Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Bullit to leszcz, jak już możesz legalnie do niego dojść to nie jest on żadnym wyzwaniem. Jeśli jednak szukasz wrażeń to spróbuj do niego pójść zaraz po przybyciu do Starego Obozu, wtedy to spotkanie będzie wyglądać nieco inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 20:50, Forgotten napisał:

- ruda, skąd wziąć dużo rudy?

Ja zawsze okradam skrzynie kowali w obozach, nikt cie nie atakuje. Tylko potrzebne sa wytrychy, i troche cierpliwosci, aby otworzyc. Co do reszty pytan to masz juz odpowiedzi od innych forumowiczow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh mam kolejną serię pytań:P
- przechadzałem się dziś po nowym obozie i...
a) szukałem nabywcę ziela, który dałby za nie 400 bryłek. Niestety nie znalazłem i za pomocą handlu wszystko opyliłem
b) Gość imieniem ~Mondark, którego mam zabić zaprowadził mnie do nowego obozu i wciąż siedzi w karczmie(a do sekty na razie się nie wybiera) czy zaatakowanie go nie spowoduje zwrócenie się wszystkich przeciwko mnie?
- dzięki umiejętności otwierania zamków oraz odwiedzeniu kopalni, zdobyłem trochę rudy, warto kupić spodnie kopacza jako pierwsze uzbrojenie czy dać sobie spokój?
- z tego co się orientuje to pierwszy gothic ma tyko jedno zakończenie;P w jakim momencie najlepiej zostawić sobie save aby móc dołączyć do każdej z frakcji?
- da się wydobyć rudę ze złoża rudy? Walę tym kilofem i nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) No i o to chodzi w tym qeście.
b) Jak już go odprowadziłeś do NO, to możesz powiedzieć Thorusowi, że "Mordrag już więcej się tu nie pojawi" a on da Ci poparcie.
Zamiast spodni kopacza kup przepaskę nowicjusza - u strażnika przy bramie do Obozu Sekty. Chyba ma o 5 więcej ochrony przed ogniem, a kosztujr tyle samo.
No cóż, save''a musiałbyś zostawić sobie w pierwszym rozdziale, po wykonaniu zadań u Sekty, sprzedaniu ziela w NO, oddania pierścienia Laresowi i przerobionej (u Laresa) listy Diego. Wtedy będziesz mógł przyłączyć się wszędzie.
Nie, rudy nie da się wydobyć. Nie w G1. W G2 też chyba nie :)
Jeszcze jakieś pytania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

Heh mam kolejną serię pytań:P
- przechadzałem się dziś po nowym obozie i...
a) szukałem nabywcę ziela, który dałby za nie 400 bryłek. Niestety nie znalazłem i za pomocą
handlu wszystko opyliłem


to niejeden kupi wszystko naraz, tylko musisz sprzedawać pojedynczo . Bedzie w dialogu opcja, czy chcesz kupić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

[..] a) szukałem nabywcę ziela, który dałby za nie 400 bryłek. Niestety nie znalazłem i za pomocą
handlu wszystko opyliłem


No i o to właśnie chodziło. :P

Dnia 18.12.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

b) Gość imieniem ~Mondark, którego mam zabić zaprowadził mnie do nowego obozu i wciąż siedzi
w karczmie(a do sekty na razie się nie wybiera) czy zaatakowanie go nie spowoduje zwrócenie
się wszystkich przeciwko mnie?


Mordrag (żadnego Mondarka nie było w G1) po zaprowadzeniu Ciebie do NO będzie już całą grę siedział w karczmie. Możesz wrócić do Thorusa i zdać mu relację, że Mordrag nie wróci, będzie kręcił nosem, że wolałby by był martwy, ale koniec końców quest zaliczy. Zatem Mordraga zabijać nie musisz.

Dnia 18.12.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

- dzięki umiejętności otwierania zamków oraz odwiedzeniu kopalni, zdobyłem trochę rudy, warto
kupić spodnie kopacza jako pierwsze uzbrojenie czy dać sobie spokój?


Najlepiej kupić przepaskę nowicjusza u strażnika przy bramie do obozu Bractwa. Albo iść do inżyniera w Kotle, za friko rozdaje spodnie Kreta. :)

Dnia 18.12.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

- z tego co się orientuje to pierwszy gothic ma tyko jedno zakończenie;P w jakim momencie najlepiej
zostawić sobie save aby móc dołączyć do każdej z frakcji?


W takim, kiedy masz rozwiązane wszelkie questy, które gwarantują Ci dojście do każdego obozu. Jednym słowem wykonaj wszystko co tylko możliwe z pierwszego rozdziału i save. :)

Dnia 18.12.2007 o 21:24, Forgotten napisał:

- da się wydobyć rudę ze złoża rudy? Walę tym kilofem i nic!


Nie da się. Znaczy możesz trzaskać ile chcesz w rudę, ale nic ci nie zleci do pozbierania. Lipa, ale będziesz miał okazji wiele by zdobyć dużo rudy w czasie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 17:22, szerszeń45 napisał:

> ...zostawić sobie save aby móc dołączyć do każdej z frakcji?
W takim, kiedy masz rozwiązane wszelkie questy, które gwarantują Ci dojście do każdego obozu...

Zrobiłem to chyba w dobrym momencie, do SO już się dostałem;D, na bagnach muszę jeszcze zaczarować jednego z uczniów ball...?, ale brakuje mi czaru(gdzie go zdobyć?), a NO nie zrobiłem jeszcze psikusa SO gdyż nie wiem o co konkretnie chodzi(jeśli o listę od jana to już ją oddałem Diego)

Dnia 19.12.2007 o 17:22, szerszeń45 napisał:

> - da się wydobyć rudę ze złoża rudy? Walę tym kilofem i nic!
Nie da się. Znaczy możesz trza...

lol więc czemu jest taka animacja?
Właśnie skończyłem niedawno pykać w gothica( nie mogłem dostać się do menu gry...) i...:
- aktualnie mam chyba 8/9 poziom i dołączyłem do starego obozu, właśnie zdobyłem kamień Ygościa i zamierzam mu go odnieść(ale przedtem pójdę do kruka i zdam mu raport)
- istnieje szybszy sposób poruszania się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przekonać ostatniego Baala u sekciarzy :/ Chodzi mi o tego który wygłasza swoje nauki na tym dużym placu. Chciałem się do nich przyłączyć :D bo wydają mi się najbardziej wylajtowani :D W starym obozie zrobiłem wszystkie questy nawet dla Thourusa -> wyprowadziłem Mordraga na polane za stary obóz pod pretekstem by zaprowadził mnie do starego obozu ale po drodze nie wytrzymałem i go zabiłem :D Mimo to iż wykonałem tego questa Thourus nie chce mnie wpuścić do zamku :/ tzn może wpuścić ale za 1000 bryłek rudy - chyba go poźrebiło. W nowym obozie wykonałem drobną czystkę :D zabiłem księcia ryżowego oraz lewusa, no i paru szkodników xD Ale mimo to mógłbym się i do nich przyłączyć tylko nie wiem jak, bo w dzienniczku ciągle mam zapisane że Mordrag ma mnie doprowadzić do NO a ten już nie żyje od pewnego czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było dotrzeć z Mordragiem do NO, to zaliczyłoby Ci questa dla Thorusa a jednocześnie dostałbyś możliwość zaplusowania w NO. Możesz też zyskać sympatię szkodników jeśli w trakcie wykonywania testu zaufania dla Diego podrzucisz Laresowi listę od Iana (zaliczasz zadanie dla Diego, zaliczasz zadanie dla Laresa a na dodatek dostajesz część łupów z napadu na transport zaopatrzenia).
Co do tego Baala który stoi na dziedzińcu świątynnym i wygłasza przemówienia to aby zyskać jego sympatię musisz zrobić następującą rzecz: Udaj się do Nowego Obozu i w wielkiej grocie znajdź członka bractwa który zajmuje się rozprowadzaniem ziela. Zaoferuj mu swoją pomoc (będziesz musiał sprzedać po jednej sztuce ziela 10 różnym szkodnikom lub najemnikom) a następnie jako nagrodę poproś o pomoc w przyłączeniu się do Obozu Bractwa - otrzymasz wtedy specjalne spreparowane ziele które musisz dać w darze temu Baalowi na dziedzińcu świątynnym, w zamian uzna Cię on za swojego ucznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 21:33, Forgotten napisał:

Zrobiłem to chyba w dobrym momencie, do SO już się dostałem;D, na bagnach muszę jeszcze zaczarować
jednego z uczniów ball...?, ale brakuje mi czaru(gdzie go zdobyć?), a NO nie zrobiłem jeszcze
psikusa SO gdyż nie wiem o co konkretnie chodzi(jeśli o listę od jana to już ją oddałem Diego)


Baal Cadar. Musisz wpierw wykonać quest dla Harloka a potem quest dla Baala Oruna. Wtedy otrzymasz odpowiedni czar. Co do listy to właśnie to zadanie spaprałeś, ale to w sumie jedynie dodatkowe +250 Xp...

Dnia 19.12.2007 o 21:33, Forgotten napisał:

> Nie da się. Znaczy możesz trza...
lol więc czemu jest taka animacja?


Żeby ładnie wyglądało. :)

Dnia 19.12.2007 o 21:33, Forgotten napisał:

Właśnie skończyłem niedawno pykać w gothica( nie mogłem dostać się do menu gry...) i...:
- aktualnie mam chyba 8/9 poziom i dołączyłem do starego obozu, właśnie zdobyłem kamień Ygościa
i zamierzam mu go odnieść(ale przedtem pójdę do kruka i zdam mu raport)


Chyba tak wcześnie nie można, pojawi CI się odpowiedni wpis w dzienniku kiedy możesz się udać Kruka zdać raport.

Dnia 19.12.2007 o 21:33, Forgotten napisał:

- istnieje szybszy sposób poruszania się?


Pewnie, popytaj magów w swoim obozie o miksturki szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trochę w niektórych miejscach schrzaniłem sprawę :/ lista już jest oddana, Mordrag nie dotarł do Nowego Obozu a u Baala któremu pomagałem w rozprowadzaniu ziela, za wykonanie zadania zarządałem sobie zwoje (w tym czar światła) którego potrzebowałem do przekonania innego Baala. Teraz mam nie lada orzech do zgryzienia. Tak jeszcze zapytam, miej więcej w tym momencie który powinienem mieć poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie przyłączania się do któregoś z obozów? No powyżej 10., choć wymagany jest 5. Im wyżej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 06:42, szerszeń45 napisał:

W momencie przyłączania się do któregoś z obozów? No powyżej 10., choć wymagany jest 5. Im
wyżej tym lepiej.



O widzę że nie tylko ja już nie śpię ;) Dzień dobry :] No to jeszcze trochę poubijam bo wskakuję lada moment na 8 :) No i muszę coś wykombinować z tym przyłączeniem xD bo będzie lekki przypał jeżeli nikt mnie nie zechce :P Czy możliwa jest taka sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję Gothica drugi raz. Gra bardzo mi się podoba. Jest świetna. Ale tak się zastanawiałem: Co oznacza tytuł "Gothic" ale nie w sensie przetłumaczenia, tylko co ma on wspólnego z grą i jej fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugiego posta ale mam problem: jestem magiem wody i teraz mm iść do wieży Xardasa a tam są golemy i nie pamiętam skąd zdobyłem młot do pokonania kamiennego golema. Za pomoc z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 08:39, Daviochlebak napisał:

Sorki za drugiego posta ale mam problem: jestem magiem wody i teraz mm iść do wieży Xardasa
a tam są golemy i nie pamiętam skąd zdobyłem młot do pokonania kamiennego golema. Za pomoc
z góry dzięki.

Ten młot leży przy kościotrupie na tej samej ścieżce co golemy. Musisz jedynie się cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować