Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2009 o 16:57, rob300i napisał:

Wzmacniacz? Chyba pomyliłeś nazwy. Chodzi oczywiście o amplituner.


Nie. Ty pomyliłeś.
Amplituner – wzmacniacz (z angielskiego - amplifier) i odbiornik radiowy (tuner) w jednej obudowie. Łatwiej znaleźć IMO dobre amplitunery, które mają wszystkie potrzebne opcje, niż same wzmacniacze (które najczęściej należą do grupy ''audiofilskiej'').
Ale jeśli chodzi o same przetwarzanie źródło dźwięku -> głośniki, to mowa o wzmacniaczu :).

Dnia 31.01.2009 o 16:57, rob300i napisał:

Można nawet za trochę ponad 1k wychaczyć niezły sprzęt.


W tej sytuacji określenie ''niezły'' jest bardzo relatywne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 17:02, Kaucz napisał:

Głośniki do TV , nie żadnego xboxa napisałem wcześniej mam PS3 i chcę abym poczuł walkę
w Killzone 2 :)
Dzięki wszystkim, wybiorę sie jutro do MM :)


Nie wiem niestety jakie wyjścia ma PS3. Natomiast jeśli to ma służyć również jako głośniki do komputera - w tej cenie najlepszym wyborem będą głośniki Microlab Solo7c.

Natomiast jeśli tylko do telewizora - szukaj jakiegoś amplitunera i kolumn. Ale jeśli chcesz porządną jakość, to obawiam się, że będzie Ci ciężko zmieścić się w tych 700zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:45, Furrbacca napisał:

> Głośniki do TV , nie żadnego xboxa napisałem wcześniej mam PS3 i chcę abym poczuł
walkę
> w Killzone 2 :)
> Dzięki wszystkim, wybiorę sie jutro do MM :)

Nie wiem niestety jakie wyjścia ma PS3. Natomiast jeśli to ma służyć również jako głośniki
do komputera - w tej cenie najlepszym wyborem będą głośniki Microlab Solo7c.

Natomiast jeśli tylko do telewizora - szukaj jakiegoś amplitunera i kolumn. Ale jeśli
chcesz porządną jakość, to obawiam się, że będzie Ci ciężko zmieścić się w tych 700zł...

PS3 ma wejście optyczne pod kino domowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chodzi o dźwięk to nie ma co kombinować z głośnikami.
PS3 ma wejście digital out na kino domowe. To dopiero dźwięk. X360 też chyba takie ma.

To jest prawdziwy dźwięk Kaucz. Ale za 700zł raczej dobrego kina nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy X360 szybciej się nagrzewa gdy leży poziomo? Cały czas miałem konsolę w pionie i po 2 godzinach grania była lekko nagrzana. Kiedy ją położyłem to już po 15 minutach czuję wyraźne ciepło na dolnej ściance O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 21:43, trombocylek napisał:

Xbox 360 jedynie na kablu ma wyjście dźwięku niestety.


Owszem.
Kabel HDMI sam w sobie obsługuje oprócz transmisji obrazu również audio do ośmiu kanałów.
Jeśli chcesz podłączyć w ten sposób iksa i mieć przy okazji dźwięk przestrzenny musisz posiadać wzmacniacz, który odbiera i przesyła obraz (np taki, do jakiego rzuciłem wcześniej linka).
Jeśli natomiast podłączasz iksa poprzez kabel Component - masz gniazdo optyczne, które musisz podłączyć pod wzmacniacz (np taki, jak wyżej ;)).

Tak czy siak potrzebujesz wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 21:42, Meykan napisał:

Moim zdaniem jeśli chodzi o dźwięk to nie ma co kombinować z głośnikami.


Popieram.

Dnia 31.01.2009 o 21:42, Meykan napisał:

PS3 ma wejście digital out na kino domowe. To dopiero dźwięk. X360 też chyba takie ma.


Popieram.

Dnia 31.01.2009 o 21:42, Meykan napisał:

To jest prawdziwy dźwięk Kaucz. Ale za 700zł raczej dobrego kina nie kupisz.


Niestety z bólem serca również popieram.
Tak to niestety jest na świecie - za dobrej jakości sprzęt trzeba sporo zapłacić. W zasadzie za 700zł nie będzie nawet dobrego dźwięku stereo, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 21:52, Igor FCBayern napisał:

Czy mi się wydaje czy X360 szybciej się nagrzewa gdy leży poziomo? Cały czas miałem konsolę
w pionie i po 2 godzinach grania była lekko nagrzana. Kiedy ją położyłem to już po 15
minutach czuję wyraźne ciepło na dolnej ściance O.o


Jest dokładnie na odwrót. Otóż jeżeli konsola leży poziomo, to na swojej prawej ściance posiada ogromny wlot powietrza. Gdy postawisz ją pionowo zasłonisz ten slot całkowicie! I to właśnie wtedy konsola powinna nagrzewać się najbardziej.

Ale jak wiadomo, konsole dziwnie się nagrzewają. Za przykład posłuży PS3, w którym wiatraki wskakują na bodajże 4 poziom dopiero po odpaleniu gry z PS2. Przy większości gier z PS3 wiatraczki zostają na "trójce" (na tym samym poziomie co podczas odtwarzania filmów Blu-Ray).

Może twoja konsola miała zły dzien i potrzebowała trochę więcej ciepła niż zwykle? A może miałeś cieplej w pokoju? A może księżyc i słonce ustawiły się w takiej pozycji że obciążenie konsoli wzrosło o 10%? Nie wiem, ale jestem pewiem że położenie konsoli poziomo jest NAPEWNO lepsze niż pionowo (w PSX Extreme zawsze piszą że nie mordować konsoli i jak najszybciej ją "położyć").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku w Xbox 360 to jest tak.
1.Przy kablu z wejściem Compenent:
-możesz podłączyć pod niego głośniki z wejściem optycznym
-a jeśli takich nie masz możesz podłączyć pod 2 cinche (stereo)można kupić sobie oczywiście specjalny adapter dzieki któremu podłączymy 5,1 z wejściami jack no ale i tak będzie stereo.
2.Przy kablu z VGA sytuacja wygląda tak samo.
3.HDMI
no to wiadomo kabel potrafi przesyłać dźwięk ośmiokanałowy. Wtedy głośniki podłączamy do TV.
4.No a przy wejściu EURO
No to dźwięk jest przesyłany przez ten kabel do TV I leci z jego głośników. Lu mamy do dyspozycji wejście optyczne.

Przydało by sie żeby zrobili coś aby można było podłączyć głośniki 5,1 z jackami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2009 o 10:09, siedlak92 napisał:


Przydało by sie żeby zrobili coś aby można było podłączyć głośniki 5,1 z jackami.


Nie ma i nie będzie takiej opcji w PS3 i X360. Konsole są zaprojektowane aby działać w salonie, podpięte do TV i kina domowego z amplitunerem, a nie do głośników komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 10:09, siedlak92 napisał:

Przydało by sie żeby zrobili coś aby można było podłączyć głośniki 5,1 z jackami.


Nie da rady. Jak juz kolega wyżej wspomniał- potrzebny jest jakis amplituner. Nie wiem jak w X360 bo nie posiadam, ale w ps3 masz tylko wejście optyczne pod wzmachol. Możesz jechać na audio z TV przez komponent albo hdmi, ale jak chcesz podłączyć coś konkretnego to musisz kupic jakieś kino domowe. Komputerowe głośniczki ze sterownikami pod windę odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie inne pytanie związane z Lord of the Ring: Conquest, ktoś chętny na zdobywanie trofeów na multi? ;> Jak tak to zapraszam, zostały mi 3 trofea z mutli i 2 z singla do Platyny! Pisać na gg. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:48, Łeber napisał:

A ja mam takie inne pytanie związane z Lord of the Ring: Conquest, ktoś chętny na zdobywanie
trofeów na multi? ;> Jak tak to zapraszam, zostały mi 3 trofea z mutli i 2 z singla
do Platyny! Pisać na gg. ;]

Widzę kolejny gracz który zrobił / zrobi platyne w niewiele więcej niż dzień po zakupie.
Cóż nowy Lotr to na pewno ciekawy zakup, ale jak gra stanieje do 50 zł na allegrosach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zakupił, tylko pożyczył, nie będę kasy wydawał na średniaka, szczególnie, że nie mam jej na gry nigdy za dużo i po za tym wychodzą prawdziwe hity. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś banalne te trofea do tego Conquesta. Zwłaszcza porównując je do części trofeów z Resistanca 2 które by je osiągnąć wymagają wiele h gry.

Widać platyna platynie nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:44, Konował napisał:

Coś banalne te trofea do tego Conquesta. Zwłaszcza porównując je do części trofeów z
Resistanca 2 które by je osiągnąć wymagają wiele h gry.

Widać platyna platynie nie równa.

W sumie żadna nowości, że platyne platynie nie równa.
Zresztą zauwaz, że te crapowate tytuły mają łaatwe trophies, coś musi zwiększyć sprzedasz.
Zobacz troefa z Wipeout HD, to jest dopiero masakra. Tam na jedno trofeum, gracz który naprawdę ogarnia tą gre może poświęcić 8 godzin :D A w niewiele więcej w nowym Lotr wpada platyna.:P
Zresztą to, że platynke w Wipeout ma tylko kilka osób w polsce mówi samo za siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam 3 dzień LOTR i postaram się zrobić platyne dzisiaj, ale będzie ciężko, bo trudno na multi, muszę się z kimś umówić. Co do innych platyn, mam ją w UDF i jeszcze w PoPie zrobię, postaram się coś tam osiągnąć w GTA IV, a potem jeszcze tylko KZ2. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 14:07, Łeber napisał:

Dzisiaj mam 3 dzień LOTR i postaram się zrobić platyne dzisiaj, ale będzie ciężko, bo
trudno na multi, muszę się z kimś umówić. Co do innych platyn, mam ją w UDF i jeszcze
w PoPie zrobię, postaram się coś tam osiągnąć w GTA IV, a potem jeszcze tylko KZ2. ;]

U mnie platyne w Uncharted to kwestia zrobiebia Crushing co wcale trudne nie jest.
W Burnoucie tez strasznie szybko wpadają trophies, a K2 tez już nie moge się doczekać.

Artykuł o historii konfliktu w Killzone 2. Po polsku. Czytać! :)
http://www.neogo.pl/publicystyka/271

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się