HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2006 o 21:07, Baali napisał:

Mam pytanko, drobne, ale ważne :)
Wszędzie głośno o tej książce, niestety narazie nie posiadam jej na stanie ;) Chodzi mi mianowicie
o "Welin"- utwór uznawany za jędną z najlepszych książek roku.
Kto czytał i chciałby się podzielić spostrzeżeniami?
BTW
Postanowiłem kupić książkę i zrobię to z pewnością, ale chciałbym poznać Wasze opinie. Jestem
przygotowany na trudną lekturę ;)


Tu jest moja recenzja :)
http://katedra.nast.pl/artykul/1748/Duncan-Hal-Welin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie (i panie) czas odświeżyć temat :)

szukam dobrej książki traktującej o PHP i MySQL, znam HTML i podstawy zarządzania stronami - znacie coś sprawdzonego i godnego polecenia ? Fajnie by było jakby była przystępna cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:22, Fagno napisał:

szukam dobrej książki traktującej o PHP

http://www.php.net/manual/pl/
Za friko. A tak to instalnij sobie jakiegoś Linuksa ( zwykle wersje Apache, MySQL-a czy PHP na takiego DEbiana wychodzą prędzej niż na Windowsa) postaw Apache''a i testuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc nie biczujcie mnie jeśli pytanie już było a ja go nie znalazłem.
A ja mam prośbę o link do jakiegoś dobrej książki o podstawach html, najlepiej troche skrócony, bo mam parę takich ale to bardziej porady niż książka ucząca html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:59, AgayKhan napisał:

http://www.php.net/manual/pl/
Za friko. A tak to instalnij sobie jakiegoś Linuksa ( zwykle wersje Apache, MySQL-a czy PHP
na takiego DEbiana wychodzą prędzej niż na Windowsa) postaw Apache''a i testuj.


mam u siebie zainstalowany serwer (program xammp), poprostu chcę się nauczyć PHP, między innymi w odniesieniu do MySQL a kursy internetowe ciężej mi wchodzą do głowy niż zwykłe książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup jakąkolwiek książkę traktującą o połączeniu PHP i MySQL`a, chociaż szczerze mówiąc namawiam Cię do zainteresowania się PostrgreSQL`em - warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 20:51, Jarys napisał:

chociaż szczerze mówiąc namawiam Cię do zainteresowania się PostrgreSQL`em - warto


Z tego co wiem MySQL jest najpopularniejszym typem bazy danych. Pod jakim kontem PostgreSQL przebija MySQL''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:13, Fagno napisał:

Z tego co wiem MySQL jest najpopularniejszym typem bazy danych. Pod jakim kontem PostgreSQL
przebija MySQL''a ?

O to trwają kłótnie od początku istnienia tych systemów zarządzania bazami danych a ja nie mam zamiaru zaczynać kolejnej wojny ;)
Mogę Ci jedynie powiedzieć dlaczego ja wybrałem Postgres`a:
1. Jest całkowicie darmowy (nawet do celów komercyjnych),
2. Posiada wyzwalacze,
3. Jest dużo stabilniejszy przy dużych bazach danych,
4. W czasach kiedy zacząłem używać postgresa w mysql nie było w ogóle widoków (nie wiem czy je dodali), a podzapytania były tylko w wersji beta,
5. Postgres posiada rewelacyjne rozszerzenie do przetwarzania danych geodezyjnych POSTGIS a MySQL (chyba to się spatial nazywało) mi nie odpowiadał.

Na pewno za MySQL`em przemawia szybkość działania. Tak więc jeśli masz zamiar zrobić małą bazę która szybko działa wybierz MySQL`a, jeśli chcesz mieć dużą bazę i elastyczny system zarządzania tą bazą to wybierz Postgresa.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam książki Karola Maya (zwłaszcza te, których akcja toczy się na Dzikim Zachodzie).... Teraz czytam 4 tom Winnetou : "Spadkobiercy Winnetou" :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wpadła mi w łapki książka Christophera Moora pt. "Najgłupszy anioł". Opowieśc o niezbyt rozgarniętym aniele rozgrywająca się w czasie świat Bożego Narodzenia. Jeszcze nie zacząłem czytać, ale jak skończe to napisze co nieco o tej książce. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 12:09, HumanGhost napisał:

Właśnie przed chwilą wpadła mi w łapki książka Christophera Moora pt. "Najgłupszy anioł". Opowieśc
o niezbyt rozgarniętym aniele rozgrywająca się w czasie świat Bożego Narodzenia. Jeszcze nie
zacząłem czytać, ale jak skończe to napisze co nieco o tej książce. :-)


Ja już to przeczytałem. Taka lekka lektura nie mająca za wiele wspólnego z duchem bożonarodzeniowym. Humor przaśny i niektórych może urazić, ale mi sie podobało - taka lekka opowieść między poważniejszymi lekturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 17:56, StroggMan napisał:

Czytał ktoś może "Zwodniczy Punkt" Dana Browna


Tak, ja.
Cóż mogę napisać.
Książka dobra, ale ustępuje Cyfrowej Twierdzy i Kodzie da Vinci.
Ale i tak warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2006 o 11:23, wip_01 napisał:

Tak, ja.
Cóż mogę napisać.
Książka dobra, ale ustępuje Cyfrowej Twierdzy i Kodzie da Vinci.
Ale i tak warto przeczytać.


skoro już przytoczyłeś te 2 tytuły, to uważam że Cyfrowa Twierdza była dużo lepsza od Kodu Leonarda da Vinci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 12:54, Fagno napisał:

skoro już przytoczyłeś te 2 tytuły, to uważam że Cyfrowa Twierdza była dużo lepsza od Kodu
Leonarda da Vinci :)

Cyfrowa twierdza była chyba najlepszą jego ksiażką.
Ale dokładnie nie napisze bo nie czytałem Anioły i Demony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 13:17, wip_01 napisał:

Cyfrowa twierdza była chyba najlepszą jego ksiażką.
Ale dokładnie nie napisze bo nie czytałem Anioły i Demony.


również nie czytałem książki Anioły i Demony, ale z tego co zauważyłem wszystkie swoje książki Brown pisze pewnym schematem, który mi się zdążył znudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się