FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 21:58, Kalejdoskop86 napisał:

Ale z kosmitami? Powiedz... ;)

Z kosmitami też nie. Z ludźmi, jeżeli tak ci na tym zależy...

Dnia 14.09.2008 o 21:58, Kalejdoskop86 napisał:

I na kompie grać się będzie, czy trzeba będzie jakoś PSP do kompa podłączyć?

PSP ma takie coś jak karta pamięci. Należy na nią skopiować demo gry. I wtedy można z PSP w to demo grać. A na kompie można ewentualnie grę ściągnąć i na PSP skopiować. Fakt, że nie trzeba, bo PSP może mieć dostęp do internetu...

Dnia 14.09.2008 o 21:58, Kalejdoskop86 napisał:

No cóż, prawda, ale obecnie odtwarzacz Blu-ray kosztuje chyba 1000zł. Zresztą, oprócz
niego mamy świetną konsolkę.

A tu się zgodzę.

Dnia 14.09.2008 o 21:58, Kalejdoskop86 napisał:

Rozumiem, ale chodziło mi o to, że być może za 10 lat od powstania konsoli wciąż
będą gry, tak jak było z PS2. Stare jest, a nadal gry wychodzą. :>

Wątpię. 10 lat mówisz? Wątpliwe i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 20:48, Asthariel napisał:


>
> Jak masz pierwsze 3 części Hitman to się nie opyla :P

Ale ostatnia będzie za 20 zł, a za 10 zł róznicy będzie ładne wydanie...

> A Splinter Cella też się nie opyla, bo nie ma tam najnowszej części Dablue Agent.


Na DA mi nie zależy

> Spellforce takie sobie.
> X-men też....
A masz? Może byś odsprzedała po nizszej cenie jak ci się nie podoba?
> A Timeshift? A nie lepiej po polsku?
W FPSie chyba nie muszę mieć polonizacji, a to zawsze z 12 zł róznicy.


Skoro robi to tobie różnicy to może w necie jest spolszczenie. A te dwie gry ma siostra i grałam w nie jednak to jej, więc wiesz :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

Z kosmitami też nie. Z ludźmi, jeżeli tak ci na tym zależy...

Klimaty futurystyczne?

Dnia 14.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

PSP ma takie coś jak karta pamięci. Należy na nią skopiować demo gry. I wtedy można z
PSP w to demo grać. A na kompie można ewentualnie grę ściągnąć i na PSP skopiować. Fakt,
że nie trzeba, bo PSP może mieć dostęp do internetu...

A jak może mieć?
btw. dzięki za rady.

Dnia 14.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

A tu się zgodzę.

;)

Dnia 14.09.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

Wątpię. 10 lat mówisz? Wątpliwe i to bardzo.

Ale za 10 lat od powstania PS3 na pewno jakaś gra wyjdzie, chociaż mogę się mylić. Na PS2 nadal wiele gier wychodzi (fakt, mniej) , a ile czasu minęło od premiery? Też parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS2 nadal wiele gier wychodzi (fakt, mniej) , a ile czasu minęło od premiery? Też parę

Dnia 15.09.2008 o 19:29, Kalejdoskop86 napisał:

lat.

7 (jak sie mylę to mnie poprawcie), a już wychodzi bardzo mało gier a za jeszce 3 lata, no wątpię, aby wychodziły kolejne tytuły:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 19:51, bzuq99 napisał:

PS2 nadal wiele gier wychodzi (fakt, mniej) , a ile czasu minęło od premiery? Też parę

> lat.
7 (jak sie mylę to mnie poprawcie), a już wychodzi bardzo mało gier a za jeszce 3 lata,
no wątpię, aby wychodziły kolejne tytuły:-)

No tak, sprawdziłem też przed chwilą, 7 lat od premiery minęło. :>

Ale bądź co bądź - technologia galopuje, więc chyba ziptofaf miał racje, że na PS3 może za 10 lat w ogóle gier nie wychodzić. Ale cóż, pożyjemy zobaczymy. :>
Ja życzę wszystkim Playstation jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 19:29, Kalejdoskop86 napisał:

Klimaty futurystyczne?

Bardziej fantastyczne.

Dnia 15.09.2008 o 19:29, Kalejdoskop86 napisał:

A jak może mieć?

Słowe klucze - PSP - Temat ogólny. Pierwszy post w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:10, ziptofaf napisał:

> Klimaty futurystyczne?
Bardziej fantastyczne.

Ach, to dobrze, ale czy jest tam wojna, ale taka, że jest magia, czy są pistolety itp. ?
Czy jest dużo akcji no i czy nie jest zbyt trudna?

Dnia 15.09.2008 o 20:10, ziptofaf napisał:

> A jak może mieć?
Słowe klucze - PSP - Temat ogólny. Pierwszy post w tym temacie.

Dobrze. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:19, Kalejdoskop86 napisał:

Ach, to dobrze, ale czy jest tam wojna, ale taka, że jest magia, czy są pistolety itp.
?

Jest magia, są i pistolety. Ale to taki mangowy, nieco bajkowy świat (ale jednak dość dojrzały..Ciężko wytłumaczyć :))

Dnia 15.09.2008 o 20:19, Kalejdoskop86 napisał:

Czy jest dużo akcji no i czy nie jest zbyt trudna?

Akcji jest dużo, ale system walki jest częściowo turowy (zrozumiesz, że to jednak dobre rozwiązanie jak zagrasz)
Czy jest trudna - o ile nie przeszkadza ci trochę levelowania, to nie. Ale jak masz zamiar się obijać i po prosu grzać razem z fabułą, to...może być ciężko. Ostatniego bossa rozwala się bodajże 20 minut z rzędu kilkoma postaciami jednocześnie (są i tacy, których da się pokonać tylko, jeżeli jest się naprawdę dobry. Ale to opcjonalni przeciwnicy)

PS Masz dostęp do kilku Finali na PC-ta w pełni za darmo - części IV, V i VI. Potrzebny ci emulator Zsnes (do pobrania z neta) i właśnie Final Fantasy IV, V i VI (wpisujesz ich nazwę w google, możesz ściągnąć w pełni legalnie). Wtedy zrozumiesz, o co w tych Finalach chodzi. Nie przejmuj się kiepską grafiką - sama grywalność i fabuła (i walki z bossami, do dziś wspominam walkę z pociągiem Widmo w Finalu VI :)) to nadal bardzo wysoki poziom. Z innych ciekawych tytułów na Zsnesa polecę też Chrono Trigger - gierka po prostu rządzi, do dziś niewiele RPG-ów może się z nią mierzyć pod względem klimatu. Moim zdaniem równie dobra co Final Fantasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:38, ziptofaf napisał:

Jest magia, są i pistolety. Ale to taki mangowy, nieco bajkowy świat (ale jednak dość
dojrzały..Ciężko wytłumaczyć :))

;)

Dnia 15.09.2008 o 20:38, ziptofaf napisał:

Akcji jest dużo, ale system walki jest częściowo turowy (zrozumiesz, że to jednak dobre
rozwiązanie jak zagrasz)
Czy jest trudna - o ile nie przeszkadza ci trochę levelowania, to nie. Ale jak masz zamiar
się obijać i po prosu grzać razem z fabułą, to...może być ciężko. Ostatniego bossa rozwala
się bodajże 20 minut z rzędu kilkoma postaciami jednocześnie (są i tacy, których da się
pokonać tylko, jeżeli jest się naprawdę dobry. Ale to opcjonalni przeciwnicy)

Heh, nieźle, ale ja w grach akcji/RPG nie lubię systemu walki w turach... :/

Dnia 15.09.2008 o 20:38, ziptofaf napisał:

PS Masz dostęp do kilku Finali na PC-ta w pełni za darmo - części IV, V i VI. Potrzebny
ci emulator Zsnes (do pobrania z neta) i właśnie Final Fantasy IV, V i VI (wpisujesz
ich nazwę w google, możesz ściągnąć w pełni legalnie). Wtedy zrozumiesz, o co w tych
Finalach chodzi. Nie przejmuj się kiepską grafiką - sama grywalność i fabuła (i walki
z bossami, do dziś wspominam walkę z pociągiem Widmo w Finalu VI :)) to nadal bardzo
wysoki poziom. Z innych ciekawych tytułów na Zsnesa polecę też Chrono Trigger - gierka
po prostu rządzi, do dziś niewiele RPG-ów może się z nią mierzyć pod względem klimatu.
Moim zdaniem równie dobra co Final Fantasy!

Nieee, raczej nie skorzystam. ;P

btw. mógłbyś mi powiedzieć, jak PSP ma połączenie z netem? Powiedz, bo w linka się boję zajrzeć, bezpieczny jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:42, Kalejdoskop86 napisał:

Heh, nieźle, ale ja w grach akcji/RPG nie lubię systemu walki w turach... :/

Zagraj w część VI, a zrozumiesz, o czym mówię. To nie jest typowy system turowy - niby jest kolejność ataku, ale jak będziesz za wolny, to jeszcze podczas twojej tury zaatakuje cię wróg. Poza tym - inny by się nie sprawdził. Bossowie bywają naprawdę potężni (i dobrze!. Przecież tacy powinni być!) i trzeba mieć na nich odpowiednią taktykę. A zresztą - jak w cztery postacie jednocześnie zrobić walką w trybie rzeczywistym?

Dnia 15.09.2008 o 20:42, Kalejdoskop86 napisał:

Nieee, raczej nie skorzystam. ;P

Za darmo gry na poziomie wszystkich części Gothica (albo i wyższym), a ty nie skorzystasz!? Serio nie wiesz, co tracisz. Ja całe zeszłe wakacje grałem (i bynajmniej nie odkryłem wszystkich sekretów!). Spróbuj chociaż - ściągnięcie trwa jakąś 1 minutę (gra zajmuje 2MB), emulator ze 3. A będziesz mieć dostęp do setek, powtarzam, setek gier za darmo. Mario RPG, Chrono Trigger, Bahamut Lagoon, Final Fantasy i mnóstwo innych ( w tym dość już upadłe na PC gatunki jak bijatyki, choćby oparte na Dragon Ballu).

Dnia 15.09.2008 o 20:42, Kalejdoskop86 napisał:

btw. mógłbyś mi powiedzieć, jak PSP ma połączenie z netem? Powiedz, bo w linka się boję
zajrzeć, bezpieczny jest?

Nie, zawirusowany...Nie dobijaj mnie, najlepiej sobie jeszcze internet odłącz (no co, nie tylko wchodzenie na strony jest sposobem zawirusowania systemu!). Jasne, że link jest w 100% bezpieczny.
Bodajże 5% stron w internecie jest potencjalnie niebezpiecznych. Tyle, że 95% z nich to te z crackami, serialami, torrentami i innym szajsem. Więc ryzyko samego wejścia na niebezpieczną stronę jest bliskie zera. Dodajmy jeszcze do tego to, że masz antywirus - wynikiem jest zero ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:51, ziptofaf napisał:

> Heh, nieźle, ale ja w grach akcji/RPG nie lubię systemu walki w turach... :/
Zagraj w część VI, a zrozumiesz, o czym mówię. To nie jest typowy system turowy - niby
jest kolejność ataku, ale jak będziesz za wolny, to jeszcze podczas twojej tury zaatakuje
cię wróg. Poza tym - inny by się nie sprawdził. Bossowie bywają naprawdę potężni (i dobrze!.
Przecież tacy powinni być!) i trzeba mieć na nich odpowiednią taktykę. A zresztą - jak
w cztery postacie jednocześnie zrobić walką w trybie rzeczywistym?

No tak, ale rozpisz się i podaj jakąś przykładową walkę.

Dnia 15.09.2008 o 20:51, ziptofaf napisał:

> Nieee, raczej nie skorzystam. ;P
Za darmo gry na poziomie wszystkich części Gothica (albo i wyższym), a ty nie skorzystasz!?
Serio nie wiesz, co tracisz. Ja całe zeszłe wakacje grałem (i bynajmniej nie odkryłem
wszystkich sekretów!). Spróbuj chociaż - ściągnięcie trwa jakąś 1 minutę (gra zajmuje
2MB), emulator ze 3. A będziesz mieć dostęp do setek, powtarzam, setek gier za darmo.
Mario RPG, Chrono Trigger, Bahamut Lagoon, Final Fantasy i mnóstwo innych ( w tym dość
już upadłe na PC gatunki jak bijatyki, choćby oparte na Dragon Ballu).

Ale to piractwo z tego co wiem, bo emulacja to jest. ;(

Dnia 15.09.2008 o 20:51, ziptofaf napisał:

Nie, zawirusowany...Nie dobijaj mnie, najlepiej sobie jeszcze internet odłącz (no co,
nie tylko wchodzenie na strony jest sposobem zawirusowania systemu!). Jasne, że link
jest w 100% bezpieczny.

Ne strasz mnie, mam silny firewall, świetny Norton 2008, IP wewnętrzne...

Dnia 15.09.2008 o 20:51, ziptofaf napisał:

Bodajże 5% stron w internecie jest potencjalnie niebezpiecznych. Tyle, że 95% z nich
to te z crackami, serialami, torrentami i innym szajsem. Więc ryzyko samego wejścia na
niebezpieczną stronę jest bliskie zera. Dodajmy jeszcze do tego to, że masz antywirus
- wynikiem jest zero ryzyka.

Acha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:00, Kalejdoskop86 napisał:

No tak, ale rozpisz się i podaj jakąś przykładową walkę.

No dobra, opiszę jedną jeszcze z Final Fantasy IV (z VII byłoby mi ciężko, bo jest znacznie bardziej rozwinięta):
Uwaga, jest to minimalny spoiler! Naprawdę minimalny, bo to pierwsze 10 minut gry, ale lepiej o tym uprzedzę.
Walka z minibossem, smokiem mgły.
Mamy dwie postacie - Kaina i Cecila. Jeden z nich jest Dragoonem (w skrócie - wojownik walczący ze skoku włócznią), drugi Czarnym rycerzem (brak szczególnych zdolności). Smok atakuje dość skutecznie, jednak nie aż tak, by nam zagrozić. Po prostu klikamy na Attack. W pewnym momencie jednak zmienia się w mgłę. Próba ataku na niego w tym momencie okazuje się błędem - uderza wtedy w obie postacie silnym atakiem, zadającym ok. 30 obrażeń (jedna postać ma ok. 100 życia). Co trzeba zrobić? Przeczekać. Smok musi co jakiś czas powracać do normalnej formy i wtedy jest podatny na wszystkie ataki i nie odpowiada bardzo silnym kontratakiem.

To jest bardzo prosty wróg (jak na bossa). A tu masz opis pokonania jednego z najpotężniejszych w grze Final Fantasy V:
http://www.k-ff.com/Final5/index.php?n=23 (jak widać, samo przygotowanie się do walki, aby mieć nadzieję na zwycięstwo - wybór klasy postaci, wytrenowanie umiejętności do odpowiedniego poziomu, zdobycie odpowiednich przedmiotów zajmuje pół strony opisu. Ale cóż - to jest megaboss, do tego opcjonalny, nie trzeba z nim walczyć).

A, jeszcze jedno - w trudniejszych walkach mają oczywiście znaczenie żywioły - np. potwór używający trzęsienia ziemi nic nam nie zrobi, gdy użyjemy zaklęcia lewitacji :)

Dnia 15.09.2008 o 21:00, Kalejdoskop86 napisał:

Ale to piractwo z tego co wiem, bo emulacja to jest. ;(

Nie. Te gry to już abandonware, więc to nie piractwo. W swoim czasie polecono je nawet w CD-Action jako darmowe :)
PS Co do emulacji - to nie piractwo. W swoim czasie Sony przegrało sprawę w sądzie nt. emulatora konsoli PSX Bleem...

Dnia 15.09.2008 o 21:00, Kalejdoskop86 napisał:

Ne strasz mnie, mam silny firewall, świetny Norton 2008, IP wewnętrzne...

No to nie wiem, czego się boisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:17, ziptofaf napisał:

> No tak, ale rozpisz się i podaj jakąś przykładową walkę.
No dobra, opiszę jedną jeszcze z Final Fantasy IV (z VII byłoby mi ciężko, bo jest znacznie
bardziej rozwinięta):
Uwaga, jest to minimalny spoiler! Naprawdę minimalny, bo to pierwsze 10 minut gry,
ale lepiej o tym uprzedzę.

Walka z minibossem, smokiem mgły.
Mamy dwie postacie - Kaina i Cecila. Jeden z nich jest Dragoonem (w skrócie - wojownik
walczący ze skoku włócznią), drugi Czarnym rycerzem (brak szczególnych zdolności). Smok
atakuje dość skutecznie, jednak nie aż tak, by nam zagrozić. Po prostu klikamy na Attack.
W pewnym momencie jednak zmienia się w mgłę. Próba ataku na niego w tym momencie okazuje
się błędem - uderza wtedy w obie postacie silnym atakiem, zadającym ok. 30 obrażeń (jedna
postać ma ok. 100 życia). Co trzeba zrobić? Przeczekać. Smok musi co jakiś czas powracać
do normalnej formy i wtedy jest podatny na wszystkie ataki i nie odpowiada bardzo silnym
kontratakiem.
To jest bardzo prosty wróg (jak na bossa). A tu masz opis pokonania jednego z najpotężniejszych
w grze Final Fantasy V:
http://www.k-ff.com/Final5/index.php?n=23 (jak widać, samo przygotowanie się do walki,
aby mieć nadzieję na zwycięstwo - wybór klasy postaci, wytrenowanie umiejętności do odpowiedniego
poziomu, zdobycie odpowiednich przedmiotów zajmuje pół strony opisu. Ale cóż - to jest
megaboss, do tego opcjonalny, nie trzeba z nim walczyć).

Wow, i takie coś jest też na PSP? :>

Dnia 15.09.2008 o 21:17, ziptofaf napisał:

Nie. Te gry to już abandonware, więc to nie piractwo. W swoim czasie polecono je nawet
w CD-Action jako darmowe :)
PS Co do emulacji - to nie piractwo. W swoim czasie Sony przegrało sprawę w sądzie nt.
emulatora konsoli PSX Bleem...

Acha, bo sam kiedyś grałem na emulatorze gameboya na kompie. ;)

Dnia 15.09.2008 o 21:17, ziptofaf napisał:

> Ne strasz mnie, mam silny firewall, świetny Norton 2008, IP wewnętrzne...
No to nie wiem, czego się boisz...

Ech, "strach jest najlepszym doradcą" ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:21, Kalejdoskop86 napisał:

Wow, i takie coś jest też na PSP? :>

Na PSP jest część siódma, przez wielu uważana za najlepszą.

Dnia 15.09.2008 o 21:21, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, bo sam kiedyś grałem na emulatorze gameboya na kompie. ;)

Nie wiem, jak jest z gameboyem, ale wiem, że Zsnes (emulator SNES-a) i gry do niego są legalne. Polecam sobie ściągnąć, jest tam naprawdę setki tytułów do dyspozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:23, ziptofaf napisał:

Na PSP jest część siódma, przez wielu uważana za najlepszą.

Acha. ;))

Dnia 15.09.2008 o 21:23, ziptofaf napisał:

> Acha, bo sam kiedyś grałem na emulatorze gameboya na kompie. ;)
Nie wiem, jak jest z gameboyem, ale wiem, że Zsnes (emulator SNES-a) i gry do niego są
legalne. Polecam sobie ściągnąć, jest tam naprawdę setki tytułów do dyspozycji :)

;)
Na Zsnes grałem też kiedyś.
btw. gdzie zapytać się właśnie o tego emulatora gameboya?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:27, Kalejdoskop86 napisał:

;)
Na Zsnes grałem też kiedyś.

To ściągnij sobie jeszcze raz, razem z Final Fantasy IV, V i VI. Nie rozczarujesz się, te gry naprawdę tylko grafiką ustępują najnowyszm hitom.

Dnia 15.09.2008 o 21:27, Kalejdoskop86 napisał:

btw. gdzie zapytać się właśnie o tego emulatora gameboya?

A gry na niego są już abandonware? Jeżeli nie, to emulator możesz ściągnąć legalnie, natomiast gry musisz mieć oryginalne. A samych emulatorów jest pełno, wystarczy tylko poszukać na google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:33, ziptofaf napisał:

> ;)
> Na Zsnes grałem też kiedyś.
To ściągnij sobie jeszcze raz, razem z Final Fantasy IV, V i VI. Nie rozczarujesz się,
te gry naprawdę tylko grafiką ustępują najnowyszm hitom.

Nie, raczej teraz nie zagram, ale może kiedyś... ;)

Dnia 15.09.2008 o 21:33, ziptofaf napisał:

> btw. gdzie zapytać się właśnie o tego emulatora gameboya?
A gry na niego są już abandonware? Jeżeli nie, to emulator możesz ściągnąć legalnie,
natomiast gry musisz mieć oryginalne. A samych emulatorów jest pełno, wystarczy tylko
poszukać na google :)

A tego to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na Bard''s Tale chyba się zawiedziesz... skombinuj jakieś demo jak masz możliwość, ja znalazłem gdzieś w czasopiśmie i niestety nie pograłem długo, wyleciała z kompa tego samego dnia.
Jeśli Twój komp spełnia wymagania to polecam Jade Empire (już chyba 5 raz w tym temacie). Jak nie to może... Thief III. Nie jest to wprawdzie typowe rpg, ale blisko- solidna pozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mam małe pytanie: jako były moderator wiesz dobrze, o co biega, więc prosiłbym o pomoc: gdzie zapytać, czy gry jak i sam emulator gameboy są abandonware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się