HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2006 o 20:37, Budo napisał:

pozwól mi popełnic seppuku :D

Budo-sama. Kategorycznie zabraniam. Będziesz jeszcze potrzebny w walce ze zdradzieckim Ishido (tak się to pisało?) ;-)
W gatunku fantasy się zbytnio nie orientuję, więc podejrzewałem, że to może być coś z tej branży. A jeśli chodzi o Arthura Charlesa Clarke''a, to oczywiście znam. Ze dwie jego pozycje mam w prywatnej biblioteczce a kilka dalszych czytałem. Czyli pełna jasność :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 20:37, Budo napisał:

Żeby była jasność pomyliłem imię Arthura C. Clarke''a.


Dlatego ja się dotąd nie odzywałem w tej dyskusji. Jeszcze by mi zarzucono, że nie znam jakiegoś pisarza. ;-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 20:42, Tomi_323 napisał:

Przyznam się bez bicia, że nie czytałem Wiedźmina o_O. W związku z tym mam pytanie: Kupić sobie
na wakacje Wiedźmina, czy nowego Harrego? Przeczytał bym sobie to i to, jednak finanse mam
tylko na 1 książkę :P


Wiedźmin to 7 książek... więc wybór chyba oczywisty - choć ja zdecydowanie polecam choć pierwszy zbiorek opowiadań o Wiedźminie - może złapiesz bakcyla i poszukasz w bibliotekach resztę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda jest dobra. Trudno doradzać, bo każdy ma swój gust. Ja czytam kryminały, i jakieś tam teorie spiskowe, książki sensacyjne, itp. Nie ważne czy pisarz jest sławny,czy nie ,nie obchodzi mnie to ( jak nie kupuje tylko pożyczam to niby czemu miałoby obchodzić? :) )

Polecam "Przesyłkę z Salonik" Roberta Ludlum. Jest kompletnie nieprzewidywalna. A przynajmniej jest to piersza książka w której wszystkie moje domysły, zgadywanki scenariusza się nie sprawdzały. Cała fabuła odnosi się do zawartości pewnej urny która została ukryta we Włoszech podczas 2 wojny światowej przez mnichów . Ponoć jej zawartość może skłócić ze sobą wiele narodów i doprowadzić do wielu konfliktów. Paru ludzi próbuje ją odnaleźć. Książka jest podzielona na dwa tomy( ja miałem cała opowieść w jednym) .Pierwszy odnosi się do wydarzeń podczas wojny, drugi do tych po wojnie ( chyba lata 70 z tego co pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy istnieje jakiś polski program biblioteczny, do którego można wprowadzić własną kolekcję książek, gdzie można zaznaczyć, że dana książka jest komuś pożyczona, gdzie można dodawać zdjęcie okładki danej książki itp? Jeżeli macie namiar na taki programik (free), to proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu raczej cieżko. Programy do których odsyła powyższy link, to tzw. zautomatyzowane systemy informacyjno-wyszukiwawcze, na które trzeba wykupić (b. drogą) licencję itd. a poza tym są jakby to powiedzieć ... kompleksowe - przeznaczone dla bibliotek; zdecydowanie nie na użytek prywatny ;)

Taka bazkę własnych zbiorów na 100% mógłbyś zrobić w Accessie (i już nie na 100% w Exelu). O ile wiem w Accessie nie jest to takie trudne, nie wiem jak wygląda kwestia ewentualnego dodawania zdjęc ale powinno się udać. Być może jest nawet jakiś gotowy szblon, wg którego mógłbyś to zrobić lub po prostu miast tworzyc jakąś swoją bazę od początku zaadoptujesz do tego jakąś istniejącą, którą oferuje sam program.
Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 08:33, Mudra napisał:

Taka bazkę własnych zbiorów na 100% mógłbyś zrobić w Accessie (i już nie na 100% w Exelu).


Tylko, że najpierw trzeba by się choć troszke na tym znać :)
Poza tym znalazłem niezły programik, który ma to wszystko (za wyjątkiem dodawania zdjęć). Jest za darmo i po polsku --> http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=106&id=1121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cool :). Co do Accessa to masz rację, niestety to robota dla chociaż trochę wtajemniczonych. Ja wykombinowałem coś takiego (very nieskomplikowanego) na zajęciach, a gdyby dodać do tego jeszcze maskę w HTML''u i odpowiednie formularze wyszukiwawcze to masz w pełni sprawny systemik biblioteczny - tylko że to było już jakiś czas temu ...

No i proszę ten "Bibliotekarz" to właśnie to o czym mówiłem, zrbiony w Accessie tylko że ... 1000 razy bardziej złożony. Co nie zmienia faktu, że strasznie fajny i funkcjonalny. Thnx za namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 09:24, Mudra napisał:

No i proszę ten "Bibliotekarz" to właśnie to o czym mówiłem, zrbiony w Accessie tylko że ... 1000 razy bardziej
złożony. Co nie zmienia faktu, że strasznie fajny i funkcjonalny.

Przydał Ci się?! Ja go też ściągnąłem i zainstalowałem ale wg. mnie jest on bardziej ukierunkowany na bazę czytelników (w domowym użytkowaniu całkowicie zbędną) niż bazę książek. Nie zauważyłem, czy poza podstawowymi danymi książki można wpisywać tam jakąś notkę na temat jej treści?
W opcjach są tylko 2 typy biblioteki: publiczna i szkolna. Przydałaby się - prywatna ;-)
Czy bazę czytelników można jakoś wyrzucić z szablonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czołem. Muszę przyzac, że jak narazie testowałem ten program nieco pobierznie ;) ale powinien się przydac. Napewno jest bardzo użyteczny gdy ktoś ma problem podobny do Abiego. Czyli zwyczajnie chciałby wiedzie kto, kiedy i jaką książkę od niego pożyczył (dlatego muszą by dwie bazy - czytelników i książek).
Bez dwóch zdań jest trochę za bardzo rozbudowany jak na potrzeby prywatnego użytkownika, ale da się z tym życ :).
Co do inf. o treści danej książki, to można dac krótką notkę przy wpisywaniu ks. do bazy w polu Tematyka (przy wprowadzaniu jakiejś pozycji do bazy najlepiej wypełniac wszystkie pola, no może poza tomami bo przecież nie każad ks. jest w tomach :). Uwagi o tematyce widac potem gdy klika się przycisk szczegóły o książce (w głównym formularzu) - niewielkie to poletko ale zawsze coś.
Jeśli chodzi o pozbycie się b. czytelników to niestety nie znam się na tym na tyle by stwierdzi jednoznacznie, że da się coś takiego zrobic ;) pewnie tak, ale trzeba by było dostac się do warstwy roboczej programu i pokombinowac w Accessie. Zresztą prawdopodobnie można by było wówczas poprawic formularz dotyczący książek i powiększyc pole na uwagi o tematyce danej ks. Ja niestety jakoś nie potrafię się tam dokopac.

Nie wiem na ile mój post będzie pomocny ale mam nadzieję zę na coś się przyda ;) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba na wakacje wybiorę sobie dodatkowo (poza tym co juz mam) do przeczytania "Sztukę wojny" Sun Tzu. Widzę, że w Empiku jest spory wybór, więc pewnie kupię. Zawsze mnie ciekawiła ta ksiązka i chyba wreszcie ją przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2006 o 17:54, HumanGhost napisał:

Chyba na wakacje wybiorę sobie dodatkowo (poza tym co juz mam) do przeczytania "Sztukę wojny" Sun Tzu.

Kup sobie lepiej grę "Szogun - Total War". Do gry jest dodany na płycie plik Introduction (CJT) a tam masz obszerne informacje z historii Japonii, Samurajów, Dajmio. Wszystko okraszone gęsto cytatami z Szuki wojny Sun Tzu.
Ja sobie ten plik wydrukowałem (ponad 50 stron formatu A4) i dosyć często do tego zaglądam.
Zwłaszcza podczas oglądania serialu "Szogun" :-D

===> Mudra, dzięki za odpowiedź. Chyba poszukam czegoś na domową biblioteczkę/katalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chyba poszukam czegoś na domową biblioteczkę/katalog.

Jak znajdziesz, to daj znać, ok? Bo Bibliotekarz nie do końca spełnił moje oczekiwania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2006 o 18:30, Abi Dalzim napisał:

Jak znajdziesz, to daj znać, ok? Bo Bibliotekarz nie do końca spełnił moje oczekiwania...


Gdzieś czytałem (nie pamiętam gdzie) o programie "Mediaman" Pozwala on właśnie zarządzać swoimi zbiorami , nie tylko książki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się