Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2007 o 17:05, edeń napisał:

Też jestem ciekaw co będę zmuszony pisać. Byle jakiś fajny temat :)

To ja też się przyłączam ;P W końcu został mi już tylko rok do egzaminu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaaaa, pewnie będzie coś w stylu: "Potwierdź tezę mówiącą, że potencjał egzystencjalny człowieka świadczy o wyspecjalizowaniu się zachowań samokrytyki" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozprawki są super. Jeżeli mamy podać argumenty z filmu lub literatury, to da się znaleźć wszystko, wystarczy tylko pomyśleć. Na poprzednim egzaminie też wszyscy narzekali, a temat był bardzo fajny. "Czy śmiech może być nauką?" - i wszyscy pisali o różnych komediach itp. a ja dałem za przykład "Wielki Marsz" S. Kinga, który teoretycznie ze śmiechem ma mało wspólnego, a miałem 16 pkt. z rozprawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 17:07, kowboj3 napisał:

taaaaa, pewnie będzie coś w stylu: "Potwierdź tezę mówiącą, że potencjał egzystencjalny człowieka
świadczy o wyspecjalizowaniu się zachowań samokrytyki" :p

Moja odpowiedź:
Wstęp
Udowodnię, że tak, albo, że Balcerowicz musi odejść.
1 Argument
Roman Giertych jest najlepszym ministrem edukacji w IV RP. ;P
2 Argument
Andrzej Lepper jest jednym z najlepiej wykwalifikowanych ministrów na świecie. ;P
3 Argument
Pani Zyta Gilowska jest pełna seksapilu ;P
Zakończenie
Kocham IV RP i proszę przyjąć kopertę leżącą pod arkuszem egzaminacyjnym.

Oczywiście za taką rozprawkę to od razu 100/100 z całego egzaminu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to są bardzo trafne argumenty. Aczkolwiek, gdyby można było podać z tylko książki lub filmu, to nasza elita niestety by się nie kwalifikowała. Choć podobno władza może wszystko ;)

P.S. Można to tak awansować, zostawiając starego kowboja w tyle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 17:15, kowboj3 napisał:

W sumie to są bardzo trafne argumenty. Aczkolwiek, gdyby można było podać z tylko książki lub
filmu, to nasza elita niestety by się nie kwalifikowała. Choć podobno władza może wszystko ;)

Przykłady z książki? Proszę bardzo!:
Konstytucja ("Od momentu poczęcia" ;P), Ustawa o Radiofonii i Telewizji ("lub czasopisma") i jest jeszcze duuuużo takich ;P

Dnia 24.04.2007 o 17:15, kowboj3 napisał:

P.S. Można to tak awansować, zostawiając starego kowboja w tyle? ;)

Jak to mówią "Raz nad koniem, raz pod koniem"...chyba mi się coś pomieszało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 16:31, edeń napisał:

Można napisać np. o ogrodach francuskich. Ale mówiąc ogólnie temat był łatwiejszy niż rok temu,
gdy była rozprawka o śmiechu.

Tu bym się nie zgodził. Rok temu temat był banalny, może dlatego miałem maxa z rozprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 18:08, Jojti napisał:

Ja chciałbym przeprowadzić małą sondę. ;)
Czy lubicie wycieczki szkolne ??


Lubię. Ale nie lubię, gdy powtarzają się one (tzn. jedzie się cały czas w to samo miejsce), ani, gdy jest bezcelowa - typowe dla naszej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wycieczek to najlepsze jest siedzenie w autobusie :P .
Przynajmniej w tedy są jaja :) Bo potem to trzeba słuchać smętnego przewodnika :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 18:08, Jojti napisał:

Czy lubicie wycieczki szkolne ??


Osobiście mogę powiedzieć, że wycieczki szkolne uwielbiam... Może dlatego, że nie są byle jakie, ale za granicę. Od czwartej klasy, aż do zeszłego roku jeździłem na wycieczki tylko z takim facetem, który jak nikt potrafił to wszystko zorganizować. Takie wyjazdy organizowane były cyklicznie co roku, a wypadały najczęściej w maju. Podczas czterech lat zdążyliśmy już zwiedzić Czechy, Słowację, Ukrainę i Litwę. W tym roku miała się odbyć wycieczka do Niemczech, ale została odwołana z powodu braku chętnych. Atrakcji podczas tych wyjazdów nie brakowało - aquaparki i inne sprawy były już powszechne. Szczególnie dobrze wspominam długie jeżdżenie autobusem - zawsze robiło się tam coś fajnego. Najlepsze było, jak Ukraińcy trzymali nas 3 bite godziny na granicy, ale podczas tego oczekiwania nie mogliśmy się nudzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mi się przypomniało. Dzisiaj miałem sprawdzian z wosu (jestem w 1 kl. LO). Nauczycielka rozdaje każdemu po grubawym pliku kartek (10 ich było), co fajnie zaczyna wróżyć. Pierwsza strona:

"Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie
Zakres rozszerzony
Arkusz II
Czas pracy 150 minut"

Co oczywiście wywołało pewne szepty w sali :)
A my mieliśmy 45 minut, odliczyć trzeba 12-minutowe spóźnienie babki, ale za to dochodzi 20minutowa przerwa. Czyli 53 minuty. Ale za to bez wypracowania.
I dało się zrobić o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:00, Taschon napisał:

A my mieliśmy 45 minut, odliczyć trzeba 12-minutowe spóźnienie babki, ale za to dochodzi 20minutowa
przerwa. Czyli 53 minuty. Ale za to bez wypracowania.


Nie powinna Wam odejmować przerwy. Jest przecież dla uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:42, edeń napisał:

Nie powinna Wam odejmować przerwy. Jest przecież dla uczniów.

Niby tak. Ale nie kazała zostać, po prostu pozwoliła nam skończyć na przerwie, jeśli ktoś potrzebował więcej czasu (a była to znaczna większość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 17:13, xwx napisał:

a mam pytanko ile łącznie minut pisaliście ten egzamin ????


2 godziiny---> Czyli 120 minut, dyslektycy chyba aż 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dwie godziny ten egzamin się pisze. :D Mi to zajęło niewiele ponad godzinę, a w tym jeszcze raz zdążyłem wszystko sprawdzić. xD Dzisiejszy test był po prostu banalny. Co oczywiście nie przeszkodziło mi w stracie dwóch sposób w baaardzo głupi sposób... :/ Ale 48 (bo tyle chyba będę miał) punktów to nie jest zresztą taki zły wynik. :P A jeśli chodzi o polonistyczny, to może jakieś 45 punktów będzie, choć może być trochę mniej (więcej zresztą też). :) Dlatego przyznam, że jestem z siebie zadowolony i raczej nie będę miał aż tak dużych problemów z dostaniem się do porządnego liceum. :]
A Wam jak poszły testy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować