Zaloguj się, aby obserwować  
Igor_Odejewski

Zarób Se- Kup Se! Czyli patenty na zdobycie kapusty!

125 postów w tym temacie

Ja wymyśliłem niezły patent, tylko, żeby go wykorzystać legalnie trzeba mnieć minimum 18-stkę. Robi się to tak:

1) Trzeba mieć na zbyciu trochę wPLN, jeśli się nie ma, to można poprosić kolegów którzy gier nie rejestrują o ich kody.Jeśli chcecie to robić 100% legalnie to też skończone 18 lat i konto w banku.
2) Sprawdzasz czy są w najbliższym czasie jakieś premiery na sklep.gram.pl
3) Wybierasz jakąś znaną grę, która ukaże się na dniach, ale najlepiej nie później niż za tydzień (warto też spojrzeć, na przesyłki za wPLN, darmowe przesyłki, zniżki, itp). Najlepiej wybierać nowe gry, albo drogie, opłaca się też wybrać tytuły z promocji.
4) Wystawiasz na www.allegro.pl gierkę za normalną cenę detaliczną (tylko Kup Teraz), z tym, że wielkimi literami w tytule aukcji zaznaczasz, że wysyłka za free, zapłata tylko przelewem , oraz, UWAGA bo to ważne: że wysyłka najwcześniej ** ** ** (i tu podać datę kiedy CDP wysyła przedpremierowe zamówienia).
5). Kiedy ktoś kupi waszą grę (każdy się skusi na darmowego kuriera), w sklepie gram.pl zamawiamy preordera (pamiętajcie o wykorzystaniu wPLN), płacimy z góry i podajemy adres osoby która kupiła u nas grę. Pamiętajcie, żeby zamawiać grę dopiero po tym jak koleś przeleje Wam kasę.
6) No i teraz już jesteście o kwotę którą zapłacieliście w wPLN bogatsi. Można powiedzieć, że z wPLN zrobiło Wam się PLN.
7). Jeżeli byliście pełnoletni i nie chcecie działać w szarej strefie to pamiętajcie odprowadzić podatek od sprzedaży gierki. Pamiętajcie, że bez podatku można srzedawać tylko rzeczy które posiada się dłużej niż pół roku. Jeżeli zaś będziecie sprzedawać te gierki regularnie (np. ciągle wystawiać jedną grę) to trzeba zarejestrować działalność gospodarczą.

Ten sposób najlepiej nadaje się dla osób które mają dużo wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Może troche przesadziłem. Nie byłem od początku tematu, więc wiele przeoczyłem. Zakończmy ten off topic. [mam nauczkę, żeby za dużo nie paplać jak się za dużo nie wie]. Aha, i małe sprostowanie. Bóg piszę się z dużej litery B (chyba, że chodzi ci o jakigoś greckiego lub rzymskiego). Na przyszłość trochę się wstrzymam z oskarżeniami (zmylił mnie po prostu ten post od Puszkina, myślałem że to twój). Wina z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:32, Delis napisał:

wiesz co, ja wolę raczej popracować trochę :P przynajmniej mam satysfakcję z zarobionej mamony...

Jak się ma 13 lat,to co zrobić,nie? :)
Każdy sposób(oprócz złodziejstwa i przekrętów) jest dorby aby zarobić.Można np. kupić akcje na giełdzie(ale na to trzeba trochę kasy,i trzeba mieć nosa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:38, Delis napisał:

ekhm, ja mam 13 lat!

No wiem.Chicałem podkreślić że metoda na wPLN Ceibie jeszcze nie dotyczy.

>i pracuję u taty na budowie...
Też bym tak chciał.Nie trzeba latać i szukać pracodawcy,tylko spytać się ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:41, Darkstar181 napisał:

> ekhm, ja mam 13 lat!
No wiem.Chicałem podkreślić że metoda na wPLN Ceibie jeszcze nie dotyczy.

>i pracuję u taty na budowie...
Też bym tak chciał.Nie trzeba latać i szukać pracodawcy,tylko spytać się ojca.


Generalnie się mówi że jak się chce pracować to praca jest wszędzie. Ale tylu młodzych teraz się pcha do pracy że jest naprawdę ciezko znalexć. Ja pracę znalazłem tylko dzieki mojemu znajomemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:32, Mac Cry napisał:

OK. Może troche przesadziłem. Nie byłem od początku tematu, więc wiele przeoczyłem. Zakończmy
ten off topic. [mam nauczkę, żeby za dużo nie paplać jak się za dużo nie wie]. Aha, i małe
sprostowanie. Bóg piszę się z dużej litery B (chyba, że chodzi ci o jakigoś greckiego lub rzymskiego).
Na przyszłość trochę się wstrzymam z oskarżeniami (zmylił mnie po prostu ten post od Puszkina,
myślałem że to twój). Wina z mojej strony.


Nie szkodzi. Przecież chyba nikt tu się nie chce kłucić. I sorry wszystkim za moje głupie texty. Nie chciałem żebyscie mnie źle zrozumieli.

PANIE MODERATOR I ZAMKNIJ PAN TEN TEMAT JUŻ PROSZĘ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2006 o 10:44, Igor Odejewski napisał:

Generalnie się mówi że jak się chce pracować to praca jest wszędzie.

Powodzenia w szukaniu.Niektórzy z wyższym wykształceniem szukają roboty miesiącami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:54, Darkstar181 napisał:


> Generalnie się mówi że jak się chce pracować to praca jest wszędzie.
Powodzenia w szukaniu.Niektórzy z wyższym wykształceniem szukają roboty miesiącami.


W końcu dojdzie do tego że w Polsce zostaną za przeproszeniem same Dziadki, bo wszyscy młodzi będa pracować za granicą. I do tego powoli już dochodzi. Moi wszyscy znajomi uciekają za granicę zarabiać pieniądze. Bo tutaj poprostu nie ma gdzie znaleźć dla mądrego i wykształconego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w polsce sprawdzie się aluzja- Kto ostatni wyjezdża z polski gasi światło :) Niektórzy moi znajomi tez wyjechali za granicę. Głównie do anglii i niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:12, Mac Cry napisał:

Niedługo w polsce sprawdzie się aluzja- Kto ostatni wyjezdża z polski gasi światło :) Niektórzy
moi znajomi tez wyjechali za granicę. Głównie do anglii i niemiec.


W TV podają że ponad 40% młodych Polaków jest bez pracy. Są bez pracy na papierku. A szmalu mają tyle ile trzeba bo na czarno robią za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:32, Delis napisał:

wiesz co, ja wolę raczej popracować trochę :P przynajmniej mam satysfakcję z zarobionej mamony...


Miał być patent to jest. A taki sposób się przydaje jak nie kupujesz gier przez gram.pl tylko w sklepie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:19, Igor Odejewski napisał:

W TV podają że ponad 40% młodych Polaków jest bez pracy. Są bez pracy na papierku. A szmalu
mają tyle ile trzeba bo na czarno robią za granicą.


To jest teoria te 40%, zamiast proacować za 1200 brutto, tak jak wszyscy, co sprzytniejsi ( i mniej uczciwi), wolą pobierać zasiłek i jednocześnie pracować na czarno. Wychodzą na tym lepiej niż by mieli pracować legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:28, Mac Cry napisał:

Ale chyba będą mieli problem w przyszłości z emeryturą. Trzeba ponad 30 lat przepracować legalnie,
tzn. być zarejestrowanym.


Jak się już skończy 65 lat to wystarczy 15 lat przepracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:28, Mac Cry napisał:

Ale chyba będą mieli problem w przyszłości z emeryturą. Trzeba ponad 30 lat przepracować legalnie,
tzn. być zarejestrowanym.


Nie znam się na tym, bo jestem jeszcze za młody. Ale podejrzewam że pracodawca za granicą na pewno ma jakąś propozycję w jaki sposób można zdobyć sobie taką emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 08:25, Igor Odejewski napisał:

/ciach/


A czy ja mówię ze masz instalować piraty (czy w ogóle kupować czy ściagać :/)??? Nie. Tylko mówię ze pewnie jakbyś przestał okradać rodziców to byś nie miał kasy na takie gry, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować