Zaloguj się, aby obserwować  
Kuaczor

Polska Partia Piratów

131 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 13:33, Bagieta napisał:

Gibon91 - nie przesadzaj, bo dzięki temu systemowi pogrywasz sobie codziennie w gierki


To była chyba ironia... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:35, Bagieta napisał:

> To była chyba ironia... :P
Nie mam pojęcia, a dlaczego miała być ironia??

To była ironia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:35, Bagieta napisał:

Nie mam pojęcia, a dlaczego miała być ironia??


Chodziło o tą wypowiedź?
"Oczywiście że każdy windows jest zainfekowany przecież jest robiony przez tych złodziei z M$ ;]"

Bo jeśli nie to sorry - zaczynam się trochę gubić ;)

Swoją drogą, niezły flejm się tu zrobił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:37, W3 napisał:

Swoją drogą, niezły flejm się tu zrobił :P

I trzeba go zakończyć ja już akończyłem swoją dyskusje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:38, Filip92 napisał:

> Swoją drogą, niezły flejm się tu zrobił :P
I trzeba go zakończyć ja już akończyłem swoją dyskusje

Czyli się poddajesz? (joke :P )
No dobra skoro żadna strona żadnej nie przekona to rzeczywiście bezsensu ta dyskusja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:46, Bagieta napisał:

Zgromadziliśmy sie tutaj, by przeklinać nowe dziecko M$ Viste i oczywiście całą firme.
Czy nie takie były zamiary??


Eeee... chodziło chyba o walkę o tanie oprogramowanie, podręczniki, itd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:47, W3 napisał:

Eeee... chodziło chyba o walkę o tanie oprogramowanie, podręczniki, itd. :P

Ale walka o tanie oprogramowanie to też walka z M$ o tanie windowsy, czyli prawie trafilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:54, Filip92 napisał:

Nie chce sie kłucic. Ale ja zawsze racje mam.


Lol - to mnie teraz rozbawiłeś, jak nic do kwasów można dać. Co ty uważasz się za geniusza, z którym zawsze trzeba się zgadzać i który nigdy się nie myli?? Raz czy dwa może udało ci się pomyśleć jaki może być czegoś skutek (a akurat łatwo na to wpaść) i teraz myślisz że ktoś będzie cię uważał za guru, a jak problem albo pytanie to do Filipa?? Nie i lepiej się z tym możesz pogodzić.

PS: Mam nadzieję że skończysz pisać jakie to straszne ceny ma Microsoft czy inne fitmy bo raczej każdy jest obeznany w tej sytuacji - a to się robi nudne jak kilka razy przytaczasz ten sam agrument. Wniosek jeden: zawsze możesz znaleźć tańsze rozwiązanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problemem jest monopol microsoftu. co z tego że pod unixami masz open office który importuje wszystkie typy plików. co z tego że jest xmms, kaffeine itp. co z tego że jest mplayer. Jeśli w Guild Wars sobie na linuchu nie pogram, a takie rzeczy jak wine to sobie odpuście, już tyle razy próbowałem przekonać sie czy linux może zastąpić windows i za każdym razem wywalałem to w cholerę. bo tam nie byłem w stanie zainstalować sterów do radka (najnowsza mandrvia a stery wymagają starszego xorga albo cos takiego w efekcie trzeba bylo czekac na nowe stery linuxowe albo brac starszą mandrivę pod którą z kolei nie dzialala mi neostrada.) Micro$oft czesze z ludzi tak duża kasę bo wie że nie mają oni alternatywy. jesli chodzi o granie na kompie to tylko winda, bo żeby pograc nawet w te najbardziej znane i popularne pozycje bez problemów na linuxie potrzebna jest cedega która jest znowuż komercyjna i trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:01, tymuś napisał:

problemem jest monopol microsoftu. co z tego że pod unixami masz open office który importuje
wszystkie typy plików. co z tego że jest xmms, kaffeine itp. co z tego że jest mplayer. Jeśli
w Guild Wars sobie na linuchu nie pogram, a takie rzeczy jak wine to sobie odpuście, już tyle
razy próbowałem przekonać sie czy linux może zastąpić windows i za każdym razem wywalałem to
w cholerę. bo tam nie byłem w stanie zainstalować sterów do radka (najnowsza mandrvia a stery
wymagają starszego xorga albo cos takiego w efekcie trzeba bylo czekac na nowe stery linuxowe
albo brac starszą mandrivę pod którą z kolei nie dzialala mi neostrada.) Micro$oft czesze z
ludzi tak duża kasę bo wie że nie mają oni alternatywy. jesli chodzi o granie na kompie to
tylko winda, bo żeby pograc nawet w te najbardziej znane i popularne pozycje bez problemów
na linuxie potrzebna jest cedega która jest znowuż komercyjna i trzeba zapłacić.


Właśnie odkryłeś sekret MS musi zużyć tyle kasy na zrobienie systemu który dałby rade obsługiwać wszystkie tego typu aplikacje i dlatego jest droższy, linux jest darmowy bo ich nie obsługuje. Proste jednak nie dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2006 o 12:31, Budyn napisał:

Linux JEST płatny, tylko, że kosztuje znacznie mniej. Około 400 złotych za cały system z dodatkami,
podobnymi systemu biurowego i pare gierek o ile pamiętam.

Linuksów jest jak psów, większość jest za friko. Tylko kilka mają jeno płatne wersję. Taki Red Hat kosztuje od 1000 pln do 27 000 pln. Ale to jest OS typowo serwerowy. Ma bezpłatną wersję, zwącą się Fedora Core. A Mandriva jest za friko, a jak kupisz, to masz pomoc techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:01, tymuś napisał:

problemem jest monopol microsoftu.


Wybacz ale czyja to wina ,że nie pisze się gier po Linux''y , bo chyba nie MS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2006 o 14:06, Gibon91 napisał:

Właśnie odkryłeś sekret MS musi zużyć tyle kasy na zrobienie systemu który dałby rade obsługiwać
wszystkie tego typu aplikacje i dlatego jest droższy, linux jest darmowy bo ich nie obsługuje.
Proste jednak nie dla wszystkich!

Nie jest takie proste. Masz błąd w wyciąganiu wniosków: Linux jest mało popularny, to nie opłaca się na niego pisać wszystkich aplikacji. Większość producentów to nie ID Software czy Google, którzy piszą swe aplikację też pod Linuksa. Zresztą bardzo często aplikacje przeniesione na Linuksa z Windowsa są kpiną. NeroLinux jest po prostu śmieszny. Już o Winampie na Linuksa nie wspomnę.
Nie jest tak: Linux za friko, bo nie ma na niego aplikacji typu gry. Po prostu Linux jako desktop jest niszowy. Nie opłaca się na niego robić programów. Ale jak już popatrzymy na serwery lub superkomputery, gdzie dominuje Linux, to tych problemów nie ma. Komercyjnych programów jest multum ( oczywiście nie produkcji MS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:06, Gibon91 napisał:

Właśnie odkryłeś sekret MS musi zużyć tyle kasy na zrobienie systemu który dałby rade obsługiwać
wszystkie tego typu aplikacje i dlatego jest droższy, linux jest darmowy bo ich nie obsługuje.
Proste jednak nie dla wszystkich!


tu palnąłeś "gupote". problemem jest nie kosmiczna technologia m$ (bo linuchy nie mają tyle zwisów i są bardziej niezawodne) ale to, że pod unixy nikt nie robi gier. część gier była wydawana pod linuxy i tam chodzi swietnie (np quake 3 itp) problemem jest to, że producentom gier nie chce sie myslec o linuxowcach, bo jak chce pograc to i tak przesiadzie sie na winde. windows jest o tyle lepszy ze jest "standaryzowany" czyli wszystkie skladowe systemu sa przygotowane z mysla o konkretnych zadaniach. Linux jest "zombiakiem" pozszywanym z kawałkow, kazda dystrybucja to jądro i setki programów które nie byly tworzone w jednej firmie a przez roznych ludzi z calego swiata. dlatego nie zawsze wspolpracuje to ze soba tak dobrze stąd klopoty na roznych konfiguracjach sprzetowych. moim zdaniem gdyby wziac jadro linuxa, zaniesc je do microsoftu i to powstalby system o jednolitym standarcie, przyjazny użytkowinikom, stabilny i bezpieczny. marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:12, Seldon napisał:

> problemem jest monopol microsoftu.

Wybacz ale czyja to wina ,że nie pisze się gier po Linux''y , bo chyba nie MS ?


oczywiscie ze to nie wina microsoftu, ale wina microsoftu jest zawyzanie cen swoich produktow tak jak w przypadku telekomunikacji polskiej. ceny internetu w polsce spadly dopiero jak tepsa dostala konkurentow (netia, kablówki), tak samo jest z MS, dopóki nie pojawi się system mogący zagrozić pozycji windy, bedziemy skazani na nią skazani. Już teraz mówi się ze nowe gry na PC będą WYMAGAĆ Visty. A Vista w sztuczny sposób zawyża wymagania sprzetowe (np sztuczne pogorszenie jakosci obrazu video na monitorach innych niż hdtv) M$ współpracuje z producentami sprzetu, wszystko po to zeby zmusic uzytkownikow do wydania bajońskich sum na upgrade''y. NIE WIERZĘ że nie da sie zrobic nowoczesnego stabilnego sytemu o wymaganiach windowsa XP. z tego co czytalem jednym z najbardziej zasobożernych elementów visty jest nowe srodowisko graficzne. wymagania systemu sa naprawde duże, a przecież kazda dzisiejsza odslona KDE jest ladniejsza i bardziej funcjonalna od okienek visty. to poprostu chamski monopol i nakręcanie kasy microsoftowi i inym korporacjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować