Zaloguj się, aby obserwować  
Igor_Odejewski

Zarób Se- Kup Se! Czyli patenty na zdobycie kapusty!

125 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2006 o 21:54, Igor Odejewski napisał:

Ale jeżeli zdesperowany gracz nie ma szmalu na ulubioną gierę a akurat jest promocja TO Co
wtedy ?? :D Ma czekać do świąt ?? :>

Ja na niektóre gry czekałem ze 2 lata,aż stanieją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 21:54, Darkstar181 napisał:


> Ale jeżeli zdesperowany gracz nie ma szmalu na ulubioną gierę a akurat jest promocja TO
Co
> wtedy ?? :D Ma czekać do świąt ?? :>
Ja na niektóre gry czekałem ze 2 lata,aż stanieją:)


No właśnie. ale ja wolę kupić tą wersję premierową BOX 100% z instrukcjami pełnymi i wszystko :P. Pochwalę się kumplowi. O stary ta gierę kupiłem 5 lat temu za 149zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja. "Skoś albo masz odcięte to to i to". Uwierz, skutkuje. Wiem jak mój wuj sobie radzi właśnie z takimi małymi dzieciakami. Ach te młodsze kuzynki :)

I uważam że naciąganie rodziców na COKOLWIEK jest złe. I nie ma to sensu. Jak coś będziesz chciał, i to będziesz okazywał, a nie będziesz naciągał, to prędzej czy później to Ci się dostanie. I nie ma wcale obowiązku, że musisz mieć co miesiąc nową grę.

I to co robisz Igorze ze składkami to zakrawa na pohańbienie...

Ja akutalnie nic nie zarabiam. I jeszcze przez 2 lata nie będę. Za 2 lata trzeba się będzie zaciągnąć do jakiejś roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 21:57, PolishWerewolf napisał:

Jest jeszcze opcja. "Skoś albo masz odcięte to to i to". Uwierz, skutkuje. Wiem jak mój wuj
sobie radzi właśnie z takimi małymi dzieciakami. Ach te młodsze kuzynki :)

I uważam że naciąganie rodziców na COKOLWIEK jest złe. I nie ma to sensu. Jak coś będziesz
chciał, i to będziesz okazywał, a nie będziesz naciągał, to prędzej czy później to Ci się dostanie.
I nie ma wcale obowiązku, że musisz mieć co miesiąc nową grę.

I to co robisz Igorze ze składkami to zakrawa na pohańbienie...

Ja akutalnie nic nie zarabiam. I jeszcze przez 2 lata nie będę. Za 2 lata trzeba się będzie
zaciągnąć do jakiejś roboty.


Oczywiście to jest taki "mały" przekręt z mojej strony. Ale na niektóre tytuły F.E.A.R np. pamiętam to. Musiałem ciężko zapier.. przez dwa i pół tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 i pół tygodnia? Czy Ty wiesz o czym Ty mówisz? Ja zbierałem na Obliviona przez ponad pół roku. Oszczędzając każdy grosz. I co? W końcu udało mi się kupić. Bez żadnych przekrętów. I "małym" przekrętem jak to nazywasz wykorzustujesz swoich kolegów/przyjaciół/znajomych. Jestem ciekaw ich rekacji, jakby się o tym dowiedzieli... A zwłaszcza ich rodziców.

Tylko pogratulować "obywatelskiej" postawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2006 o 21:56, Igor Odejewski napisał:

No właśnie. ale ja wolę kupić tą wersję premierową BOX 100% z instrukcjami pełnymi i wszystko

Mówisz tak,jakby ci te instrukcje po latach wywalali z pudelek.Rzdako kiedy daja odchudzone

Dnia 20.08.2006 o 21:56, Igor Odejewski napisał:

:P. Pochwalę się kumplowi.

Co mnie obchodzi kumpel? Kupuje gry,żeby w nie grać,a nie chwalić się nimi.Jeszcze sępy będą chciały,by im pożyczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:05, PolishWerewolf napisał:

Przez 2 i pół tygodnia? Czy Ty wiesz o czym Ty mówisz? Ja zbierałem na Obliviona przez ponad
pół roku. Oszczędzając każdy grosz. I co? W końcu udało mi się kupić. Bez żadnych przekrętów.
I "małym" przekrętem jak to nazywasz wykorzustujesz swoich kolegów/przyjaciół/znajomych. Jestem
ciekaw ich rekacji, jakby się o tym dowiedzieli... A zwłaszcza ich rodziców.

Tylko pogratulować "obywatelskiej" postawy.


Tu nie chodzi o to że ja składki pobieram tylko za nie płacę :P. Ja kasę biorę od rodziców na skłądki skarbnikiem żadnym tam nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:06, Darkstar181 napisał:


> No właśnie. ale ja wolę kupić tą wersję premierową BOX 100% z instrukcjami pełnymi i wszystko
Mówisz tak,jakby ci te instrukcje po latach wywalali z pudelek.Rzdako kiedy daja odchudzone

> :P. Pochwalę się kumplowi.
Co mnie obchodzi kumpel? Kupuje gry,żeby w nie grać,a nie chwalić się nimi.Jeszcze sępy będą
chciały,by im pożyczyć:)


Własnie najgorsza jest wymówka żeby tylko nie pożyczyć oryginału :P. Blehh nienawidzę tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pisz tak od razu. Ale to na jedno wychodzisz. W tym momencie okradasz rodziców, którzy pracują na Twoje utrzymanie. Chciałbyś, aby Twoje dzieci Cię okradały? Nie sądzę chyba. Nie chciałbyś być w ogóle okradany, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

To pisz tak od razu. Ale to na jedno wychodzisz. W tym momencie okradasz rodziców, którzy pracują
na Twoje utrzymanie. Chciałbyś, aby Twoje dzieci Cię okradały? Nie sądzę chyba. Nie chciałbyś
być w ogóle okradany, prawda?


Kwestią jest to że i tak o wyciągnięciu większej ilości pieniędzy wiedzą. Bo się dowiadują. Zarazem cieszą się że wolę wydać już taką kasę na grę zamiast na dragi, piwo i te sprawy. Wiedzą ile w szkole muszę szmalu płacić. A to że powiem kilka złotych więcej doskonale o tym wiedzą :)

I osobiście wolałbym żeby właśnie mój syn lub córka nawet w taki sposób przeznaczały pieniądze na takie rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej powiedzieć WPROST że chcesz kupić to i to, a nie stosować się do chwytów? Nie prościej? I uczciwie przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysysanie od rodziców czyli duze kieszonkowe. Ale z tego jeszcze idzie na CDA jak kupic gre to z XKN albo KK albo z cenegi za 29zł dobre premierowe gry. Za niewielka cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2006 o 22:31, Igor Odejewski napisał:

Kwestią jest to że i tak o wyciągnięciu większej ilości pieniędzy wiedzą. Bo się dowiadują.

Bez sensu.W takim razie,nie wiem czemu nie mielby po prostu dawać ci kieszonkowego,skoro i tak wiedzą że ich okradasz

Dnia 20.08.2006 o 22:31, Igor Odejewski napisał:

Zarazem cieszą się że wolę wydać już taką kasę na grę zamiast na dragi, piwo i te sprawy. Wiedzą
ile w szkole muszę szmalu płacić.

Jasne.Wmawiaj sobie to dalej.Powiedzieli ci to w prost,że sie z tego cieszą?
A to że powiem kilka złotych więcej doskonale o tym wiedzą

Dnia 20.08.2006 o 22:31, Igor Odejewski napisał:

I osobiście wolałbym żeby właśnie mój syn lub córka nawet w taki sposób przeznaczały pieniądze
na takie rzeczy ;)

Ledwo co chce mi się to komentować.Głupota do kwadratu,I może jeszcze byś udawał,że nie wiesz o tym,jka podkradają forsę na gry? W ten sposób byś nauczył ich po prostu zwykłej kradzieży.

Skoro rodzice naprwdę nie maj ci za złe że podkradasz forsę,to po co w ogóle ją podkradasz? Po prostu poproś ich o kasę,a nie zabawa w podbieranie kasy.Nie prościej zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywisce gdyby nie ksiazki do szkoly, kominet rodzicielski-choć i tak nie płace bo po co i na co ze by inni mieli wiecej. ŁO to bym mial kazda gre za 99złjaka bym chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam sumienia okradac wlasnych rodzicow :/ Oni na mnie zarabiaja, kuouja ksiazki do szkoly, ubrania, piora mi i gotuja. I ja mam ich okradac?! Zbyt bardzo ich kocham i szanuje zeby to robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okradać rodziców hmf dla mnie to żaden grzech, jak nie dostaje kasy niestety ale muszę sobie ją sam brać, najlepiej żeby nic nie wiedzieli i tak jest ok, gdyby dawali nie byłoby takich numerów, a jak powiem że na gry... to lepiej zakończyć rozmowę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:02, Igor Odejewski napisał:

Oczywiście to jest taki "mały" przekręt z mojej strony. Ale na niektóre tytuły F.E.A.R np.
pamiętam to. Musiałem ciężko zapier.. przez dwa i pół tygodnia.


Az dwa i pol tygodnia musiales zapracowac. Okradajac rodzicow, cotki czy wujkow.

Ja zbieralem (i nadal zbieram) na nowy komputer, bo gier z roznych konkursow przybylo mi sporo, a moj sprzet nie jest w stanie ich udzwignac. Poszedlem do pracy u partnera Telekomunikacji Polskiej firmy ASI Polska. Bylem Doradca Klienta. A to oznaczalo, ze codziennie od 8 do nawet 13 godzin dziennie (13 godzin mialem tak srednio 4 z 6 pracujacych dni) lazilem po jakis wioskach z ciezka torba, przekonowylem klientow do nowych uslug, a zarobilem... 0 (słownie: zero) złotych. Te ch*** nie chca mi wyplacic kasy mimo iz ponad pol roku minelo. Oni tak jak ty stosuja rozne przekrety i klamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz umowę to powinnieneś dostać kasę. Powinni z tobą podpisać umowę o dzieło/zlecenie. Idziesz z tym do Państwowej Inspekcji Pracy i mówisz co i jak. Łatwo to udowodnią bo nie mają papierów z twoją wypłatą i podpisami. A jeszcze jakieś kary dostaną jako bonus. A jeżeli zawarłeś umowę słowną (czyt. "na czarno") to raczej nie masz szans nawet na 1 grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 23:43, Vormulac napisał:

Jeżeli masz umowę to powinnieneś dostać kasę. Powinni z tobą podpisać umowę o dzieło/zlecenie.
Idziesz z tym do Państwowej Inspekcji Pracy i mówisz co i jak. Łatwo to udowodnią bo nie mają
papierów z twoją wypłatą i podpisami. A jeszcze jakieś kary dostaną jako bonus. A jeżeli zawarłeś
umowę słowną (czyt. "na czarno") to raczej nie masz szans nawet na 1 grosz.


Sprawa wyglada tak: nie mam uwomy, bo mimo iz przez dwa miesiace pracowalem i sie upominalem o umowe to jej nie dostalem. Mam natomiast papierek, ktory stwierdza czarno na bialym ze w tej firmie pracowalem. O to tresc tego papierka: "Z dniem 4 stycznia 2006r. przywracam pana [tu moje imie i nazwisko] do pracy. Z powazaniem Andrzej S. [tu nazwisko, podpis i pieczatka]". Co do Panstwowej Inspekcji Pracy - sprawe zglosilem, dostalem nawet odpowiedz. A dowiedzialem sie kilu ciekawych rzeczy po pierwsze pan Andrzej S. nie mial prawa zatrudniac pracownikow w imieniu firmy ASI w jakiejkolwiek formie. Po drugie ta firma nie przedstawila zadnych dokumentow, ze tam pracowalem. Gdy poszedlem sie zapytac ich (firme ASI, teraz to sie Protrade nazywa - spolka-corka ASI) co sie stalo z dokumentami odpowiedzieli, ze nie czuli sie w obowiazku przedstawic dokumentow Panstwowej Inspekcji Pracy. Coz mam z nimi ciezki orzech, ale ja po prostu im sprawy nie podaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:58, Puszkin napisał:

Okradać rodziców hmf dla mnie to żaden grzech, jak nie dostaje kasy niestety ale muszę sobie
ją sam brać, najlepiej żeby nic nie wiedzieli i tak jest ok, gdyby dawali nie byłoby takich
numerów, a jak powiem że na gry... to lepiej zakończyć rozmowę ;p


Chyba każdy "kto ma jaja" robi takie akcje, jak wchodzi się w jakiś wiek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować