Zaloguj się, aby obserwować  
Fenarid

Age of Pirates (Sea Dogs 2)

233 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2006 o 18:58, Jarzy napisał:

Coś nie moge znaleźć nigdzie bosmana na mój statek :( Musze co jakiś czas płacić tym frajerkom-mojej
załodze,żeby mieli dobre morale.Troche za słąby jestem póki co na walke i zbieram na lepszy
statek.PRzez całą gre nie spotkałem nawet 1bosmana :( Na innym forum koleś pisał,że dobre można
naklepać hajsu kupując heban z Tortugi i sprzedając go w jakimkolwiek innym mieście :/ Problem
w tym,że Tortuga nie ma hebanu.Niby w St.Kitts go produkują,ale koleś w składzie w ogóle go
nie ma :/ Póki co wiekszośc wysp jest na etapie wsi.Czy to dlatego nigdzie nie ma hebanu?


Też tak miałem :) Bosman powinien mieć na dobrym poziomie umiejętności dowodzenie i abordaż, jeśli nikogo takiego nie możesz znaleźć to w ostateczności zatrudnij pierwszego lepszego oficera na to stanowisko i sam szkol go w tych zdolnościach, bowiem oficerowie też zdobywają doświadczenie.

Co do handlu towarami to ci za bardzo nie pomogę , bo go nie praktykowałem zbyt intensywnie, jedynie trochę na początku... Ja zdobywałem kasę w inny sposób - handel okrętami :) Naprawdę zyskowny interes, choć z początku nierealny i wymaga solidnego przygotowania.

Co do twojego jeszcze wcześniejszego posta dot. zdarzeń losowych, nie za bardzo też wiem jak to ugryźć, próbój różnych kominacji ustawień, może dojdziesz do takiego, który Ci najlepiej pasuje.

Ja podobnie jak ty bowiem gram w tę grę dopiero poraz pierwszy, doszedłem już do etapu zdobywania poszczególnych kolonii, mam najlepszy w grze okręt, świetnych oficerów, dwudziesty któryś poziom, sporo umiejętności na max, żadna bitwa nie stanowi dla mnie wyzwania. Jednak powiem ci szczerze, że gra mnie już trochę nudzi i nie chce mi się za bardzo brnąć dalej. Przydało by się trochę fabuły... ech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możecie znaleźć jakiegoś portu naciśnijcie "m", bo to skrót od mapy karaibów. (w instrukcji ciecie napisały, że to "u")

Z kolei handel hebanem nie powinien być dostępny w żadnym z portów bo to towar zakazany. Można go tylko przemycać. Jak już natrafisz na jakiegoś kupczyka z hebanem zabierz mu tyle ile tylko zdołasz i płyń na niezaludnioną wyspę. Najlepiej na tą najbardziej wysunięta na południe. Tam cumują statki przemytników z którymi trzeba pogadać i sprzedać towar za niebotyczne sumy! (można u nich sprzedać wszystko co jest na czerwono ale heban jest najcenniejszy) A jeżeli statek przemytników jest pełny sprubujcie kupić od niego trochę towaru, a potem sprzedać cały swój heban, u mnie działało to tak, że ładowność ich statków przekraczała limit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dali więcej fabuły to by na pewno nie zaszkodziło :) Póki co mam w kieszeni 50tys. złota.Trzeba troche dorobić.Jak na razie tylko handel przynosi mi hajs.Wiem,że oficerowie zdobywają doświadczenie,ale troche wolno im to idzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zmienie poziom trudności gry na bosmana :D Do tego wyłącze wszystkie ułatwiacze typu debilne AI i zmniejszone obrażenia :) Ciekawe jak sie będzie grało?Przynajmniej nie znudze sie za szybko :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na bosmanie z wyłączonymi wszelkimi opcjami ułatwiającymi jest po prostu PRZERĄBANA!Zacząłem gre od nowa i w ciągu 30minut nabiłem 20k hajsu...wszystko było git do czasu wzięcia roboty w postaci dostarczenia towaru do Bridgetown,które było angielskie a Angliki mnie nie lubiły :/ Nie było oopcji wpłynięcia do portu ,bo fort dawał mi po garach i musiałem od nowa zacząć gre,bo nie chciałem zwalić sobie reputacji :/ Po kolejnym rozpoczęciu gry okazało sie,że lubią mnie tylko piraci i Anglicy a reszta mnie nie lubi :/ Bez kitu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 02:13, Jarzy napisał:

...wszystko było git do czasu wzięcia roboty
w postaci dostarczenia towaru do Bridgetown,które było angielskie a Angliki mnie nie lubiły
:/ Nie było oopcji wpłynięcia do portu ,bo fort dawał mi po garach i musiałem od nowa zacząć
gre ...


- Do wrogich portów można się zakraść. W prawdzie wtedy dsostępna jest tylko tawerna i odczasu do czasu kościół ale można to obejść przy pomocy jednego z licznych buraków tej gry. Wystarczy się przespać do rana w pokoju w tawernie (należy szybko podejść do barmana i zagadać zanim się przestraszy). Będąc w tym pomieszczeniu mamy dostęp do każdego budynku we wrogim mieście (opcja "idz do ...). Więc spokojnie można załatwić biznes z sklepikarzem.
- Można sobie polepszyć stosunki z każdym państwem składając datek w kościelew koloni będącej jego własnością (W przypadku wroga używając metody jak powyżej).
- Program czasami generuje misje niewykonalne nie zależnie od poziomu trudności. Przed zagadnięciem postaci z "wykrzyknikiem" lepiej zapisywać grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie spotkałem sie z czymś takim,żeby barman sie mnie przestraszył.Podchodze do niego normalnie i zagaduje.Kościół dziwnym trafem jest dla mnie zawsze zamknięty :( Wykorzystam ten błąd co mi podałeś :D W sumie jak koleś chce mi dać kiepską misje np.płyń do Curcaao z St.Kitts za 3000złota to mówie mu,żeby sie bujał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:35, regoork napisał:

w Rosji wydana została wersja 1.1

w Polsce została wydana wersja 1.4, którą również wydaje w Europie zachodniej Playlogic. Nie
sądze, żeby chłopaki wyrobili się z poprawieniem bugów, jeśli w ogóle coś takiego robią. Jeśli
to uczynią, to oczywiście ukaże się stosowny patch.

Uwierzcie mi, że wersja PL jest wersją NAJNOWSZĄ i najmniej zabugowaną. Niestety nie jesteśmy
producentem gry i nie mamy wpływu na bugi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:35, regoork napisał:

w Rosji wydana została wersja 1.1

w Polsce została wydana wersja 1.4, którą również wydaje w Europie zachodniej Playlogic. Nie
sądze, żeby chłopaki wyrobili się z poprawieniem bugów, jeśli w ogóle coś takiego robią. Jeśli
to uczynią, to oczywiście ukaże się stosowny patch.

Uwierzcie mi, że wersja PL jest wersją NAJNOWSZĄ i najmniej zabugowaną. Niestety nie jesteśmy
producentem gry i nie mamy wpływu na bugi :-(



Ok to bardzo ciekawe co piszesz regoork!

JA mam do ciebie pytanie praktyczne_ kiedy beda patche, obiecane dla tych którzy maja DirectX 8

czy cenega sie tym zajmie?? Czy może oleje sprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficerowie zdobyw2ają doświadczenie.Owszem,ale robią to tak wolno ,że pasć można!Zacząłem gre od nowa wg.podanych wyżej ustawień.Póki co spotkałem typa co ma 5 w handlu a za 1razem miałem typa z 9 w handlu :/ Trzeba będzie poczekać nim sie miasta rozwiną,bo będzie bida :(

Tigikamil->nieprawda.Heban nie jest zakazany,bo z Antigui moge spokojnie go brać i handluje nim.W sumie mam jakieś 3,5krotne przebicie co nie jest aż tak dużym :/ Przemytnicy chyba nie wezmą legalnego hebanu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:09, Jarzy napisał:

Oficerowie zdobyw2ają doświadczenie.Owszem,ale robią to tak wolno ,że pasć można!...


Aby pryspieszyć awansowanie oficerów można ich brać na czas abordażu jako "ochroniaży", poza tym jest jeden perk zwiększający ilość otrzymywanego doświadczenia przez naszych podwładnych.

Dnia 19.09.2006 o 20:09, Jarzy napisał:

Tigikamil->nieprawda.Heban nie jest zakazany,bo z Antigui moge spokojnie go brać i handluje
nim.W sumie mam jakieś 3,5krotne przebicie co nie jest aż tak dużym :/ Przemytnicy chyba nie
wezmą legalnego hebanu :(


To jaki towar jest zakazany i co poszczególne kolonie eksportują i importują jest losowo ustalane przy rozpoczęciu nowej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha,kapuje.Nie wiem czy przypadkiem zakazny nie jest u mnie teraz sandał :/ Jeśli by tak było to lipa,bo nieźle można na nim zarobić!Ale nie tak jak na hebanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:09, Jarzy napisał:

Oficerowie zdobyw2ają doświadczenie.Owszem,ale robią to tak wolno ,że pasć można!Zacząłem gre
od nowa wg.podanych wyżej ustawień.Póki co spotkałem typa co ma 5 w handlu a za 1razem miałem
typa z 9 w handlu :/ Trzeba będzie poczekać nim sie miasta rozwiną,bo będzie bida :(


Możesz przyśpieszyć edukację oficerów wykorzystując dodatkowe zdolności: student, mol książkowy (dajesz im) i mentor (tą dajesz sobie), poza tym niektóre są przeznaczone tylko dla oficerów na konkretnych stanowiskach, inaczej nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym.Póki co wykonuje tylko misje "podwózkowe" i troche handluje,więc nie ma mowy o lepszych oficerach :/ Szkoda,że nie moge znaleźć kolesia z 9w handlu :/ Wtedy ten heban lepiej by schodził :/ Jedyna nadzieja,że trafie na troche lewego sandału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu te kolonie tak wolno sie rozwijają?Dałem im normalne tempo rozwoju a one rozwijają sie w żółwim tempie.Póki co wszystko jest na poziomie wsi :/ Powoli zarabiam sobie hajs handlując hebanem-dobra rzecz.PRzy 7w handlu mam 5krotne przebicie :D Ciągle nie moge znaleźć bosmanów :( Czy oficerowie "odnawiają" sie nawet jak nie ma szkół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 02:43, Jarzy napisał:

Czemu te kolonie tak wolno sie rozwijają?Dałem im normalne tempo rozwoju a one rozwijają sie
w żółwim tempie.Póki co wszystko jest na poziomie wsi :/ Powoli zarabiam sobie hajs handlując
hebanem-dobra rzecz.PRzy 7w handlu mam 5krotne przebicie :D Ciągle nie moge znaleźć bosmanów
:( Czy oficerowie "odnawiają" sie nawet jak nie ma szkół?


- Towary nielegalne można kupić jedynie od przemytników (przy bezludnych wyspach) lub znaleść czasami na zdobytych okrętach.
- Aby Kolonia awansowała na wyższy poziom (np. ze wsi na miasteczko) muszą być wybudowane wszystkie budynki przewidziane dla niższego poziomu a takie forty kosztują majątek, inne obiekty też do tanich nie należą więc się nie dziw, że kolonie wolno się rozwijają, one poprostu muszą zarobić na nowe budynki.
- Wydaje mi się, że szkoła wpływają tylko na doświadczenie marynarzy a nie oficerów. To na jakim poziomie będą pojawiać się oficerowie w tawernach zależy jedynie od poziomu głównego bohatera. Teoretycznie oficerowie powinni się odnawiać co jakiś czas, ja tak miałem na początku (gdzieś co miesiąc byli nowi) ale po pewnym czasie ten proces ustał (jak dla mnie kolejny denerwujący burak). Jak większość rzeczy w tej grze rodzaj pojawiających się oficerów w tawernach jest losowy, więc zalecam cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba sie nie odnawiają Ci oficerowie :( Mam bodajże 4 range.Może to dlatego nie odnawiają sie Ci oficerowie :/ W końcu dojdzie do tego,że będe musiał sobie walnąc pare kodów na doświadczenie,żeby podwyższyć sobie umiejętności "morale" :/ Boasmanów jak nie było tak i nadal nie ma :/ Ale przynajmniej mam wystarczająco typów od walki(wojowników),typa od naprawy,chururga i kogo tam jeszcze chce.Może wytrzymam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 12:34, Jarzy napisał:

U mnie chyba sie nie odnawiają Ci oficerowie :( Mam bodajże 4 range.Może to dlatego nie odnawiają
sie Ci oficerowie :/ W końcu dojdzie do tego,że będe musiał sobie walnąc pare kodów na doświadczenie,żeby
podwyższyć sobie umiejętności "morale" :/ Boasmanów jak nie było tak i nadal nie ma :/ Ale
przynajmniej mam wystarczająco typów od walki(wojowników),typa od naprawy,chururga i kogo tam
jeszcze chce.Może wytrzymam?


Ta gra jest łatawa -
1. należy wynająć gościa z max statystyką - handel - na samym początku (wiem że na początku nie mam kasy ale to sie zwróci) - wsadzasz go jako kwatermistrza i zarabisza na handlu masę kasy
2. należy nie bać sie walk morskich idzie masa expa - wynajmujesz kanoniera i rozwijasz go w działach a siebie w celności + umiejętne sterowanie o gra się spoko
walki - ja robie tak - jak mam słaby statek i gonią mnie piraci to zwabiam ich pod miasto (fort nam pomaga) i pływam wokół fortu który ich wykończy lub osłabi - potem dobijami i exp idzie można także abordaż.
morale podwyższam dajac kasę załodze - przez handel ma się jej masę - teraz mam rane 18 i ponda 1.000.000 kasy - acha pływam fregatą bo jest szybka i zwrotna - pancerniki i mon wary są za wolne łatwo je wykończyć tylko trzeba dobrze sterować statkiem bo jak podpłyniesz pod ich burtę to - kaplica

acha i powiem że gram bez wspomagaczy w stylu
łatwiejsze walki na morzu i lądzie
mniejsze uszkodzenia itd. wszystko to mam wyłączone

używam tylko zwiększonej szybkości statków (dotyczy wszystkich) i szybsze ładowanie dział (dotyczy wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba znaleźc typa co ma 10 w handlu.Handlowanie towarem spokojnie obczaiłem.Mam póki co 7 handlu.Gram na poziomie bosman,więc troche mało doświadczenia dostaje.W walki sie nie wtrącam,bo mam póki co tylko lugier :/ Czasem podwoże ludzi dla hajsu i doświadczenia.Jak sie dorobie lepszego statku to pomyśle o walkach.Piraci mnie nie ganiają ,bo sam jestem piratem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować