HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czytał ktoś "Kod Leonarda Da Vicni" ? Jeżeli tak to mogłby wrazić jakieś sugestie odnośnie tej książki? Czy opłaca się ją przeczytać, czy może od razu przejść do "Tajemnic Kodu Leonarda Da Vicni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:53, Seqiu napisał:

Czytał ktoś "Kod Leonarda Da Vicni" ? Jeżeli tak to mogłby wrazić jakieś sugestie odnośnie
tej książki? Czy opłaca się ją przeczytać, czy może od razu przejść do "Tajemnic Kodu Leonarda
Da Vicni"


Ja sie zawsze boje popularnych ksiazek, oczekujemy od nich wiele, a czesto okazuja sie srednie, czytadlo dla mas, dla ludzi co nie lubia za duzo myslec. Osobiscie nie czytalem ale to sa moje obawy ;)

http://isa.pl/forum/viewtopic.php?t=3092&start=0 polecam poczytac ;)

moge jedynie polecic cos z fantastyki ;) Czy moze cos troche z fikcja literacka ;)
Ale sa raczej lepsi pisarze kryminalow od Browna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem Kod Leonarda DaVinci i zdecydowanie polecam. Bardzo dobra, trzymająca w napięciu książka. Oczywiście do teorii opisanych w niej trzeba podejść z przymrużeniem oka (niektórzy moi znajomi po przeczytaniu jej, uwierzyli w opisane tam "fakty"). Ale czyta się bardzo dobrze i szybko.

Ostatnio przeczytałem Anioły i Demony. Również warto przeczytać. Chyba nawet lepsza od Kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeczytałem książkę "Czarne stopy" jest o obozie harcerskim chłopców, niby pisane na miejscu, jak z pamiętnika ale napisała to kobieta, dziwne troche no nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę urozmaiciłem profil czytania :) Przerobiłem Jamesa Clavella: Noble House (wcześniej przeczytałem oczywiście Tai-pana), Szoguna i Króla szczurów. Chciałbym jeszcze dorwać Gai-jin.
I stwierdzam, że to jest pisarz u nas chyba niedoceniony. Amerykanie poznali się na nim lepiej i właściwie wszystkie jego powieści sfilmowali. Nie wiem jaka jest przyczyna tego, że jest on w Polsce tak mało popularny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktoś czytał "Ćwiczenia stylistyczne" Raymonda Quenau? Jeśli tak, czy ta lektura jest warta polecenia osobie, która lubi szlifować swój styl pisania? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja recenzja "Ostatniego kontynentu" Terryego Pratchetta. Jedna ze słabszych częsci moim zdaniem.
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=1189

A dla fanów Kaya zapraszam na katedrę na konkurs - można wygrać jego najnowszą ksiażkę. Pytania (dosyć szczegółowe) są tutaj:
http://katedra.nast.pl/konkursy.php5?id=33

I tyle reklamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie skończyłem "diune" książka jest świetna oprócz troche innych nazw różnych przedmiotów :) np. zamiast czerwia - piaskal :) a zamiast przyprawy - specjał :) Bardzo gorąco polecam ją wszystkim forumowiczom :) Teraz mam zamiar oglądnąć film, ale sie zastanawiam jaką wersje wybrać :) czy tą z roku 198x czy z 2000roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba miales wersje "zysku" czy tam "wyzysku", wydanie phantom pressu jest calkiem ok :p
w sumie tylko ta 1 czesc Diuny jest spoko, pozniej juz coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 16:44, Araondoion napisał:

w sumie tylko ta 1 czesc Diuny jest spoko, pozniej juz coraz gorzej...

Po angielsku bym chętnie przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 16:56, Treant napisał:

Po angielsku bym chętnie przeczytał.


Ja czytałem. Znacznie lepiej niż przekąłdy po polsku. Miałem takie stare wydania trzech bodajże części a tym, że takie poza oficjalnym obrotem. Tak wiec ich jakość pozostawała wiele do życzenia. Ale i tak czytało się miło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:32, Jack Bauer napisał:

ja właśnie skończyłem "diune" książka jest świetna oprócz troche innych nazw różnych przedmiotów
:) np. zamiast czerwia - piaskal :) a zamiast przyprawy - specjał :) Bardzo gorąco polecam
ją wszystkim forumowiczom :) Teraz mam zamiar oglądnąć film, ale sie zastanawiam jaką wersje
wybrać :) czy tą z roku 198x czy z 2000roku:)



To po kiego grzyba czytałeś ten beznadziejny przekład. Jak babcię laczkiem, udusiłbym tego gościa za Lotra i Diunę. A co do poszczególnych tomów, to nie jest coraz gorzej, tylko inaczej, każdy fan sf musi sie przez to przegryźć i dopiero kończąc ostatnią kartkę mamy pełen obraz sytuacji, mi sie najbardziej podobała część Bóg Imperator Diuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 17:24, HumanGhost napisał:

Ale i tak czytało się miło. :-)

Mam w wersji elektronicznej I część, ale z ekranu nie cierpię czytać. Wydrukować za bardzo się nie opłaca, bo mnóstwo stron. Może ktoś kiedyś sprezentuje mi coś takiego na gwiazdkę? Muszę szepnąć słówko Mikołajowi w odpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 17:28, Budo napisał:

To po kiego grzyba czytałeś ten beznadziejny przekład. Jak babcię laczkiem, udusiłbym tego
gościa za Lotra i Diunę. A co do poszczególnych tomów, to nie jest coraz gorzej, tylko inaczej,
każdy fan sf musi sie przez to przegryźć i dopiero kończąc ostatnią kartkę mamy pełen obraz
sytuacji, mi sie najbardziej podobała część Bóg Imperator Diuny.



wiesz... chyba wypożyczne tą książke jeszcze raz ale innego tłumacza i jeszcze raz przeczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2006 o 17:54, Jack Bauer napisał:

wiesz... chyba wypożyczne tą książke jeszcze raz ale innego tłumacza i jeszcze raz przeczytam
:)


Myślę, że warto, bo porównywałem sobie obie wresje i naprawdę jest różnica. Kurde Wolanie to w ogóle hit sezonu. Albo Piaskal :O
A jak przetłumaczył filtrfrak bo nie pamiętam? Albo Maleńki Stworzyciel chyba też był czadersko przetłumaczony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 18:00, Budo napisał:


> wiesz... chyba wypożyczne tą książke jeszcze raz ale innego tłumacza i jeszcze raz przeczytam

> :)
>

Myślę, że warto, bo porównywałem sobie obie wresje i naprawdę jest różnica. Kurde Wolanie to
w ogóle hit sezonu. Albo Piaskal :O
A jak przetłumaczył filtrfrak bo nie pamiętam? Albo Maleńki Stworzyciel chyba też był czadersko
przetłumaczony ;]



to był hermetyk :P a co do maleńkiego stworzyciela to nawet nie wiem co to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 17:54, Jack Bauer napisał:

wiesz... chyba wypożyczne tą książke jeszcze raz ale innego tłumacza i jeszcze raz przeczytam :)

jak juz polskie to to wydanie: http://allegro.pl/item101776066_herbert_frank_diuna_komplet_1_6_phantom_press.html
(to nie moja aukcja jakby co, chce tylko pokazac ktore wydanie a innych linkow nie mam:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się