FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie


A widzisz kolego po to są również fora, recenzje itp żeby dowiedzieć się co nie co o grze która nas interesuje. Jeśli taka gra dostaje mierne oceny itd itd i to praktycznie w każdej recenzji to mam prawo napisać, że jest beznadziejna MOIM ZDANIEM. Zresztą napisałem prawdę a nie kłamałem kolesia, że grałem, że nie polecam itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 23:06, MaccCry napisał:


No kurde, pokaż mi erpega, w którym NIE MA takich questów.

Oblivion albo Fallout 3. To znaczy są, ale tam jest to uzasadnione ciekawą fabułą, a nie "przynieś mi 10 skór wilka bo muszę zrobić zupę"

Dnia 12.05.2010 o 23:06, MaccCry napisał:

W GTA też masę dzieci gra,
co nie znaczy, że gra jest do bani, dla dzieci etc.

Zależy. Dzieci nie grają na fabułę, przechodzą tylko kilka misji, a potem wpisują czity i po prostu się bawią. Wiem na swoim przykładzie z młodości.

Dnia 12.05.2010 o 23:06, MaccCry napisał:

Przeciwnie, jest to gra dla dojrzałego
odbiorcy i tylko on zasmakuje wszystkich zamieszczonych tam smaczków. Jedyny poważny
problem z dzieciakami ma taki CS, w których aż się roi od gówniarzy. Zwłaszcza w Source.
To jeden z czynników, przez których rzuciłem tą grę.

No z CSem to jest ciekawa sprawa... ale na przykład w takim MW2 też jest od cholery dzieci, zwłaszcza rusków. To mnie najbardziej interesuje, ruskie grają w taką grę po ataku na ich lotnisko? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2010 o 23:14, Markush napisał:

Kira widzi Gothica jako
zabawkę dla 5-letnich dzieci - OK i nic wam do tego, a nie, ze od razu "grę obraża"...
Poza tym jak można obrazić grę? Można obrazić człowieka, ale grę?

Tu się zgodzę. To znaczy, ja gry nie chciałem obrazić, ale wyrażając swoją opinię niestety to zrobiłem. Ja wierzę, że Gothic może się podobać, ale w tych "dziecięcych" sferach właśnie, albo tym którzy nie mają zbyt dużych wymagań co do questów pobocznych, zrobią wszystko by zdobyć ten pancerz z +5 do każda moja.

Dnia 12.05.2010 o 23:14, Markush napisał:

O, a Longer się teraz popisał: "nie grałem ale sporo w czasopismach czytałem a i na różnych
forach. Gra jest beznadziejna. Ale to tylko moje zdanie" No tak, bo po czyichś subiektywnych
opiniach da się wykreować własną opinię. Naucz mnie tego, też chcę być taki zajebisty.

Tu się zgodzę. W ogóle, z czasopismami to jest chora sprawa, bo zazwyczaj, jak jest jakiś hicior, a dostanie słabą ocenę, to się tłum rzuca "że nie powinni!!1", a jak zawyżą to... taka sama sprawa. I druga strona, czyli "jak napiszą że ujowa, to taka jest". Mimo iż sam niestety grałem w tą gierkę i stwierdzam tak samo, że jest nie do polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2010 o 23:34, MaccCry napisał:

Z erpegów poleciłbym Ci Morrowinda, gdyby nie fakt, że to nudne ścierwo.


Smucą mnie takie wypowiedzi,bo pamiętam czasy jak w to "nudne ścierwo" grały tysiące ludzi w Polsce, a temat tej gry, na forum CDP działał z prędkością światła i przebijał wszystko jakością i poziomem postów. W Morrowind + dodatki grałem intensywnie chyba z poł roku. Wtedy GF-4 SE i Celeron 2,2 GHz to było "coś",a jakość tej gry ,ogrom świata, fabuła , grafika to był kosmos. Tylko Gothic mógł się mierzyć z "morkiem" , i nie było nic nawet zbliżonego graficznie i fabularnie do w/w tytułów.Początek jest nudnawy i taki szary, ale te gra się rozkręca niesamowicie.Obecnie wypuszczenie takiej produkcji jest niedopuszczalne, bo nie kupiłbyś przez kilka miesięcy nic innego,jest trudna,trzeba myśleć, i można "popsuć " fabułę z info że najlepiej wczytać ostatniego sejwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To była prowokacja z mojej strony. Ja tyle samo dobrego, albo i więcej, mogę powiedziec o Gothicach. Widzisz jak się czuję gdy tyle osób jeździ po jednej z moich ulubionych gier. To po prostu cud, że gra z tyloma niedociągnięciami mogła przyciągnąc taką rzeszę fanów. Po prostu klimat i gameplay robi swoje. Morrowind, cóż, dla mnie nudny głównie z powodu pustego świata i ogólnej "sztywności". W erpegach jetem bardzo wybredny, dlatego bardzo mało tytułów przypadło do gustu, są to głównie aRPG (Fable, Wiedźmin, Gothic, Kotor etc.), a z rasowych to chyba tylko pierwsze Fallouty. Baldury i inne mnie nudziły niestety, choc nie uważam, że to słabe gry. Po prostu chciałem, aby druga strona barykady poczuła się podobnie jak ja. Nic osobistego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba zarówno Gothic, jak i seria TES,każdemu polecam na "posuchę" w grach.Mimo upływu lat magia tych gier powoduje że po raz....trylion :) wracam do tych gier.A nie jestem już młody ,moj znajomy ma dorosłe dzieci ,i dalej pocina w Gothici.Regały uginają się od gier, żona już przestała z tym walczyć:) Tyle że nowe gry ,to takie jedno-dwurazówki.Coraz wybredniejszy jestem bo gra za 130zł na kila dni ,to dla mnie za mało.Tam kolega wyżej pisał że w Gothici grają tylko dzieci- to miło ,czuję się młodszy:P.Ale fakt ,z wiekiem zabawki mi okropnie podrożały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Baldury uwielbiam, natomiast nudzą mnie niemiłosiernie Fallouty czy TESy (Gothica nie lubię z innego powodu - koślawy i upierdliwy gameplay).

Za to na jedną z ulubionych gier (PoP 2008) bluzga się niemiłosiernie na tym forum w przypadku każdego newsa na temat serii, niektórzy krytykują ją tylko dlatego, że jest inna. I nic, trzeba się przyzwyczaić. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry w której multi wciągnie na wiele godzin zabawy. Znalazłem na razie dwa tytuły, który by mi odpowiadały, ale mogę sobie pozwolić tylko na jedną. Co polecicie?

Battlefield: BC2 > CoD: MW2

PS: Jeżeli znacie gry, które mają równie świetny multi to napiszcie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakąś fajną gierkę do 70-90 zł? Dodam,że lubię RPG-i i FPS-y Nie mam konkretnego "wybrańca" dlatego wstawiajcie tu swoje propozycje(oczywiście gra na pc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak naprawdę nigdy porządnie nie pograłem sobie w jRPG, więc ostatnio naszła mnie ochota na takowe. Co polecacie na początek? Najlepiej żeby było proste, dla kogoś, kto nie ogarnia takich gier, żeby mógł wszystkiego się tam nauczyć. No i żeby ogólnie była fajna ;) Tylko na PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 22:07, bobobo napisał:

Polecicie mi jakąś fajną gierkę do 70-90 zł? Dodam,że lubię RPG-i i FPS-y Nie mam konkretnego
"wybrańca" dlatego wstawiajcie tu swoje propozycje(oczywiście gra na pc).


Stalker-a polecam grałem we wszystkie części i mnie zachwyciła , nie jest taka krótka a w szczególności Cień Czarnobyla.
Rozważ także grę Mass Effect , naprawdę świetna.

Polecił bym także Dragon Age ale to wydatek trochę więcej niż 90 zł , chyba że trafisz na jakąs promocje w sklepie.

Jednak to Twój wybór. Powiem tak którą z nich byś nie wybrał to zabawa świetna. Wszystkie mnie urzekły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się