HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Z tym że najnowsze wersje sa płatne , starsze chyba nie. Z tego co pamiętam z opisu w najnowszysch wersjach jest taki myk że jak wpisujesz ISBN to z netu ściaga opis wydania ksiązki i nie trzeba ręcznie tego wprowadzać . Mozna też chyba określić w którym miejscu w domu stoi dana ksiązka (albo CD, DVD czy VHS) :P Ale to chyba w najnowszych (płatnych wersjach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2006 o 18:25, A-cis napisał:

Kup sobie lepiej grę "Szogun - Total War".


Grałem - nie podobała mi się.
Jednak wolę kupić książkę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2006 o 20:28, HumanGhost napisał:

Grałem - nie podobała mi się.

Ale ja Cię wcale nie namawiałem do grania w tą grę, tylko do wydrukowania sobie i przeczytania tekstów.

Dobra. Żartuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2006 o 20:21, Abi Dalzim napisał:

Dziwny ten programik... Jak tam dodać jakąś nową pozycję? Nie wiesz czy jest do niego spolszczenie?


Nawet go nie instalowałem , widziałem tylko zrzuty z najnowszej wersji i fajnie to wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajny programik. Ma nawet wyszukiwanie książek po ISBN (szkoda, że żadnej polskiej nie mozna tu znaleźć :)). Po instalacji można wybrać język polski w narzędziach. Program niezły (na pewno lepszy niż Bibliotekarz), szkoda, że trial :(
Book Collector 4.6 http://amnezja.org/modules.php?name=News&file=article&sid=11575

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś z was czytał Cyfrową Twierdzę lub Zwodniczy punkt Dan''a Brown''a? Ja najpierw przeczytałem Kod a teraz Anioły i demony. Zastanawiam się czy te dwie wymienione na samym początku pozycję są też oparte na tym samym schemacie. Jeżeli tak, to ten autor jest wybitnie mało kreatywny. Czytając Anioły i demony miałem wrażenia, że po raz drugi zagłębiam się w lekturze kodu. Spoiler Te same podłoże pseudo religijne, ten sam bohater:P, ponownie pojawia się towarzyszka, ponownie Langdon roziązuje zagadki logiczne krocząc pewną ścieżką, znowu występuje nagły zwrot akcji oparty na tym samym założeniu- jedna z jasnych postaci staje się szwarz charakterem. Poprostu dokładna kalka, no może z wyjątkiem tego, że historia jest dużo bardziej nieprawdopodobna od tej zawartej w kodzie. Ktoś potrafi mi napisać, czy Twierdza i Zwodniczy punkt są równie utarte? Nie chce mi się iść do biblioteki, żeby po raz 3 i 4 czytać to samo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Brown jest strasznie schematyczny, zarówno Cyfrowa Twierdza , jak i Zwodniczy punkt są oparte na tym samym schemacie, przy kolejnej książce robi się to naprawde denerwujące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Book Collector jest genialny- o niebo lepszy niż Bibliotekarz. Ma masę funkcji i jest bardzo przejrzysty. Takiego programu właśnie szukałem :) Ma nawet możliwość dodawania zdjęć :)
Poniżej przykładowa książka z kolekcji (nie wykorzystałem ok 40% możliwych opisów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy seria o Jakubie Wędrowyczu jest dla mnie ? Mam 16 lat i lubie fantasy. Opisujecie ja w samych superlatywach, czy jest ona naprawdę tak dobra ? Aha, i czy to jest "grzeczna" fantasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 21:13, miko290391 napisał:

Czy seria o Jakubie Wędrowyczu jest dla mnie ? Mam 16 lat i lubie fantasy. Opisujecie ja w
samych superlatywach, czy jest ona naprawdę tak dobra ? Aha, i czy to jest "grzeczna" fantasy
?


Heh, akurat przeczytalem jeden z tomikow o Jakubie :-) Bardzo mi sie podoba, dla mnie Pilipiuk jest takim polskim Pratchettem. Pisze zwiezle, z hunorem i bardzo ciekawie. Zdecydowanie polecam lekture :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 14:26, flowerania napisał:

Masz rację, Brown jest strasznie schematyczny,

>przy kolejnej książce robi się to naprawde denerwujące!

Pomyśl że on biedny chce zarobić na życie ,tylko talentu mu brak :P, wtedy na pewno zechcesz kupiś jeszcze jedną jego książkę ;]

A tak na poważnie to czego się można spodziewać po autorze ,który pisze tylko po to żeby zarobić jak najwięcej kasy :/ Dlatego ja dla zasady nie przeczytałem nic Dana Browna ( wolę Krajewskiego ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw przeczytałam Kod... i sięgając po kolejną jego książkię, miałam nadzieję na coś równie wciągającego, no i dostałam, tylko, że dosłownie : kalkę Kodu. Nie przeczytam na pewno już żadnej jego książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 21:18, Kamiloos napisał:

Heh, akurat przeczytalem jeden z tomikow o Jakubie :-) Bardzo mi sie podoba, dla mnie Pilipiuk
jest takim polskim Pratchettem. Pisze zwiezle, z hunorem i bardzo ciekawie. Zdecydowanie polecam
lekture :)


To chyba jakiś żart. Humor Pratchetta jest intelignentny, skłania do myślenia, a pilipiuk oferuje prymitywne żarty. To zupełnie coś innego, nie wiem nawet jak można te dwie pozycje porównywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 20:41, Abi Dalzim napisał:

Book Collector \


Merci Monsieur Dalzim :) nie omieszkam sprawdzić. Prezentuje się obiecująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wyraznie "dla mnie". Wyrazam swoje zdanie i nie rozumiem tych pretensji. Mnie bardzo podoba sie "prymitywny", nasz polski zart niz "inteligentny" zart Pratchetta. Mimo to lubie czasem poczytac ksiazki Pratchetta, glownie te ze ŚMIERCIĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 11:01, Shadowmage napisał:

To chyba jakiś żart. Humor Pratchetta jest intelignentny, skłania do myślenia, a pilipiuk oferuje prymitywne żarty.


Lol! Zgodzę się, że Pratchett jest swietnym pisarzem, potrafi wymyslac genialnie smieszne sytuacje i bohaterów. Ale nie sądzę aby Pilipiuk odstawał od niego poziomem. Jeśli czytałeś tylko o Jakubie Wędrowyczu to prawie nic nie czytałeś.
Poza tym nie ma co porównywać. To dwa różne style pisania. I tak nalezy na to patrzeć a nie od razu obniżać poziom jednego z pisarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się