FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie


Dnia 25.03.2008 o 19:16, Kalejdoskop86 napisał:

Szukam jeszcze innej gry. Grafika 2D, ale tak zrobiona, że robiła wrażenie 3D. Również
baaardzo stara. Tutaj miałem pełną wersję, ale po formacie zapomniałem, jaką miała nazwę
(byłem wtedy mały, więc nie patrzyłem na nazwę, tylko grywalność :) ) . Chodził się w
niej cowboyem i atakowało bandytów/innych cowboyów. Była to taka westernowa strzelanka.



Może ta gra to Wanted Guns,chodziło się tam kowbojem,główną bronią były rewolwery lub strzelba,a niektóre poziomy wykonywało się na koniu.Niestety skinów z tej gry nie posiadam bo grałem ładnych kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 19:46, raven91 napisał:

Może ta gra to Wanted Guns,chodziło się tam kowbojem,główną bronią były rewolwery lub
strzelba,a niektóre poziomy wykonywało się na koniu.Niestety skinów z tej gry nie posiadam
bo grałem ładnych kilka lat temu.


a google gryzie co nie?

20080325195050

20080325195057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2008 o 19:51, bzuq99 napisał:

a google gryzie co nie?


Nie tylko gryzie,ale też warczy,szczeka i chyba chce się na mnie rzucić ;).
A tak na serio to pisałem na szybkiego i nie miałem czasu szukać,jakby Kalejdoskop skojarzył tytuł to sam by sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bzuq99
Nie, to zdecydowanie nie to. W tej grze, co opisuję grafika była o wiele gorsza.

@raven91
Ja wyżej. To nie jest ta gra :P .

@macned

A mógłbyś przekopiować i wrzucić screeny na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:01, Kalejdoskop86 napisał:

A mógłbyś przekopiować i wrzucić screeny na forum?


Nie wiem po co, ale proszę bardzo: :)

Edit: oczywiście pod tym linkiem co podałem jest więcej screenów. Tutaj zamiesciłem tylko 3, ale dosyc charakterystyczne.

20080325200551

20080325200602

20080325200611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:06, macned napisał:

Nie wiem po co, ale proszę bardzo: :)

Przyjaźniej jest, tym bardziej, że właśnie o tę grę mi chodziło. Jak ktoś będzie miał podobny problem to screeny łatwo się rzucą w oczy.

Dnia 25.03.2008 o 20:06, macned napisał:

Edit: oczywiście pod tym linkiem co podałem jest więcej screenów. Tutaj zamiesciłem tylko
3, ale dosyc charakterystyczne.

TAK! TO JEST TO!!! :) Czyli ta gra to się Outlaw nazywała, tak? :) Dzięki ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:18, Kalejdoskop86 napisał:

TAK! TO JEST TO!!! :) Czyli ta gra to się Outlaw nazywała, tak? :) Dzięki ci bardzo.


Właściwie to Outlaws (''s'' na końcu). Wydawcą był Lucas Arts. Gra z ''97 roku. Gra jest stara, więc można ją chyba traktować jako abandonware. W sklepie nie znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:27, macned napisał:

Właściwie to Outlaws (''s'' na końcu). Wydawcą był Lucas Arts. Gra z ''97 roku. Gra jest
stara, więc można ją chyba traktować jako abandonware. W sklepie nie znajdziesz...

A czy Outlaws można gdzieś legalnie ściągnąć, skoro jest to abandonware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:32, Kalejdoskop86 napisał:

> Właściwie to Outlaws (''s'' na końcu). Wydawcą był Lucas Arts. Gra z ''97 roku.
Gra jest
> stara, więc można ją chyba traktować jako abandonware. W sklepie nie znajdziesz...

A czy Outlaws można gdzieś legalnie ściągnąć, skoro jest to abandonware?


Abandonware to trochę delikatna sprawa, bo oficjanie twórcy się nie zrzekają praw do gry, a to prawo nie ulega chyba przedawnieniu itp. Więc ściąganie nie jest legalne, ale... akceptowalne, bo przecież nie jest to kradzież (skoro gry nie ma w sprzedaży to nie ma potencjalnych zysków).

Znalazłem takie coś: http://www.squakenet.com/bombgames/download.asp?game=153
Nie sprawdzalem. Jak nie działa to poszukaj na stronach z abandonware (w google wpisz, trochę tego znajdzie).
Aha, gra może wymagać emulatora dosa (DOSbox).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 19:19, macned napisał:

Również mam pytanie, a właściwie szukam rady. Jestem fanem gier RPG i mam na oku Gothica
3, Two Worlds i TES4:Oblivion.


Od siebie polecam Obliviona. Jeśli masz dość nowego kompa to przynajmniej masz gwarancje, że sobie w niego pograsz w jakiś sensownych ustawieniach graficznych a z tym zabugowanym Gothicem to już jest loteria i nawet mając nowego i dobrego kompa nie możesz być niczego pewien.

>I jeśli padnie propozycja Obliviona to czy lepiej zwykła, czy z dodatkami

Dnia 25.03.2008 o 19:19, macned napisał:

(GotY). Co się bardziej opłaca? Warto wydać 2 razy więcej kasy na dwa dodatki?


To zależy od tego czy interesują Cię oficjalne mody (takie jak np. słynna końska zbroja), gdyż w wersji GotY ich nie ma a zatem jeśli w przyszłości chciałbyś te mody mieć to musiałbyś kupić jeszcze raz sam dodatek Knights of the Nine, który je zawiera. Wersja GotY mimo iż zawiera Knights of the Nine (i jeszcze oczywiście Shivering Isles) jest okrojona z tych modów. Ale jak nie jesteś aż tak wielkim fanem Obliviona to wersja GotY na pewno Cię zadowoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Spoko, dzięki ci za całą pomoc jeszcze raz :) . Gra była cool i kiedyś być może znowu w nią zagram, bo głównie chodziło mi o nazwę. Jako dziecko mówiłem na tę grę "kowbojowska" :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 20:50, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Spoko, dzięki ci za całą pomoc jeszcze raz :) . Gra była cool i kiedyś być może znowu
w nią zagram, bo głównie chodziło mi o nazwę. Jako dziecko mówiłem na tę grę "kowbojowska"
:D .

Ta gra byla genialna ! tez sie zagrywalem w to na 486, a pozniej na pentium 166mmx !:D ale ja mialem tylko demo ;( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... od dawna nosiłem się z zamiarem kupienia gry Lost: Zagubieni. Jestem fanem tego serialu i uważam, że ta gra to pozycja obowiązkowa. Jednak po przeczytaniu recenzji w CDA nieco mi mina zrzedła. Myślałem, że za 100 zł dostane grę na więcej niż 6-7 h. Co o tym uważacie? Jest sens kupna tego?

Planuje też, jeżeli Lost nie kupię, zamówić Assassin''s Creed''a. Coś alternatywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jedno - jeśli postawiłbym sobie grę Lost i Assasin''s Creed obok siebie - to wybór padłby na Assasin''s Creed. Wymiata, a tak na marginesie to chcę powiedzieć, że każdemu poleciłbym teraz najbardziej Starcrafta z dodatkiem (można kupić battle chest Blizzarda i jest Starcraft, dodatek, Diablo I i Warcraft II). Sam nie miałem za bardzo ochoty tego kupować, ale w końcu złożyłem się z bratem i jak to (z pewną niechęcią) zainstalowałem i zacząłem grać... no cóż gram tak często jak się da. Według mnie to najlepsza gra na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 07:50, Union Pacific napisał:

Hmm... od dawna nosiłem się z zamiarem kupienia gry Lost: Zagubieni. Jestem fanem tego
serialu i uważam, że ta gra to pozycja obowiązkowa. Jednak po przeczytaniu recenzji w
CDA nieco mi mina zrzedła. Myślałem, że za 100 zł dostane grę na więcej niż 6-7 h. Co
o tym uważacie? Jest sens kupna tego?

Planuje też, jeżeli Lost nie kupię, zamówić Assassin''s Creed''a. Coś alternatywnego.



Ac bierz. Lost nawet dla fanów nie wart uwagi. Lepiej poczekaj aż cenę obniżą do rozsądnej, bo za 100zł możesz miec jak już powiedziłeś AC ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 00:19, Deamian napisał:

Ta gra byla genialna ! tez sie zagrywalem w to na 486, a pozniej na pentium 166mmx !:D
ale ja mialem tylko demo ;( :D

No chyba ja też, bo zawsze nie mogłem przejść jednego miejsca, ale jakby nawet to demo było to było genialne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się