Zaloguj się, aby obserwować  
Kuaczor

Polska Partia Piratów

131 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 15:16, tymuś napisał:

to poprostu chamski monopol i nakręcanie kasy microsoftowi i
inym korporacjom.


Wróć. Piszesz o alternatywach, o Linusiu etc. a za chwilę wyjeżdżasz ze słówkiem monopol ?? Gdzie tu monopol ?? Wina MS ,że developerzy wolą korzystać z DX niż odpowiedników pod linuksa ?? MS zatrudnia ponad 70 000 ludzi. Kupując system masz prawo oczekiwać darmowej pomocy technicznej upgrade''ów etc. MS jako firma mająca przynosić zysk musi bulić za marketing, rozwój nowych technologii itd. Nie mówię ,że Winda jest tania , bo jak na polskie warunki jest dużym wydatkiem. Tyle ,ze ze względu na ilość sprzedawych oryginałow producenci tak naprawdę mają gdzieś polskie warunki.
Ceny są dostosowane do USA, starej UE itd. a jak ktoś zarabia np. 60 000 $ rocznie , to wydanie np. 200 $ raz na 7 lat to raczej nie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2006 o 15:59, Seldon napisał:

Wróć. Piszesz o alternatywach, o Linusiu etc. a za chwilę wyjeżdżasz ze słówkiem monopol ??
Gdzie tu monopol ??

Ja tam praktycznie cały czas siedzę na Linuksie i jedynie przeszkadza mi DRM ( ale to też dotyczy się MacOsX) w wmv i wma ( transmisje niektóre są z drm-em) i strony IE Only. Gry, w sumie to gram ostatnio jeno w Tremolousa i Nexuiza, to Linuks mi starcza. No, gram namiętnie w Ogame, to mi ten monopol zwisa. Ino dlaczego MS ma te procesy o monopol? Ja se tego nie zmyślam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 16:07, AgayKhan napisał:

Ino dlaczego MS ma te procesy o monopol? Ja se tego nie zmyślam.


Może dlatego ,że UE,a tym samym KE, nie przepada za amerykańskimi gigantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 16:20, Seldon napisał:

> Ino dlaczego MS ma te procesy o monopol? Ja se tego nie zmyślam.

Może dlatego ,że UE,a tym samym KE, nie przepada za amerykańskimi gigantami.

To by ograniczało procesy do UE. W USA też były. W latach 90-tych nawet chciano rozbić MS na mniejsze firmy, aby zmniejszyć monopol.
A tak troszkę w temacie: szkoda, że maki są takie drogie, bo byśmy mieli obecnie monopol Apple. MacOsX pokazuje, iz systemy uniksowe mogą być bardzo, bardzo userfriendly. No, ale to juz inna bajka. Ja tam wolę DEbiana, który nie udaje, że wie wszystko najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 16:29, AgayKhan napisał:

A tak troszkę w temacie: szkoda, że maki są takie drogie, bo byśmy mieli obecnie monopol Apple.


No coś ty ?? Tak bez right clicka ?? To nie uchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 16:50, Seldon napisał:

No coś ty ?? Tak bez right clicka ?? To nie uchodzi ;)

Znajomy ma Maka. I jako ciekawostkę podam, iż jakiś te Apple dziwne. Dają mu ( tego już za grosz nie kumam) , nowe MacOSX-y za friko. On się tłumaczy, że Apple tak lubi nauczycieli ( jakoby dostają nowe wersję za friko), ale on coś kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 16:50, Seldon napisał:

> A tak troszkę w temacie: szkoda, że maki są takie drogie, bo byśmy mieli obecnie monopol
Apple.

No coś ty ?? Tak bez right clicka ?? To nie uchodzi ;)


Jak bez right clicka jak od roku w standardzie dodają do makówek Mighty Mouse? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 18:31, W3 napisał:

Jak bez right clicka jak od roku w standardzie dodają do makówek Mighty Mouse? :P


Możliwe, w jabolach się nie orientuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 18:42, Seldon napisał:

> Jak bez right clicka jak od roku w standardzie dodają do makówek Mighty Mouse? :P

Możliwe, w jabolach się nie orientuję ;)


A teraz to w ogóle dodają Mighty Mouse na Bluetooth :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 18:44, Filip92 napisał:

HA fajnie to ujołeś i masz racje

Raczej nie ma racji, bo to ty powienineś ją mieć, a czy on musi być złodziejem, bo jest bardzo bogaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 18:49, Bagieta napisał:

> HA fajnie to ujołeś i masz racje
Raczej nie ma racji, bo to ty powienineś ją mieć, a czy on musi być złodziejem, bo jest bardzo
bogaty??


Jakbyś dobrze przeczytał moją wypowiedź byś wiedział dlaczego go nazwałem złodziejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 19:35, Szympek napisał:

Jakbyś dobrze przeczytał moją wypowiedź byś wiedział dlaczego go nazwałem złodziejem


A możesz podać konkretne dowody? Oczywiście, Bill nie będzie się z Tobą procesował, ale jak już kogoś oskarżasz, przydałyby się jakieś podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracował w firmie i ukradł kody źródłowe. ( to było dawno już nie pamietam jaka firma i gdzie to pisało)
A nie sądują sie z Gatsem bo kto by sie odważył ma tyle kasy że może sobie najlepszych prawników wynająć, że znajdą jakieś podstawy uniewiniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 19:47, Szympek napisał:

Pracował w firmie i ukradł kody źródłowe. ( to było dawno już nie pamietam jaka firma i gdzie
to pisało)
A nie sądują sie z Gatsem bo kto by sie odważył ma tyle kasy że może sobie najlepszych prawników
wynająć, że znajdą jakieś podstawy uniewiniające.


Nie pamiętasz jak i gdzie, to może nie rzucaj oskarżeń na prawo i lewo? Może i masz rację. Ale dowody cieniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych dowodów mówisz że był złodzieje, "bo pracował gdzieś tam, zabrał kody", nadal nie wiem komu zabrał(choć to już może mniej ważne), ale nadal nie wiem do czego te kody były, bo chyba mi nie powiesz, że dzięki nim zrobił system operacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 20:40, Bagieta napisał:

Na podstawie tych dowodów mówisz że był złodzieje, "bo pracował gdzieś tam, zabrał kody", nadal
nie wiem komu zabrał(choć to już może mniej ważne), ale nadal nie wiem do czego te kody były,
bo chyba mi nie powiesz, że dzięki nim zrobił system operacyjny.


Właśnie przy ich pomocy zrobił windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować