FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2008 o 20:43, szynka140 napisał:

szukam gry która naprawde przykuła by mnie do monitora, takiej której by sie nie zapomniało,
ale nie koniecznie długa, jakoś nie lubie dużo czasu przy jednym tytule spędzać, która
z tych byłaby najlepszym rozwiązaniem:
Devil May Cry 4
Mass Effect
Crysis: Warhead
Assassins Creed
Bioshock
Alone in the Dark
?


Ja polecam ci Neverwinter Nights 2 (50zł) - na 100% jej nie zapomnisz cudowna gra.
Z tych super może być również Mafia (tylko 25 zeta)
Z wymienionych przez ciebie to jedynie Mass Effect.
Assassins Creed też może być ,ale wątpie by ci bardzo zapadłą w pamięci...
Ale Bioshocka może brać - tylko, że trochę krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 20:50, ziptofaf napisał:

/.../
Wszystkie oprócz Alone in the Dark i Crysis :)
Z tej listy wziąłbym najpierw Mass Effect, potem Bioshocka, następnie Devil May Cry 4,
a na koniec Assassin''s Creeda. Ale to subiektywna opinia, wszystkie gry zbierają świetne
oceny.


Och podał ME, a słyszałem, że gra jest cholernie długa i że same dialogi trwają dobre kilka godzin, a chciał krótką ...

@szynka140

Z tego co podałeś ja wybrałbym Bioshocka, słyszałem, że graficznie wyrabia i to całkiem nieźle, a i z fabułą też sporo posiedzieli, pod warunkiem, że masz odpowiedni sprzęt, ale jak już pisałem sugeruję się ocenami i opiniami z internetu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:18, Qbasmok007 napisał:

Och podał ME, a słyszałem, że gra jest cholernie długa i że same dialogi trwają dobre
kilka godzin, a chciał krótką ...

Powiedzmy 3 godziny dialogów na całą grę (która trwa jakieś 20 godzin, albo i 2x dłużej jak robisz zadania poboczne). Z tym, że jeden trwa do 3 minut, czyli nie powiem, aby były za długie...Co innego taki Planescape Torment, tam dialogi są rzeczywiście długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 21:18, Qbasmok007 napisał:

> /.../
> Wszystkie oprócz Alone in the Dark i Crysis :)
> Z tej listy wziąłbym najpierw Mass Effect, potem Bioshocka, następnie Devil May
Cry 4,
> a na koniec Assassin''s Creeda. Ale to subiektywna opinia, wszystkie gry zbierają
świetne
> oceny.
>

Och podał ME, a słyszałem, że gra jest cholernie długa i że same dialogi trwają dobre
kilka godzin, a chciał krótką ...

Ktoś Ci kita wcisnął. Gra jest krótka, a dialogi to wybranie max. 10 odpowiedzi (ok.1,5 minuty) ale są krótsze. W tej grze się nie gada tylko strzela. Chyba, że dodasz czas wszystkich możliwych kwestii w dialogach to Ci wyjdzie te kilka godzin.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2008 o 21:25, junior17 napisał:

Ktoś Ci kita wcisnął. Gra jest krótka, a dialogi to wybranie max. 10 odpowiedzi (ok.1,5
minuty) ale są krótsze. W tej grze się nie gada tylko strzela. Chyba, że dodasz czas
wszystkich możliwych kwestii w dialogach to Ci wyjdzie te kilka godzin.
Pozdrawiam


Ach, kto mnie okłamał !!! :D Widać błędy się zdarzają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kupuję nowe gry.
Czyli GTA4, i... no własnie, co wybrac.
Mirror''s Edge
czy CoD5.
Pierwsze - bo to innowacja
Drugie - bo jestem fanem CoD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:16, szynka140 napisał:

ok dzieki, a co dla was lepsze: Mass Effect, KotOR czy KoTOR 2?


Zależy co lubisz... Jeśli chcesz świetnego rpga to bierz KotORa (najlepiej oba). Jeśli chcesz Gears of War z elementami rpg to bierz Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:16, szynka140 napisał:

ok dzieki, a co dla was lepsze: Mass Effect, KotOR czy KoTOR 2?


Zależy, co lubisz. Oczekujesz czystego RPG-a, z wielowątkowymi dialogami? Bierz KotOR 1 i 2. Sama dwójka porusza wiele wątków z jedynki i można się trochę pogubić w fabule.
Chcesz szybszej, FPS-owej akcji i mniejszego skupienia uwagi na dialogach itd.? ME jest doskonałym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Widzę, że jesteś nowy na forum. Nikt nie pytał o te gry, więc nie warto pisać takich postów. A jak już chcesz taki koniecznie dać, to się chociaż postaraj i opisz dlaczego akurat te gry. Dla mnie np. TDU jest nudny, podobnie jak Gothic 3...

Ale żeby nie robić offtopu - mam ostatnio dylemat. Chcę sobie kupić jakąś gierkę i zastanawiam się nad:

- Gears of War
- Stalker: Clear Sky
- Lost Planet

Nie jest to mój ulubiony gatunek (wolę RPG-i, RTS-y i zręcznościówki typu DMC4), ale mam już chyba wszystkie ciekawsze jakie wyszły na świecie :)
PS Mogą być też gry na PS3, ale nie droższe niż 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:

/.../
Widzę, że jesteś nowy na forum. Nikt nie pytał o te gry, więc nie warto pisać takich
postów. A jak już chcesz taki koniecznie dać, to się chociaż postaraj i opisz dlaczego
akurat te gry. Dla mnie np. TDU jest nudny, podobnie jak Gothic 3...

Ale żeby nie robić offtopu - mam ostatnio dylemat. Chcę sobie kupić jakąś gierkę i zastanawiam
się nad:

- Gears of War
- Stalker: Clear Sky
- Lost Planet



cóż, jak lubisz brutalne strzelanki ( piła łańcuchowa jako bagnet w karabinie szturmowym ), i krew na całym ekranie ( cytat z gry po przecięciu oponenta- coś mi chyba do oka wpadło ) to GoW

Dnia 14.09.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:


Nie jest to mój ulubiony gatunek (wolę RPG-i, RTS-y i zręcznościówki typu DMC4), ale
mam już chyba wszystkie ciekawsze jakie wyszły na świecie :)
PS Mogą być też gry na PS3, ale nie droższe niż 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie kupić Mercenaires 2, ale po kilku postach już gra nie wydaje mi się taka różowa. Słyszałem, że ma przedepokową grafikę, AA które nie działa, nie obsługuję wyższej rozdzielczości niż 1270x1024, fizyka jest do du.y, a gdy włączy się efekty wody gra zwalnia nawet na szybkich kompach. Czy to prawda ? ;/ Bo na grę się napaliłem po pierwszych trailerach i już w tedy wiedziałem, że to będzie coś, a tutaj taki big klops ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:

- Gears of War
- Stalker: Clear Sky
- Lost Planet


Skoro mówisz że wolisz gry RPG to lepszy będzie dla ciebie Stalker. A grałeś w poprzednią część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:

Ale żeby nie robić offtopu - mam ostatnio dylemat. Chcę sobie kupić jakąś gierkę i zastanawiam
się nad:

- Gears of War
- Stalker: Clear Sky
- Lost Planet

Nie jest to mój ulubiony gatunek (wolę RPG-i, RTS-y i zręcznościówki typu DMC4), ale
mam już chyba wszystkie ciekawsze jakie wyszły na świecie :)
PS Mogą być też gry na PS3, ale nie droższe niż 150 zł.


Ja bym Lost Planet nie brała. Bo nie dość, że gra jest krótka, to nie jest to jakiś hit na skalę światową. Według mnie przynajmniej. Znowu Stalker? Lepiej najpierw zagrać w Shadow of Chernobyl. Później dopiero brać Clear Sky. Tym bardziej, że poprzedni Stalker dłuższy i tańszy, a CS zbytnio się nie zmienił pod względem graficznym, więc można poczekać aż będzie tańszy. Chyba najlepiej zrobiłbyś biorąc GoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:

Ale żeby nie robić offtopu - mam ostatnio dylemat. Chcę sobie kupić jakąś gierkę i zastanawiam
się nad:

- Gears of War
- Stalker: Clear Sky
- Lost Planet


Lost Planet - bardzo, bardzo NIE polecam. Sama mam tę grę i sterowanie jest tam tak zrąbane, że nie warto jej ruszać. Ja sama przeszłam tylko 1 misję, bo kamera, która po wciśnięciu przycisku odpowiadającego za ruch postacią w lewo czy w prawo (A i D jeśli dobrze pamiętam), obracała się natychmiastowo o 90 stopni i nie pozwalała normalnie prowadzić rozgrywki :/ Naprawdę nie polecam LP.

Stalker: Clear Sky - bardzo wciągająca gierka, ale zabugowana okropnie. Jeśli ją wybierzesz to od razu aplikuj najnowszego patcha, bo bez niego co kilka minut będziesz miał crashe. Świetny klimat, bardzo ładna grafika, ciekawa fabuła, ogółem oryginalna, fajne strzelaniny i wojny frakcji oraz interesujący świat - polecam i to bardzo :)

Gears of War - to jedna z moich ulubionych gier (Stalker zresztą też). Akcja jest bardzo szybka i dynamiczna, a chowanie za osłonami... hm, nie mam do jakiej gry porównać ukrywania się za osłonami, bo w Gearsach jest to po prostu moim zdaniem najlepiej zrobione. To jest jak "śmiertelna zabawa w chowanego". Efektowna, piękna grafika i jak na strzelaninę nie jest taka krótka - także bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 00:14, ziptofaf napisał:

/.../
Widzę, że jesteś nowy na forum. Nikt nie pytał o te gry, więc nie warto pisać takich
postów. A jak już chcesz taki koniecznie dać, to się chociaż postaraj i opisz dlaczego
akurat te gry. Dla mnie np. TDU jest nudny, podobnie jak Gothic 3...

Ale żeby nie robić offtopu - mam ostatnio dylemat. Chcę sobie kupić jakąś gierkę i zastanawiam
się nad:

- Gears of War
- Stalker: Clear Sky
- Lost Planet

Nie jest to mój ulubiony gatunek (wolę RPG-i, RTS-y i zręcznościówki typu DMC4), ale
mam już chyba wszystkie ciekawsze jakie wyszły na świecie :)
PS Mogą być też gry na PS3, ale nie droższe niż 150 zł.

Zdecydowanie Stalker, świetny klimat, ale gra jest trudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 15:28, Asthariel napisał:

Zdecydowanie Stalker, świetny klimat, ale gra jest trudna.


A coś się zmieniło w stosunku do zwykłego Stalkera? Clear Sky dodaje coś ciekawego, czy tylko kilka nowych miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się