HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2005 o 23:06, Dark Templar napisał:

Ja właśnie skończyłem "Mistrza i Małgorzatę" jako lekturę. Szalona książka :D (pierwsza cześć jest lepsza - wątek miłosny
won!!!)


Z lektur szkolnych to nic nie przebije duetu Cierpienia Młodego Wertera & Kordian. W tym pierwszym główny bohater postanawia popełnić samobójstwo poprzez strzelenie sobie w głowę. Trafia i jego agonia trwa 12h!!!!. Wyobraźcie to sobie-umierać bite 12h po walnięciu sobie kulki.Jednak z tytułowym bohaterem 2 utworu jest jeszcze lepiej, Kordian również ma zamiar popełnić samobójstwo, tym samym sposobem co Werter, jednak on w odróżnieniu od bohatera utworu Goethe''go wogóle nie trafia sobie w głowę!! Na polskim z nudów liczyliśmy jaka musiała by być siła odrzutu, aby zmienić ułożenie ręki tak, aby kula minęła głowę. Wynik był kosmicznie wielki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 22:39, Puszkin napisał:

Czy ktoś zna może jakieś fajne książki /ciach/ przedstawiające świat po zadymie nuklearnej

Np. Kamyk na niebie - Asimova i Ostatni brzeg - N. Shute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z lektur szkolnych najprzyjemniej wspominam "Proces" Kafki i "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego. Genialne lektury. Można by powiedzieć, że klimat niemal psychodeliczny. Bardzo polecam. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę czytać przedostatnią część "Diuny" Franka Herberta - "Heretycy Diuny" ;) Książka mnie bardzo wciągnęła i chcę poznawać cały czas ciąg dalszy :D Bardzo polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 13:42, Don Vasylus napisał:

Co do książek to są też fajne gry książkowe.


Kiedyś, dobre 7-8 lat temu, pamiętam, że wypożyczyłem dwie książki z serii jakiegoś wehikułu czasu. Czytało się fragment, a potem miało się do wyboru kilka możliwości. Albo kończyłeś śmiercią, albo wracałeś do poprzedniego fragmentu albo posuwałeś naprzód. Moim zdaniem nic ciekawego. Dochodziło do sytuacji, że skakałeś kilka razy po tych samych stronach żeby wreszcie trafić na ścieżkę docelową wybraną przez autora.

Co do gier książkowych (RPG) to mam negatywne odczucia. Krótkie, mało rozbudowane, męczące kluczenie po stronach. Lepsze są gry fabularne z mistrzem gry typu D&D, nie wspominając już o komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 20:04, Puszkin napisał:

A ten kamyk na niebie to jak się przedstawia??

To jest właściwie 3-ci tom minicyklu Asimowa "Imperium Galaktyczne", ale powieści nie są ze sobą zbytnio powiązane (jedynie akcja dzieje się w tym samym Universum) i można je czytać niezależnie, praktycznie w dowolnej kolejności, lub poprzestać na jednej części :)
Akcja samego "Kamyka ..." dzieje się na Ziemi w bardzo wiele lat po wojnie nuklearnej. Na Ziemi zostało tylko kika milionów ludzi a całe jej połacie są skażone i nie ma na nie wstępu. Ziemia nie odgrywa juz żadnej roli we wszechświecie i próbuje ją odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! Nareszcie skończyłem czytać drugą część Diuny Franka Herberta, pt. "Mesjasz Diuny" :D Przez szkołę tak długo czytałem, no ale cóż ;) Czasami jak miałem gdzieś tydzień przerwy, to wracałem kilka stron wcześniej, aby sobie przypomnieć co tam było. Książkę czyta się ciekawie, choć czytałem lepsze.
A teraz konkretne pytanie. Ostatnio w tv gdzieś zauważyłem książkę "Narrenturm" Andrzeja Sapkowskiego. Co to jest? Czy to jakaś fantastyczna, S-F, czy może coś innego. Warto znaleźć tą książkę, czy raczej darować sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 12:38, A-cis napisał:

> A napisał jeszcze jakieś inne książki godne uwagi?
Napisał jeszcze "Gwiazdę Imperium" (SF). Nie czytałem niestety jeszcze tego.
Czytał Lucek. Jesli tu zajrzy to może coś napisze :)


Czytalem ... ma moc ... :D A tak serio, jest naprawde niezla ksiazka ... charakterystyczne w niej jest to, ze czasem mozna sie zagubic ... przeczytalem ja dwa razy, zanim (chyba) zrozumialem co chcial autor przekazac ... Z Punktem Einsteina bylo podobnie ... Delany ma raczej wlasnie taki dosyc osobliwy styl, i sklonnoci do przekazywania opowiesci "wieloplaszczyznowo"... Czuje sie czasem przy jego tworczosci jak czlonek "kultury jednego produktu" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 20:39, kuba121 napisał:

a czy ktoś czytał "Lśnienie"??

A owszem ... czytalem, ogladalem ... Polecam ... ale potem mozesz miec awersje do zimy i starych hoteli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w ostatnim tomie o Harym Potterze pani Rowling zamierza go uśmiercić. Czy to prawda? Ile już jest tych książek i ile jest jeszcze planowanych? Bo to mi wygląda na jedna z najdłuższych serii wydawniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 14:41, HumanGhost napisał:

Słyszałem, że w ostatnim tomie o Harym Potterze pani Rowling zamierza go uśmiercić. Czy to
prawda? Ile już jest tych książek i ile jest jeszcze planowanych? Bo to mi wygląda na jedna
z najdłuższych serii wydawniczych.


Pewnie w tym ostatnim tomie Hary Potter będzie miał jakieś 2000 lat, szpiczasty kapelusz i ... alzheimera :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2005 o 14:41, HumanGhost napisał:

Ile już jest tych książek i ile jest jeszcze planowanych? Bo to mi wygląda na jedna z najdłuższych serii wydawniczych.

Jest sześć tomów.
Ale szczerze wątpię aby Rowling udało się napisać najdłuższy ciąg. Wystarczy spojrzeć na cykl "Świat czarownic" Andre Norton. Grubo powyżej trzydziestu części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee to myślałem, że tego jest więcej. W takim razie to faktycznie trudno określac cykl jako wyjątkowo długi. Wystarczy postawić obok wszystkie książki Pratcheta o Świecie Dysku. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się