FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Poszukuje mozliwie najbardziej opisowego erpega. Cos a la Planescape Torment - jest normalny interfejs, ale najwazniejsze wydarzenia odczytuje sie z linijek dialogowych.
Ciekaw jestem czy ktos jeszcze robi takie gry. :>
Z gory mowie, ze Baldursy, Icewindy, Dragon Age, Mass Effecty i co tam jeszcze jest od Bioware juz przeszedlem.
Dzieki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 02:26, Abomek napisał:

Poszukuje mozliwie najbardziej opisowego erpega. Cos a la Planescape Torment - jest normalny
interfejs, ale najwazniejsze wydarzenia odczytuje sie z linijek dialogowych.
Ciekaw jestem czy ktos jeszcze robi takie gry. :>
Z gory mowie, ze Baldursy, Icewindy, Dragon Age, Mass Effecty i co tam jeszcze jest od
Bioware juz przeszedlem.
Dzieki. :)



Może, Arcanum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 10:18, Kapucha napisał:

Może, Arcanum.

O, Arcanum - zobacze z mila checia.

@up
Fallouty tez przeszedlem, ale dzieki. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 23:08, donard napisał:

Batman. Gra, która zapewni długie godziny w singlu, potem będziesz zbierał znajdźki i
spędzisz jeszcze kila godzin w wyzwaniach.


Hmm... Widzę, że polecacie Batmana głównie, więc pewnie na niego padnie wybór. No to może jeszcze o coś spytam jako dodatek do nietoperza. Jaki cRPG do 20-30zł polecicie? Nie chcę żadnych klasyków, raczej coś w stylu nowszych produkcji BioWare i Wiedźmina. Może być jakiś H&S, ale z dobrą fabułą w której nie trzeba cały czas bić stworków. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG do 30 zł, nie klasyk, pewnie ma być dobre no i H&S w którym się nie bije cały czas potworów... obawiam się, że taka gra nie istnieje ;) Ze starszych H&S polecam Sacred, nie wiem jak z ceną, ale gra z okolic 2005 więc spokojnie. Z RPG warto zagrać w Świątynię Pierwotnego Zła, o ile uda się ją jeszcze dostać. W stylu Wiedźmina? Może Gothic 2 jeśli nie grałeś (IMO lepszy od naszej rodzimej produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 12:54, MaccCry napisał:

H&S z dobrą fabułą bez potrzeby bicia cały czas potworków, dobre. Napisz jakie cRPG już
masz, będzie łatwiej.


Mam: Mass Effect, Wiedźmin, Sacred 1 & 2, Dark Messiah, Diablo, Dragon Age, Jade Empire, Gothic 1 & 2, Fable, KOTORy, Morrowind...

Może coś z tego: Dungeon Lords, Bard''s Tale, Divinity 2, Zeno Clash. Z droższych jeżeli naprawdę warto to mógłbym się machnąć na Risen albo Fallout 3. Warto czymś się zainteresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak lubisz Gothici, to Risena bierz śmiało. Fable jest tani i świetny. Gothic 3 też warto. Dungeon Lords i Divinity 2 ponoc słabe, więc poczekaj jak będą w jakiejś gazetce za kilka lat. Zeno Clash to nie rpg, ale niezłe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 12:46, xadras95 napisał:

> Batman. Gra, która zapewni długie godziny w singlu, potem będziesz zbierał znajdźki
i
> spędzisz jeszcze kila godzin w wyzwaniach.

Hmm... Widzę, że polecacie Batmana głównie, więc pewnie na niego padnie wybór. No to
może jeszcze o coś spytam jako dodatek do nietoperza. Jaki cRPG do 20-30zł polecicie?
Nie chcę żadnych klasyków, raczej coś w stylu nowszych produkcji BioWare i Wiedźmina.
Może być jakiś H&S, ale z dobrą fabułą w której nie trzeba cały czas bić stworków. Jakieś
propozycje?

Może oblivion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś jakąś fajną grę TPS z elementami RPG na bardzo słabego kompa,
AMD Athlon XP 1800+ 1,5Ghz
NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB (najnowsze sterowniki)
1 GB Ram''u DDR
MICROSOFT WINDOWS XP Home edition service pack 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 17:44, wojcio102 napisał:

A "Anno 1701" będzie też dobre czy raczej AOF?



Anno jest dla mnie świetne, ale chyba jest głownie strategią ekonomiczną.Zobacz recenzje, bo może mi się z inną częścią pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion chyba by nie był złym wyborem. Gwarantuje on dużo ciekawych questów dla wielu różnych gildii (najciekawsze są te dla mrocznego bractwa) a co za tym idzie wiele godzin gry masz tutaj zapewnione. Do tego dochodzi jeszcze masa modów, które nie tylko przedłużają rozgrywkę, ale też ją usprawniają.
Co zaś się tyczy Fallouta 3 to gra jest godna polecenia, ale raczej w wersji "Game of the Year" a tą edycję trudno będzie w tej chwili dostać za 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 16:28, matis9988 napisał:

Anno jest dla mnie świetne, ale chyba jest głownie strategią ekonomiczną.Zobacz recenzje,
bo może mi się z inną częścią pomyliło.

Czytałem i częściowo mi się podoba, ale częściowo mnie straszy ta ilość budynków na widocznych obrazkach - w innych strategiach miasto wygląda jak 1/5 tego co jest w Anno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 16:59, wojcio102 napisał:

> Anno jest dla mnie świetne, ale chyba jest głownie strategią ekonomiczną.Zobacz
recenzje,
> bo może mi się z inną częścią pomyliło.
Czytałem i częściowo mi się podoba, ale częściowo mnie straszy ta ilość budynków na widocznych
obrazkach - w innych strategiach miasto wygląda jak 1/5 tego co jest w Anno :P


No, może być trudne do opanowania.Jednak jak już się wciągniesz to będziesz wszystkie znał na pamięć i wiedział do czego służą,a że się wciągniesz to Ci na 100% gwarantuje chyba, że wolisz strategie wojenne bardziej niż ekonomiczne, bo Anno to głównie strategia ekonomiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 13:12, xadras95 napisał:

> H&S z dobrą fabułą bez potrzeby bicia cały czas potworków, dobre. Napisz jakie cRPG
już
> masz, będzie łatwiej.

Mam: Mass Effect, Wiedźmin, Sacred 1 & 2, Dark Messiah, Diablo, Dragon Age, Jade Empire,
Gothic 1 & 2, Fable, KOTORy, Morrowind...

Może coś z tego: Dungeon Lords, Bard''s Tale, Divinity 2, Zeno Clash. Z droższych jeżeli
naprawdę warto to mógłbym się machnąć na Risen albo Fallout 3. Warto czymś się zainteresować?



Oblivion to otwarty świat pełen przygód.Polecam.Tym bardziej, że jest teraz wersja Game of the Year Edition z e wszystkimi dodatkami i bardzo dużą liczbą patchy.Grafika nadal jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 17:07, bobobo napisał:

Jaką najlepszą grę z serii stalker jest najlepsza? Cień czarnobyla,czyste niebo czy zew
prypeci?

Żadna. Ale najbardziej znośna jest pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 17:03, matis9988 napisał:

No, może być trudne do opanowania.Jednak jak już się wciągniesz to będziesz wszystkie
znał na pamięć i wiedział do czego służą,a że się wciągniesz to Ci na 100% gwarantuje
chyba, że wolisz strategie wojenne bardziej niż ekonomiczne, bo Anno to głównie strategia
ekonomiczna.

Właśnie w pierwszym poście o moim problemie z wyborem strategi napisałem, że chciałbym, żeby były elementy wojny, ale bardziej stawiałbym na rozwój miast, czyli coś takiego jak Settlers, tylko, że z nimi próbowałem i mi się średnio spodobały.
Tak jak mówiłem pościągam demówki i zobaczymy czy wygra: Anno 1701, Age of Empires III, Medieval 2 Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 17:10, wojcio102 napisał:

> No, może być trudne do opanowania.Jednak jak już się wciągniesz to będziesz wszystkie

> znał na pamięć i wiedział do czego służą,a że się wciągniesz to Ci na 100% gwarantuje

> chyba, że wolisz strategie wojenne bardziej niż ekonomiczne, bo Anno to głównie
strategia
> ekonomiczna.
Właśnie w pierwszym poście o moim problemie z wyborem strategi napisałem, że chciałbym,
żeby były elementy wojny, ale bardziej stawiałbym na rozwój miast, czyli coś takiego
jak Settlers, tylko, że z nimi próbowałem i mi się średnio spodobały.
Tak jak mówiłem pościągam demówki i zobaczymy czy wygra: Anno 1701, Age of Empires III,
Medieval 2 Total War.



Coś mi się wydaje, że Medival II Total War:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się