Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Petycja do CDProjekt

189 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2006 o 20:55, Fagno napisał:

dysortografia nie jest powodem pisania na forum postów z błędem na błędzie (chociaż czasem każdemu się zdaża)

Dokładnie, tak jak Tobie przed chwilą ;) Ale nie o tym... Dysortografia faktycznie jest przyczyną pisania "z błędem na błędzie", z racji tego, że osoby na nią chore, choćby nie wiem jak chciały i jak bardzo byłyby obkute z ortografii, nie potrafią zastosować się do zasad ortograficznych. Miałem w podstawówce kolegę, który na 90% pytań nauczycelki o zasady ortograficzne się mylił, przestano go osądzać dopiero, gdy lekarz wydał opinię o jego chorobie.

Ech, widzisz Sol, to właśnie m.in. dlatego przydałyby się prywatne wiadomości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej, słuchajcie... nie jest to odkrywcze, ale soleila miała rację - wszyscy podpisują, a mało kto wie o co właściwie w petycji chodzi ;)

wydaje mi się że powinno się najpierw jasno sprzecyzować czy rządamy (ehem ;] ) np:
- nowych moderatorów (żeby razem ze starymi działali i razem dawali radę), motywacji istniejących do cięższej pracy (bo prawie nic nie robią) czy wręcz wymiany kadry moderatorskiej (bo nic nie robią)
- mocniejszej egzekucji istniejącego regulaminu (wobec bywalców/nowych/wszystkich), ustalenia nowego (bardziej/mniej restrykcyjnego) regulaminu, może dwóch zestawów zasad dla bywalców i nowych
-- dla nowych bardziej luźnego ale uczącego zasad i netykiety, jednak bez jakichś szczególnych kar tak długo jak widać poprawę
-- dla bywalców po łapkach za każdym razem, bo powinni to wszystko wiedzieć i szanować forumowiczów i zasady
-- albo coś zupełnie innego (co?)
- zaostrzenie/dodanie kar, jak np. więcej degradacji za cokolwiek, dawanie "tymczasowych banów", a może jakaś zupełnie inna forma (jaka?)
- co z powtarzającymi się wątkami? robić 100 wątków czy zamykać wszystkie małe i robić jeden na 100 stron (przypominam że można założyć wątek, którego nie ma na dwóch pierwszych stronach ;] )

...

a może skupić się na tym od czego się zaczęło, czyli na komentarzach użytkowników w miejscach, gdzie ich nie powinno być ;] np. typu "ten wątek zostanie zamknięty szybciej niż wypowiem konstantynopolitaneczka" albo dziesiąty komentarz "to już było: [tu ten sam link co w dziesięciu postach powyżej]" etc.

czy konsekwentnie degradować żeby nauczyć, czy upominać, czy co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie podpiszę. Bo na to jest metoda nieinwazyjna o której mówuiłem już... niech policzę... z rok temu ?
Od dawna prosiłem o PW (prywatna wiadomość). Wszelkie uwagi, poprawki ortografii, pokazania linka i inne rzeczy komentujące niefortunny post lecą bezpośrednio do zainteresowanego i nie zaśmiecają forum. Tak samo degrady czy ostrzeżenia od moderatorów. Po degradzie idzie od razu wytłumaczenie na PW i ewentualna dyskusja moderator<> ukarany nie robi się wtedy z samego forum dyskusji na temat jego działania. Przy wprowadzeniu PW od razu zaostrzyć działania modów jeśli chodzi o takie "komentarze do postów" i sprawę mamy rozwiązaną, tyle... że to wymaga pracy administratorów a nie gierkowskiego "POMOŻECIE ?". Nie nie pomożemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:05, KHRoN napisał:

ej, słuchajcie... nie jest to odkrywcze, ale soleila miała rację - wszyscy podpisują, a mało
kto wie o co właściwie w petycji chodzi ;)

wydaje mi się że powinno się najpierw jasno sprzecyzować czy rządamy (ehem ;] ) np:
- nowych moderatorów (żeby razem ze starymi działali i razem dawali radę), motywacji istniejących
do cięższej pracy (bo prawie nic nie robią) czy wręcz wymiany kadry moderatorskiej (bo nic
nie robią)
- mocniejszej egzekucji istniejącego regulaminu (wobec bywalców/nowych/wszystkich), ustalenia
nowego (bardziej/mniej restrykcyjnego) regulaminu, może dwóch zestawów zasad dla bywalców i
nowych
-- dla nowych bardziej luźnego ale uczącego zasad i netykiety, jednak bez jakichś szczególnych
kar tak długo jak widać poprawę
-- dla bywalców po łapkach za każdym razem, bo powinni to wszystko wiedzieć i szanować forumowiczów
i zasady
-- albo coś zupełnie innego (co?)
- zaostrzenie/dodanie kar, jak np. więcej degradacji za cokolwiek, dawanie "tymczasowych banów",
a może jakaś zupełnie inna forma (jaka?)
- co z powtarzającymi się wątkami? robić 100 wątków czy zamykać wszystkie małe i robić jeden
na 100 stron (przypominam że można założyć wątek, którego nie ma na dwóch pierwszych stronach
;] )


I pod postem KHRoNa podpisuje się.
Mam tylko propozycję, żeby np. nowa osoba na forum przez jakiś czas (np. tydzień) miała ograniczoną liczbę postów do napisania w dzień itp. Może to powsztrzymałoby wielką falę tematów obywateli, którzy nie korzystają z wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:14, sony ericsson napisał:

A moze zaden obywatel nie moze dodawac nowyche tematow?! Tylko wtedy gdy awansuje na robotnika
moze tworzyc wlasne tematy! Co o tym sadzicie?

Czy Wy aby nie przesadzacie? Chyba nie o tym ten temat. Po co nowi mają czuć się gorsi? Już wystarczy to, że część tych doświadczonych czuje się lepszymi...

P.S. Przydało by się podpięcie posta z tym o czym jest ta petycja, bo odnosze wrażenie, że niektórzy nie wiedzą nawet pod czym się podpisują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:16, Lumbago napisał:

Nie starajmy się tuszowac problemu na jakiś czas tylko go likwidujmy myślałem nad tym ale to
nie zadziała.

Moze, akurat to mi na mysl przyszlo. A co ty bys proponowal? Moze cos sie jednak uda zrobic? Ja mysle, ze czat ktory niebawem ruszy moze rozwiazac problem. Ale to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 16:10, Soleila napisał:

Ja się już pogubiłam .. O so chozi? :|

1. Więcej moderatorów?
2. Zdyscyplinowanie "starych wyjadaczy"?
3. Zaostrzenie kar za bezsensowne tematy dla Nowych?
4. Stworzenie przyjaznego miejsca dla Nowych?
5. Stworzenie nieprzyjaznego miejsca..

Chłopaki, zdecydujcie się proszę.. Czy słusznym będzie wniosek, że druga strona postów nie
wie o co chodzi pierwszej stronie?:)

Pozdrawiam jak zwykle WYLEWNIE i SZCZERZE. :P :>


Nie Sol, zacznijmy metodą prostych rozwiązań i małych kroków. Loombago dokładnie napisał to co ja i właśnie to ominęłaś. Niech w końcu na forum będzie PW.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:17, Kukowsky napisał:

> A moze zaden obywatel nie moze dodawac nowyche tematow?! Tylko wtedy gdy awansuje na robotnika

> moze tworzyc wlasne tematy! Co o tym sadzicie?
Czy Wy aby nie przesadzacie? Chyba nie o tym ten temat. Po co nowi mają czuć się gorsi? Już
wystarczy to, że część tych doświadczonych czuje się lepszymi...

P.S. Przydało by się podpięcie posta z tym o czym jest ta petycja, bo odnosze wrażenie, że
niektórzy nie wiedzą nawet pod czym się podpisują...

Mojaego posta pisalem w oparciu o wypowiedz Adhama, ktory mowil o fali nowych tematow od "dopiero przybylych". Czy to tak wielki offtopic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie dochodzę do smutnych wniosków, że niektóre zmiany mogą wpłynąć bardzo ujemnie na "feeling" forum.

prywatne wiadomości są świetne - ale mogą być nadużywane;

więkrzy rygor - utrudni integrację "jświerzej krwii" (nowych forumowiczów). hmm...

ale bez tego się nie obejdziemy - myślę, że jednak oprócz problemów natury technicznej i prac w tym względzie na forum; CDP ociąga się ze zmianami, aby nie były zbyt radykalne i pochopne,żeby nie wywołać swoistego szoku!

na pewno mają głowy na karku :0

myślę, że ten topic (mimo że tytuł jest inny), powinien nam pomóc dojść do jakichś wniosków i DOPIERO WTEDY wystosować kompletną, przemyślaną petycję.

Jak nie tu - to trzeba zmienic topic - ale myślę, że należałoby pozostać tutaj (i "współpracować" z tematem "apelu o staranność pisania).
Nie mówię że za to maja być kary; poprostu osoby piszące starannie i gramatycznie dostawały by ekstra punkty, i szybciej osiągałyby wyższe statusy za trzymanie poziomu, a nie tylko częstotliwość i ilość postów (lub ich regilarność). Zwuiększyła by się wartość merytoryczna forum i możnaby jeszcze coponiektórych "oduczyć" dysortografii itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:22, Martimat napisał:

prywatne wiadomości są świetne - ale mogą być nadużywane;

Że niby jak ? Proszę o wytłumaczenie nadużywania prywatnych wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:24, SwenG napisał:

> prywatne wiadomości są świetne - ale mogą być nadużywane;
Że niby jak ? Proszę o wytłumaczenie nadużywania prywatnych wiadomości.


myślałem o tym, iż cześć dyskusji mogłaby się przenieść z forum na priwa. oprócz takich uwag na marginesie i poprawek - część ważnych słow i wniosków dotyczących tematów, mogła by umknąć większości, bo byłaby pisana na priwie. nie wiem nie mam w tym dościwdczenia, ale myśle, że lebiej by było - bo ktoś wspomniał o czacie, tam rozwiązywać takie problemy, tj wejśc na kanał i wyjaśnić offtopa; chociaż - jak ktoś niebyłby dostępny ... ? hmm - więc połączenie czata i skrzynki wiadomości _ O !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie nic więcej nie napisze wszystko zostało ustalone na czacie. W tej chwili obecna sprawa jest mi obojętna. Temat może być nawet zamknięty. Nie mam w tej chwili nic do CDP iani do Moderatorów, ale mam wielki żal, że nawet w tym atku nie mogliście się pochamować przez spamowaniem widać wam nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:29, Lumbago napisał:

W tej sprawie nic więcej nie napisze wszystko zostało ustalone na czacie. W tej chwili obecna
sprawa jest mi obojętna. Temat może być nawet zamknięty. Nie mam w tej chwili nic do CDP iani
do Moderatorów, ale mam wielki żal, że nawet w tym atku nie mogliście się pochamować przez
spamowaniem widać wam nic nie pomoże.


sorry - tak coś czułem. trzeba było podyskutować wpierw nad petycją potem zbierac podpisy. myślę, że jakieś wnioski pozostaną ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 21:28, Martimat napisał:

> > prywatne wiadomości są świetne - ale mogą być nadużywane;
> Że niby jak ? Proszę o wytłumaczenie nadużywania prywatnych wiadomości.

myślałem o tym, iż cześć dyskusji mogłaby się przenieść z forum na priwa. oprócz takich uwag
na marginesie i poprawek - część ważnych słow i wniosków dotyczących tematów, mogła by umknąć
większości, bo byłaby pisana na priwie. nie wiem nie mam w tym dościwdczenia, ale myśle, że
lebiej by było - bo ktoś wspomniał o czacie, tam rozwiązywać takie problemy, tj wejśc na kanał
i wyjaśnić offtopa; chociaż - jak ktoś niebyłby dostępny ... ? hmm - więc połączenie czata
i skrzynki wiadomości _ O !!!

A co to za nadużywanie ? Jeśli ktoś nie chce się dzielić swoimi przemyśleniami z ogółem a tylko przekazać informację jednej osobie to gdzie tu nadużycie ? Jeśli chcę teraz komuś dać mój mail to muszę dać go wszystkim a nie chcę, dlaczego jestem zmuszony albo do wpisania GG na forum dla wszystkich albo po prostu nie kontaktowanie się z innymi użytkownikami via GG ? No to czekam aż mi powiesz gdzie są te nadużycia, bo jak na razie to nie masz żadnych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z dzieleniem się gg i mailem zgadzam się.

ale jakbyś nie zauważył: jeśli czat przejdzie pomyślnie testy, a bedzie to i tak szybciej niz wprowadzenie PM, to ten problem zniknie; i tam też wyszumieją się młodzi!

a forum pozostanie czyste (mam nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować