FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2009 o 21:57, Net_com napisał:

Ostatnio poluje na cod4 . Chciałbym kupic nową (zafoliowaną) grę i nigdzie nie moge znaleść
, wiecie czy jest gdzieś dostępna ?

I czy polecacie mi sage Iced Wild (czy jak to sie pisało xD) ogólnie lubie rpg ;]

http://www.komputronik.pl/Programy_i_gry/Call_of_Duty_4_Modern_Warfare_PC_/pelny,id,48407/
http://www.ultima.pl/Call_of_Duty_4_Modern_Warfare/i5881/
sklep gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 21:57, Net_com napisał:

I czy polecacie mi sage Iced Wild (czy jak to sie pisało xD) ogólnie lubie rpg ;]


Gra na pewno warta zagranie,w sumie jeżeli grałeś w BG to mniej więcej wiesz czego się spodziewać po Icewind Dale.Według mnie ta druga jest dużo prostsza niż Baldur''s Gate oraz o wiele bardziej liniowa i schematyczna,jednak wiele godzin ciekawej rozgrywki może zapewnić,więc jeżeli spodobała Ci się saga BG to i ID nie powinieneś być rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić jedną z tych gier: Assasin Creed, Stalker, Crysis. Kompa mam spokojnie na każdą z tych gier. W każdą chętnie bym pograł, ale chodzi mi o to by po trudach sesyjnych ;D rozprężyć się i przejść jakomś fajną gierkę. Szukam gierki której obecna cena przekłada się na jakość. Nie chce wydać zbyt dużo kasy, dlatego tylko jedna z tych pozycji :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 09:05, Paoro napisał:

Planuje kupić jedną z tych gier: Assasin Creed, Stalker, Crysis. Kompa mam spokojnie
na każdą z tych gier. W każdą chętnie bym pograł, ale chodzi mi o to by po trudach sesyjnych
;D rozprężyć się i przejść jakomś fajną gierkę. Szukam gierki której obecna cena przekłada
się na jakość. Nie chce wydać zbyt dużo kasy, dlatego tylko jedna z tych pozycji :p


Jeśli chodzi o jakość-cena to ja bym wybrał Crysis. Bardzo lubię STALKERa ale niestety Czyste Niebo jest nafaszerowane błędami, choć niby patchami coś popoprawiali. Co do Assasin Creed to się nie wypowiadam bo jeszcze nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 09:05, Paoro napisał:

Planuje kupić jedną z tych gier:
Assasin Creed,

Fajna gra z jednym zastrzeżeniem - szybko się nudzi. Mimo to warto zagrać, jednak jeśli liczysz na długą rozgrywkę w wakacje, od razu zrezygnuj. Gra na 10-15 godzin.

Dnia 21.06.2009 o 09:05, Paoro napisał:

Stalker,

Rozumiem, że chodzi o Cień Czarnobyla (od niego lepiej zacząć przygodę ze Stalkerem). Gra cud, miód i orzeszki :).
Wgniatający w fotel klimat, wspaniała fabuła, długi czas rozgrywki (przy średniej eksploracji Strefy i wykonywaniu zadań pobocznych - 30 godzin). Mnóstwo modów, gra z Oblivion Lost to prawdziwy majstersztyk. Na prawdę gorąco polecam. Jako ciekawostkę dodam, że fabuła inspirowana jest książką "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich. Więcej o tej grze pisałem w tym poście: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&pid=13680

Dnia 21.06.2009 o 09:05, Paoro napisał:

Crysis

Jak dla mnie ta gra nie oferuje niczego fajnego, poza grafiką, czego nie byłoby w innych grach :). Zdecydowanie krótszy od Stalkera, brak swobody przy doborze zadań, jesteśmy prowadzeni po sznurku.
Gra na kilka wieczorów.


Reasumując: jeśli grafika nie jest dla Ciebie najważniejsza i lubisz nad grą trochę posiedzieć i pomyśleć - bierz Stalkera. Jeśli oczekujesz szybkiej, niezobowiązującej rozgrywki - bierz AC/Crysisa (choć w tym przypadku bardziej polecam AC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 09:05, Paoro napisał:

Planuje kupić jedną z tych gier: Assasin Creed, Stalker, Crysis. Kompa mam spokojnie
na każdą z tych gier. W każdą chętnie bym pograł, ale chodzi mi o to by po trudach sesyjnych
;D rozprężyć się i przejść jakomś fajną gierkę. Szukam gierki której obecna cena przekłada
się na jakość. Nie chce wydać zbyt dużo kasy, dlatego tylko jedna z tych pozycji :p

Stalker. Najdłuzszy z wymienionych, z miazdzącym klimatem, i wieloma modami do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak jeśli mowa o Cieniu Czarnobyla to zdecydowanie polecam Cień, tak jak już wcześniej zostało wspomniane gra ma genialny klimat, dosyć dobrą grafikę i ciekawe zadania. Rozrywka na wiele godzin. Ale jak chodzi o Czyste Niebo, Cryssis czy Assasin Creed to wybieram Cryssis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu to problem, z jakim się ostatnio borykam. Właśnie się uczę na ostatni egzamin, a od niego do wyjazdu na wakacje ze znajomymi jest parę dni, więc wolałbym coś krótkiego, skłaniam się chyba w stronę AC. Średniowiecze, krucjaty to mi się chyba najbardziej podoba.

Co do Crysisa to jeśli jednyną zaletą tej gry jest grafika, a tak ogólnie jest płytka to chciałbym zagrać w nią jak najszybciej, albo pewnie w ogóle ;p Ostatnio zainstalowałem po raz pierwszy FarCry i mimo że kiedyś ta gra była świetna pod względem grafiki to teraz naprawdę w mojej opinii nic ciekawe. Troche się na niej zawiodłem i szybko odłożyłem ;(

Stalker ma też swój niepowtarzalny klimat, więc też chętnie bym się za tą grę wziął, ale jak mówicie że długawa to chyba odpada. Moze jak wróce z wakacji się jeszcze trochę czasu znajdzie ;p

W sumie utwierdziliście mnie w przekonaniu co kupić, bo się ku temu skłaniałem, wybiorę AC (krótka, a lepsza zabawa niż Crysisie) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 09:48, Paoro napisał:

W sumie utwierdziliście mnie w przekonaniu co kupić, bo się ku temu skłaniałem, wybiorę
AC (krótka, a lepsza zabawa niż Crysisie) ;p


I też dobry wybór, bardzo chętnie bym pograł w AC ale jak wyszedł miałem za słabego kompa do tej gry a jak już pozmieniałem części to powychodziły inne gierki i jakoś o AC zapomniałem, ale po gameplay''ach widać że gierka jest naprawdę dobra. Pewnie przez te wakacje uda mi się nadrobić braki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Crysisa i STALKERA Czyste Niebo. Obie przeszedłem. STALKER jest moim zdaniem na jeden raz. Później już mi się w niego nie chciało grac. Za to Crysisa przechodziłem z 4 razy i prawie zawsze inaczej. Co do AC to nie grałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 10:36, dexter1023 napisał:

Ja mam Crysisa i STALKERA Czyste Niebo. Obie przeszedłem. STALKER jest moim zdaniem na
jeden raz. Później już mi się w niego nie chciało grac. Za to Crysisa przechodziłem z
4 razy i prawie zawsze inaczej. Co do AC to nie grałem

Ja bym raczej powiedział że Crysis jest na jeden raz. Jego nawet raz nie przeszedłem bo po 3 mapie zaczął mnie po prostu nudzić, poza kombinezonem(choć można było go lepiej wykorzystać) nie było nic co by mnie przyciągneło na dłużej.
Podczas gdy Stalkera ukończyłem już 5 razy(sam Cień Czarnobyla). Pierwszy raz normalna gra aby przejść(robiłem questy poboczne ale niewiele). Drugi raz włażąc wszędzie, szukajac artefaktów, wykonując każdą robote jaką się da. Tu już bawiłem się każdy rodzajem sprzętu jaki się da, a samo przejście zajeło mi kilka tyogodni grania. Późniejsze razy z różnymi modami, ale najlepiej grało mi się na modzie jako głównym Oblivion Lost. Wtedy przejście znowu zajeło kilka tygodni ale było najlepsze. Wtedy można bawić się w prawdziwiego stalkera, trzeba było jeść, spać, uważać na to aby broń była zadbana i nie zostać zranionym bo apteczki był bardzo cenne. Tu sobie grałem jako snajper: wintorez i SVD jako broń główna(zależy od odległości celu) i zmodyfikowane USP z tłumikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszła mnie chęć na granie w kolejnego RTS''a. Mam dylemat co kupić pierwsze. Nowy dodatek do Company Of Heroes(Tales Of Valor) czy też kupić Antologie Blizzarda dla Starcrafta. Co byście kupili na moim miejscu?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie grałem w crysisa. Ale w stalkera czyste niebo i AC oczywiście. Stalker ma pełno bugów więc wkurza jak cholera ale fajny mimo tego. AC przelazłęm dwa razy. Ma niezły klimat, gra jest może nie tyle co ciekawa o ile fajnie jest sobie w niej powalczyć bo system walki jest niezły. Akurat ja w to grałem na konsoli a wersję pc masz w polskiej wersjii reżyserskiej z jakimiś tam dodatkami. Wracają do systemu walki i ogólnie sterowania altairem nie wiem jak to wygląda przy pomocy muszki i klawiatury ale z padem gra się świetnie. Ale jak ktoś już mówił gra jest dość monotonna ale to już standart z nowymi tytułami ubisoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich gier, które rozpatrujesz, najlepszą fabułę i klimat posiada Stalker. No ale to raczej nie jest krótka gra, a skoro Ty chcesz żeby nie była zbyt długa, to nie będę się rozpisywał.

Co do Crysis, to jest jeden z najlepszych FPS''ów jaki wyszedł ostatnio. Nie jest prawdą, że jedyną zaletą tej gry jest grafika. Crysisa przezsedłem z 4 razy i mam ochotę zrobić to po raz 5. Rzeczywiście fabuła w Crysisie nie powala na kolana. Daleko mu do Half-Life''a 2, FEAR''a, Bioshock''a czy Stalkera. Niemniej fabuła jest i nie jest tak tragiczna. Po prostu twórcy w tej grze zdecydowanie postawili na akcję, ale fabuła jest i tak lepsza niż np. w takim Doom3, Far Cry, Far Cry 2 czy Gears of War (bo to co jest w tych grach, to jakieś proste uzasadnienie dlaczego zabijamy hordy przeciwników, a nie fabuła). Crysis urzeka przede wszystkim różorodnością gameplay''u i otwartością świata. Za każdym razem jak grałem, grę przechodziłem inaczej. Pomagają tu zwłaszcza możliwości nanokombinezonu. Zabawa w Predatora jest nie do przecenienia w tej grze. Niektórzy narzekają, że Crysis jest monotonny na początku. To prawda, ale wszystko się zmienia (gameplay, otoczenie itd.) kiedy pojawiają się obcy. W Crysisie mamy i motywy skradankowe i misje gdzie zgrywamy Rambo, i motywy wojenne których nie powstydziłoby sie Call of Duty. Ale i tak wszystko się zmienia po pierwszej konfrontacji z obcymi.

Assasin''s Creed to dla mnie (obok Far Cry 2) rozczarowanie roku 2008. Świetnie zrobione miasta i zabawa w parkour na dłuższą metę nie wystarcza. Assasin''s Creed jest niesamowicie monotonny. Wadą tej gry jest to, że na początku pokazuje wszystko to co w niej najlepsze, a później nie ma już nic co by mogło zaskoczyć. Bardzo mało misji pobocznych, wykonanych zupełnie bez polotu, oraz słaba i naciągana fabuła na dłużdszą metę nie potrafią przyciąnąć gracza przed monitor. O ile miasta wykonane są rewelacyjnie, to już otoczenie miast i postaci (armia kiepsko wyglądających kolonów) wołają o pomstę. Po prostu na początku zachwycisz się motywem wspinania w tej grze, ale na ile ci to wystarczy? 5-6 godzin? A potem to już jest coraz to nudniej i nudniej ze względu na słabą fabułę i non stop wykonywanie tego samego (bardzo małe zróżnicowanie misji pobocznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 11:31, zermithon napisał:

Assasin''s Creed to dla mnie (obok Far Cry 2) rozczarowanie roku 2008. Świetnie zrobione
miasta i zabawa w parkour na dłuższą metę nie wystarcza. Assasin''s Creed jest niesamowicie
monotonny. Wadą tej gry jest to, że na początku pokazuje wszystko to co w niej najlepsze,
a później nie ma już nic co by mogło zaskoczyć. Bardzo mało misji pobocznych, wykonanych
zupełnie bez polotu, oraz słaba i naciągana fabuła na dłużdszą metę nie potrafią przyciąnąć
gracza przed monitor. O ile miasta wykonane są rewelacyjnie, to już otoczenie miast i
postaci (armia kiepsko wyglądających kolonów) wołają o pomstę. Po prostu na początku
zachwycisz się motywem wspinania w tej grze, ale na ile ci to wystarczy? 5-6 godzin?
A potem to już jest coraz to nudniej i nudniej ze względu na słabą fabułę i non stop
wykonywanie tego samego (bardzo małe zróżnicowanie misji pobocznych).


Nie wiem, bo AC pewnie bardziej monotonne będzie od Mass Effectu, ale w jego przypadku było podobnie wierząc w twoje słowa z tymi misjami pobocznymi, powiem krótko darowałem sobie je w ME. Przeszedłem po prostu główny wątek i tak planuje zrobić z AC. Spodziewam się tego ze gra nie jest taka doskonała na jaką się zapowiadała, ale cóż mam nadzieje ze klimat mi się spodoba i jakoś ją przejdę bardziej z przyjemnością niż z przymusu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się