HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja to se telefoniczna ksiazke lubie przeczytac , dobra jest , szkoda ze co wydanie to bohaterowie jacys inni.

A tak z normalnej literatury ostatnio moim bogiem jest Boris Vian
Swietna sprawa , rewelacyjny czlowiek , legendarna postac powojennego paryza.
Dla kogos kochajacego czarny humor , surrealizm i kilogramy absurdu w literaturze pozycja obowiazkowa :)

ciekawe czy ktos sie z was zetknal z jego tworczoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem Fantastyki i SF. Mam już pokaźną kolekcję. Dan Brown tez jest nieły chociaż zwodniczy punkt jest słaby. Co do fantastyki to wielki szacunek dla Andrzeja Ziemiańskiego za ,,Achaję" i dla Jacka Piekary za Mordimera. Aktualnie czytam ,,Łowcę Trolii" i ,,Templariusze - tajemni strażnicy tożsamości chrystusa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 22:24, libero85 napisał:

ciekawe czy ktos sie z was zetknal z jego tworczoscia?


Nazwisko chyba gdzies już słyszałem. Ale przyznam się, że nie miałem dotąd styczności z Jego twórczością.
Kurcze, ale będę musiał nadrobić w wakacje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co znają się na literaturze H.P. Lovecraft''a. Otóż chodzi mi o całą mitologię Cthulhu jakie zbiory opowiadań powinienem przeczytać żeby dość dużo się o wszystkim dowiedzieć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 21:09, Puszkin napisał:

Mam pytanko do tych co znają się na literaturze H.P. Lovecraft''a. Otóż chodzi mi o całą mitologię Cthulhu jakie zbiory opowiadań powinienem przeczytać żeby dość dużo się o wszystkim dowiedzieć ??


W tym celu to polecam czytac wszystko co Ci wpadnie w rece tego pisarza. W kązdej niemal ksiażce mitologia Cthulhu sie przewija. Oczywiście obowiazkiem jest "Zew Cthulhu", "Historia Necronomiconu" i wiele innych. Czytaj po prostu wszystko. :-)

P.S. Tylko błagam, nie bierz historii necronomiconu na serio. To fikcyjna historia, choć legenda od dawna już żyje własnym życiem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 21:09, Puszkin napisał:

Mam pytanko do tych co znają się na literaturze H.P. Lovecraft''a. Otóż chodzi mi o całą mitologię
Cthulhu jakie zbiory opowiadań powinienem przeczytać żeby dość dużo się o wszystkim dowiedzieć
??


Znawcą i zawziętym czytelnikiem H.P.Lovecrafta nie jestem ale skoro jeszcze nikt nie odpowiedział to polecę Ci 2 tomy które czytałem - Dagon i Reanimator. Oba zawierają razem 19 opowiadań plus w Dagonie w pierwszym rozdziale opisana jest mitologia Cthulhu, co prawda pobieżnie ale...

Jest tylko 1 problem te 2 tomy wydane zostały dość dawno temu i mogą być kłopoty z kupnem ale w księgarniach taniej książki i bibilotekach możesz poszukać, poza tym nowe tomy zawierają te same opowiadania w różnych konfiguracjach. Jeśli chcesz napiszę Ci wieczoerm pełna listę z tych 2 tomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie dorwałem W górach szaleństwa i w przedmowie napisali że na ten cykl składa się Zew Cthulhu, Koszmar w Dunwich, Widmo nad Innsmouth, Przypadek Charlesa Dextera Warda, i w sumie chyba to będzie trzeba poczytać :]

PS.
Widmo nad Innsmouth musi być ogólnie dobre bo jak grałem w grę na Xboksie to strasznie mnie wciągnęła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Lem nie żyje. [*]
Wielka strata dla polskiej i światowej literatury. Aż mnie ciarki po plecach przeszły jak usłyszałem tą wiadomość. Kurcze, szkoda człowieka. Wychowałem sie na Jego ksiażkach. Nigdy nie zapomnę Jego dzieł - pozostana na zawsze w pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80 lat, smutna to wieść dla polskiej literatury , gdy jej legenda odchodzi. Łączmy sie w cierpieniu po stracie , bo to jest strata. Nie kocham co prawda jego wszystkich ksiażek ale jestem pełen uznania dla jego twórczosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem jeszcze przed świętami książkę "świątynia złych żywiołów" wraz z zamówioną grą z gram.pl.Książka jest po prostu super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatno przeczytałam "Kłamcę " bodajże Jakuba Ćwieka. Książka jest ciekawa i opowiada o "wysłanniku" aniołów, Lokim (ale imię!) który wykonuje dla nich różne zadania . Każdy rodział przedstawia osobne zlecenie Lokiego. Polecam ją każdemu wielbicielowi fantasy i nie tylko. (choćby do przeczytania na wygodnej pufie w Empiku :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze, Że Loki Ćwieka jest tym skandynawskim bogiem, tylko schrystianizowanym :) A sama książka to lekka i przyjemna lektura, ale nic nadzwyczajnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić te 2 książki :

1). Tom Clancy - "Polowanie na Czerwony Październik".
Całkiem ciekawy thriller, na motywach którego powstał później film o tym samym tytule.

2). Stephen King - "Skazani na Shawshank".
Cztery "mini powieści", ale tylko dwie są warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym polecić "Okręt" L.G. Buchheim''a, genialna powiesć opowiadająca losy pewnego U-Boota, na podstawie książki powstał film o tym samym tytule oraz serial ( nadawany zresztą na TV 4 we wtorki o 21, wczoraj był 1 odcinek) . Oba wyreżyserowane przez Wolfganga Petersena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mi się nudziło, nic nie było do roboty, więc przeszukałem domową biblioteczke i znalazłem pewną książkę. Poczytałem chwile, bardzo mnie wciagnęła i tak sie zaczęło (to była moja druga książka w życiu). Była to książka Wiesława Wernica "Złe miasto". Następna ksiązką było "Słonce Arizony", a teraz czytam (kończe czytać) "Ucieczka z Wichita Falls". Przygodowy western, tak mogę nazwać gatunek tych książek.

Oto książki W. Wernica:

Tropy wiodą przez prerię 1965
Szeryf z Fort Benton 1966
Słońce Arizony 1967 *
Colorado 1969
Płomień w Oklahomie 1970
Łapacz z Sacramento 1970
Człowiek z Montany 1972
Gwiazda trapera 1972
Wędrowny handlarz 1973
Przez góry Montany 1974
Na południe od Rio Grande 1975
Ucieczka z Wichita Falls 1976 *
Barry Bede 1977
Old Gray 1978
Skarby McKenzie 1980
Znikające stado 1982
Wołanie dalekich wzgórz 1983
Sierżant Konnej Policji 1985
W Nowej Fundlandii 1988
Złe miasto 1990 *
Chata Starego Niedźwiedzia (nieukończona)

* - książki przeczytane przezemnie.


Resztę książek oczywiście zamierzam przeczytać w najbliższym czasie. Jak ktoś nie czytał tych książek to polecam je, bardzo ciekawe i wciągające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się