Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mój TV pod konsolą ma 50 hz, a pod kompem mogę ustawić 60, bo więcej trybów Pal jest dostępnych:) Ale grać nie mogę w niektóre gry na X... A szkoda, bo chciałem kupić Viva Pinata, i ma właśnie 60 Hz only:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 19:27, destro177 napisał:

Mój TV pod konsolą ma 50 hz, a pod kompem mogę ustawić 60, bo więcej trybów Pal jest
dostępnych:) Ale grać nie mogę w niektóre gry na X... A szkoda, bo chciałem kupić Viva
Pinata, i ma właśnie 60 Hz only:)

to podłącz pod monitor tymczasowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 19:15, Steel Dogg napisał:

no tak ale skoro jak wczesniej czytałem w temacie takie np. viva piniata ma na pudełku
że conajmniej 60hz to chyba nie napisali sobie tego tak dla jaj


Ale on mówi o PS3, a tam chodzą wszystkie gry, nie ma ograniczeń ilości hz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chcę podłączyć Xboxa 360 do Internetu, ale także mieć podłączony komputer. Kupuję Switcha, podłączam kabel z modemu do Up linka i prowadzę kable z portu 1 i 2 odpowiednio do konsoli i komputera. Teraz chce się dowiedzieć jakiego typu kable będą mi potrzebne ( oczywiście, że RJ-45, to wiem :P) czy scrossowane czy patch cord ( czy jakoś tak). Czy podłączając modem do switcha potrzebny mi jakiś inny kabel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 19:33, master matrox napisał:

> no tak ale skoro jak wczesniej czytałem w temacie takie np. viva piniata ma na pudełku

> że conajmniej 60hz to chyba nie napisali sobie tego tak dla jaj

Ale on mówi o PS3, a tam chodzą wszystkie gry, nie ma ograniczeń ilości hz :)


napewno? jesli tak to kamien z serca bo właśnie chce kupić ps3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 19:11, Steel Dogg napisał:

aha czyli raczej nieopłaca sie kupowac konsoli z gdy masie telewizor 50hz bo mam akurat
takiego k**eskiego pecha że 3 telewizory w domu i wszystkie 50hz jak pech to pech


W większość gier i tak zagrasz. W razie gdyby ktoś miał wątpliwości info o problemach z PAL-50 w MS KB:
http://support.microsoft.com/kb/917304

Lista gier (spośród tych dostępnych w UK)
http://www.xbox.com/en-GB/support/xbox360/pal60.htm

Pro Evolution Soccer 6
Bomberman Act Zero
Dead or Alive 4
Dynasty Warriors 5 Empires
The Outfit
The Elder Scrolls IV: Oblivion
NBA 2K6
NHL 2K6
Final Fantasy XI
Test Drive Unlimited
Tom Clancy''s Ghost Recon Advanced Warfighter
Top Spin 2
Hitman: Blood Money
Ninety-Nine Nights

Wszystkie gry to stare tytuły, bo współpraca z telewizorami PAL 50 jest obecnie AFAIK częścią procesu certyfikacji. Aha - część gier z pierwszego Xboksa też nie będzie działała. Zgrubną listę znajdziesz na Wikipedii:

http://tiny.pl/4dp1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście nadarzyła się okazja i wymieniam mojego dziewiętnastocalowca na 22" Samsunga :). Także myślę, że X360

Dnia 23.03.2008 o 16:24, Marth napisał:

teraz też może wchodzić w grę?


No ja wlasnie jade na 22" SAMSUNGU i na moim GSIE znajdziesz 2 zdjecia jak wygladaja gry na takim monitorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście nadarzyła się okazja i wymieniam mojego dziewiętnastocalowca na 22" Samsunga :). Także myślę, że X360
> teraz też może wchodzić w grę?

No ja wlasnie jade na 22" SAMSUNGU i na moim GSIE znajdziesz 2 zdjecia jak wygladaja gry na takim monitorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2008 o 19:28, Mateusz9214 napisał:

to podłącz pod monitor tymczasowo...

A jak to zrobić TANIO? Bez kupowania kabla za stówę i przejściówki, na szczęście dość taniej:) Mam w monitorze DVI i D-Sub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 20:47, destro177 napisał:


> to podłącz pod monitor tymczasowo...
A jak to zrobić TANIO? Bez kupowania kabla za stówę i przejściówki, na szczęście dość
taniej:) Mam w monitorze DVI i D-Sub.

Kabel A/V ( od Xboxa) do D-Sub ( monitor komputerowy) kosztuje około 25-30 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pare pytań dla posiadaczy ps3
Czy lepiej najpierw kupić monitor LCD 22 cale czy moze najpierw konsole a jak sie uzbiera to dokupic monitor bo mam telewizoc crtv niestety nie panoramiczny i pytanie tez czy w pudelku z konsola znajde kable dzieki ktorym podepne konsole do takiego telewizora i czy obraz bede mial 16 : 9 czy na cały ekran oczywiście wiem że strace bardzo dużo na jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2008 o 21:10, Marth napisał:


Już podjąłem decyzję. Pojutrze jadę po moje Wii, a w przeciągu kilku miesięcy by uzupełnić
lukę dokupi się drugą konsolę. ;).

Wii to bardzo fajna konsola i napewno tańsza w eksploatacji niż iXi :) Gierki kupisz troszkę powyżej stówki ,a i internet jest za free .Fajną rzeczą jest też virtual console ,będziesz mógł grać w classici :) A i jak zaprosisz znajomków - party gwarantowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:16, Davidskrk napisał:

(...)


No cóż, ja od środy jestem posiadaczem Playstation 3 i gram właśnie na zwykłym telewizorze bez HD.
Grafika w grach jest bardzo ładna, ale nie ma co ukrywać, że jednak gry ładniej wyglądają na TV z HD. Miałem okazję zagrać w Ratcheta na 50" Bravii Full HD i powiem szczerze, że obraz był piękny jak żyleta. Hm, gry aż tak bardzo nie tracą graficznie, aczkolwiek to oczywiste, że ładniej prezentują się na TV z HD. Wybór należy do Ciebie :)

P.S - co do obrazu to automatycznie dopasuje się do TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że się znasz na Xboxie więc chcę się ciebie o kilka rzeczy zapytać:
1.Możesz mi powiedzieć który z tych monitorów najbardziej będzie korzystny dla X-360:

http://allegro.pl/item332508938_monitor_asus_22_mw221u_fv_z_szczecina_.htm l
http://allegro.pl/item332210078_monitor_acer_22_wide_p_223_wd_crystalbrite_d.html
http://allegro.pl/item330143772_monitor_samsung_22_lcd_sm2232bw_wide_dvi_3000_1.ht ml
http://allegro.pl/item332202353_monitor_lcd_iiyama_e2202wsv_b1_gw_36m_cy_tanio_. html
Przy którym Xbox będzie się czuł najlepiej?
2.Jak z dźwiękiem trzeba kupić jakąś przejściówkę jeśli tak to możesz powiedzieć jaką?
3.Co muszę zrobić aby Xboxa podłączyć do internetu możesz dać jakieś instrukcję
4.Czy opłaca mi się kupić xboxa czy lepiej komputer za 2000 tysiące złotych?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem pierwszy monitorek jest najlepszy, a tuż za nim plasuje się trzeci. Brałem pod uwagę (z powodu zbliżonych parametrów) częstotliwość odświeżania, kąt widzenia i czas reakcji.
2. Jeżeli kupujesz monitor, do którego konsolę podłącza się przez VGA, musisz też kupić odpowiedni kabel - zawierający wszystkie odpowiednie przejściówki.
Osobiście polecam bardzo znany i lubiany kabelek :
http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/
Jest lepszy i tańszy od standardowego kabla M$
3. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób łączysz się do internetu - prosto do modemu, przez router, czy jeszcze inaczej :) Większość informacji znajdziesz na http://www.onlinecenter.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=691&Itemid=198
Na forum bez szczegółowych informacji Ci nie pomożemy ;-)
U mnie sprawa wygląda następująco - internet mam w kablówce, czyli jedyne, co mi potrzebne do szczęścia, to połączyć się prosto do modemu przez kabel ethernet. Nie miałem z tym problemów - jedyne, co musiałem zrobić, to jeden koniec kabla podpiąć do konsoli, a drugi do modemu :)
4. Moim zdaniem zdecydowanie bardziej opłaca się kupić konsolę - szczególnie, że ceny gier na PC i X360 powolutku się wyrównują (nowe Mass Effect za 99 zł na X360 - Okazja, prawda? ;>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dziękuje pomogłeś mi bardzoteraz już nie mam wątpliwości.
Pozdrawiam.
A jeszcze jedno gdzie kupić kabel którym mogę podłączyc karte sieciową pod xboxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:26, master matrox napisał:

Miałem okazję zagrać w Ratcheta na 50" Bravii Full HD i powiem szczerze, że obraz był piękny jak żyleta.


a dzień wcześniej napisałeś a propos telewizorów HD: "miałem okazję zagrać w Ratcheta przed kupnem na Bravii Full HD w Arkadii i jakoś specjalnie mnie nie zachwycił :)"

w innych warunkach napisałbym "kobieta zmienną jest" ale wiem że nie pasuje w twoim wypadku.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 09:14, WorldWar3PL napisał:

4. Moim zdaniem zdecydowanie bardziej opłaca się kupić konsolę - szczególnie, że ceny
gier na PC i X360 powolutku się wyrównują (nowe Mass Effect za 99 zł na X360 - Okazja,
prawda? ;>)

Gdzie masz Mass Effect w tej cenie?! Dawaj mi tu zaraz link :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się