Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2007 o 17:08, VictoriaKinger napisał:

Prawda, bo panu Giertychowi podoba się to, że dzieci wyglądają jak roboty i mają problemy.
Zajmuje się drobnostkowymi rzeczami i patrzy przez oczy dorosłych. A gdzie Konwencja Praw Dziecka?!
Niech też popatrzy przez oczy dzeci i nastolatków! Oni też są ludźmi!!!


Właśnie. Dla niego problem gorszych dzieci ze względu na ubiór jest powszechny, a ja jakoś go nie widzę ;-/.
Czy on w ogóle ma pojęcie o rzeczywistości? A jeśli ktoś nie ma tych pieniędzy na firmowe ciuchy, to skąd weźmie kasę na dwa mundurki? A? Nikt o tym nie pomyślał? Co prawda "Eemm... w budżecie jest miejsce na dofinansowanie najbiedniejszych rodzin...", ale miejsce to nie fundusze ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:11, squeglee napisał:

Właśnie. Dla niego problem gorszych dzieci ze względu na ubiór jest powszechny, a ja jakoś
go nie widzę ;-/.
Czy on w ogóle ma pojęcie o rzeczywistości? A jeśli ktoś nie ma tych pieniędzy na firmowe ciuchy,
to skąd weźmie kasę na dwa mundurki? A? Nikt o tym nie pomyślał? Co prawda "Eemm... w budżecie
jest miejsce na dofinansowanie najbiedniejszych rodzin...", ale miejsce to nie fundusze ;p.


Nastolatka z odsłoniętymi pępkiem ma być gorsza? Przecież ma TAKIE SAME prawa jak inni, więc nie może być gorsza! A po za tym komu to przeszkadza, że ktoś chodzi z odsłoniętym pępkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:13, VictoriaKinger napisał:

Nastolatka z odsłoniętymi pępkiem ma być gorsza? Przecież ma TAKIE SAME prawa jak inni, więc
nie może być gorsza! A po za tym komu to przeszkadza, że ktoś chodzi z odsłoniętym pępkiem?


Pewnie! Doprowadza do powszechnego zgorszenia wśród uczniów, propaguje ekstrawagancki niechlujny wygląd, eksponuje nieodpowiednie części ciała zachęcając do współżycia przedmałżeńskiego...ech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 17:23, squeglee napisał:

Pewnie! Doprowadza do powszechnego zgorszenia wśród uczniów, propaguje ekstrawagancki niechlujny
wygląd, eksponuje nieodpowiednie części ciała zachęcając do współżycia przedmałżeńskiego...ech!

Masz rację,ale niekórym takie coś się podoba. Tylko czy na to o czym mówisz nie jest za wcześnie? Ja nawet sie ciesze z tych mundurków - to jest jeden z dobrych pomysłów Romka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:33, boduczek napisał:

Masz rację,ale niekórym takie coś się podoba. Tylko czy na to o czym mówisz nie jest za wcześnie?
Ja nawet sie ciesze z tych mundurków - to jest jeden z dobrych pomysłów Romka ;)


No cóż, niektórym przypadły do gustu, innym nie. Mnie nie;D. Ale ja już idę do liceum, więc praktycznie mi to wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. Dostałem dzisiaj uwagę na religii. Wiecie za co? Za to, że się nieprawidłowo przeżegnałem... Co się dzieje z tym krajem??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:23, squeglee napisał:

Pewnie! Doprowadza do powszechnego zgorszenia wśród uczniów, propaguje ekstrawagancki niechlujny
wygląd, eksponuje nieodpowiednie części ciała zachęcając do współżycia przedmałżeńskiego...ech!


Właśnie! Wiesz co, dobrze by było, żeby w rządzie zasiadło kilka osób w naszym wieku - może dzięki temu wymyślili by coś, co przypadło by do gustu - i dorosłym, i nastolatkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:54, sathorn1 napisał:

No pięknie. Dostałem dzisiaj uwagę na religii. Wiecie za co? Za to, że się nieprawidłowo przeżegnałem...
Co się dzieje z tym krajem??!!


Pierwsze słyszę...Dziwne, ale w statucie szkoły nie pisze, żeby karać uczniów za blędy w żegnaniu...Chyba, że katechetka/siostra/ksiądz uznał/a to za wygłupianie się i przeszkadzanie na lekcji, albo za nie wykonywanie poleceń nauczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 17:35, squeglee napisał:

No cóż, niektórym przypadły do gustu, innym nie. Mnie nie;D. Ale ja już idę do liceum, więc
praktycznie mi to wisi.

Hehe, no ja niestety mam jeszcze ponad 2 lata ''''gimnazjowania'''' ale cóż to co powiedział pan Minister trzeba będzie wykonać :)
Co do uwagi to ja jakiś czas temu na technice dostałem za patrzenie się na ścianę :/ A baba nic wtedy nie mówiła normalnie śmiech na sali :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mundurki : Wg mnie to Pan Giertych zrobił w tej sprawie ogromny błąd...
Mundurki powinni nosić tylko ci uczniowie, którzy tego chcą, żeby czuli się dumni, że należą do danej szkoły, a nie na przymus >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:20, Mr.M napisał:

@mundurki : Wg mnie to Pan Giertych zrobił w tej sprawie ogromny błąd...
Mundurki powinni nosić tylko ci uczniowie, którzy tego chcą, żeby czuli się dumni, że należą
do danej szkoły, a nie na przymus >.<


Masz racje ja uważam tak samo mundurki tylko dla tych co chcą ,a nie narzuca nam swoje poglądy ale czasami mi sie wydaje że to dlatego że on musiał chodzic w mundurkach i może mu sie to nie podobało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:30, mattex napisał:

> @mundurki : Wg mnie to Pan Giertych zrobił w tej sprawie ogromny błąd...
> Mundurki powinni nosić tylko ci uczniowie, którzy tego chcą, żeby czuli się dumni, że
> należą do danej szkoły, a nie na przymus >.<
Masz racje ja uważam tak samo mundurki tylko dla tych co chcą ,a nie narzuca nam swoje poglądy
ale czasami mi sie wydaje że to dlatego że on musiał chodzic w mundurkach i może mu sie to
nie podobało .

Haha, dobre sobie :) I kto Waszym zdaniem by te mundurki nosił w takim wypadku? 10% wszystkich uczniów? 15%? Wiele szkół (zazwyczaj te stare, z pierwszej połowy poprzedniego stulecia) ma w tradycji mundurki, i nikt by sobie nie wyobrażał chodzenia do szkoły bez nich. To nie jest tak, że Giertych narzuca innym swoje poglądy. On po prostu ustala reguły, ktoś musi. To, że Wam się mundurki nie podobają, nie znaczy, że jesteście w tej sprawie większością ;]
Mundurki powah! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę mundurek już od paru ładnych lat i nie widzę w tym nic złego, poza faktem, że w lato upał jest nie do wytrzymania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurcze dzisiaj miałem zawody na 1500 metrów jestem padnięty a jutro na wf facet powiedział że będziemy biegać na 2 km nie wyrabiam normalnie a jutro jeszcze kolasówa z Anglika normalnie Porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blah, dzisiaj zebranie miałem :/ Powiem Wam, że przewidywane oceny końcoworoczne są gorsze od przypuszczalnych:/ Około 5 czwórek i reszta piątek, a w planach miałem około 3 czwórki i reszta piątek. Jestem sobą trochę zawiedziony, bo jeżeli ta tendencja się utrzyma to czerwony pasek na koniec roku umknie :( Pierwszy raz w życiu :( Ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:43, xwx napisał:

O kurcze dzisiaj miałem zawody na 1500 metrów jestem padnięty a jutro na wf facet powiedział
że będziemy biegać na 2 km nie wyrabiam normalnie a jutro jeszcze kolasówa z Anglika normalnie
Porażka


A ja mam fajnie bo zamiast w-f to mam basen i godzinke sobie jesteśmy na basenie i tylko w czwartek mamy jeden w-f ale to zawsze gramy w coś tylko ostatnio biegaliśmy ale gościu powiedział że to ostatni raz i że w tym tygodniu zagramy sobie w cos mam nadzieję że albo w piłkę nożną albo siate :)powodzenia na klasówce z angola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:19, kowboj3 napisał:

Blah, dzisiaj zebranie miałem :/ Powiem Wam, że przewidywane oceny końcoworoczne są gorsze
od przypuszczalnych:/ Około 5 czwórek i reszta piątek, a w planach miałem około 3 czwórki i
reszta piątek. Jestem sobą trochę zawiedziony, bo jeżeli ta tendencja się utrzyma to czerwony
pasek na koniec roku umknie :( Pierwszy raz w życiu :( Ehhh....

Ja jeszcze zebrania w tej sprawie nie miałam. ba, nam nawet przewidywanych ocen nie podawali xD a co do paska... to mi też w tym roku umknie i też pierwszy raz. Najgorsze, że w najważniejszym momencie - 3 gim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 20:42, mattex napisał:

> O kurcze dzisiaj miałem zawody na 1500 metrów jestem padnięty a jutro na wf facet powiedział

> że będziemy biegać na 2 km nie wyrabiam normalnie a jutro jeszcze kolasówa z Anglika normalnie

> Porażka

A ja mam fajnie bo zamiast w-f to mam basen i godzinke sobie jesteśmy na basenie i tylko w
czwartek mamy jeden w-f ale to zawsze gramy w coś tylko ostatnio biegaliśmy ale gościu powiedział
że to ostatni raz i że w tym tygodniu zagramy sobie w cos mam nadzieję że albo w piłkę nożną
albo siate :)powodzenia na klasówce z angola:)

heh ja tez mam basen tylk że jak ja kończe to już o 18 dopierow w domu jestem, ale ten basen to już mi sie znudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 19:30, mattex napisał:

czasami mi sie wydaje że to dlatego że on musiał chodzic w mundurkach i może mu sie to
nie podobało .


Nie, to dlatego, że on myśli, że jak da nam mundurki to wszyscy się zrobią grzeczni, nie będzie "chuligaństwa" itd...
Przecież to komiczne, to tak jak by kobieta miała strasznie brzydką twarz i sporo kasy.
Zamiast zrobić sobie operacje plastyczną kupiła by ogromną ilość pudru i się nim okrywała...
Kolejny kontrargument przeciw mundurkom: Wyobraźmy sobie, jest rok szkolny 2007/2008 , wszyscy noszą mundurki, a tu nagle jakiś "drech" czy inny, któremu zachowanie wisi ("Uspokój się, bo dostaniesz -15 punktów!" - phi -_- ) przychodzi ubrany w dres czy coś innego, specjalnie, żeby nauczycieli zdenerwować, że nie ma mundurku...
Za nim idą inni, podobni do tego pierwszego, ale oni przed rodzicami sprawiają wrażenie porządnych, lecz...
Co to za problem wyjść z domu w mundurku, a w szkole się przebrać w coś innego? ;/
No i mamy mały chaos, wszyscy mają nieodpowiednie , a chuligaństwo zamiast się zmniejszyć - wzrosło...


Aha, jeżeli już przy punktach z zachowania jesteśmy to powiem tylko, że to jakaś kpina...
Bez przesady, ja znam ucznia, który wyzywa nauczycieli, innych uczniów, ale mama robiła mu plakaty , zanosił kwiatki - oczywiście wszystko za punkty - i robił wiele innych rzeczy, a na koniec roku miał "wzorowe" ...
I co, genialny pomysł , nie?
Ja ostatnio miałem taki przypadek, jako skarbnik klasowy (o mój Boże, co ja zrobiłem decydując się na tą "posadę" ! U mnie zbiórka na papier do ksero trwa 2 miesiące, a oczywiście, to zawsze moja wina, bo skarbnik papieru nie przynosi :s Żenada.... ) : Pewna dziewczyna z klasy przyniosła papier do ksero, dała do biblioteki na nasze klasowe konto i kilka dni później na lekcji wychowawczej powiedziała, że ona chce za ten papier punkty dodatnie... Wychowawca jej nie wiadomo dlaczego nie wstawił, a ona wściekła powiedziała do mnie, że mam jej oddać pieniądze za ten papier, a wychowawca się na to zgodził... Ludzie trzymajcie mnie, gdzie my żyjemy? -_-

@qrczak90 : Kto by nosił? Uczniowie, którzy by taką potrzebę odczuwali, może nie dosłownie, ale jednak...
W Anglii uczniowie noszą mundurki, bo chcą, a nie dlatego, że im karzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować