HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Kryć się z czytaniem książek to głupie szczerze powiedziawszy. Jak ktoś Cię wyśmieje to o czym to świadczy? Tylko o głupocie tego delikwenta.
Ludzie czytajcie ksiażki!! Sam kiedyś czytałem kilkadziesiąt książek rocznie. Teraz, niestety nie mam tyle czasu ze względu na studia, ale tych kilka książek w roku jeszcze przeczytam. No oczywiście plus podręczniki akademickie i kodeksy. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chaciałbym dowiedzieć się, co sądzicie o trylogii Gartha Nixa, tej z realiów Starego Królestwa ("Sabriel", "Lirael", "Abhorsen"). Czy ktoś to czytał, a jeśli tak to czy ma jakąś opinię na jej temat? Moim zdaniem książki te są warte polecenia, ale chętnie poznałbym opinie innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(chyba, całego WP nie przeczytałem).

To jak nie przeczytałeś to żałuj. WP jest moim zdaniem ciekawszy, gdyż jest bardziej rozbudowany. Hobbit może się taki wydawać dlatego, że więcej rzeczy jest zromadzonych w jednej książce. A WP ma to rozłożone na 3 tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie, że w Hobbicie non stop coś sie dzieje!
Władca Pierscieni ma duzo wontków pobocznych, moim zdaniem czasem wogóle nie potrzebnych, oraz liczne opisy krajobrazu! Wiec zalezy kto co woli, krótsza ale świetna (moim zdaniem nawet najleprzą) powieść, bierzcie Hobbita, długa klasyke, obowiazkowa dla wszystkich fanów fantasy, bierzcie WP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:49, scooby01 napisał:

mam zamiar zaczac Pratchetta ale nie za bardzo orientuje sie w chronologii tytulow.
od ktorej ksiazki najlepiej rozpoczac?


Kolor Magii powstal jako pierwszy, potem Blask Fantastyczny. A po polsku z serii Swiat Dysku zostalo juz wydanych ze dwadziescia kilka tytulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 15:13, Hegemon napisał:

A po polsku z serii Swiat Dysku
zostalo juz wydanych ze dwadziescia kilka tytulow.

wlasnie dlatego nie moglem sie polapac w tych tytulach :) ale w takim razie zaczne od Koloru Magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam komiks ,,calvin i Hobbes", smialam sie przy nim w glos i siazki o Dilbercie ale te ostatnie to raczej juz ciezko pracujacym..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:54, myniekka napisał:

zna ktoś fajne dzieła Tolkiena oprócz Władcy, Hobbita i Silmalirione????


Eeee, Silmarilion to niefajne dzieło Tolkiena ;]
Polecam Rudy Dżil i Jego Pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 15:19, Budo napisał:

Eeee, Silmarilion to niefajne dzieło Tolkiena ;]


Silmarilion nawet mi się podobał i był trochę zagmatwany (może dlatego że wydał go syn Tolkiena z notatek??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do Was drodzy uzytkownicy :). Ostatnio zapragnalem poczytac sobie Moklajka (daaawno temu sie czytalo, a teraz przydaloby sie odnowic znajomosc - i nie ma to nic wspolnego z pojawieniem sie Nowych przygod Mikolajka). Tylko niestety wynikl z tego pewien problem :/. Nie wiem jak te ksiazki chronologicznie wypadaja, a na google jakos nie moge tego znalezc :/. Wiec jakby ktos mogl mi ponizsze tytuly posegregowal w odpowiednim porzadku bylbym wdzieczny :-).

Joachim ma klopoty
Mikolajek
Mikolajek i inne chlopaki
Nowe przygody Mikolajka
Rekreacje Mikolajka
Wakacje Mikolajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 15:58, Piotrek K. napisał:

Mam prosbe do Was drodzy uzytkownicy :).

a ja? :(
ja tez moge? :(

>. Wiec

Dnia 14.01.2006 o 15:58, Piotrek K. napisał:

jakby ktos mogl mi ponizsze tytuly posegregowal w odpowiednim porzadku bylbym wdzieczny :-).


wg notki informacyjnej w "Nowych przygodach Mikołajka" pierwsze wydania polskie:

Rekreacje Mikolajka (1964 ) - ale zawierało tez tom Mikołajek !
Mikolajek i inne chlopaki (1979)
Wakacje Mikolajka (1980)
Joachim ma klopoty (1982) = późniejsze Mikołajek ma kłopoty

Mikolajek (1996) - wznowienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>> Elwro
> A jestes pewien, ze porzadek chronologiczny jest wazny? Moim zdaniem mozesz czytac w dowolnej
> kolejnosci.
Hmm, nie wiem ;). Ja tam zawsze jestem przyzwyczajony, ze jak cos jest w cyklu to nie ma sensu czytac ksiazki na pozycji numer 3 jesli nie przeczyta sie ksiazek z poz. 1 i 2 ;).
Choc w koncu Mikolajek to zbiory opowiadan byly - tylko nie pamietam juz jak to bylo z nowymi postaciami (jesli jakiees byly ;P)


>>> TYHE
> a ja? :(
> ja tez moge? :(
No jesli nie jestes uzytkowniczka tego forum to nie mozesz ;P. Jasne, ze mozesz :). Kazda pomocna dlon sie przyda :-) :-)

> wg notki informacyjnej w "Nowych przygodach Mikołajka" pierwsze wydania polskie:
[...]
I serdecznie dziekuje :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy czym w "Nowych przygodach" bylo gdzies odniesienie do "Wakacji", a w innym miejscu czytalem, ze najpierw zostaly napisane wlasnie te obecnie wydane jako "Nowe"... tak wiec jest pewien balagan :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się