Zaloguj się, aby obserwować  
Fenarid

Age of Pirates (Sea Dogs 2)

233 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 12:47, kakinho1992 napisał:

Dobra to jeszcze dwa pytanka;)
Ktoś wcześniej napisał, że do podbijania kolonii najlepszy jest pancernik, ale od kiedy
on pojawia się w grze bo ja jeszcze takiego nie spotkałem?


trzeba być w bardzo złych stosunkach z jakimś państwem i rozwalić kilka jego statków. Wtedy oni wysyłają pościgi wojskowe i czasami wśród nich znajdzie się pancernik. Nie kupisz go bo jest to okręt wojskowy. Trzeba ten okręt zając abordażem. Ale żeby rzucić się na taki okręt trzeba mieć ze sobą kilka porządnych statków bo pancernik zawsze jest z obstawą i samotny atak na takie coś to samobójstwo. Ale jak już go zdobędziesz to będziesz miał pewność że posiadasz najpotężniejszy okręt w grze. Niestety koszty utrzymania są bardzo wysokie.

Dnia 01.02.2009 o 12:47, kakinho1992 napisał:

Gdy chce spojrzeć na mapę po lewej stronie jest tabela lista map i czy będzie się tam
znajdować jakaś mapa kiedyś czy to jest tak dla picu tylko?


To jest pic. Grałem w tę grę dość długo i wszystko opłynąłem i wszędzie prawie byłem, i prawie wszystko zdobyłem i z nową mapą się nie spotkałem. Ta lista jest nie wiadomo po co. Żadnej innej mapy w trakcie rozgrywki nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę, jak gadacie o tej grze, to chyba zacznę w nią grać :P
Cóż, gra jest dla cierpliwych - niestety.
A Piratów mam z Cybermychy, a jakże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:36, line's napisał:

Jak tak patrzę, jak gadacie o tej grze, to chyba zacznę w nią grać :P
Cóż, gra jest dla cierpliwych - niestety.
A Piratów mam z Cybermychy, a jakże :D


Mówiąc szczerze jeśli nie przeszkadza ci że gra ma szczątkową fabułę (lub właściwie brak) i mocno schematyczne questy to graj. W przeciwnym wypadku odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdobyłem pancernik Anglicy z piratami walczyli i zaatakowałem Anglików i przejąłem statek. Ale to jest najlepszy statek w grze bo widziałemteż jakiś wojenny co miał ponad 100 dział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 16:26, kakinho1992 napisał:

Właśnie zdobyłem pancernik Anglicy z piratami walczyli i zaatakowałem Anglików i przejąłem
statek. Ale to jest najlepszy statek w grze bo widziałemteż jakiś wojenny co miał ponad
100 dział?


pancernik jest najlepszy, ale był chyba taki typ jak liniowiec, który też był potężny ale bardzo mało ustępował pancernikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas nie grałem w Age Of Pirates: Opowieści z Karaibów i lulnąłem ostatnio,że jest patch 1.5. Opisanych jest parę zmian. Interesuję mnie jedna zmiana a mianowicie czy w końcu w tawernach w miastach zmianiają się oficerowie? Do tej pory wystepował bug, który sprawiał, że oficerowie ciągle byli ci sami :(

Drugie pytanie: czy w Age Of Pirates 2 jest jako taki handel towarami jak np. w Age Of Pirates 1 czy Corsairs? Grałem ostatnio w Tortuga 2 Treasures i tam praktycznie handel nie instnieje co psrawia,że gra jest nudna :/ Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam mały problem. Potrzebuje pilnie dużej ilości załogi, ale jedyny port jaki moge odwiedzić bez walki do Wyspa Piratów. Tam już się zasoby skończyły. Jeśli ktoś w to jeszcze gra, to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 20:35, Orion napisał:

Słuchajcie, mam mały problem. Potrzebuje pilnie dużej ilości załogi, ale jedyny port
jaki moge odwiedzić bez walki do Wyspa Piratów. Tam już się zasoby skończyły. Jeśli ktoś
w to jeszcze gra, to prosze o pomoc.


Musisz podpłynąć do wyspy z kolonią,ale nie do portu. Następnie wejdź na mapę morza wciśnij enter i obok ikonki stanu statku będziesz mieć skradaj się do portu... Następnie wciśnij to i szybko idź do tawerny. Po drodze będziesz atakowany przez mieszkańców ale statki będą bezpieczne. Gdy już wejdziesz do tawerny barman będzie się bać więc musisz poczekać,aż się odwróci wtedy do niego podchodzisz i zaczynasz rozmowę półki jest jeszcze odwrócony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 16:26, kakinho1992 napisał:

Właśnie zdobyłem pancernik Anglicy z piratami walczyli i zaatakowałem Anglików i przejąłem
statek. Ale to jest najlepszy statek w grze bo widziałemteż jakiś wojenny co miał ponad
100 dział?


Pancernik nie jest najlepszy... Nie wiem kto tak twierdzi ale jest w błędzie. Mam 5 okrętów i wszystkie takie same i jak idę z pancernikiem 1 vs 1 to mam go na dwie salwy (oczywiście mam pkt do celności i do armat). Oto statek lepszy od pancernika: https://www.youtube.com/watch?v=qORzFt4ddJY
Ps. Dokładnie 107 dział i ponad 1500 załogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czy budowy własnego państwa na wyspie Dominika nie można kontynuować? Odwiedziłem tą wyspę spotkałem w grze "siostrę", popłynąłem na wyspę piratów wykonałem misje z zatopieniem statku i przejęciem fotelu gubernatora i podbiłem wszystkie kolonie ale nie wiem co dalej? Gram w grę dopiero 3 dni więc mogłem coś przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolega poodkopywał posty z 2010 roku, ale to nic :D Jeśli chodzi o zabawę po zdobyciu wszystkich kolonii, to powiem, że ja też w tym momencie utknąłem, bo najprawdopodobniej nic dalej nie ma. Albo budżet im się skończył, albo pomysły. W każdym razie to chyba nieoficjalny koniec. Jednak grzebiąc w plikach gry natrafiałem na różne filmiki z zakończeniami, więc to jest dziwna i niewyjaśniona historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 11:41, POWSTANE napisał:

Pancernik nie jest najlepszy... Nie wiem kto tak twierdzi ale jest w błędzie. Mam 5 okrętów
i wszystkie takie same i jak idę z pancernikiem 1 vs 1 to mam go na dwie salwy (oczywiście
mam pkt do celności i do armat). Oto statek lepszy od pancernika: https://www.youtube.com/watch?v=qORzFt4ddJY
Ps. Dokładnie 107 dział i ponad 1500 załogi


Lista wszystkich okrętów grze
Kiedyś grałem w Age of Pirates ale to było dawno, z tego co pamiętam MANOWAR był wolny zaledwie 8 węzłów natomiast pancernik od 10 do około 12 węzłów.
Poza tym dużo zależy od zdolności: działa, celność i zatrudnionych oficerów.
Lepiej uzbrojony ale wolniejszy okręt nie oznacza z automatu lepszy.


#define SAILS_COLOR_QUANTITY 8
#define SHIP_TYPES_QUANTITY 18
#define SHIP_TYPES_QUANTITY_WITH_FORT 50 // must be (SHIP_TYPES_QUANTITY + 1)

#define SHIP_TARTANE 0

#define SHIP_WAR_TARTANE 1

//6
#define SHIP_LUGGER 2
#define SHIP_SLOOP 3

//5
#define SHIP_SCHOONER 4
#define SHIP_BARQUE 5
#define SHIP_CARAVEL 6

//4
#define SHIP_FLEUT 7
#define SHIP_BRIG 8
#define SHIP_GALEON_L 9

//3
#define SHIP_CORVETTE 10
#define SHIP_GALEON_H 11
#define SHIP_PINNACE 12

//2
#define SHIP_FRIGATE 13

//1
#define SHIP_LINESHIP 14
#define SHIP_WARSHIP 15
#define SHIP_BATTLESHIP 16

#define SHIP_MANOWAR 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 14:56, RamboPL napisał:

Trochę kolega poodkopywał posty z 2010 roku, ale to nic :D Jeśli chodzi o zabawę po zdobyciu
wszystkich kolonii, to powiem, że ja też w tym momencie utknąłem, bo najprawdopodobniej
nic dalej nie ma. Albo budżet im się skończył, albo pomysły. W każdym razie to chyba
nieoficjalny koniec. Jednak grzebiąc w plikach gry natrafiałem na różne filmiki z zakończeniami,
więc to jest dziwna i niewyjaśniona historia.


Ja się zaciąłem na walce z wodzem piratów i nijak nie dałem rady go pokonać.
Też znalazłem te zakończenia, na youtube nikt nie zamieścił filmiku zakończenia z gry ciekawe dlaczego ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować