Zaloguj się, aby obserwować  
Mike_Wraith

Silent Hunter 4 Wolves of the Pacific

193 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2007 o 10:30, flymar napisał:

Dla wszystkich, których denerwuje gra w obecnym stanie (1.2) polecam mod Real Fleet Boat -
kilka genialnych zmian. Gra wreszcie stała się dla mnie grywalna:) Niestety spora część ekranów
zmieniła się na anglojęzyczne ale nic to.

dał byś linka do moda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanko, lecz najpierw krótki wstęp:
Jak tylko wyszedł SH III, odrazu go sobie zakupiłem, jako iż jestem fanem tej gry. Nie mogłem jednak się nią nacieszyć, ponieważ miałem bardzo mizerny komputer. W czerwcu natomiast "przychodzi" do mego domu nowa "skrzynka", która poradzi sobie nawet z grami o najwyższych wymaganich :). Mój dylemat polega jednak na tym, że nie wiem w co mam grać - czy w SH III, czy może w SH IV? Czy możecie mi powiedzieć jak wielkie różnice są pomiędzy tymi grami? - ogólnie (grafika, ilość błędów, realizm itp.). W co powinienem zagrać najpierw lub co powinienem zostawić waszym zdaniem? - SH III czy SH IV?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SH IV ma tyle błędów, że nie da rady nacieszyć się trochę lepszym modelem uszkodzeń. Graj w SH III, SH IV na razie jest niegrywalne, choć może w końcu patche poprawią grę na tyle, że da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 12:27, scott napisał:


> Dla wszystkich, których denerwuje gra w obecnym stanie (1.2) polecam mod Real Fleet Boat
-
> kilka genialnych zmian. Gra wreszcie stała się dla mnie grywalna:) Niestety spora część
ekranów
> zmieniła się na anglojęzyczne ale nic to.
>
dał byś linka do moda ;)

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=108964
oto link do dużej ilości modów.
Sam używam: RFB, RFB Metric fix, Ultimate Sound, Oak Gauges, CBS Radio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W co powinienem zagrać najpierw lub co powinienem zostawić waszym zdaniem?

Dnia 07.05.2007 o 14:18, Dark Assasin napisał:

- SH III czy SH IV?

tak jak kolega Arclight pisze - pograj w sh 3 + ewentualne mody robione przes fanów
sh4 jest tak zbugowane że szkoda gadać podam kilka :
silent hunter 4 patch 1.2
- bierność eskort przeciwnika czasem możesz pływać na max obrotach w środku konwoju a nikt nie zwróci na ciebie uwagi
- torpedy niewypały - nie ma czegoś takiego, wszystko trafia - a dodatkowo amerykańskie torpedy parogazowe zostawiały ślad na powierzchni wody ale czy w dzień czy w nocy nikt na uwagi nie zwraca - możesz wystrzelić torpedę kóra przejdzie przed nosem frachtowca a on nadal będzie płynął tym samym kursem
- brak obsługi ręcznej czego kolwiek na okręcie - poza lornetką, peryskopem, uzo, działa i działkiem p.plot (może to nie bug ale mega wada tej gry)
- po wczytaniu sejva dostajemy komunikata że okręt jest uszkodzony, ewentualni inne babole oraz zwasze mamy wyłączone silniki itd. ( nie ważne w jakich okolicznościach robiliśmy save)
- zawsze po wynurzeniu dostajemy komunikat że brak sprężonego powietrza oraz że co2 jest na maxa
-sztorm - jest dziwny - ale najdziwniejsze jest jak nasz okręt płynie podczasz sztormu - otóż w sh3 ładnie kołysał się na falach a w sh4 płynie jak po sznurku, co prowadzi do paradoksamnych sytuacji podczas załamywania się fal - okręt lewituje !! - inne jednostki podobnie się zachowują (suną w powietrzu)
-radar z wczesnego okresu - w patchu 1.1 radar nadzoru powietrznego wykrywał także statki ! w patchu 1.2 nic nie wykrywa :)
- brak oficera wspomagającego atak (w instrukcji jest napisane że jest !!) -
- rzeczy opisane w instrukcji dotyczące namierzania celu (sprawdzanie prędkości itd) w grze nie działają
- brak realistycznych uszkodzeń nawet na 100% - w walce na powieżchni z 3 niszczycielami jednego zatopiłem z działa, inny zam się "zabił" o mnie przy taranowania trzeci przeżył, ja zostałem zatopiony po X trafieniach z działa i trzech taranowaniach :)
- przesadzone komunikaty - dostajemy setki komunikatów o ruchach japońskich - lekka przesada
-ruch statków - także przesadzony - co chwila konwój, lub grupa uderzeniowa - widać co było celem twórców tej gry - nie ograniczone pykanie do statków shooter !
-w koszarach zero opisów : okrętów, torped , czego kolwiek - nie ma nic poza nazwami !!
- zarządzanie okrętem - niby łatwe ale zero czytelności na temat - uszkodzeń czasu naprawy itd. ogólnie interfejs tej gry jest nieczytelny i maxymalnie uproszczony
- poruszanie po statku - gorsze niż w sh3
-zachowanie okrętu podwodnego dziwne - strasznie szybko się wynurza (ale może tak było )
- osłony na działka p.plot zasłaniają cały widok jak chcemy ręcznie postrzelać - masakra !!!
- brak możliwości sterownia silnikami, sterami głębokości itd,
-patrole lotnicze japończyków - jest gorzej niż na biskajach w 1944 roku - zapomnij o pływaniu w odległośći ok 300-500 km od wysp japońskich - co chwila samolot.
zrobiłem taki test - wszedłem na peryskopową - peryskop w góre i - co 30 - 40 min komunikat zuważona samolot - co dziwne nie latały w oddali tylko zawsze kierowały się na mój okręt a że go nie widziały to leciały dalej albo zawracały !!
wiele wiele innych .... to a gra jest strasznie frustrująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 08:41, scott napisał:

W co powinienem zagrać najpierw lub co powinienem zostawić waszym zdaniem?
> - SH III czy SH IV?
>
tak jak kolega Arclight pisze - pograj w sh 3 + ewentualne mody robione przes fanów
sh4 jest tak zbugowane że szkoda gadać podam kilka :
silent hunter 4 patch 1.2
- bierność eskort przeciwnika czasem możesz pływać na max obrotach w środku konwoju a nikt
nie zwróci na ciebie uwagi
- torpedy niewypały - nie ma czegoś takiego, wszystko trafia - a dodatkowo amerykańskie torpedy
parogazowe zostawiały ślad na powierzchni wody ale czy w dzień czy w nocy nikt na uwagi nie
zwraca - możesz wystrzelić torpedę kóra przejdzie przed nosem frachtowca a on nadal będzie
płynął tym samym kursem
- brak obsługi ręcznej czego kolwiek na okręcie - poza lornetką, peryskopem, uzo, działa i
działkiem p.plot (może to nie bug ale mega wada tej gry)
- po wczytaniu sejva dostajemy komunikata że okręt jest uszkodzony, ewentualni inne babole
oraz zwasze mamy wyłączone silniki itd. ( nie ważne w jakich okolicznościach robiliśmy save)

- zawsze po wynurzeniu dostajemy komunikat że brak sprężonego powietrza oraz że co2 jest na
maxa
-sztorm - jest dziwny - ale najdziwniejsze jest jak nasz okręt płynie podczasz sztormu - otóż
w sh3 ładnie kołysał się na falach a w sh4 płynie jak po sznurku, co prowadzi do paradoksamnych
sytuacji podczas załamywania się fal - okręt lewituje !! - inne jednostki podobnie się zachowują
(suną w powietrzu)
-radar z wczesnego okresu - w patchu 1.1 radar nadzoru powietrznego wykrywał także statki !
w patchu 1.2 nic nie wykrywa :)
- brak oficera wspomagającego atak (w instrukcji jest napisane że jest !!) -
- rzeczy opisane w instrukcji dotyczące namierzania celu (sprawdzanie prędkości itd) w grze
nie działają
- brak realistycznych uszkodzeń nawet na 100% - w walce na powieżchni z 3 niszczycielami jednego
zatopiłem z działa, inny zam się "zabił" o mnie przy taranowania trzeci przeżył, ja zostałem
zatopiony po X trafieniach z działa i trzech taranowaniach :)
- przesadzone komunikaty - dostajemy setki komunikatów o ruchach japońskich - lekka przesada
-ruch statków - także przesadzony - co chwila konwój, lub grupa uderzeniowa - widać co było
celem twórców tej gry - nie ograniczone pykanie do statków shooter !
-w koszarach zero opisów : okrętów, torped , czego kolwiek - nie ma nic poza nazwami !!
- zarządzanie okrętem - niby łatwe ale zero czytelności na temat - uszkodzeń czasu naprawy
itd. ogólnie interfejs tej gry jest nieczytelny i maxymalnie uproszczony
- poruszanie po statku - gorsze niż w sh3
-zachowanie okrętu podwodnego dziwne - strasznie szybko się wynurza (ale może tak było )
- osłony na działka p.plot zasłaniają cały widok jak chcemy ręcznie postrzelać - masakra !!!
- brak możliwości sterownia silnikami, sterami głębokości itd,
-patrole lotnicze japończyków - jest gorzej niż na biskajach w 1944 roku - zapomnij o pływaniu
w odległośći ok 300-500 km od wysp japońskich - co chwila samolot.
zrobiłem taki test - wszedłem na peryskopową - peryskop w góre i - co 30 - 40 min komunikat
zuważona samolot - co dziwne nie latały w oddali tylko zawsze kierowały się na mój okręt a
że go nie widziały to leciały dalej albo zawracały !!
wiele wiele innych .... to a gra jest strasznie frustrująca


Bardzo ładnie to ujałeś. Zgadzam się w tym w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 08:41, scott napisał:

wiele wiele innych .... to a gra jest strasznie frustrująca

Zgadzam się, ale większość tych rzeczy poprawiają mody.
Pozostaje jeszcze trochę bugów jak działka AA, których nie można używac samemu, ze względu na "gniazda", w których są umieszczone, brak opisów wyposażenia i ogólny bajzel w interfejsie... ale gra się naprawde przyjemnie.

Wiem, że można powiedzieć, że wydało się kupę kasy nie po to, żeby nieoficjalnymi dodatkami doprowadzić grę do stanu grywalności, ale obecnie to chyba jedyne rozwiązanie, które umożliwia sensowną zabawę z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2007 o 11:19, flymar napisał:

Wiem, że można powiedzieć, że wydało się kupę kasy nie po to, żeby nieoficjalnymi dodatkami


no właśnie 130 zł za tak marnie wydaną grę (tylo instruckcja i płytka z grą) i tak niedopracowaną strasznie szkoda ;( - żal mi tej kasy - ale poczekam na patche i moda takiego bardziej globalnego

nie oczekiwałem cudów po 4 ale liczyłem na poprawione sh 3 + pare nowych pomysłów a sh4 to krok wstecz (po b,dobry sh3 - wyszedł gniot )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciągle czytam coś na temat SH III i SH IV. Nie wiem jak jest na prawdę, bo nie grałem jeszcze, ale chcę kupić! Może mi ktoś napisze co warto kupić. Mam Intela Core 2 Duo 1,8 MHz, 1GB ramu i Nvidię 7600GS 256MB. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mało kasy ,kup SH3 :) ( ksztuje 50 złoty )
Jeśli lubisz gry super realistyczne kup SH 3
Jeśli lubisz gry bez bugów kup SH 3

Po za tym na twym sprzęcie będzie on śmigał jak nie weim co :)

