Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2007 o 10:26, GeRoLdE napisał:

dzięki nauczycielą już do końca roku nie musze iści do szkoły dzięki wam nauczyciele że strajkujecie


Dlaczego do końca roku? Ja tylko dzisiaj nie poszedłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w szkole niestety nauczyciele nie strajkóją tylko jezdzą za wycieczki więc na jedno wychodzi - i tak nie ma lekcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 13:42, Łeber napisał:

Ale chodziło mi o to, że w regulaminie jest napisane, ze jeżeli uczeń spóźni się po sprawdzeniu
obecności to ma "S", czyli spóźnienie. A jak nauczyciel nie sprawdził obecności jeszcze, a
uczeń i tak się spóźni to nie może dostać "S"


Regulamin, regulaminem, ale spóźnianie się na i tak niezbyt długie lekcje trzeba tępić ;) Takie jest moje zdanie, tym bardziej, że jeśli jest zapis, o jakim mówisz, uczniowie - wiedząc, że dany nauczyciel sprawdza później listę - mogliby się notorycznie spóźniać.

Dnia 29.05.2007 o 13:42, Łeber napisał:

A z tym biciem, to przesadziłem. Ja nie biję, ale często widzę jak ktoś się leje. A nauczyciel
zwróci mu tylko uwagę i nic poza tym :S


A samemu nie można zadziałać, wykazać się powagą i interweniować? Co nauczyciel może? Jedynie upomnieć i nic poza tym, ewentualnie do pedagoga zaprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2007 o 13:50, lordfett napisał:

A samemu nie można zadziałać, wykazać się powagą i interweniować? Co nauczyciel może? Jedynie
upomnieć i nic poza tym, ewentualnie do pedagoga zaprowadzić...

Tak, sam zadziałasz i potem masz śliwkę pod okiem... Wolę się nie wtrącać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 16:01, Łeber napisał:

Tak, sam zadziałasz i potem masz śliwkę pod okiem... Wolę się nie wtrącać


Zawsze można grupowo działać ;) Na każdy problem jest rozwiązanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w szkole nauczyciele strajkowali przychodząc w czarnych ubraniach i tyle, lekcje były cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie też lekcje były(zadobrze im chyba płacą że strajkować nie chcą) a na dodatek mojej nauczycielki od polskiego nie ma i wszystkie godziny polskiego mam przez cały tydzień zastąpione.....(o zgrozo) matematyką.A matematyke mam z najstrasznieszą nauczycielką w szkole i to w dodatku chodze do klasy która jako jedyna ma z nią lekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mozna powiedziec ze luzik tylko została mi histora i polski do zaliczenia bo mam między 3 a 4 wiec musze zaliczyc te oba przedmioty na 4 i będe miał srednią 4,5 :D a co do strajku to był u nas dzisiaj na 2 pierwszych lekcjach ale ja nie miałem bo miałem na 10.00 do szkoły a i tak miałem 1 lekcje bo po 3 lekcji a mojeje pierwszej bo mialem na 10.00 poszlismy do oczyszczalni scieków dowiedziec sie co i jak :D z biologi i po tej wycieczce nie trzeba bylo juz wracac do Sql :D a co do innych wycieczek to 10 czerwca mamy do krakowa na 3 dni a 20 na biwak pod namioty nad jeziorko na 3 dni jak co roku :D wiec niezle sie zapowiadaja wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tylko pierwszej lekcji nie było a tak to wszystkie a miało być inaczej wogóle nawet nie odczułem tego że był dzisiaj strajk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni zadziałają także grupowo, a potem ja na policje, oni fałszywe zeznania, policja nic, ja dostaje po twarzy i ląduje w szpitalu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi strajk...co prawda straciłem dwie pierwsze lekcje, ale musiałem przyjść trochę wcześniej. Gdyby nie biała flaga i napis na drzwiach szkoły strajk ostrzegawczy mógłbym sobie pomyśleć, że nauczyciele mają przerwę na kawę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:08, reykan napisał:

Ale mi strajk...co prawda straciłem dwie pierwsze lekcje, ale musiałem przyjść trochę wcześniej.
Gdyby nie biała flaga i napis na drzwiach szkoły strajk ostrzegawczy mógłbym sobie pomyśleć,
że nauczyciele mają przerwę na kawę....

Ale powiedzmy szczerze co ten strajk dał , jak dla mnie żadnych rezultatów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:56, xwx napisał:

> Ale mi strajk...co prawda straciłem dwie pierwsze lekcje, ale musiałem przyjść trochę
wcześniej.
> Gdyby nie biała flaga i napis na drzwiach szkoły strajk ostrzegawczy mógłbym sobie pomyśleć,

> że nauczyciele mają przerwę na kawę....
Ale powiedzmy szczerze co ten strajk dał , jak dla mnie żadnych rezultatów .


Ej ale wiesz, słyszałem w Teleexpresie, że we wrześniu szkoły mogą być zamknięte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim gimnazjum lekcje także były skrócone, ale i tak musiałem przyjść na 8:00, ponieważ miałem poprawkę z fizy. Musiałem poczekać godzinkę, lecz pewien mądry nauczyciel wpuścił nas do sali informatycznej, aby umilić nam trochę to czekanie. I tak oto całe 20 osób "surfowało" ( cenzor blokował dostęp do większości stron ) po necie, a wszyscy inni pałętający się po korytarzach szkoły, zostali wyłapani i doprowadzeni do tej sali, żeby nie robili zamieszania ... ;)

PS : Poprawiłem fizę na 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 18:08, reykan napisał:

Ej ale wiesz, słyszałem w Teleexpresie, że we wrześniu szkoły mogą być zamknięte!

Jak dla mnie zbyt radykalne ! Raczej nie zrobią takiego numeru nauczyciele , choć nie mam ni przeciwko temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 18:08, reykan napisał:

Ej ale wiesz, słyszałem w Teleexpresie, że we wrześniu szkoły mogą być zamknięte!


Bo spadnie wielki meteoryt i pozabija wszystkich nauczycieli i spali wszystkie szkoły i podręczniki i przyjdzie Kononowicz i nie będzie niczego...

A z jakiego powodu miałby być zamknięte? Bo nauczyciele by strajkowali? Nawet gdyby zastrajkowali i szkoły byłyby zamknięte to musielibyśmy odrobić to później, czytaj możemy zapomnieć o wolnych sobotach i feriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 18:16, venpl napisał:

/.../ możemy zapomnieć o wolnych sobotach i feriach.


Już wolę normalnie zacząć rok szkolny, niż zrezygnować z wyjazdów np. w ferie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko 2 godz strajkowali ciekawe co będzie dalej może dwa dni będą strajkować ?
Ale wątpie żeby w tym roku szkolnym jeszcze zastrajkowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 18:31, xwx napisał:

Jak na razie tylko 2 godz strajkowali ciekawe co będzie dalej może dwa dni będą strajkować
?
Ale wątpie żeby w tym roku szkolnym jeszcze zastrajkowali .


Wszystko jest możliwe. Patrząc na płace dla nauczycieli nie zdziwiłbym się, gdyby zaczęli strajkować ponownie. I nie dziwię się, że inni wyjeżdżają do pracy za granicę, skoro tam zarobią kilka razy... Za te pieniądz, które dostaną np. w Angli kupią to, co im potrzebne i jeszcze im zostanie na przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować