Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o dyslektyków to przypomina mi się zabawny motyw z CDA do którego napisało dwoje dyslektyków i przyznali sie do tego, a w ich listach ani jednego błędu nie znaleziono. Ogólnie to poprawne pisanie jest z korzyścią dla każdego, dzięki niemu ludzie ćwiczą zdolności pisania które potem nie raz i nie dwa im sie przydadzą (no chyba że chcą wtórnymi analfabetami zostać), a ci którzy będą te teksty czytać nie będą sie zastanawiać "Co to do diaska za słowo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:46, sig. napisał:

Dyslekcja?


AAAA ludzie!!! To woła o pomstę do nieba! DyslekSja!!! To tak jakby napisać np. "mój syn ma zespół dałna" ( z całym szacunkiem) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się pisać poprawnie, a przynajmniej polskich znakow używać. Nietety u zamknięte mi nie działa :( A klawiatury nowej nie będę kupował, bo bardzo lubię tą ktorą mam teraz.
Moj apel jest o to, byście ludzie zaczęli polskich znakow używać. Alt nie gryzie a pomaga w zrozumieniu tekstu.
Przykład: można napisać "szedłem łąką", ale można też "szedlem laka". I co? Ktore bardziej zrozumiałe, hm? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja absolutnie nie zaczne uzywac polskich liter na forach :) takistyl mam zarezerwowany jedynie do pism urzedowych :) czy tez inne korespondencji :)

polskich liter nie uzywam z prozaicznego powodu :) rozne przegladarki rozne strony kodowania a krzaczkow czytac nie lubie :) i dlatego tez wole miec tekst bez roznych ogonkow niz widziec w ich miejsce dziwne znaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 19:50, morthi napisał:

ja absolutnie nie zaczne uzywac polskich liter na forach :) takistyl mam zarezerwowany jedynie
do pism urzedowych :) czy tez inne korespondencji :)

polskich liter nie uzywam z prozaicznego powodu :) rozne przegladarki rozne strony kodowania
a krzaczkow czytac nie lubie :) i dlatego tez wole miec tekst bez roznych ogonkow niz widziec
w ich miejsce dziwne znaczki :)


Czy polskie znaki są dla ciebie takim luksusem że używasz je tylko dla wybranych? Bo z całym szacunkiem, ale nie licz że ktoś cię będzie traktował poważnie, jeśli ty swojego pochodzenia poważnie nie traktujesz.
Kodowanie to wymowka. Na gram.pl nie ma problemu z kodowaniem, więc mogłbyś się postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie zamierzam sie meczyc i uzywac polskich znakow na jakimkolwiek forum czy nawet w korespondencji wewnetrznej :)

jestem tzw- stara gwardia ktora sie nie zmienia a na sieci siedze od 1996 roku :D czyli juz 10 lat :P wybacz :d nie bede zmieniac moich przyzwyczajen :P i bede pisac bez polskich znakow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie uzywam polskich znakow bo tak jest wygodniej, nie robie bledow ortograficznych i tak jak morthi uzywam polskich znakow tylko w jakiejs waznej sprawie. w niektorych przypadkach posty z polskimi znakami zle sie czyta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 19:55, morthi napisał:

absolutnie nie zamierzam sie meczyc i uzywac polskich znakow na jakimkolwiek forum czy nawet
w korespondencji wewnetrznej :)

jestem tzw- stara gwardia ktora sie nie zmienia a na sieci siedze od 1996 roku :D czyli juz
10 lat :P wybacz :d nie bede zmieniac moich przyzwyczajen :P i bede pisac bez polskich znakow
:)


Łoho, "stara gwardia" ma przywileje. Mi się przykro robi, jak ktoś tak mowi, bo po tym jak ktoś pisze poznaje się stosunek do tego do kogo pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkich traktuje tak samo na forum wiec pisze kazdy moj post bez polskich liter :) i staram sie jak moge by nie robic bledow ortograficznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:00, morthi napisał:

wszystkich traktuje tak samo na forum wiec pisze kazdy moj post bez polskich liter :) i staram
sie jak moge by nie robic bledow ortograficznych :)


Niepisanie polskich znakow to jest błąd ortograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 19:59, PsychoMan napisał:

po tym jak ktoś pisze poznaje się stosunek do tego do kogo pisze.


wcale tak nie uwazam, niekiedy nawet nie uzywam wielkich liter nawet przy nazwie panstwa. jak najbardziej popieram apel o poprawna pisownie na forum, bo jak czytam posty podobne do tego: "no to jak gupie to poco piszesz? innej gry hyba nieznam" to po prostu cos mi sie dzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:03, Slave napisał:

wcale tak nie uwazam, niekiedy nawet nie uzywam wielkich liter nawet przy nazwie panstwa. jak
najbardziej popieram apel o poprawna pisownie na forum, bo jak czytam posty podobne do tego:
"no to jak gupie to poco piszesz? innej gry hyba nieznam" to po prostu cos mi sie dzieje :P


Mi się to samo dzieje od braku polskich znakow, szanujcie swoj język, bo to wasz język ojczysty. A niepisanie ą, ę, ł to takie same błędy ortograficzne jak pisanie ż zamiast rz, czy h zamiast ch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, ta dysleksja. Wielu ludzi faktycznie się nią zasłania i ma gdzieś zasady ortograficzne.

W moim przypadku nie jest tak źle.Owszem,zdarza mi się popełniać błędy ortograficzne( na pewno częściej niż zwykłemu człowiekowi), ale tak naprawdę chodzi o powolne pisanie i błędy w interpunkcji( cholerne przecinki...)

Najbardziej wkurzają mnie dzieci neostrady, albo jacyś inni goście,którzy śmieją się z zasad ortograficznych i mówią że przecież bez nich szybciej można się porozumieć przez internet... chyba szybciej napisać,ale gorzej z odczytaniem takich wiadomości pisanych w pośpiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :) pisanie polskich znakow zajmuje za duzo czasu a ja juz od 7 lat pisze bez nich i ciezko jest sie przyzwyczaic... i nie mam zamiaru w najblizszym czasie zmienic swojego nawyku... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas nie używałem na forum polskich znaków. Było to spowodowane tym, że za dużo grałem w Diabełka przez internet. Zmienić swoje przyzwyczajenia to trudna sprawa. Zwłaszcza jak się je ma od dawna.
Nieużywanie znaków polskich nie jest według mnie błędem, ponieważ i tak widać czy się dobrze pisze, czy nie.(np. będzie widać jak ktoś napisze "ktury" zamiast "ktory", pisząc oczywiście bez polskich znaków.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>pisanie polskich znakow zajmuje za duzo czasu
Na forum nie masz pisać szybko, tylko mądrze i zrozumiale.

Ale sami zrobicie jak uwarzacie, nie chcecie używać polskich znakow, to nie używajcie, ale nie narzekać mi potem że inni robią błędy ortograficzne. I jak będziecie mieli kiedyś dzieci to proszę, nie uczcie ich tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:20, Mistrz Magii napisał:

Ja przez jakiś czas nie używałem na forum polskich znaków. Było to spowodowane tym, że za dużo
grałem w Diabełka przez internet. Zmienić swoje przyzwyczajenia to trudna sprawa. Zwłaszcza
jak się je ma od dawna.
Nieużywanie znaków polskich nie jest według mnie błędem, ponieważ i tak widać czy się dobrze
pisze, czy nie.(np. będzie widać jak ktoś napisze "ktury" zamiast "ktory", pisząc oczywiście
bez polskich znaków.)


Spytaj swojego polonisty, czy masz rację :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować