FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Mam teraz takie pytanie co jest lepsze Mass Effect, czy GTA IV, bo nie mogę się zdecydować, którą grę kupić :)
1. Co jest lepsze fabularnie, bo niedługo wyjeżdżam na wakacje to w wolnych chwilach można by sobie pograć?
2. Co jest dłuższe?
3. Co ma więcej misji pobocznych (na wypadek, gdybym przeszedł to szybciej niż się spodziewam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 19:50, Xjumpaytech napisał:

Mam teraz takie pytanie co jest lepsze Mass Effect, czy GTA IV, bo nie mogę się zdecydować,
którą grę kupić :)
1. Co jest lepsze fabularnie, bo niedługo wyjeżdżam na wakacje to w wolnych chwilach
można by sobie pograć?

Mass Effect

Dnia 16.06.2009 o 19:50, Xjumpaytech napisał:

2. Co jest dłuższe?

Gta IV

Dnia 16.06.2009 o 19:50, Xjumpaytech napisał:

3. Co ma więcej misji pobocznych (na wypadek, gdybym przeszedł to szybciej niż się spodziewam)?

GTA IV

Ogólnie rzecz biorąc - ME to ciągła, zwarta i wciągająca akcja, a GTA IV to większa swoboda i otwarty świat. Twoja decyzja, co cenisz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 19:50, Xjumpaytech napisał:

Mam teraz takie pytanie co jest lepsze Mass Effect, czy GTA IV, bo nie mogę się zdecydować,
którą grę kupić :)
1. Co jest lepsze fabularnie, bo niedługo wyjeżdżam na wakacje to w wolnych chwilach
można by sobie pograć?
2. Co jest dłuższe?
3. Co ma więcej misji pobocznych (na wypadek, gdybym przeszedł to szybciej niż się spodziewam)?


W Mass Effect jeszcze nie grałem ale słyszałem, że bardzo dobra gierka i sam zamierzam niedługo zakupić. Co do GTA IV to gram obecnie i gra bardzo mi się podoba. Nie jestem wielkim fanem GTA. Nie przeszedłem żadnej poprzedniej części, ale w każdą (coś tam) pograłem. Taka jest moja opinia, że to GTA jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 19:50, Xjumpaytech napisał:

Mam teraz takie pytanie co jest lepsze Mass Effect, czy GTA IV, bo nie mogę się zdecydować,
którą grę kupić :)
1. Co jest lepsze fabularnie, bo niedługo wyjeżdżam na wakacje to w wolnych chwilach
można by sobie pograć?
2. Co jest dłuższe?
3. Co ma więcej misji pobocznych (na wypadek, gdybym przeszedł to szybciej niż się spodziewam)?


Zdecydowanie GTA4 nawet chodźby patrząc po ocenach. Gta jest bardzo różnorodne a w ME misje poboczne wypadają bardzo blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę zagrać w jakiegoś kultowego rpg-a .Waham się pomiędzy Planescape Torment lub Baldur`s Gate .Co ma lepszą fabułę i system walki ? Proszę o rady ewentualnie inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 21:15, Darnok_Rukia napisał:

Mam ochotę zagrać w jakiegoś kultowego rpg-a .Waham się pomiędzy Planescape Torment lub
Baldur`s Gate .Co ma lepszą fabułę i system walki ? Proszę o rady ewentualnie inne propozycje


Generalnie to najlepiej zagrac w obie.
Jesli idzie o fabule - Torment wygrywa.
Jesli idzie zas o mozliwosci walki - stawialbym jednak na BG. W Tormencie mozliwosci sa raczej okrojone w stosunku do Baldura, pomimo tego, ze system walki jest generalnie bardzo podobny.

Obie gry sa w Legendach RPG wydawanych na dniach w Platynowej Kolekcji czy czyms takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie obywatele gramowicze polecić na PSP w cenie... do 90zł. Nie wymieniajcie mi tylko LocoRoco i KillZone, bo właśnie nad tymi się zastanawiam a potrzebuję czegoś na lipiec. Biorę wszystko, wyścigi, akcję, RPG, platformówki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić 5 gier- niestety, nie najnowszych za nie wiadomo za jaką kase, ale te z samej klasyki, które są synonimami "gry przygodowej" i "RP''ega". Podacie mi po 3 tytuły-ekstra klasyka jakie trzeba mieć z tych gatunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:10, Bithda napisał:

Mam zamiar kupić 5 gier- niestety, nie najnowszych za nie wiadomo za jaką kase, ale te
z samej klasyki, które są synonimami "gry przygodowej" i "RP''ega". Podacie mi po 3 tytuły-ekstra
klasyka jakie trzeba mieć z tych gatunków?

Sage Badur''s Gate
Saga Icewind Dale
Planescape: Torment

Powyższe gry powinny wystarczyć Ci nawet na kilkaset godzin wyśmienitej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:13, Baluk25 napisał:

Baldur''s gate, Jade Empire, Dreamfall, Gothic 2 + Noc kruka, Gothic I. Przygodówek niestety
za wiele nie znam, sorry.

Gothici zaliczyłem (bez skojarzeń:]) więc zapewne kupię BG. Czy Curse Of Monkey Island jest tak śmieszne jak piszą? I czy jest to niezapomniane znamię po tej grze i chce się do niej wrócić?

EDIT:
>Sage Badur's Gate
>Saga Icewind Dale
>Planescape: Torment

>Powyższe gry powinny wystarczyć Ci nawet na kilkaset godzin wyśmienitej rozrywki.
Dzięki bardzo;) Teraz tylko te trzy ch...:) przygodówki i byłbym Baardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:16, Bithda napisał:

Dzięki bardzo;) Teraz tylko te trzy ch...:) przygodówki i byłbym Baardzo wdzięczny.

Ze swojej strony mogę Ci jedynie polecić The Neverhood - chociaż, nie wiem czy o taki typ przygodówek Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:22, Bithda napisał:

Grę spotkałem i miałem mieszane odczucia... No ale nic, dziękuję;)

Ewentualnie jeszcze seria gier CSI - jeśli lubisz tego typu zagadki. Albo FBI Hopkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:25, balduran2 napisał:

> Grę spotkałem i miałem mieszane odczucia... No ale nic, dziękuję;)
Ewentualnie jeszcze seria gier CSI - jeśli lubisz tego typu zagadki. Albo FBI Hopkins.

W Hopkinsa grałem, lubię klimaty gier przygodowych-rysowanych, lub o trochę dziwnym zabarwieniu (sanitarium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:27, Bithda napisał:

W Hopkinsa grałem, lubię klimaty gier przygodowych-rysowanych,

Jeśli chodzi o rysunkowe to przypomniał mi się jeszcze Ave Ventura - dość krótka gra, ale nawet fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:10, Bithda napisał:

Mam zamiar kupić 5 gier- niestety, nie najnowszych za nie wiadomo za jaką kase, ale te
z samej klasyki, które są synonimami "gry przygodowej" i "RP''ega". Podacie mi po 3 tytuły-ekstra
klasyka jakie trzeba mieć z tych gatunków?


- Fahrenheit
- Syberia 1 & 2
- The Longest Journey
- Sam & Max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 23:21, balduran2 napisał:

Ze swojej strony mogę Ci jedynie polecić The Neverhood - chociaż, nie wiem czy o taki
typ przygodówek Ci chodzi.


Kurka, Neverhood, świetna gra. Pierwsza i chyba najlepsza gra w jaką miałem okazję grać. Z ciekawości zawitałem na allegro, żeby zorientować się jakie ceny są. Nic nie znalazłem.
Potem wszedłem na e-bay. Tutaj już co nieco wyszukało, ale ceny są w wielu przypadkach nieziemskie :
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=the+neverhood&_sacat=See-All-Categories
229$ O_O Zatkało mnie.
Jak coś to sorry za offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 22:45, Davw napisał:

Co możecie obywatele gramowicze polecić na PSP w cenie... do 90zł. Nie wymieniajcie mi
tylko LocoRoco i KillZone, bo właśnie nad tymi się zastanawiam a potrzebuję czegoś na
lipiec. Biorę wszystko, wyścigi, akcję, RPG, platformówki etc.


Patapon, God of War: Chains of Olympus

Pierwsza to pewnego rodzaju gra...muzyczna, druga to prawdopodobnie najlepiej oceniana (i krwawa) gra na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się