Poprzeglądaj posty scotta i zobaczysz jaka jest SH 4 :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa na temat tej gry.
Kupiłem, zainstalowałem, pograłem 5dni i szybko wywaliłem.
Bez nowych patchy nie da sie normalnie grać.
Gra często wylatuje, uszkadzają sie zapisy po zakończeniu kolejnych misji wyznaczonych przez komp.
Szczyt niekompetencji twórców to niezatapialne japońce.
Dostajesz misje np. zinfiltrowania zatoki hiroshima, wykonujesz zadanie i przy okazji posyłasz na dno lotniskowiec Hosho i pancernik kalasy Yamato. Po jakims czasie dostajesz ponownie taka samyą misje i co widzisz jak dostaniesz sie do tej zatoki. Stoi sobie Hosho i Yamato jakby nigdy nic i to w tym samym miejscu.
Bezsens. Jeśli nie wyjdą jakieś sensowne patche to szkoda kasy,nie ma po co tej gry kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitanowie ! Pelna mobilizacja ! ;))
Od dzisiaj ,czyli wydawaloby sie "fralnego" piatku 13-tego ... a jednak SZCZESLIWEGO (!) rewelacyjny graficznie SH4 ,ktory przez bugi zostal "skierowany do doku" ;) - powraca w pelni "wyremontowany" dzieki dlugo oczekiwanemu PATCH-owi ver. 1.3 !!! -dosrepny na "stronce" polskiego wydawcy - www.cenega.pl (!!!)
Wiec ... Bacznosc ! Alarm Bojowy ! Rozkaz : "sciagac" ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:36, Chris119 napisał:

Kapitanowie ! Pelna mobilizacja ! ;))
Od dzisiaj ,czyli wydawaloby sie "fralnego" piatku 13-tego ... a jednak SZCZESLIWEGO (!) rewelacyjny
graficznie SH4 ,ktory przez bugi zostal "skierowany do doku" ;) - powraca w pelni "wyremontowany"
dzieki dlugo oczekiwanemu PATCH-owi ver. 1.3 !!! -dosrepny na "stronce" polskiego wydawcy
- www.cenega.pl (!!!)
Wiec ... Bacznosc ! Alarm Bojowy ! Rozkaz : "sciagac" ;))


no to mi poprawiłeś humor kolego bo od premiery gra się tylko kurzy :) zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:44, scott napisał:

> Kapitanowie ! Pelna mobilizacja ! ;))
> Od dzisiaj ,czyli wydawaloby sie "fralnego" piatku 13-tego ... a jednak SZCZESLIWEGO (!)
rewelacyjny
> graficznie SH4 ,ktory przez bugi zostal "skierowany do doku" ;) - powraca w pelni "wyremontowany"

> dzieki dlugo oczekiwanemu PATCH-owi ver. 1.3 !!! -dosrepny na "stronce" polskiego wydawcy

> - www.cenega.pl (!!!)
> Wiec ... Bacznosc ! Alarm Bojowy ! Rozkaz : "sciagac" ;))

no to mi poprawiłeś humor kolego bo od premiery gra się tylko kurzy :) zobaczymy


Dzieki :) -fajnie jest wprawiac w dobry humor :)) A swoja droga jestem ciekaw Twoich wrazen po 1.3 , bo jak czytalem o wrazeniach po 1.2 jakie opisales 8-go maja to sam sie zadziwilem ,bo az tak dokladnie nie potralilbtym "rozgryzc bugowo" gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitanowie ! Jak dotychczas na mobilizacje ;) "odpowiedzialo" 293 z Was , (czyli tylu "sciagnelo" do tej pory patcha 1.3 ze stronki cenegi) . Oczekuje ,ze przekazecie szczegolowe raporty zalet/wad "odremontowanych" SH4 (czyli spatchowanych 1.3) ;)
Na razie ...pomyslnych lowow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 23:15, Chris119 napisał:

Kapitanowie ! Jak dotychczas na mobilizacje ;) "odpowiedzialo" 293 z Was , (czyli tylu "sciagnelo"
do tej pory patcha 1.3 ze stronki cenegi) . Oczekuje ,ze przekazecie szczegolowe raporty zalet/wad
"odremontowanych" SH4 (czyli spatchowanych 1.3) ;)
Na razie ...pomyslnych lowow !

coż narazie mało grałem ale jak do tej pory jest .... trochę lepiej
mniej durnych komunikatów o kontaktach , większe kłopoty z odnaleźieniem celu (jest ok) manualny atak torpedowy już jest zjadliwy
ale jest babol - hydrofony działają na powierzchni :/ a to jest niewybaczalne ....
co do konwojów i eskorty jeszcze w kampani nie spotkałem - narazie tylko tyle mogę powiedzieć
nadal są durne komunikaty że brak telnu itd. albo mocno opóźnione uwagi załogi - np: że zauważyli samolot itd.
jest tego trochę
no ale nieco poprawili - chodź jeśli chodzi o gry o okrętach podwodnych to tylko u-booty :)
pogram jeszcze to coś napisze .... napewno napisze czekam na 1.4 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 12:50, scott napisał:

>
coż narazie mało grałem ale jak do tej pory jest .... trochę lepiej
mniej durnych komunikatów o kontaktach , większe kłopoty z odnaleźieniem celu (jest ok) manualny
atak torpedowy już jest zjadliwy
ale jest babol - hydrofony działają na powierzchni :/ a to jest niewybaczalne ....
co do konwojów i eskorty jeszcze w kampani nie spotkałem - narazie tylko tyle mogę powiedzieć

nadal są durne komunikaty że brak telnu itd. albo mocno opóźnione uwagi załogi - np: że zauważyli
samolot itd.
jest tego trochę
no ale nieco poprawili - chodź jeśli chodzi o gry o okrętach podwodnych to tylko u-booty :)
pogram jeszcze to coś napisze .... napewno napisze czekam na 1.4 ;p

A jednak najlepszy (najszybszy) kapitan Scott ! Az byla by chec awansowania ;) i ..14-tu dni urlopu ;))
W sumie faktycznie by sprawdzic "jakosc naprawy" potrzeba troche czasu ... ,ale i tak kapitanie Scott Wasz raport jest rzetelny i ciekawy -szczegolnie o hydroforach dzialajacych na powierzchni :) -ze tez zamiast samych popraw dorzucili taka "niedorobke" :( -fakt: niewybaczalne.. Takze mocno opoznione meldunki zalogi o np. zauwazonym samolocie :( ,czyli obserwatorzy nie wyszkoleni ? -zmusztrowac to przestana sie lenic :))
Od siebie moge dodac (oprocz zgody z "raportem") ,ze poprawila sie stabilnosc sh4 -zdarzalo sie ,ze po kilku trafieniach torpedowych wrogich jednostek i widoku powyzszego z bliska - wylaczalo kompa :( I eskorta wydaje mi sie skuteczniejsza : przy nocnym ataku na konwoj wypatrzyli moj peryskop lub namierzyli sensorami i oplyneli z drugiej strony zrzucajac "glebinowki" i ... :(( -trzeba miec "oczy dookola glowy" ;)
A ciekawe jak sprawuje sie radar nawodny -mial byc poprawiony ,ale jak na razie u siebie nie przetestowalem mam nadzieje ze tylko z braku owych na okretach ktorych urzylem ,bo ekraniki byly "czarne",czyli wylaczone mimo proby wlaczenia...
To na razie wszystko kapitanie ,THX za aport i pomyslnych lowow ! ...takze bugow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciah/

co do radaru - to jak narazie gram w kampanię (mam 23 grudnia 1941) i mam tylko radar do wykrywania celów powietrznych i ... jest aż zadobry 1000% skuteczność trochę dziwi jak na ten okres ale może tak było ręki nie dam sobie uciąć.
cieszy fakt agresywnej eskorty ale muszę to zobaczyć
bo tak - jak się gra w sh III z modem gwx gdzie eskorta jest naprawdę skuteczna to wymagania rosną ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 16:37, scott napisał:


co do radaru - to jak narazie gram w kampanię (mam 23 grudnia 1941) i mam tylko radar do wykrywania
celów powietrznych i ... jest aż zadobry 1000% skuteczność trochę dziwi jak na ten okres ale
może tak było ręki nie dam sobie uciąć.
cieszy fakt agresywnej eskorty ale muszę to zobaczyć
bo tak - jak się gra w sh III z modem gwx gdzie eskorta jest naprawdę skuteczna to wymagania
rosną ;p


Tak tez myslalem odnosnie radaru -okrety z poczatkow wojny USA vs Nippon nie mialy radarow kontroli nawodnej... ,hmm ciekawe jak beda sie sprawowac gdy beda juz dostepne - mam nadzieje ,ze nie beda wykrywac celow z zanurzenia jak (wg Ciebie) z hydroforami z wynurzenia :(
Ahoj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować