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 08:33, danzelmario napisał:

tu sie mylisz:) jedynka jest liniowa od jakiegos momentu:D.od 3 rozdziału to napewno,robi sie
to samo bez wzgledu na przynaleznosc. to jedyna wada 1:).

Ale jest nieliniowa? Jest. Co z tego, że tylko do pewnego momentu. ;) Zresztą liniowość tyczy się tylko wątku głównego, wszystkie questy poboczne można wykonywać w dowolnej kolejności.

Dnia 02.07.2007 o 08:33, danzelmario napisał:

ale i tak wole ja od gothica 3, i ci co maja slabe kompy nie maja czego zalowac,naprawde:)

W Gothic 3 za bardzo postawiono na bajery graficzne, zapominając przy tym o fabule i faktycznej kontynuacji serii. Jakby nie patrzeć, Gothic 3 jest dobrą grą z gatunku RPG, jednak dla fanów poprzednich części nie jest dobrym sequelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 12:08, Bumber napisał:

W Gothic 3 za bardzo postawiono na bajery graficzne, zapominając przy tym o fabule i faktycznej
kontynuacji serii. Jakby nie patrzeć, Gothic 3 jest dobrą grą z gatunku RPG, jednak dla fanów
poprzednich części nie jest dobrym sequelem.

dokladnie,jak by 3 byłą moja pierwsza to pewnie bylbym zachwycony. a tak oczekiwalem wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 19:59, danzelmario napisał:

dokladnie,jak by 3 byłą moja pierwsza to pewnie bylbym zachwycony. a tak oczekiwalem wiecej

I jest dokładnie tak, że ci, którzy nie grali w poprzednie części, a odpalili trzecią, są zadowoleni, by nie powiedzieć zachwyceni. Dla fanów dobra grafika to jednak za mało. Nawet wielkość świata nie zastąpi dobrej fabuły. Dlatego też utrzymuję, że najlepszą częścią serii była część pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 20:19, Bumber napisał:

Dlatego też utrzymuję, że najlepszą częścią serii była część pierwsza.


Jestem tego samego zdania co Ty. Grafika, wielkość świata ok, jednak fabuła trochę w trójce kuleje. W jedynce zaś, nagły zwrot akcji, Śniący okazuje... nie będę pisał innym, niech sami dojdą do tego momentu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 20:49, Sob-styl napisał:

Jestem tego samego zdania co Ty. Grafika, wielkość świata ok, jednak fabuła trochę w trójce
kuleje. W jedynce zaś, nagły zwrot akcji, Śniący okazuje... nie będę pisał innym, niech sami
dojdą do tego momentu ;)

Twórcy odeszli od sprawdzonej linii fabularnej, chcąc odmienić trochę system ukończenia gry. Dlatego też w G3 mamy możliwość wyboru między trzema drogami i w żaden sposób nie ogranicza nas kolejność wykonywania zadań w wątku głównym, gdyż tych praktycznie nie ma. Mamy odnaleźć Xardasa, a później dokonać wyboru ścieżki, jednak w praktyce sprowadza się do bezmyślnej sieczki całych osad ludzkich. Żadnej logiki. Możemy wybić wszystkie miasta w pień i nie poniesiemy za to żadnych konsekwencji.
W G1 było inaczej. Z początku byliśmy tylko pionkiem w grze wielkich magnatów, aby po ciężkich treningach stać się kimś. Wykonywaliśmy przeróżne zadania, podejmowaliśmy decyzję o przyłączeniu się do osady, która stanowiła przeciwieństwo dwóch pozostałych. O to się nazywa klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwięźle... W grze w Ekwipunku mam tylko nazwy przedmiotów, natomiast nie ma obrazków, dlaczego? ATI X1300 moja karta grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 21:17, Tomasz K. napisał:

Krótko i zwięźle... W grze w Ekwipunku mam tylko nazwy przedmiotów, natomiast nie ma obrazków,
dlaczego? ATI X1300 moja karta grafiki.


Też mi się tak czasami dzieje w pierwszej części...ta gra chyba już tak ma więc nie ma co robić z tego problemów-gorzej bylo by gdybys nie widział napisów ani przedmiotów:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza że Gothic jest najeżony bugami. Mi się raz tak stało. Ale po ponownym wczytaniu gry już wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 17:18, RRohen napisał:

Mi to się dzieje tylko z Artefaktami


Mi różnie-przeważnie niewidać żywności i bryłek rudy...poczatkowo mnie to denerwowało,ale się przyzwyczaiłem.Miałem większe problemy z G 1.Jak grałem pierwszy raz to robiło się takie coś,iż kiedy z kimś zacząłem rozmowe to znikał głos i ekran z tekstem i na dodatek nie dało się już z tego wyjść jak tylko resetem kompa.Poczatkowo miałem tak tylko podczas rozmowy z Fiskiem,ale potem z każdym.Rozwiązałe to tak-odinstalowałem gre i zainstalowałem na innej partycji tak że nie miałem już większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 18:13, WhiteWolfIron napisał:

Można woguel by magnatem w g1?:D

Nie można.
Nawet nie można mieć zbroi magnata a szkoda bo by było fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,nie lubisz i nie masz na to argumentów bo nie chce ci się pisać.
Skoro nie chce ci się pisać i nie masz argumentów to nie zaczynaj z takim tekstem że Gothic ci się nie podoba nie mając argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować