Zaloguj się, aby obserwować  
MARCOS

Na jakiej rozdzielczości pracują, a na jakiej grają forumowicze - sonda!

87 postów w tym temacie

Paraca:1152x864
Gry:1024x768

SAam nbie wiem dlaczego pracuje na takim bo nie mam panoramicznego monitora... :D
ale chyba bardziej podobaja mi sie płastrze ikonki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na pierwsze podsumowanie, lecz narazie tylko w kategorii GRY. Postaram sie za chwilę podliczyć takze kategorii PRACA . Niektóre głosy nie zostały wzięte po uwagę, gdyż podana informacja nie byla precyzyjna. Gdy toś pisał 800x600 lub 1024x768 zaliczałem do odpowiedniej kategorii 0.5 pkt, a za pojedyńczą odpowiedź 1 pkt. Czasami gdy były odpowiedzi typu 800x600 lub 1024x768 lub 1280x1024, zależy od wymagań wybierałem tą średnią czyli 1024x768. Były także wypowiedzi 1024x768 (czasami 800x600, stare gry nie obsługują takiej rozdzielczości) i wybieralem oczywiscie tą pierwszą gdyz chodzi mi o teraźniejszość. Bardzo proszę o pisanie jednej rozdzielczości, a nie 2 lub 3, tylko poprostu tą którą stosujemy najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 18:00, MARCOS napisał:

Czas na pierwsze podsumowanie, lecz narazie tylko w kategorii GRY. Postaram sie za chwilę
podliczyć takze kategorii PRACA . Niektóre głosy nie zostały wzięte po uwagę, gdyż podana
informacja nie byla precyzyjna. Gdy toś pisał 800x600 lub 1024x768 zaliczałem do odpowiedniej
kategorii 0.5 pkt, a za pojedyńczą odpowiedź 1 pkt. Czasami gdy były odpowiedzi typu 800x600
lub 1024x768 lub 1280x1024, zależy od wymagań
wybierałem tą średnią czyli 1024x768. Były
także wypowiedzi 1024x768 (czasami 800x600, stare gry nie obsługują takiej rozdzielczości)
i wybieralem oczywiscie tą pierwszą gdyz chodzi mi o teraźniejszość. Bardzo proszę
o pisanie jednej rozdzielczości, a nie 2 lub 3, tylko poprostu tą którą stosujemy najczęściej.

Chcialo ci sie to liczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszma także osoby: mistrzgry i Sony Ericsson gdyż ich glosy nie zostały wzięte pod uwagę, gdyż jest aktywne glosowanie i bym się nie wyrobił. Wasza glosy zostaną podliczone w następnych wynikach!

W pierwszym glosowaniu wzięło udział: 44 osoby

Najwiecej osób korzysta z gier w rozdzielczości: 1024x768 (41,5 głosa, 63%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto podsumowanie całej sondy wg zasad podanych kilka postów powyżej:
Uczestników:44
Najbardziej popularna rozdzielczość ekranu w grach: 1024x768 (25,5 głosów, 63 %)
Najbardziej popularna rozdzielczość ekranu w pracy: 1024x768 (24 głosy, 55%)

Druga, najbardziej popularna rozdzielczość: 1280x1024
Podsumowanie:
Tak ja w sondazu dwa lata czytałem, rozdzielczość 1024x768 jest nadal najpopularniejsza, lecz następuje mnie więcej ta sama sytuacja, tylko że teraz 1280x1024 dogania 1024x768, a jeszcze trzy lata temu 1024x768 doganialo w swej popularności 800x600! Bardzo sie oczywiście z tego cieszymy, że postęp techniki zmierza w dobrym kierunku!
A na koniec dwa wykresy z podsumowaniem sondy:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca -----> 1024x768 odświerzanie monitora 60

Gra ------> 1024x768 odświerzanie monitora 60 ( przy czym w Quake''a 2 gram na rozdzielczości 640x480 odświerzanie monitora 85 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cool !! Caly jeden ze wszystkich, ktorzy brali udzial w ankiencie pracuje na widescreenie ;)
Moim zdaniem troche pospieszyles sie z ogloszeniem wynikow. Moze warto by poczekac przynajmniej z tydzien ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 09:40, Klimos napisał:

Cool !! Caly jeden ze wszystkich, ktorzy brali udzial w ankiencie pracuje na widescreenie ;)
Moim zdaniem troche pospieszyles sie z ogloszeniem wynikow. Moze warto by poczekac przynajmniej
z tydzien ??

Nie wiem co ci w tym przeszkadza, że zrobiłem podliczenie (pierwsze, nie znaczy że ostatnie). Skoro ty tego nie robisz to powinieneś się cieszyć że widzisz wyniki (pierwsz) sondy:), a z resztą temat prawie już upadł. To nie jest coś takiego jak ''''Słowna zabawa-gra'''' czy ''''Ostatnia literka-gra'''', które są cały czas w obiegu (aktywne). Jest to jednorazowa sonda, może powtórzymy za pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować