FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2014 o 21:47, Accid napisał:

Która część Total War''a (od empire total war) jest waszym zdaniem najlepsza? I dlaczego?


W Empire grałem bardzo długo, a podbiłem tylko Europę, a został jeszcze Nowy Świat i Indie. Co ważne wszystko w jednej kampanii. Udało mi się jedynie zdobyć przyczółek w Ameryce - Husaria w Ameryce - bezcenne. Także właśnie z tego mojego patriotycznego podejścia, to jest najlepsza część. Oczywiście jakbyś dał do wyboru więcej TW, to bym polecił Medka. Sam mam zamiar odpalić kiedy stare savy z Empire i dokończyć podbój świata :)

Jednak co do samej gry to chyba najlepsza mechanika, bez jakiegoś kombinowania z sejmem, wybieranymi władcami to chyba Shogun II, choć niestety nie można było budować drzewa genealogicznego rodu. Nie mniej gry fajna, ja grałem klanem Oda, ale polecam grać Ninja - najtrudniejszy klan. Gra jednak dosyć krótka. Podbiłem całą Japonię i tak naprawdę nuda, moim zdaniem stanowczo za szybko, a już w wiele TW grałem. W dodatek nie miałem okazji grać.

Co do Roma II, to grałem... Spartą więc nie powiem ci czy Rzym jako nacja jest fajnie zrobiony, ale za to Sparta taka jakby trochę nie dorobiona. Ogólnie gra, kiedy grałem bardzo zabugowana, ale jak każdy TW na początku. Też kiedy odpalę i pogram, bo grałem stosunkowo mało, komp trochę sobie nie radził.

Osobiście czekam teraz na Medka 3, oby był następny w kolejce, a nie znowu jakieś eksperymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba w Fear Combat powyłączali serwery z pół roku temu, czy tam rok. Wiem, bo chciałem wrócić do tego świetnego multika a tam - puchy. Głowy nie daję, ale chyba z tego powodu wydają Fira Onlajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 00:46, Kirabaxior napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba w Fear Combat powyłączali serwery z pół roku temu, czy tam
rok. Wiem, bo chciałem wrócić do tego świetnego multika a tam - puchy. Głowy nie daję,
ale chyba z tego powodu wydają Fira Onlajn.

Przy żadnym innym shooterze nie spędziłem tyle co przy F:C. Genialne to było :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialne. Świetnie sie po prostu strzelało, akcja była fenomenalna, a klanów swego czasu było mnóstwo. Nie wiem jak w następnych częściach Feara, bo nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka znajoma która pracowała w tym samym budynku co ja, tylko w innej branży dała mi laptopa do naprawienia, obczajam a tam Skajrimy, Civ 5 i parę innych takich ciekawszych, nie udało się mi tego naprawić bo poszły chyba luty na płycie głównej, ale oddaje i się pytam czy to jej brata laptop, a ona że nie ma rodzeństwa, więc że tak powiem przypuszczam atak DDoS na jej serwery xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche nie ten temat, ale moze sama w to pyka :P

Zeby nie bylo offtopu: czy Wolfenstein New Order jest godny uwagi? Dawno juz nie kupowalem nic w pudelku(cholerne promocje) a zawsze gdy dopadne taka gre to siedze przy niej godzinami. Chodzi mi o to, by przyjemnie sie strzelalo(nie jak w codzie) i by chcialo sie do gry wrocic... najlepiej od razu po zakonczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 20:47, Kirabaxior napisał:

Troche nie ten temat, ale moze sama w to pyka :P

Zeby nie bylo offtopu: czy Wolfenstein New Order jest godny uwagi? Dawno juz nie kupowalem
nic w pudelku(cholerne promocje) a zawsze gdy dopadne taka gre to siedze przy niej godzinami.
Chodzi mi o to, by przyjemnie sie strzelalo(nie jak w codzie) i by chcialo sie do gry
wrocic... najlepiej od razu po zakonczeniu :)

Mi się bardzo podobał. Świetny, staroszkolny shooter z mocnymi momentami i dobrym tłem działań. Ogólnie liniowy a decyzje nie mają wpływu na koniec (gra reklamowana jest dwoma zakończeniami ale różnią się jedynie.. tekstem). W mojej ocenie 7/10. Ma jaja ale brakuje fabuły i totalna liniowość jak 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 23:47, Kirabaxior napisał:

Oldschool? Bo tego dzisiaj baardzo brakuje.

Jak dla mnie pełną gębą.
ps: są apteczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy wyroczniowie, prosiłbym abyście pomogli mi znaleźć jakąś lekką pod względem klimatu, sympatyczną gierkę. Najlepiej jakby to była jakaś strzelanka lub siekanina (coś a''la produkcje Planet Moon Studios?), ale jak zawsze z uśmiechem przyjmę też jakiegoś RPGa, grającą na nostalgii platformówkę, grę taktyczną - cokolwiek. Byle by było wesolutkie i wciągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeszedłem Bulletstorm i bawiłem się świetnie. Grafika jest kolorowa, a klimat lekki i przyjemny, co nie przeszkadza w porządnej rozwałce.Oprócz tego (a właściwie nie wiem czy nie powinienem wymienić tego jako pierwszego) to wspaniałe, kolorowe Trine. Fable też ma lekki, baśniowy klimat i bardzo wciąga. Również Overlord, King''s Bounty, Torchlight, Magicka, Bard''s Tale, Worms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 22:50, Tajemnic napisał:

Drodzy wyroczniowie, prosiłbym abyście pomogli mi znaleźć jakąś lekką pod względem klimatu,
sympatyczną gierkę. Najlepiej jakby to była jakaś strzelanka lub siekanina (coś a''la
produkcje Planet Moon Studios?), ale jak zawsze z uśmiechem przyjmę też jakiegoś RPGa,
grającą na nostalgii platformówkę, grę taktyczną - cokolwiek. Byle by było wesolutkie
i wciągało.


Call of Juarez: Gunslinger, gra z dużą dawką humoru i chyba jedna z lepszych strzelanych produkcji zeszłego roku. Klimaty dzikiego zachodu.

Brutal Legend - taki całkiem przyjemny slaszer z dużą ilością heavy metalu. Jego wada szybko zaczyna nużyć, bo chłopaki zgubili pomysł i wszystko opiera się w zasadzie na 2 schematach, a gra za szybko odkrywa wszystkie karty. Jak lubisz heavy metal oraz sporą dawkę momentami absurdalnego humoru rodem z Double Fine to jest szansa że Ci się spodoba.

Orcs Must Die! - połączenie tower defensa z tpp z ogromną dawką humoru, grałem z wielką przyjemnością, nie ma to jak wycinać w pień hordy orków.
No i chyba najlepsza wesoła platformówka, a jednocześnie wymagająca Rayman Legends. Co prawda grałem w Rayman Origins ale Legends to więcej i lepiej plus świetne poziomy muzyczne, zresztą jest dostępne demo na Uplayu.

Team Fortress 2 - lekki klimat jeśli szukasz fajnej sieciówki.

Borderlands - też lekkie i przyjemne, ale jak dla mnie samotna gra jest trochę nużąca, natomiast z kumplem po sieci zarywałem nocki.

Trine podobno jest świetnym platformerem, u mnie czeka na ogranie podobnie jak Dust An Elysian Tale.
Dobre ale już troche mniej wesołe to oba Shanki.

Magicka - lekkie wesołe i w zasadzie głównie po sieci. Granie solo odejmuje z połowę przyjemności, bo nie ma to jak trafić kumpla z fireballa albo leczyć przeciwnika, którego kumpel chce ubić (oczywiście wszystko niezamierzenie). chaos na polu bitwy i mnóstwo kolorków. Zresztą po obejrzeniu tego jak nie załapiesz bakcyla na Magickę to ona chyba nie jest dla ciebie: https://www.youtube.com/watch?v=wZHhwUK8aj8&list=PL645A94C4720C11E7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, panowie. Zdecydowaną większość tytułów podanych przez Was przegrałem (świetny gust! :)) ale ani CoJ ani Fable 3 nie próbowałem to i rzucę okiem. Muszę czymś się poratować po Lichdom które zawiodło moje nadzieje jak już dawno nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość duże pytanie zbiorcze, tworzę sobie listę gier z ostatnich kilku [?] lat które chciałbym kupić i mieć w swojej kolekcji [ cyfrowej lub pudełkowej, to już jest kwestia drugo, może nawet trzeciorzędna ]. I interesują mnie kwestie typowe: czy warto, gdzie lepiej kupić [ sklep jakiś, allegro, jakaś platforma cyfrow ], jak oceniacie daną grę, czy i w jakiej wersji jest dostępna polska wersja językowa no i czy warto inwestować w taką wersję [ przykładowo kupno Deus Ex: Human Revolution w wersji DC czy tam tego The Fall lub np: Fallouta New Vagas ze wszystkimi DLC w momencie gdy posiadam podstawkę DE: HR i właśnie F:NV ].

A oto lista:

- Deus Ex [ pełna wersja ze wszystkimi add-onami ] / podstawka na steamie
- Fallout: New Vegas + wszystkie DLC / podstawka na steamie
- GTA 4 [ niby mam wersję z Premium Games ale zastanawiam się czy by nie kupić wszystkiego bo trochę tego doszło ]
- Spec Ops: The Line
- nowy Thief
- Mafia 2 + wszystkie dodatki
- Call of Duty Black Ops 2
- GTA 5 [ trochę wyprzedzone te pytanie ale pewnie bardziej jesteście obeznani z temat niż ja :D ]
- Far Cry 4 [ jw ]
- Bioshock 2
- Bioshock Infinite
- Dishonored
- Borderlands 2

No i może na razie tyle starczy, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 13:47, Tyler_D napisał:

- Mafia 2 + wszystkie dodatki

Must have. DLC sobie odpuść (no, może poza tym z Joe w roli głównej).

Dnia 14.09.2014 o 13:47, Tyler_D napisał:

- Call of Duty Black Ops 2

W żadnym wypadku (no chyba, że nie masz co robić z hajsem).

Dnia 14.09.2014 o 13:47, Tyler_D napisał:

- Far Cry 4 [ jw ]

Na dobrą sprawę FC4 wygląda i "brzmi" jak dodatek do 3, więc jeśli nie grałeś w 3 - będziesz miał cały czas "wow" na twarzy, w przeciwnym wypadku - to samo co w 3 właśnie. Niemniej, rozgrywka będzie zapewne przednia.

Dnia 14.09.2014 o 13:47, Tyler_D napisał:

- Dishonored

Grałem tylko w darmowy weekend i krótko, niemniej, gra ma to coś. Ale pod warunkiem, że kosztuje około 50 złotych.

Dnia 14.09.2014 o 13:47, Tyler_D napisał:

- Borderlands 2

Jedynka jest świetna, dwójka jeszcze bardziej. Jak najbardziej warta kupna.

Większość gierek kupuje na Allegro, i nie ma problemów. Oczywiście mowa tu o wersjach pudełkowych. Cyfrowe z Allegro natomiast lepiej odpuścić, w 50% przypadków klucze wykorzystane, bądź z blokadami wszelakimi. Natomiast z cyfrówkami nie miałem problem na Muve.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zagrywam się w Rainbow Six: Vegas, polecam. Far Cry''e i Borderlands również, jeśli ich nie ograłeś. Singularity, Wolfenstein z 2009 roku, Rage... Sporo tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się